Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 3 nga 16 I parėI parė 12345678910111213 ... E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 61 ne 90 nga 463
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  28
  Forca e Rrespektit
  0

  Thenie per dashurine.

  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?
  ance: Duaje atdhene, si Donika, Skenderbene ance:

 2. #61
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Tė frikėsohesh nga dashuria do tė thotė tė frikėsohesh nga jeta, e ata qė frikėsohen janė tri herė tė vdekur.
  Raseli

  Ēdo dashuri kalon, kurse mosmarrėveshjet mbesin pėrgjithmonė.
  Dostojevski

  Mė duket se mund tė dashurojnė shumė vetėm ata qė dinė edhe tė urrejnė shumė.
  Cezari

  Nė qoftė se je njeri bėj dashuri, nė qoftė se je lule bėhu mimozė.
  Hygo

  Mė mirė tė dashurosh dhe tė humbėsh, se sa asnjėherė tė mos humbėsh.
  S.Bemardi

  Tė dua sepse mė dhe dashurinė. E dua dashurinė sepse ma dhe ti.
  Bodleri

  Njė dashuri ėshtė, por kopje tė saja ka me mijėra.
  La Rosh*****o

  Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
  Volteri

  Dėshira dhe dashuria janė krahė pėr vepra tė mėdha.
  Gėte

  Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
  Keseli

  Ē'ėshtė risia? Njė ėndėrr. Ē'ėshtė dashuria: pėrmbajtja e ėndrrės.
  Kierkegardi

  Dashuria ėshtė hapėsirė dhe kohė e matur me zemėr.
  Prusti

  Pas dashurisė nuk ka gjė tjetėr, veē vdekjes.
  Zola

  Mė fatkeq nga tė gjithė njerėzit ėshtė ai qė nuk dashu-ron mė, e qė nuk mund tė harrojė dashurinė e parė.
  Mickijeviēi


  Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton krijuesit.
  P.Vasa


  Dashuria ėshtė fizikė, ndėrsa martesa kimi.
  Dyma

  Dashuria ėshtė si zogu, qė mė shumė dėshiron dėnim nga njė dorė se lėmoshė nga dora tjetėr.
  Koltoni

  Nė dashuri ėshtė e lejuar ēdo gjė: himni, tradhtia, mashtrimi.
  La Fonteni

  Rruga mė e gjatė pėr nė varr ėshtė rrruga e dashurisė
  Spamjolle

  Dashuria sheh pėrmes syzeve magjike, tė cilat bakrin e shndėrrojnė nė ar, varfėrinė nė pasuri e guralecėt nė margaritarė.
  Servantesi

  Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikė.
  Konfuēi

  Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
  Shileri

 3. #62
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Dashuria ėshtė moralisti mė i kėndshėm dhe mė i qetė.
  Bekoni

  Dashuria platonike ėshtė vullkan pa erupcion.
  Pitigrili

  Dashuria ėshtė ajo pa tė cilėn nuk mund tė jetohet.
  Remarku

  Shumicės sė njerėzve u duhet mė shumnė dashuri, se sa e meritojnė.
  Ebner -Eshenbahu

  Dashuria nuk fitohet, ajo vjen vetvetiu.
  Ueselmani


  Dashuria ėshtė tėrė jeta e gruas, kurse njė episod nė jetėn e mashkullit.
  De Stali

  Dashuro tė tjerėt nėse do tė tė dashurojnė.
  Seneka

  Sigurisht, ėshtė vėshtirė tė jesh pa dashuri tek ende ke dėshirė tė dashurosh, por shumė mė vėshtirė tė tė dashurojnė kur nuk e do mė dashurinė.
  Kurtleni

  Ai u martua me tė sepse e dashuroi. Ajo e deshti atė,sepse u martua.
  Gilli

  Ē'ėshtė dashuria? Rast i volitshėm pėr dhembje tė gjatė.
  Eminesku

  Koha zakonisht ėshtė e bukur, kur bėn dashuri.
  Stivensoni

  Besnikėt njohin vetėm anėn triumfuese tė dashurisė, kurse tė pabesėt edhe tragjiken.
  Vilde

  Mė ėmbėl se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.
  Longfellou

  Dashuria ua merr mendtė atyre qė i kanė dhe ua jep atyre qė nuk i kanė.
  Didroi

  Kur dikush dashuron, ai fillon ta mashtrojė vetveten dhe pėrfundon duke mashtruar tė tjerėt.
  Uajldi

  Antitezė e dashurisė nuk ėshtė e thėnė tė jetė pėrherė urrejtja. Mund tė jetė njė dashuri e re.
  Kotarbinski

  Kur njeriu kupton pse dashuron, atėhere pushon sė dashuruari.
  Jesenski

  Nė qoftė se dashuron, askush nuk mund tė tė bėj gjė.
  Kieopatra

  Miqėsia dhe dashuria janė dy lule nė njė rrėnjė. Vetėm se dashuria ka disa petale mė shumė.
  Klopshtoku

  Ku sundon dashuria nuk ka as tė mėdhenj as tė vegjėl.
  Japoneze

  Nė qoftė se miqėsia nuk pėrmban dashuri, dashuria pėrmban miqėsi.
  De KosteriDashuria ėshtė e amshuar deri sa zgjat.
  Renie

  Ikja ėshtė fitoria e vetme nė dashuri.
  Bonaparti

  Dashuria ėshtė mė e vjetra, mė e reja, e vetmja ngjarje botėrore.
  Rikerti

  Tė dashurosh nuk do tė thotė tė jesh i lumtur, do tė thotė tė zgjedhėsh vuajtjen tėnde.
  Gogoli

  Dashuria ėshtė shpesh rezultat i kurorėzimit
  Molieri

  I frikohemi vetėm atij qė e duam.
  Tolstoi

  Dashuria ėshtė si sėmundja infektuese: sa mė tepėr njeriu frikėsohet aq mė tepėr e pėson.
  Dekobra

  Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
  Monteskie

 4. #63
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Dashuria ėshtė si supa: lugėt e para janė shumė tė nxehta, tė fundit shuraė tė ftohta.
  Manjani

  Dashuritė e mėdha janė tė rralla, siē janė tė rralla veprat e mėdha.
  Adleri

  Kur ndonjė dashurie i vjen fundi, tė dobėtit kukasin dhe menjėherė gjejnė dashnore tė reja, kurse tė menēurit me kohė i kanė pasur tė rezervuara.
  Uajldi


  Tragjedia e madhe e jetės nuk ėshtė se njerėzit vdesin, por se pushojnė sė dashuruari.
  Momi

  Dashuria nuk ka vite. Ajo lind ēdoherė.
  Paskali
  j
  Kush ndalet tė mendohet pėr dashuri, nuk dashuron mė.
  Kocebu

  Dashuria bėn ēudira ēdo ditė: ajo dobėson tė fuqishmin, forcon tė dobėtin, nga i menēuri bėn budallain, i nga budallai tė menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me njė fjalė, i pėrmbys gjėrat.
  Polaku

  Tė jesh i dashuruar do tė thotė mė tepėr se tė jesh i pasur, sepse do tė thotė tė jesh i lumtur.
  Tileri

  Kam lexuar diku se dashuria ėshtė kapitulli i parė nė librin e madh tė mosmirėnjohjes.
  Sandi

  Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ėshtė e marrė.
  Kanti

  Dashuria fitohet me dashuri.
  Spanjolle

  O zot, kur tė vdes, ruaje nė qetėsinė tėnde vetėm njė fjalė pėr mua:"Kam dashuruar".
  Tagora

  Dashuria ēdoherė ėshtė fillimi i dijės, siē ėshtė zjarri fillimi i dritės.
  Lagerlefi

  Derisa dashuria ėshtė e verbėr, s'ka arsye pėr ndarje.
  Z.Lenēi

  Dashuria ėshtė ndoshta i vetmi shikim i pėrkryer qė mund ta hedhim nė amshim.
  Hajsi

  Gjendja e dashurisė si duket ėshtė e vetmja gjendje normale e shpirtit tė njeriut.
  Ēehovi

  Tė dua mė shumė se dje, e mė pak se nesėr.
  Zheraldi

  Kam pirė qė t'ju harroj. Por pėr fat tė keq, kur jam dehur, ju kam parė dyfish.
  Ashardi

  Dashuria ėshtė njė lindje e re.
  Gjermane

  Dashuria ėshtė pėlhurė qė thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje.
  Volteri

  S'ėshtė i mirė gardhi me ristela, as dashuria nė fqinjėsi tė mirė; i mirė ėshtė gardhi me dėrrasa dhe dashuria nė largėsi.
  Rumune

  Sa mė shumė gjykohet, aq mė pak dashurohet.
  Shamfori

  Atje ku ka mė shumė dashuri, atje edhe dhembja ėshtė mė e madhe.
  Qosja

  Pėr dashnorin s'ka gjė mė tė ėmbėl se lotėt kur fshi-hen nė duart e sė dashurės.
  S.Frashėri

  S'ka diell pa dritė, as njeri pa dashuri.
  Gėte

  Mundet ndonjėherė tė harrohet ēka ėshtė dashuria?
  Ruso

  Dashuria ėshtė njė ngjarje botėrore, por private.
  Polgari

 5. #64
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124
  Tė ndahesh vetėm pse mė nuk e do ėshtė budallallėk, njėsoj si tė martohesh me dikė vetėm pse e do.
  Gabori

  Dashuria ėshtė pėrmbajtja e vetme e gjėrave nė kėtė kohė tė pakuptimtė.
  Habe

  Kur njeriu dashuron, dėshiron tė bėj diēka, prandaj dėshiron tė sakrifikojė, dėshiron tė shėrbejė.
  Heminguei

  Dashuria ėshtė si rrobat: kėnaqėsi ėshtė kur i ndėrron shpesh.
  Fleēeri

  Ta kėrkosh me arsye rrugėn tek dashuria, ėshtė njėsoj si tė kėrkosh diellin me qiri.
  Rumi


  Vetėm dashuria mund ta ndėrtojė brenda njė nate Murin Kinez.
  Koreane

  Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.
  Suedeze

  Me atė qė duhemi, tallemi mė sė shumti.
  Franceze

  Ēdo ndarje ėshtė njė pjesė e vogėl e vdekjes.
  Fmnceze

  Bukuria pėr njė herė, dituria pėr gjithė herė.
  Shqipe

  Bukuria ėshtė si lulja kur lulėzon, por shpejt vyshket.
  Italiane

  Bukuria ėshtė premtim i fatit.
  Stendali

  Tė bukura janė vetėm ato gjėra, qė nuk na interesojnė.
  Uajldi

  Ishte e bukur si gruaja e huaj.
  Morandi

  Ari ėshtė i bukur, por bukuria ia tajkalon.
  Masingjeri

  Bukuria e vėrtetė, si dhe menēuria e vėrtetė ėshtė shumė e thjeshtė dhe e kuptueshme pėr tė gjithė.
  Gorki

  Bukuria ėshtė diē shtazarake nėse nuk pėrshkohet edhe me menēuri.
  Demokriti

  Bukuria frenon ēdo zemėrim.
  Gėte

  Nė gjumė dhe nė errėsirė ēdo gjė ėshtė e bukur.
  Vidmari

  Bukuria e tėrheq vjedhėsin mė tepėr se ari.
  Shekspiri

  Gruaja e bukur e vera e ėmbėl, farmak pėr zemėr.
  Shqipe

  Bukuria ėshtė burimi i tė gjitha dashurive dhe fatkeqėsive tė mėdha.
  Lakorderi

  Vetėm e vėrteta ėshtė e bukur.
  Dekarti

  Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
  Shopenhaueri

  Qeni pėr qenin ėshtė mė i bukuri, ashtu si njeriu pėr njeriun.
  Epiharmi

  Tė bukurit janė tė bukur vetėm pse janė tė rrethuar nga tė shėmtuarit.
  Shezali

  Mbretėresha e vetme e vėrtetė ėshtė bukuria e gruas: sundon posa tė paraqitet.
  Shileri

  Nuk ėshtė e bukur ajo qė ėshtė e bukur, por e bukur ėshtė ajo qė ju pėlqen.
  Italiane

  Bukuria ėshtė burim i pashtershėm i gėzimit pėr atė njeri qė di ta gjejė kėtė burim.
  Kareli

  Tė bukurve ēdo gjė u falet.
  Boigny

  Bukuria gjithmonė u sjell femrave dhe meshkujve mė shumė dhembje se sa gėzim.
  Tomazeu

  Dashuria e parė ėshtė mė e ėmbėl se mjalti i bletėve.
  Dctgestane

  Dashuritė e para janė si dhėmbėt e parė: dalin pa dhembje dhe ua lėshojnė vendin tė tjerėve.
  Dyma i Ri

 6. #65
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,167
  Forca e Rrespektit
  42
  Citim Origjinale Postuar nga KOKASHTA Shfaq Poten
  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?

  Dashuria:
  Deshira per te qene dy
  Frika se mos behesh tre
  Tmerri se mos mbetesh nje

  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 7. #66
  fv
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  Afer detit afer mbretit thone
  Mosha
  41
  Postime
  96
  Forca e Rrespektit
  11
  PERSHENDETJE-dy thenje qe me pelqejne shume jane

  -GEZIMI ME I MADH NE JETE ESHTE TE JESH I BINDUR QE JE I DASHURUAR.-NJERU RRON VETEM PER ATE KOHE QE DASHURON.:ciaoo:s:
  JETA ESHTE E BUKUR:fluturoze:

  LUFTO PER TE:karate:


  :puc

 8. #67
  Lost out in the desert fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *Linda*
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  30
  Postime
  862
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  229
  Thenje per dashurine??

  -Mos me lashte Zoti mua pa ty, se me duket si me m'len pa keto dy sy!
  It can't rain forever!

 9. #68
  hajduti fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  ku te deshirosh ti
  Postime
  654
  Forca e Rrespektit
  26
  dashuria eshte nje ndjenj kalimtare
   

 10. #69
  Anėtar i ri fv Avatari i Mad_Knight
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  here there evrywhere;-P
  Mosha
  10
  Postime
  106
  Forca e Rrespektit
  11
  dashuria kalon me dashuri
   

 11. #70
  hajduti fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  ku te deshirosh ti
  Postime
  654
  Forca e Rrespektit
  26
  dashuria eshte si rakia..................nuk ke te ngopur kur je i dehur.........te nesermen te dhemb koka dhe thua nuk do pi me.........te pasnesermen ja nis prap me te pire...............
   

 12. #71
  Anėtar i ri fv fv Avatari i unica
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  nė kėshtjellat e vetmis
  Mosha
  33
  Postime
  121
  Forca e Rrespektit
  12
  dashurija ėshtė shpirt qė jeton nga dy fryma ,nese njera frym ndalet dashurja vdes.
  O MOJ SHQYPNI E MJERA SHQYPNI , PO KUSH TE KA QIT ME KYRE NĖ HI?

 13. #72
  rremujaxhije:P fv Avatari i 3R1
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  ne shtepi...
  Postime
  2,024
  Forca e Rrespektit
  70
  dashuria eshte nje shpirt i vetem ne dy trupa,nje ure lidhese x gjithcka
  You're not Albanian??
  It's :ok, nobody is Perfect!!!  ..kerko te dish kush je,e te jesh ajo qe din.. :viola:

 14. #73
  fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
  Mosha
  29
  Postime
  50
  Forca e Rrespektit
  11
  ultimobacioig0fu4.jpgEshte e pamundur te mos perendoje dielli, kur ekziston nata!
  Eshte e pamundur te jetojne njerezit gjithmon kur ekziston vdekja!
  Eshte e pamundur te mos dashuroj kur ekziston ti !!
  :fluturxixa::fluturxixa::fluturxixa::fluturxixa:
   

 15. #74
  une jam pjese e nje loti qe thahet
  tek fjalet e kesaj poezie
  qe tek syte e tu krijohet
  mbushur me vargje dashurie
   

 16. #75
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,167
  Forca e Rrespektit
  42
  Dashuria nje e keqe e deshiruar!

  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 17. #76
  fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Mosha
  30
  Postime
  24
  Forca e Rrespektit
  0
  Nuk di se c'te them
  kerkoj mes vetmise
  perplasem me emrin tend
  Ne heshtjen e piset
  zerin tend degjoj
  Me therret te vij
  po un nuk di ku te shkoj
  Ne castin e erret te trishtimit fshihem ..
  nga fjalet e pathena
  zemra po me shkrihet
  Ne poshtersine e jetes
  shpirti me tronditet
  Ne pyetjet e mia , s'ka kush me pergjigjet ...
  PETLA te gjitha vargjet e tua romantike qe i lexova te gjitha kan ni kuptim rrenqethes
  mirpo mua me len shum pershtypje kshtu qe pot jepi komplimete te bukura veq vazhdo se ky forum mburret me ty se i jep ngjyr shum te bukur!
   

 18. #77
  PinkAngel fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  1,654
  Forca e Rrespektit
  36
  dashuria=vuajtje
  If you could only see the you I see when I see you seeing me you would never see yourself so differently, believe me.

 19. #78
  demton_rende_shendetin fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i fight_cllub_al
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  roma
  Mosha
  31
  Postime
  2,072
  Forca e Rrespektit
  102
  Citim Origjinale Postuar nga Goc_Tonerllikse Shfaq Poten
  dashuria=vuajtje
  nuk eshte dashuria qe te ben te vuash , por mungesa e saje
  fjalt e mia ma t'kqija jan ma te mira se tuat ma t'mirat....

 20. #79
  fv fv Avatari i eleneida
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  31
  Postime
  80
  Forca e Rrespektit
  12
  <dashuria eshte kripa e jetes,jeta pa dashuri ska shije......(S.FRASHERI)
   

 21. #80
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,167
  Forca e Rrespektit
  42

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte nje nder te paktat gjera ne jete qe zgjat .

  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 22. #81
  Anėtar i ri fv fv Avatari i capkenja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne toke sigurisht
  Postime
  111
  Forca e Rrespektit
  12

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte te kesh gjith qiellin dhe te maresh vetem nje yll,
  Te kesh gjith diellin dhe te maresh vetem nje reze,
  Te kesh gjith boten dhe te duash vetem nje njeri,
  Kete e quaj DASHURI.
  TE STUDIOSH PA MENDUAR ESHTE E KOTE,TE MENDOSH PA STUDIUAR ESHTE E REZIKSHME.

 23. #82
  Prizrenase fv Avatari i Dėbora
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Prizren
  Postime
  39
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
  Platoni
  Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
  Myse
  Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
  Shekspiri
   

 24. #83
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45

  Titulli: Thenie per dashurine.

  pa dashuri nuk ka jete,dashuria eshte horizonti qe na rethone
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 25. #84
  fv Avatari i Ardi
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  CT
  Postime
  23
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Thenie per dashurine.

  shkrova emrin tend mbi rere-por valet e shuajten
  shkrova emrin tend mbi dore-por e lava diten tjeter
  shkrova emrin tend mbi leter-padashje e flaka ate
  shkrova emrin tend ne zemer-por do vdes me te
  - Women need a reason to have sex. Men just need a place.

  - Sex is only dirty when it's done right.
  Can I show you how?

 26. #85
  fv Avatari i Ardi
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  CT
  Postime
  23
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Thenie per dashurine.

  nese pikat e shiut do te ishin puthje
  ..... une do te te degoja nje stuhi
  - Women need a reason to have sex. Men just need a place.

  - Sex is only dirty when it's done right.
  Can I show you how?

 27. #86
  fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
  Mosha
  29
  Postime
  50
  Forca e Rrespektit
  11

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Fraza Dashurie

  Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!
  Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!
  Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!
  Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlen per te jetuar!
  “Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
  “Kam nevoje per ty sepse te dua”.
  Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!
  Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.
  Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!
  Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
  qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!
  Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
  e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.
  Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
  Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.
  Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
  Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.
  Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
  Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
  Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.
  I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
  I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.
  I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
  ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .
  I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
  i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.
  I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.
  Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
  Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.
  Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.
  Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.
  Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas ma pare.
  Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.
  Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
  se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!
  Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
  Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
  Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
  Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.
  Kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
  jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.
  cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!
  Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!
  Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
  zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.
  Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.
  Dy pika lot’ per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta,
  e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !
  c’te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose : Te dua ,me thuaj.
  cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk ke ardhe,
  pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone eshte per te qesh,
  vone eshte perseri pran meje te jesh!
  Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
  Gjithmon nje buzeqeshje me perkedhel krejt fytyren kur kujtoj syt e tu.
  A nuk e ven re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?
  Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.
  Mbi detin e qet lundronte nje flet . Mbi te shkruante te dua per jete!
  Merre zemren time te shkret mbyte me dure tua pastaj knaqu ne kete bote se me s te them te dua!
  Se kjo zemer vec per ty ka rrah dikur, por ti kete se kuptove kurre!!
  Mos loto nese shkoj e s’kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.
  Mos me pyet si jetoj kur me ke lene vete, mos kerko falje nga zemra qe nje here e vret.
  Mos trokit me ne dern time, se ajo eshte mbyll, se ne zemren qe e theve kurr s ke per te hyre.
  Mos me thuaj, se me ke dashuruar, tash eshte vone, shume vone per tu penduar.
  Mos me pyet per ato caste qe dikur me mua kalove, mos loto per fatin tone qe ti vete e shkaterrove!!!
  Ne mendjen time shpalos kujtime nje nga nje ,ne njeren nga ato e gjeje tregimin per ty ,athua ku je ti!?
  A thua enderr ishe ti!?
  Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje, ajo qe me fal ngrohtesi.
  Nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje.
  Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek une,
  molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!!
  Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi!
  Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet dashuri,
  ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!
  Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shohe, kur shohe syte e tu.
  Si guxove qe zemren time te ma marresh ashtu, si rrezikove kaq shume. Ke harruar cka te kam thene!
  Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemren tende kam une.
  Shume te dua ne kete nate, eja e mos mbaj inat, mos u be zemer e ngrute, jeta eshte e shkurte!
  Pa u lind po e braktis kete dashuri, mos harro kur me the: Do te jetoj vetem per ty, o ti dhe vetem ti!
  Ti je shkaktare per kete vetemi.
  Pa ty nuk mundem te rri, pa ty jeta me behet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetem ty te don !
  I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!
  I thash zemres pse je merzitur mu pergjigj ne heshtje: Jam lodhur duke pritur,
  me tha me gjysem buzeqeshje.
  E pyeta c kuptove nga dashuria? Me tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
  te gjitha pervec lumturise dhe ngadal fshiu lotet e mia.
  Pastaj ne vetmi ngela ne dhome me shoqerin e loteve ne sy dhe me zemren e lenduar per nje vajze,
  se nuk mund te jetoj dot une pa ty !!
  S’kam besuar se me ik si era, s’kam menduar te jetoj pa ty,
  s’besoj se erdhi pranvera derisa s’pushojne te lotojne keta sy !
  Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
  kur qeshi me duket me shikon,
  kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!
  Ti prap me thua se me don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harroje ata sy, si dhe lotet qe te rrodhen ty!
  Ti me fajson per ate gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se c po ben, dashurin tone ku po e len!
  Kur rrjedh nje lot besoje se e ka me te vertet, kur vuan nje zemer pa ty nuk rri dot e qet!
  Kur nje ze i lenduar do qe te tregoje dicka, degjoje me vemendje se per ty shume dashuri ka!!
  Kur nje dhimbje therret, mos e luaj me me tej por mbaje pran vetes dhe sheroje qe andej.
  Kur dy sy te shikojne te lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti ne zemer,
  sepse ata jane syte e mi, se ti je shpirti im!!
  A t’kujtohet ajo nate ,ajo nate e ftohte, kur me le e dashur duke qajte me lote!
  Mbaje fjalen e dashurise kurr mos e harro behu besnike dhe gjithmone beso! Por, prej dites qe s te pash,
  prej dites qe shkove, une per ty mendoj por ti me harrove !
  Mos me veshtro e heshtur mos me kerko, te lutem me harro!! S mesove te duash prandaj do te vuash,
  > nuk do te jeshe me puthja ime nuk do te keshe me ledhatime. Te lutem shko, te lutem me harro !!
  A e ke provuar ate ndjenje kur te vjen t i thuash shpirt, asaj qe e dashura jote s eshte?
  Kur i thua zemer asaj qe nuk rri me ty, prane, por zemren me ty e ndan?!
  c’do dite pa ty, eshte si nje dite pa diell. c’do mbremje pa ty, eshte si nje nate pa yje.
  c’do ore pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja. c’do minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
  c’do sekund pa ty, eshte si mos t me rreh zemra.
  Deshiroje te shoh me sy e te mos digjem mall per ty, vetem ta dish se sa te dua s do jetoje as nje ore pa mua!
  Digjem, pervelohem se te dua shume, diten mendohem, naten rri pa gjume.
  Dua qe sa me pare, kur te zgjohem nje mengjese, prane meje te te takoj ty. Ti je krijese e vecante e zemres sime. Me mungon pa mase!!
  Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nena pa femi,
  dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!
  E dua edhe shiun tash. I mbylle syte dhe e ndjej ende castin kur me preke ne dore.
  Te shiqova turpshem, e ti me buzeqeshe.
  E pash shkelqimin e shikimit tend ne syte e tu, rrezet e te cilit me bene te ndjej dridhje te lehta neper gjithe trupin.
  As qe kam menduar se do te ndihem ndonjehere ashtu si ate dite.
  E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
  kur te takohemi perseri do t ma sherosh plagen me dashuri!!!
  Eja me mua se ty te kam shpres, eja me mua se pa ty s du te plakem dhe vdes.
  Ti je djelli qe mua me ngroh, ti je endrra qe une cdo nate e shoh!
  Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!
  Eshte e pamundur te mos perendon dielli, kur egziston nata!
  Eshte e pamundur te jetojne njerezite gjithmon kur egziston vdekja!
  Eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti !!
  Fjalet e mija s di sa ti i kupton, a din ti qe zemra ime ty shume te don !
  Isha duke pi qaj ne ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota per pak kesh tu pervelu.
  Kujto eren e malit ,kujto eren e lehte, kujto zemren time qe te don per jete!
  Kur jam ne mendimete t kam pran zemres sime kur rruges heci, shkoj, vec per ty mendoj!
  Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty,
  kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!
  Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.
  Kur me fole e dita se do te me thuash: Te dua,
  kete e verejta nga buzet e tua.
  Me gishta po shkruaj ate cka kam ne mendje qe te tregoje, askend per pos teje nuk e dashuroje !
  Me kujtohet dita kur te takova ty. Ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndez.
  E ndiej edhe tash. Te dua.
  Pergjithmon vetem ty!!
  Me nxeht se ne zjarr me shtrejt se liria, ne shpirtin tim per ty qendron dashuria.
  Mos e merr ate lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe ajo per ty digjet.
  Mos mendo se ne ty nuk mendoje apo te harroj, vetem ty te dashuroj!
  Zemra ime rreh vec per ty se ty t’kam si dy sy!!
  Ne zemren time eshte nje bashqe,ne ate bashqe gjindet nje lule e ajo lule m je ti !
  Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,
  nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!
  Nese ti me don ma thuaje te verteten, s’do ta jap vec zemren por por ta jap dhe jeten.
  Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!
  Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec… te harroj!
  Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine, me mesove se si duhet jetuar.
  Nuk e di ndryshe si ta pershkruaj kete ndjenje perveq me fjalet se,
  kur une jame prane teje thjesht fluturoj ne lartesite hyjnore dhe ndihem si krijese me e pasur ne bote.
  Nje dite me pyete: Ke dua me shume?! Tu pergjigja: Jeten time. Ti ike duke qare pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !!
  Oh po po, e imja do te jesh,duart e mija kane me t’zhvesh…,
  oh po po,une vec nje gje e di, te gjithe do t’na kene lakmi.
  Pa ty hena nuk ka drite,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty te dua ,
  vec ty shpirti im !
  Puthja! Dy here hyra sot ne dush, dy here dola i thare. Puthjen qe me le ne gushe nuk desha uji te ma marre!!
  Puthjet me te embla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur me the: Te du!
  Qe nga hera e pare kur une ty te shikova, nga ato momenente une ne ty u dashurova !
  Sa kam deshire te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tende ..
  miss you .. puthje zemer!!
  Se gishta si ata kurre s’kisha pare, zemren te ta krehin radhe me radhe.
  Te te puthin shpirtin, buze si ato
  s’kisha ndjere, dehje si ajo s’me kish ndodhur tjeter here!!
  S pata kohe te them: Te dua, se me ndalen buzet tua qe gjithmon tash po me shfaqen sikurse diten edhe naten!
  Syte e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zeri yt i embel sirup per koll.
  Deshta me te tregu ,se je ilaq per mu !!
  Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, me dhuro nje puthje se nuk behet kiameti !
  Te dua pa mase te dua pa mbarim te dua me shume se sa shpirtin tim.
  Te dua ,te dua per ty do te vdes por ti a me don mua? Pergjigje po te pres!
  Te dua me shpirt ,te dua me zemer deshiroje te kemi te njejtin mbiemer.
  Te dua si vete veten nuk genjej ne dashuri, pergjithnje te jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!
  Te dua shqip, Je t’aime frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you
  anglisht,ich liebe dich-gjermanisht ė,te dua seriozisht.
  Te falenderohem per ate qe me the ėPOė si dhe per kujtimet e mrekullueshme qe edhe sot ne zemren time shfaqin lumturi.
  Te falenderohem per buzeqeshjet tua dhe puthjet. Te falenderohem per dashurine tende.
  Te kisha qen shqiponje te kisha fluturu, kisha ardh tek ti nje puthje ta kisha dhuru,
  ne sy te kisha shiqu dhe me mall te kisha perqafu !
  Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se te kam ty per jet.
  Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time dije se shume te dashuroje.
  Ti je endrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban, te takova dhe me ike tash te ndjeje qe s te kam pran.
  Ti je shpirti qe m’frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet tua drite me bajn.
  Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim te kam hene te kam diell te kam zemer te kam shpirt
  te pres me shprese me pa durim qe t me behesh fati im.
  Te enderrosh nje Princeshe eshte mrekulli, por te dashurosh nje Princeshe eshte e pa pershkrueshme. Princesha ime!
  Ti je zogu im i dashurise. Do te deshiroja me shume se gjithcka tjeter ne bote, te jem prane teje.
  Kur ti je large meje, jame sikur zogu pa nje krah.
  Ti s’vjen, koha eshte ndaluar une qaj per ty rete qajne per ne!
  Une e di se dashuria e jone ashtu sic eshte, eshte me e forte se vet ne, eshte me e forte edhe se gjithe te tjeret.
  Vec nje here,vec nje here do te doja te t’puthja vec nje here,
  vec nje fjale ooo vec nje fjale do te doja te t’thoja o moje vajze,
  do te doja te t’du, vetem ti je per mu,dua te ledhatoje e te perqafoje!Do te doja te fluturoje lart ne yje te vallzoje,
  me ty do te doja jeten ta kaloja!!
  Vec nje cast do doja,vec nje cast zerin ta degjoja,do te doja vec fytyren ta shikoja,
  do te doja vec nje cast me ty te qendroja,
  do te doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja.
  Afrohu dhe me ngroh zemren qe per ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qe aq gjate me munduan!
  Afrohu me afer dhe ne sy me shiko, afrohu dhe me thuaj nje fjale, me thuaj qe me do!
  Afrohu ngadal dhe me fal ngrohtesin. Qendro me mua qe te kemi dashurine!
  Asnjehere me gisht guri s mund te gdhendet asnjehere me fjale mali s mund te shembet,
  por nje fjale e hidhur zemren mund ta thyeje shume lehte. Dashuria me fjale mund te vritet.
  cdo gje thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por nje zemer kur thyhet nje here smund te ngjitet sa te kete hene dhe diell.
  Atehere shko te lutem, gjeje fatin tend. Pse qan tani kur eshte vone dhe qe mbaruan te gjitha me ty!?
  Deshiroj qe ti ta dish se une dhe ti ishim dikur por nuk do te jemi me kurre bashk.
  Dashuri, kaq dite qe po te pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si mund te rroj pa pakez diell,
  si mund te rroj une pa ty jeta nuk ka kuptim.
  Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen,
  e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.
  Deri kur ne vuajtje, deri kur ne vetmi, deri kur zemra ime te shpresoj per ty!
  Dikur jetoja per ty dhe syt e tu dhe te doja aq sa s’duhet njeriu. Te gjitha i bera te ishe ne preherin tim, dhe ishe!
  Por lumturia kishte marre rruge tjeter tash neve na mbet vetem pikllimi. ė Ik largoju nga une, nuk jam per ty! ė
  Disa njerez thone se dashuria jone eshte plotesisht e gabuar dhe se ne duhet te shiqojme jeten me realisht.
  Ata thone se gjasat per ne jane tejet te paketa! Pyetem, athua cka shohin syte e tyre.
  As qe e dijne ata se si ndihem une prane teje dhe as qe kan me e ndier kete ndonjehere.
  Thjesht disa njerez Zoti i ka denuar te jene te liruar nga ndjenjat.
  Do te vdes me zemer te thyer, nga ti jam e zhgenjyer! Se ti me vrave pa meshire!!
  Duke te humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjeje dot as njeren e as tjetren !
  Dhe pse e kam kaq te veshtire, po te perze nga zemra ime,
  me mire ndrico si yll i larget , dhe me dil vec ne enderrime.
  E di, se dimri do te shkoje dhe vera vjen perseri , dot m’kerkojh dere me dere , por s do te jem me aty.
  E kam frike te mbes ne vetmi se te dua dhe ti ate e di. Dhe nese ty ste kam ketu atehere nuk mundem me me jetu!!
  Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me vije te qaj!
  Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!
  Edhe nese kurr me nuk me thu se me don edhe nese kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S
  te une do mbetesh qysh je kane qe nga biseda e pare qe kemi bere!
  Edhe pse me nuk kam ndjenje dashurie, mallin e respektoj.
  Respekti per ty eshte e vetmja ndjenje qe me ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
  Dhe malli ne keto momente nuk po me le vertet te qete.
  Eshte e leht te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik, por eshte e veshtir te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!!
  Gjumi nuk me ze, nuk me flihet, pa ty e dashur nuk me rrihet.
  Hape qiellin per mua sillma driten e diellit, hape qiellin dhe rete do te ikin. Do te shkrihen larg,
  diku larg pergjithnje po une dua qe diellin te ma sjellesh vec ti.
  Si mund te jetoj pa pakez qiell? Si mund te jetoj pa ty?!
  Ike ti dhe dicka u keput brenda meje. Buzeqeshja ime pa gaz u be dhe dielli u fsheh pas nje reje.
  Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
  Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.
  Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.
  Jemi aq larg sa duhet t’kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
  Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i qete, here i trazuar.
  Jo s’kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti me rri larg.
  Nuk e di se c’mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te me mendosh!! Nuk e njeh ne syte e mi,
  ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj.
  Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si nje kuror lulesh!
  Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa nxene ku shkon e dashur?
  Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty asnje shije!!
  Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
  me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej dashurine e zjarrt.
  Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty!
  Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim.
  Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!
  Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s’te kam pare, syt’ e tu s’i kam harruar te dua si me pare!
  Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar’ kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!
  Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe per mua,
  Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
  vec lamtumire, se mirupafshim s’te them dot!!
  Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha perjetuar.
  Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
  e ne te dy per nje cast te strehuar.
  Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te jetes.
  Me lere te te prek floket, ngadal ti ledhatoj. Me lere te te them nje fjale, te them: te dashuroje!
  Me premtove se gjithnje do te jesh prane meje. Gjithnje do t i mbaj mend kujtimet qe i krijuam se bashku.
  Kisha dashur qe kurr te mos perfundojne ato dite.
  Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!
  Mos me rri larg sepse syte lote me pikojne. Me shiko me vemendje, shiko dy syte qe t dashurojne!!
  Mos m’largo nga zemra,kur te largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s jam fati yt!
  Mos m’thuaj jeto kur jeta eshte trishtim,mos m’thuaj te qeshi kur nuk kam gezim!!
  Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i fjetur eshte nje shpirt i vdekur!
  Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse mendimet me shkojne tek ti.
  Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
  kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!
  Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk e kuptonte sepse ishe large meje!
  Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.
  Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
  Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!
  Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
  Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
  Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m’i mjegullon.
  Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
  ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!
  N’vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
  i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t’vish, e di se s’mund te rrish,
  e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
  s’erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t’pres, i jap vetes shprese.
  Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!
  Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
  Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
  beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!
  Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
  vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.
  Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
  Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
  Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
  Nuk po te shkruaj per te t’thene se te dua shume, jo as per te t’thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
  Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.
  Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne kete bote.
  Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty kalova!
  Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit token,
  pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vete veten per mua s`mbeti tjeter vec enderr e vjeter!
  Pastaj buzeqeshja ime shkoi ate nate se bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
  morri rrugen e pa njohur per te than ty lamtumiren e fundit dhe diteve qe dikur i kaluam bashk me ty.
  Pata nje enderr ne jeten time, dhe mendoja se kurr nuk do te permbushet.
  U permbushe diten kur te takova ty. Me kujtohet kur e perjetova perqafimin tend.
  Per ty e dashur shume po mendoj dhe as nje cast nuk mundem te te harroj. Pse keshtu po ndodhe as vet nuk po e kuptoje,
  ndoshta bukuria jote aq shume po me terhek sa qe per ty mund te fale edhe kete jete.
  Perse sonte yjet nuk shkelqejne! A thua edhe ata mungesen tende e ndjejne !
  Te lutem mendo pak per mua dhe ne zemren tende ruaj pake vend per mua!!
  Po ti ku me je, ne enderr a me sheh?
  Kur ika vec ty te mbarta me vete se nuk e dija se sa ore zgjaste rruga nga Dashuria ne Dashuri.
  Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lekurat vitaminoze te portokallit.
  Ku jam? Ku je? Nuk e di !!
  Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur gruri u korr e ne fushen e thare mbeti vetem kashta?
  Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri te la perjashta?
  Pse kjo Zemra ime kerkon dashuri prej teje? Te lutem kthehu perseri dhe rri pergjithmon pran meje!
  Pse me rrah shpejte zemra kur flas me ty, pse me rrjedh loti kur mendoj ne ty?!
  Pse nje here nuk mu afrove pse buzen tende nuk ma dhurove?! A e din se te mbaj mall, a e din sa me mungon.
  Ah shpirte, eja me ledhato, eja me doren tende me lemo.
  Pse moj vajze te mbaj ne zemer, si me hyre keshtu ne shpirt?! Si mendjen ma ke terhjek?!
  Pse ne mua nuk ka me hapesire por vetem ty aty te ndi? Do te kalon koha, do te rrenohet gjithesia,
  do te perfundon jeta por ti nga une do te mbetsh ajo, gjithe e verteva.
  Pse te desha ty ?! Sepse ti prure tek une thesarin e rinise sime qe une e kisha kycur.
  E kycin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?
  Por ti shume shpejt shkove te gjitha i harrove. Tash te pres ketu qe te jesh me mu.
  Rrija neteve pa gjume, mendoja per ne, per fjalet qe thoshe dhe kete se di perse.
  S`arrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat te mendoja.
  S’besoj se do te lendohesh shume, ti ende s’din c’eshte dashuria, ndaj s’munde ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave te mija.
  S’kam besuar se me ik si era, s’kam menduar te jetoj pa ty, s’besoj se erdhi pranvera derisa s’pushojne te lotojne keta sy !
  S’kam dashur kurre te te lendoj se te kam dashur sa s’ka me, po ti me iken me largohesh, ndaj dhe une ika e po te le.
  Shiko syte e mi dhe do te gjesh dashurin. Qendro pran meje dhe do te fale lumturine.
  Shume e rende jeta pa ty, s’me ndalen lotet ne sy. Zemrat tona me s’bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
  Nese keto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetem ne mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende te don!!
  1+1=2 te dua vetem ty! 5+5=10 te dua per jete! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim,
  ndaq barazim te dua shum o Shpirti im!!
  Deri kure ne vuajtje, deri kure ne vetmi, deri kure kjo zemra ime do te vuaj per ty !
  Dhe nese kam lene dicka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo respekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.
  Dy lule qelin ato here do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do te ndahen.
  Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme,
  por premtoj qe nuk do te heq dore nga dashuria per ty nje cast para se perjetesia te mbaroje..
  Dy zogje jemi nje shpirt e kemi,me vjen shume keq e dashur qe afer s jemi.
  Dy syte e mi rrjedhin vetem lot ngase jemi larg njeri tjetrit dhe s`te pergdhel dot.
  Zemra ndjen dhembje dhe me s`ndjen gezim ngase ti me mungon ne krahrorin tim.
  Eh, sa e sa ore e dite me ikin duke te menduar ty,
  neteve perpilitem dhe ndjej shterngimin ne zemer lotet me rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime,
  atehere lotet teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.
  Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shohe me zemer te dua,
  po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj!
  E kam nje deshire, oh sa eshte e thjeshte me ti puthe buzet tjeter s’kisha deshte.
  Edhe pse tani ne jemi larg njeri tjetrit,une perseri te dua dhe ashtu do mbetet !
  Kur mbi varrin tim fillon punimi, kur mbi koken time fillon vajtimi, kur mbi varrin tim vendohet kurora,
  atehere dije e dashurse per jete te harova!
  Sa mundem te shoh, syte e mi ty do te kerkojne, sa mua me rrah zemera, ty do te kujtoj!
  Sonte shoh nje dore qe s’me bindet, shoh dy sy qe te kerkojn,
  ty e dashura ime dhe ndjej nje zemer qe ndoshta s’me perket mua,
  ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
  gjakun, nervat dhe cdo qelize te qenies time.
  Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kote se fillon me puthje dhe mbaron me lote!
  Ta fali si kujtim shpirtin tim. Nese shpirti s te mjafton ta fali syrin qe per ty loton.
  Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar mendoj vetem per ty.
  Gjithenje te kujtoje ,kurr s te harroje se nga zemra ime nuk mundem qe te largoje .
  Jam une qe te therras me ze te shurdher dhe vuaj brenda vetes kete dashuri. TE DUA me shpirt.
  Kur te ndihesh vetem dhe te mos kesh qetesi vere doren ne zemer per mua pak mendo ulu prane dritares dhe henen shiko
  atehere une nga larg do te ndieje se vertet me do,
  tek dritarja do vrapoj ngre koken dhe henen shikoj dhe atje larg ne qiell ne largesi do te bashkohen shikimet tona plot dashuri.
  Le te fryje er’ e ftohte, s’ka c’me ben dimeri mua: Dashuria me mban ngrohte, se pushtoj ate qe dua.
  Me ta dhuru nje lule ,lule ti je vet. Me ta dhuru nje puthje nuk mundesh me fjet.
  Une te them te dua e ti s me beson, pyte zemren time ajo te tregon !
  Me ty me qeshte zemra edhe kur ajo qante, me ty me ngrohte dielli edhe kur biente shi.
  Ty te besoja edhe kur me genjejshe.Me ty bisedoja edhe kur enderroja !!!
  Me duket sikur te gjitha fjalet para teje jane te kota! Dhe dal nga kjo gjendje,
  e bie perseri, e si mund te jem i qete kur ne zemer je ti?! Prandaj shko moj vajze, shko ti prej ketej, largohu…
  Mos mendo se te kam harru, mos mendo se tjeter du, mos mendo se zemren time tjeter kush ka me gezu.
  Ne kete nate te qete pran dritares qendroje,shiqoje yjet ne qiell dhe per ty mendoje.
  Ne lule me ere putheshim ngahere, dhe si burr’ e grua losnim nene ftua.
  Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova ne ty,
  por ti kete nuk e kuptoje sepse ishe large mejeėDesha te afrohna por ti u largove prej meje.
  Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.
  Nese do te me marr malli per ty do ta gjej, ta shuaj ne skutat e kujtimeve te mija qe i ruaj te pastra.
  Nese e don Bukurin, ateher mos me duaj mua, sepse ka tjer qe jan me te bukur se une. Nese e don menqurin,
  ateher mos me duaj mua, sepse ka tjere qe jan me te menqur se une. Nese e don pasuri, ateher mos me duaj mua,
  sepse ka tjer qe jan me te pasur se une. Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua,
  sepse nuk ka asnje qe te dashuron me shum se une!
  Nese ngjyra me mungon do ta prejsha gishtin tim e me gjak qe me pikon do ta shkruaja kete kujtim.
  Nese per mua mendon nje e-mail ma dergon. Nese me zemer me don thirrem ne telefon,
  zerin ta degjoj dhe te tregoj qe shume te dashuroj, kurr nuk te harroj!
  Ngado qe e hedh doren te parfytyroj se te prek. I prek ato floke tua te gjata,
  ate trup te bukur mendoj se jam i ulur mbi preherin tend dhe ngadale me perkedhel.
  Nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini, kur s’te kam afer meje gjithmone do te vuaj per ty!
  Puthjet me te embla ti mi ke dhurua, jeten ty ta fala kur me the te dua.
  Sa e embel eshte jeta, sa e embel eshte rinija por me e embla qenka dashurija !
  Te lutem shko pa lot ne sy, te lutem shko se s jam per ty! Te lutem shko koken mos e kthe,
  mos me shiko me se ti vet me pare nuk deshte me. Dashuria jone u zhduk si dielli ne perendim,te lutem shko se me s ka kthim !!.
  Te jetosh cdo cast kur nje pjese e qenies tende jeton larg dhe aq me keq kur e di qe s’te perket aspak.
  E c’rendesi ka per mua, vec ekzistences tende!?
  Te veshtira jane ditet kur syri loton, zemra nuk e gjene ngase ka shume large ate qe shume e don !
  Ti ndoshta imagjinon cdo te thote te duash dikend ne heshtje, ne kete largesi te mallkuar,
  te mendosh dhe te kalosh ditet pergjysem.
  Une do te dua deri ne perjetesi vetem ty dhe kete fjale do ta mbylli brenda ne shpirtin dhe kurre s’do ta tradhetoj veten time.
  Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!
  Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!
  Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!
  Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!
  Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!
  Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!
  Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!
  E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.
  Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.
  Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale.
  E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete.
  5 petale formojne nje lule, 5 gishta formojne nje dore, 5 shkronja formojne TE DUA!
  Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!
  Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!
  Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!
  Jam nje pike vese ne mengjesin pranverore, Do rreshqas po me mbajte ne dore, Po me le ne diell, do avullohem, do tres, E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te mbes.
  Shkronjat fillojne me ABC ė Numrat fillojne me 123 ė Notat fillojne me DO RE MI ė Dashuria fillon me UNE edhe me TI!!!
  Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!
  Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
  Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kur…pane syte e tu…dhe, ne nje hapesire pezull ne kohe…harruan te fluturojne!
  Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.
  Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve…por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi…
  Nje dite i dashuri im me pyeti nqs e dija cdo te thoshte melankoli? Dhe une iu pergjigja: ” eshte personi qe me ben shoqeri kur nuk je ti afer meje ”
  Pash ne qiell qe mungonte nje yll, u ktheva mbrapa dhe te pash ty.
  Nese nje dite do te me thuash “nuk te dua me”, nuk do te te detyroj te me duash, por do te jem i lumtur qe kam jetuar me ty gezime dhe dhimbje. Nese do te shohesh nje pike loti ne fytyren time, nuk do te jete dhimbje por kujtimi i dashurise sone.
  Si hena je i bukur, je i mrekullueshem, je i vetem. Si hena ndricon me pranine tende gjithcka qe rrethon. Si hena do te shihja per ore e ore bukurine tende deri sa te zhdukej pertej boshllikut dhe te prisja deri sa te shfaqesh serisht, te imagjinoj afer meje, me driten e syve te tu qe ndricojne te mite, por je kaq larg, pothuajse i paarritshem.
  Qesh me gervishjet e dashurise, ai qe nuk ka provuar asnjehere nje plage te saj.
  Po fle…te shoh, me deshiren tende per te bere shaka, buzeqeshjen tende tek buzet e tua…kthehesh drejt meje…me qesh..me perkedhel fytyren..isha ne zemren tende, nuk mund ta besoja!!! Nje susurime me zgjoi dhe me beri te ditur se ishte thjesht nje enderr, me zemren te mbushur gjithe dashuri perqafoj jastekun fort duke shpresuar te kthehem serish tek ajo enderr…duke shpresuar qe nje dite te behet realitet.
  Me duaj per ate qe jam ne te vertete, per momentet e mia te cmendurise per, diskutimet e mia shume serioze, me duaj per sinqeritetin tim, per oren time, me duaj kur te provokoj, por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!
  Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.
  Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.
  Buzet tona pasionante u bashkuan me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme. lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.
  Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.
  Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.
  Do te mesohem me mosqenien tende, do t’u them njerezve qe “ishte fati”, do te dije te shtirem e lumtur….kushedi ne do te jem ne gjendje t’i them zemres sime qe mbaroi!
  Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.
  Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.
  Qesh me shenjat e dashurise ai qe nuk ka provuar kurre nje plage.
  Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.
  Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet.
  Kur te vije furtuna, dil nga shtepia…dhe leri pikat qe bien te te prekin…jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.
  Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.
  Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur.
  Je fjala qe vjen me pas. Je zeri qe i jep force gjithe mendimeve te mia.
  Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete.
  Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr
  Mora nje trendafil dhe per te mos e lenduar e vendosa ne zemren time.Tani ta dhuroj ty qe je dashuria ime e pafund.
  Shpirt nuk je i bukur per te tjeret, sepse te tjeret nuk diten te shohin pertej embelsise tende.
  Me duart e mia do te desha te te coja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje.
  Eshte e veshtire t’u thuash njerezve qe do “Te dua”, kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.
  Ajo qe behet per dashurine eshte pertej te mires dhe te keqes.
  Do desha te shkrihesha ne trupin tend, si bore ne diell, per te reshkitur embelsisht pergjate shpatullave te tua dhe per t’u zhdukur vetem pasi te te kem peshperitur sa shume te dua.
  Qe kur buzet e mia butesisht takuan te tuat…cdo moment gri u ndricua me gezim, fale rrezeve te dashurise nga zemra jote per mua.
  Dashuri eshte kur koha transformohet ne kujtese dhe ben te pranishme nje te kalur plot shprese.
  Nqs do te jesh i lumtur per nje cast, Rebelohu! Nqs do te jesh i lumtur per gjithe jeten, Fal!
  Largesi eshte per dashurine ashtu si era eshte per zjarrin. Shuan ate te voglin por ushqen ate te madhin.
  Do te kuptosh rendesine e nje buzeqeshje vetem kur te te dhurohet nje e tille!
  Dashuria eshte nje moment gezimi te thelle e ndjekur nga nje det plot me trishtim absurd!
  Nqs enderron vetem, eshte thjesht nje enderr, nqs enderron cift, eshte realitet qe fillon.
  Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes, ajo fjale eshte DASHURI
  Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar.
  Dashuri! Ja nje volum ne fjale, nje oqean ne nje pike loti, nje turbullire ne nje qeshje, nje mijevjecar ne nje sekonde.
   

 28. #87
  fv
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Vendodhja
  ne imagjinate
  Postime
  87
  Forca e Rrespektit
  11

  Wink Titulli: Thenie per dashurine.

  DASHURIA ESHTE NJE GJE qe nuk shpjegohet me fjal sepse
  ska fjal per ta shpjgeuar keshtu qe sdi qa te them
  YOU CANT SEE ME BUT I AM HERE
  YOU CANT FEEL ME BUT I AM REAL

 29. #88
  ___________ fv Avatari i Зngjεll
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Postime
  2,083
  Forca e Rrespektit
  60

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Harlan Ellison :
  " Ne minuten ku biem ne dashuri ,
  bėhemi (kthehemi) ne genjeshtar "

  Honoré de Balzac
  Dashuria ėshtė si era , ne nuk e dimė nga na vjen

  Paul Eluard
  Dashuria ėshtė ne botė , pėr te harruar botėn

  Paul Eluard
  Dashuria zgjedh dashurinė ,pa ndryshuar fytyre

  Serge Gainsbourg
  Dashuria ėshtė njė kristal qe thyhet ne heshtje

  Hervé Bazin
  Njė jetė pa dashuri , ėshtė njė jetė pa diell
   

 30. #89
  ___________ fv Avatari i Зngjεll
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Postime
  2,083
  Forca e Rrespektit
  60

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Daniel Heinsius:
  "Mund te mundim me nje shpate ,por mundemi nga nje puthje"

  William Shakespeare:
  "Per nje zemer noblese ,dhurata me e cmuar behet e varfer ,kur personi qe e jep ndalon se dashuruari"

  Stendhal:
  "Lumturia me e madhe qe mund te japi dashuria , eshte hera e pare kur shtrengon doren e femres qe do"

  Khalil Gibran:
  "Kur dora e nje mashkulli puqet me doren e nje femre , te dy prekin perjetesine"

  Roch Carrier:
  "Jeta dhe dashuria jane e njejta gje ...Kur nuk ka dashuri nuk ka dhe jete "

  Salvatore Adamo:
  "Nuk ka dashuri pa vuajtje, dhe gjithsesi qe nga fillimi i koherave , njerzit dashurojne"

  Shakespeare:
  "Dyshoj qe yjet jane zjarr, dyshoj qe dielli rrotullohet,
  dyshoj qe e verteta eshte e vertet,
  por nuk dyshoj kurre ne dashurine time "
   

 31. #90
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,638
  Forca e Rrespektit
  3469

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte aq det i thelle saqe edhe notuesi me i mire fundoset.
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

Faqja 3 nga 16 I parėI parė 12345678910111213 ... E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. A e dėmton egoizmi dashurinė?!
  Nga Renato_ ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-10-2017, 14:09
 2. Teme per Dashurine
  Nga bella ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:31
 3. A e mbyt martesa dashurinė?
  Nga Deuid ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-01-2016, 06:01
 4. Tė bėsh burg pėr dashurinė
  Nga cent ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-08-2013, 17:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •