Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 5 nga 16 I parėI parė 123456789101112131415 ... E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 121 ne 150 nga 463
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  28
  Forca e Rrespektit
  0

  Thenie per dashurine.

  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?
  ance: Duaje atdhene, si Donika, Skenderbene ance:

 2. #121
  Goc Tironce fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i gorgona
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Greec
  Mosha
  28
  Postime
  397
  Forca e Rrespektit
  21
  Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka!!!
  Me mire te jemi te urryer per kete qe jemi sesa te jemi te adhuruar per masken qe mbajme

 3. #122
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i milva
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Ku kendohen seranatat..
  Postime
  743
  Forca e Rrespektit
  54
  Dashuria eshte dhe mbetet poezia me e persosur e natyres.Eshte mekat qe lulezon vetem njehere ,si dhe disa lule te rralla!
   

 4. #123
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i milva
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Ku kendohen seranatat..
  Postime
  743
  Forca e Rrespektit
  54
  Dashuria eshte poezia e ndjenjave.Ose eshte sublime,ose nuk egziston fare.Kur egziston ,ajo shkon duke u rritur gjithnje.
   

 5. #124
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i milva
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Ku kendohen seranatat..
  Postime
  743
  Forca e Rrespektit
  54
  Dashuria eshte si ethet: lind dhe shuhet pa nderhyrjen me te vogel te vullnetit.
   

 6. #125
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2009
  Vendodhja
  Rep.Kosoves Lipjani
  Mosha
  28
  Postime
  588
  Forca e Rrespektit
  21
  Dashuria eshte nje fale shume e ,madhe kur njeri shpreh dashurie te dashres se saj.
  duke me the dua dashuroje. keshtu mendoje .
   

 7. #126
  orseola fv Avatari i orseola
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  tiran
  Mosha
  23
  Postime
  35
  Forca e Rrespektit
  0
  dashuria eshte det
  cdokush mund te doje te zhytet
  por ai qe sdi te notoje
  mund te mbytet
   

 8. #127
  Goc Tironce fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i gorgona
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Greec
  Mosha
  28
  Postime
  397
  Forca e Rrespektit
  21
  Te dashurosh domethene ta transmetosh lumturine tende ne lumturine e
  tjetrit.
  Me mire te jemi te urryer per kete qe jemi sesa te jemi te adhuruar per masken qe mbajme

 9. #128
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45
  dashuria eshte e bukur ne rini,po u plake nuk ta var njeri
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 10. #129
  Dashuria osht gjithqka ku ne te njejten kohe eshte asgje
   

 11. #130
  tifoz i cmendur i INTERIT fv fv fv fv fv fv Avatari i Brigadieri
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Atje ku prania ime eshte e domosdoshme.
  Postime
  421
  Forca e Rrespektit
  16

  Titulli: Thenie per dashurine.

  dashuria eshte 1 fushe me bar ku kullosin 1 lope e 1 gomar
  Remember to keep yourself alive there is nothing important than that.:canna:

 12. #131
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,089
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  496

  Titulli: Thenie per dashurine.

  "Nese do te jepja nje lule te kuqe per cdo here qe mendoj per ty, do me duhej te mblidhja gjithe lulekuqet e fushave ne pranvere, edhe ato nuk do ishin shume. Fatkeqsisht lulekuqet nuk jetojne shume, dhe do te sillja vetem kercellin e tyre jeshil... Shume mire, dicka jeshile atehere, pasi si kjo bota ka shume... Do mjaftonte?" (KarameleZana, 2005) , me bete te hap fletoret e vjetra se nuk kisha shkruar ne kete teme...

  Ju lutem, permbajuni temes dhe sillni thenje per dashurine ne gjuhen shqipe. Nese sillni dicka ne gjuhe te huaj, perkthejeni. Faleminderit!
   

 13. #132
  Themelues i Forumit fv Avatari i Angel_Devil
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Braila Romania
  Mosha
  35
  Postime
  15,427
  Forca e Rrespektit
  945

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte si rakia,te dyja te largojne nga shoqeria.
  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 14. #133
  zevzeke fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2010
  Mosha
  34
  Postime
  282
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  17

  Titulli: Thenie per dashurine.

  DASHURIA č LINDJA E DIELLIT NE AGIM DHE PERENDIMI I SAJ ,,,destinuar x te rilindur,,,
   

 15. #134
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i elbruna
  Antarėsuar nė
  Apr 2009
  Vendodhja
  ne ajer
  Mosha
  36
  Postime
  1,492
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  79

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre...
  Mashkulli i vėrtetė do dy gjėra: rrezikun dhe lojėn. Pėr kėtė arsye ai do gruan, si lojėn mė tė rrezikshme.

 16. #135
  fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2010
  Vendodhja
  Albania
  Postime
  24
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte si era...nuk mund ta shikosh por mund ta ndjesh...
   

 17. #136
  rremujaxhije:P fv Avatari i 3R1
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  ne shtepi...
  Postime
  2,024
  Forca e Rrespektit
  70

  Titulli: Thenie per dashurine.

  dashuria č e verber,
  cmenduria e xcjell!!
  You're not Albanian??
  It's :ok, nobody is Perfect!!!  ..kerko te dish kush je,e te jesh ajo qe din.. :viola:

 18. #137
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Postime
  2,428
  Forca e Rrespektit
  708

  Titulli: Thenie per dashurine.

  dashuria eshte qorre....por jo shurdhe.....
   

 19. #138
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  I rrethuar nga malet
  Postime
  205
  Forca e Rrespektit
  14

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Nuk mund te ri pa thene se kjo thenje rimon bukur, por vetem kaq. Fakti qe keto simbole frymore, nuk mund te ciftohen dhe te japin pasardhes, gje qe ne dashuri dhe ndoth..e ben krahasimin te manget.
   

 20. #139
  demton_rende_shendetin fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i fight_cllub_al
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  roma
  Mosha
  31
  Postime
  2,072
  Forca e Rrespektit
  102

  Titulli: Thenie per dashurine.

  nese ti nuk me don .... nuk ka rendesi .... jam ne gjendje te dashuroj per te dy
  fjalt e mia ma t'kqija jan ma te mira se tuat ma t'mirat....

 21. #140
  Une jam..... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i cat-woman
  Antarėsuar nė
  Nov 2009
  Vendodhja
  athens
  Postime
  1,519
  Forca e Rrespektit
  30

  Titulli: Thenie per dashurine.

  me pyete ate nate, ke do me shume mua apo jeten, dhe une pa u menduar u pergjigja JETEN. ti ike i merzitur pa ditur se jeta ime je ti.........
  Te jetosh eshte dicka e perditshme...te dish te jetosh eshte zgjuarsi...te kesh zgjuarsi eshte merite

 22. #141
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i E3
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  9,152
  Forca e Rrespektit
  2536

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Kur njeriu dashuron nuk ka frike...

  Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...

  Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
  Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....

  Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...

  Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...

  Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe


  Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton

  dashuria s'eshte egoiste
  menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere


  Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur

  Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme
  te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre

  Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj


  Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marri

  dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

  Kush vjen pėr mirė troket nė derė; kush dashuron, derėn e gjen tė hapur.
  Tagora

  Ngrije urėn e dashurisė deri nė diell, vetėm ajo na lidh me jetėn, vetėm ajo na lidh me njerėzit. A.Podrimja

  Nė fillim tė dashurisė dashnorėt flasin pėr tė ardhmen, e kur ajo ėshtė nga fundi, flasin pėr tė kaluarėn.
  Karl

  Dashuria ėshtė zjarr i furishėm. Atė s'mund ta shuajė dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli

  Dashuria? Nė fillim fjalė tė mėdha, pastaj fjalė tė pakta e nė fund fjalė tė shumta.
  Pajeroni

  Tė lutem, mė duaj pak, nė qoftė se dėshiron tė mė duash gjatė.
  Herrik

  Dashuria ėshtė ēelės qė tek njeriu ēel ēdo gjė.
  Hoperi


  Dashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
  Sandi


  Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
  Peshi

  Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
  Shetmfori


  S'ka dyshim qė dashuria ėshtė fshehtėsi e pashpjegueshme.
  Myse


  Dashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
  Sandi

  Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
  Peshi

  Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
  Shetmfori  Tė dashurosh do tė thotė tė duash njė tjetėr mė shumė se veten.
  Femau

  Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
  Platoni

  Kur dashuron, edhe majmuni tė duket i bukur, kur nuk dashuron nuk tė pėlqen as lulja lotos.
  Kineze

  Njerėzit mė tepėr mundohen pėr bukėn dhe dashurinė.
  Japoneze

  Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
  Ikbali

  Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
  Gėte

  Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
  Myse

  Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
  Shekspiri
  Tė frikėsohesh nga dashuria do tė thotė tė frikėsohesh nga jeta, e ata qė frikėsohen janė tri herė tė vdekur.
  Raseli

  Ēdo dashuri kalon, kurse mosmarrėveshjet mbesin pėrgjithmonė.
  Dostojevski

  Mė duket se mund tė dashurojnė shumė vetėm ata qė dinė edhe tė urrejnė shumė.
  Cezari

  Nė qoftė se je njeri bėj dashuri, nė qoftė se je lule bėhu mimozė.
  Hygo

  Mė mirė tė dashurosh dhe tė humbėsh, se sa asnjėherė tė mos humbėsh.
  S.Bemardi

  Tė dua sepse mė dhe dashurinė. E dua dashurinė sepse ma dhe ti.
  Bodleri

  Njė dashuri ėshtė, por kopje tė saja ka me mijėra.
  La Rosh*****o

  Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
  Volteri

  Dėshira dhe dashuria janė krahė pėr vepra tė mėdha.
  Gėte


  Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
  Keseli

  Ē'ėshtė risia? Njė ėndėrr. Ē'ėshtė dashuria: pėrmbajtja e ėndrrės.
  Kierkegardi

  Dashuria ėshtė hapėsirė dhe kohė e matur me zemėr.
  Prusti

  Pas dashurisė nuk ka gjė tjetėr, veē vdekjes.
  Zola

  Mė fatkeq nga tė gjithė njerėzit ėshtė ai qė nuk dashu-ron mė, e qė nuk mund tė harrojė dashurinė e parė.
  Mickijeviēi


  Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera
  ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton
  krijuesit.
  P.Vasa


  Dashuria ėshtė fizikė, ndėrsa martesa kimi.
  Dyma

  Dashuria ėshtė si zogu, qė mė shumė dėshiron dėnim nga njė dorė se lėmoshė nga dora tjetėr.
  Koltoni

  Nė dashuri ėshtė e lejuar ēdo gjė: himni, tradhtia, mashtrimi.
  La Fonteni

  Rruga mė e gjatė pėr nė varr ėshtė rrruga e dashurisė
  Spamjolle

  Dashuria sheh pėrmes syzeve magjike, tė cilat bakrin e shndėrrojnė nė ar, varfėrinė nė pasuri e guralecėt nė margaritarė.
  Servantesi

  Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikė.
  Konfuēi
  N3xT

 23. #142
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i E3
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  9,152
  Forca e Rrespektit
  2536

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
  Shileri

  Dashuria ėshtė moralisti mė i kėndshėm dhe mė i qetė.
  Bekoni

  Dashuria platonike ėshtė vullkan pa erupcion.
  Pitigrili

  Dashuria ėshtė ajo pa tė cilėn nuk mund tė jetohet.
  Remarku

  Shumicės sė njerėzve u duhet mė shumnė dashuri, se sa e meritojnė.
  Ebner -Eshenbahu

  Dashuria nuk fitohet, ajo vjen vetvetiu.
  Ueselmani


  Dashuria ėshtė tėrė jeta e gruas, kurse njė episod nė jetėn e mashkullit.
  De Stali

  Dashuro tė tjerėt nėse do tė tė dashurojnė.
  Seneka

  Sigurisht, ėshtė vėshtirė tė jesh pa dashuri tek ende ke dėshirė tė
  dashurosh, por shumė mė vėshtirė tė tė dashurojnė kur nuk e do mė
  dashurinė.
  Kurtleni

  Ai u martua me tė sepse e dashuroi. Ajo e deshti atė,sepse u martua.
  Gilli

  Ē'ėshtė dashuria? Rast i volitshėm pėr dhembje tė gjatė.
  Eminesku

  Koha zakonisht ėshtė e bukur, kur bėn dashuri.
  Stivensoni

  Besnikėt njohin vetėm anėn triumfuese tė dashurisė, kurse tė pabesėt edhe tragjiken.
  Vilde

  Mė ėmbėl se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.
  Longfellou

  Dashuria ua merr mendtė atyre qė i kanė dhe ua jep atyre qė nuk i kanė.
  Didroi

  Kur dikush dashuron, ai fillon ta mashtrojė vetveten dhe pėrfundon duke mashtruar tė tjerėt.
  Uajldi

  Antitezė e dashurisė nuk ėshtė e thėnė tė jetė pėrherė urrejtja. Mund tė jetė njė dashuri e re.
  Kotarbinski
  N3xT

 24. #143
  Une jam..... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i cat-woman
  Antarėsuar nė
  Nov 2009
  Vendodhja
  athens
  Postime
  1,519
  Forca e Rrespektit
  30

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria nuk fitohet, ajo vjen vetvetiu.
  Ueselmani

  Ē'ėshtė dashuria? Rast i volitshėm pėr dhembje tė gjatė.
  Eminesku

  Mė ėmbėl se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.
  Longfellou

  Dashuria ua merr mendtė atyre qė i kanė dhe ua jep atyre qė nuk i kanė.
  Didroi

  shume te bukura keto ....me domethenje
  Te jetosh eshte dicka e perditshme...te dish te jetosh eshte zgjuarsi...te kesh zgjuarsi eshte merite

 25. #144
  شيطان בעל זבוב fv Avatari i Iron_Leon
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Jam atje ku ėshtė edhe zemra ime
  Postime
  3,527
  Forca e Rrespektit
  1118

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Ne nje cift vetem njeri dashuron, tjetri dashurohet,nese do te dashuronin te dy ku do te ishte kuptimi i te ndjerit i dashur-uar.
  Ma perketheni pak ju lutem
  Ē'do budalla do tė gjejė gjithmonė njė budalla tjetėr qė tė mahnitet me tė.

 26. #145
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322

  Titulli: Thenie per dashurine.

  ''Ne jete do te beje mjafte budallalleqe,por asnjehere nuk do martohem nga dashuria''- Disraelli:ciaoo:
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 27. #146
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Postime
  2,428
  Forca e Rrespektit
  708

  Titulli: Thenie per dashurine.

  ...dashuria eshte nje frut i magjishem ....qe duan ta shijojne te gjithe.....por qe te ngel ne fyt....
   

 28. #147
  Une jam..... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i cat-woman
  Antarėsuar nė
  Nov 2009
  Vendodhja
  athens
  Postime
  1,519
  Forca e Rrespektit
  30

  Titulli: Thenie per dashurine.

  dashuria ....sa e bukur eshte po aq e veshtire
  Te jetosh eshte dicka e perditshme...te dish te jetosh eshte zgjuarsi...te kesh zgjuarsi eshte merite

 29. #148
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Postime
  2,428
  Forca e Rrespektit
  708

  Titulli: Thenie per dashurine.

  ......Dashuria ashte e verber.......Cmenduria e percjell.....
   

 30. #149

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse !!!!!!!!
  м'вι вυzė ėѕнтė иנė ρυтнנє, м'вι ѕнριят ėѕнтė иנė νєтмι. נαм вσтα ρα ємėя, кυя ρяαиė мєנє ѕ'נє тι.

 31. #150
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i milva
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Ku kendohen seranatat..
  Postime
  743
  Forca e Rrespektit
  54

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Njeriu ka shume dashuri te medha e te vogla ne jete,por ka vetem nje dashuri te pare.

  Dashuria eshte iluzion.

  Dashuria ushqehet me shprese.
   

Faqja 5 nga 16 I parėI parė 123456789101112131415 ... E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. A e dėmton egoizmi dashurinė?!
  Nga Renato_ ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-10-2017, 14:09
 2. Teme per Dashurine
  Nga bella ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:31
 3. A e mbyt martesa dashurinė?
  Nga Deuid ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-01-2016, 06:01
 4. Tė bėsh burg pėr dashurinė
  Nga cent ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-08-2013, 17:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •