Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 6 nga 16 I parėI parė 123456789101112131415 ... E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 151 ne 180 nga 463
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  28
  Forca e Rrespektit
  0

  Thenie per dashurine.

  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?
  ance: Duaje atdhene, si Donika, Skenderbene ance:

 2. #151
  fv fv fv fv fv Avatari i ervin80
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  59
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  13

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Tė dashurosh, do tė thotė sakrificė ndaj vetes por dhe me pak grindje sikur nuk shkon...
   

 3. #152
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2009
  Vendodhja
  Rep.Kosoves Lipjani
  Mosha
  28
  Postime
  588
  Forca e Rrespektit
  21

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Pa ty ska jete si syte e mi mos kan kjo eshte dashuria baraze me hiq .

  Kur nje vajze dashurohet ne nje djali dhe thot dua shume por Nene tim duhesh ta respketosh tend.

  Me respket nga Qendrimi Bossi..
   

 4. #153
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i milva
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Ku kendohen seranatat..
  Postime
  743
  Forca e Rrespektit
  54

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Kush dashuron shume flet pak!

  Dashuria eshte nje burim i pashtershem mendimesh te thella sa gjithesia,te larta sa qielli dhe te gjera sa rruzulli!

  Nje dashuri e kufizuar eshte nje dashuri e mbaruar!
   

 5. #154
  ђєค๔ђยภtєг fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Hard Styler
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,847
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1293

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Coelho: Dashuria zbulohet vetem duke dashuruar.
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 6. #155
  !!!!! fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ina@ina@ina
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  28
  Postime
  1,249
  Forca e Rrespektit
  199

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Bota do tė bėhet e vėrtetė vetėm kur njeriu do tė dijė tė dashurojė: deri atėherė, do tė jetojmė duke besuar se e njohim dashurinė, por pa e patur kurrė guximin ta pėrballojmė ashtu sic ėshtė nė realitet..
  ---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

  Dashuria eshte dobesia me fisnike e shpirtit. (J.Dryden)
   

 7. #156
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Snow Hristina
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  ne djall ska cte te duhet ty
  Mosha
  32
  Postime
  3,722
  Forca e Rrespektit
  203

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dashuria nuk eshte te gjesh nje person me te cilin te jetosh,por dashuria e vertete eshte te gjesh nje person pa te cilin nuk
  JETON DOT.......
   

 8. #157
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Apsara
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  New York
  Postime
  466
  Forca e Rrespektit
  115

  Pe: Thenie per dashurine.

  Nese zemra jote eshte prej xhami, mos e beso tek duar qe dridhen.
  O Zot! Mė fal dashuri tė thellė, qė nuk shuhet kur urrehem; mė dhuro zemėr tė gjerė, qė nuk ndyhet kur zhgėnjehem; mė jep qėndresė, qė nuk shteret kur luftohem; mė jep vullnet, qė nuk tretet kur pėrballem; mė jep durim, qė nuk humbet kur goditem; mė jep nder, qė nuk rrėnohet kur shkelem!!

 9. #158
  I'm offline fv Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,643
  Forca e Rrespektit
  2150

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte ajo qe i jep kuptim gjithckaje...
   

 10. #159
  شيطان בעל זבוב fv Avatari i Iron_Leon
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Jam atje ku ėshtė edhe zemra ime
  Postime
  3,527
  Forca e Rrespektit
  1118

  Titulli: Pe: Thenie per dashurine.

  En, nėse dashuria do tė ishte nė duart e mia do ta zinte lebetia.
  Shumė pak njerėz dashurojnė , pjesa tjetėr marrin atė qė kėrkojnė.
  Jam i dashuruar ėshtė mėnyra e ėmbėl pėr tė thėnė atė qė mendon .... dua tė bėj sex me ty
  Ē'do budalla do tė gjejė gjithmonė njė budalla tjetėr qė tė mahnitet me tė.

 11. #160
  I'm offline fv Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,643
  Forca e Rrespektit
  2150

  Pe: Thenie per dashurine.

  Rendesia e nje njeriu nuk shihet nga vendi qe ze ai ne zemer.... por nga vendi qe ai/ajo le bosh kur nuk eshte me....
   

 12. #161
  شيطان בעל זבוב fv Avatari i Iron_Leon
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Jam atje ku ėshtė edhe zemra ime
  Postime
  3,527
  Forca e Rrespektit
  1118

  Titulli: Pe: Thenie per dashurine.

  Ups ja edhe njė thėnie made in unė pėrsėri tė cilėn tani e pashė
  ''Dashuria eshte e verber?Jo,me duket se vetem te verberit e shohin dashurine .Une i kam syte mjaft mire dhe betohem qe shoh vetem gjinj dhe te mbrapsme me te cilat do te doja te kisha nje bashkebisedim.''
  Ē'do budalla do tė gjejė gjithmonė njė budalla tjetėr qė tė mahnitet me tė.

 13. #162
  I'm offline fv Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,643
  Forca e Rrespektit
  2150

  Pe: Thenie per dashurine.

  100 thenie te zgjuara per martes

  1. Ata qė nuk e tregojnė dashurinė, nuk ndjejnė dashuri.
  -William Shakespeare

  2. Nėse ēiftet nė martesė do tė bėnin gjysmėn e pėrpjekjeve qė bėjnė kur i vinė njėri-tjetrit rrotull kur njihen, do tė habiteshin sa mirė do tė shkonin punėt.
  -Billy Graham

  3. Ai qė nuk ėshtė xheloz, nuk ėshtė i dashuruar.
  -Saint Augustine

  4. Martesat bėhen nė qiell. Po kėshtu edhe stuhitė dhe tufanet.
  -Anonim

  5. Qėllimi nė martesė nuk ėshtė tė mendosh njėsoj me partnerin, por tė mendosh bashkė me tė.
  -Robert C. Dodds

  6. Tė tė kem dhe tė tė mbaj, nė tė mirė e nė tė keq, nė pasuri dhe varfėri, nė sėmundje dhe nė shėndet, tė tė dua dhe tė tė gėzoj, derisa vdekja tė na ndajė.
  - Premtimi i martesės

  7. Perėndia ka vendosur tipin e martesės kudo nė krijim. Ēdo krijesė kėrkon pėrsosmėrinė e saj tek dikush tjetėr. Vetė qiejt dhe toka e portretizojnė mė mirė.
  - Martin Luther

  8. Kur shihni njė ēift qė ecėn nė rrugė, ai qė ėshtė disa hapa para ėshtė bashkėshorti qė ėshtė ēmendur.
  - Helen Rowland

  9. “Prandaj njeriu do tė lėrė babanė e vet dhe nėnėn e vet dhe do tė bashkohet me gruan e vet, dhe tė dy do tė bėhen njė mish i vetėm. Dhe kėshtu ata nuk janė mė dy, por njė mish i vetėm; prandaj atė qė Perėndia ka bashkuar, njeriu tė mos e ndajė”.
  - Efesianėt 5:31, Matthew 19:6

  10. Gjithmonė dalim shėtitje dorė pėr dore, nėse unė ia lėshoj, ajo shkon pėr pazar.
  - Henry Youngman

  11. Po tė flisja gjuhėt e njerėzve dhe tė engjėjve, dhe tė mos kisha dashuri, do tė bėhesha si njė bronz qė kumbon ose si cimbali qė tingėllon.
  Edhe sikur tė kisha dhuntinė e profecisė, edhe tė dija tė gjitha misteret dhe mbarė shkencėn dhe tė kisha gjithė besimin sa tė luaja nga vendi malet, por tė mos kisha dashuri, nuk jam asgjė.
  Edhe sikur tė ndaja gjithė pasuritė e mia pėr tė ushqyer tė varfrit dhe ta jepja trupin tim qė tė digjej, e tė mos kisha dashuri, nuk do tė mė vlente asgjė!
  Dashuria ėshtė e durueshme; plot mirėsi; dashuria nuk ka smirė, nuk vė nė dukje, nuk krekoset, nuk sillet nė mėnyrė tė pahijshme, nuk kėrkon tė sajat, nuk pezmatohet, nuk dyshon pėr keq; nuk gėzohet pėr padrejtėsinė, por gėzohet me tė vėrtetėn, i duron tė gjitha, i beson tė gjitha, i shpreson tė gjitha, mban ēdo gjė.
  Dashuria nuk ligėshtohet kurrė.
  - 1 Korintasit 13

  12. Dy vlejnė mė mirė se njė i vetėm, sepse kanė njė shpėrblim tė mirė pėr mundin e tyre.
  - Predikuesi 4:9

  13. Mė e rėndėsishmja nė njė martesė ėshtė qė tė dy tė kenė besim nė Perėndi dhe Jezu Krisht! Kur keni besim, gjithēka ėshtė e mundur!

  14. Prapa ēdo burri tė madh fshihet njė grua e vogėl qė e ndihmon. Burri mund tė jetė kreu, por gruaja shpesh ėshtė qafa qė e kthen.

  15. Martesė ėshtė tė marrėsh dhe tė japėsh. Mė mirė t’ia japėsh ti, se ajo do ta marri gjithsesi.
  - Joey Adams

  16. Kujtoni atė tipin qė e pyeti gruan: “Si ėshtė e mundur qė Perėndia tė bėri kaq tė bukur, por kaq budallaqe?”. Ajo i pėrgjigjet: “Jam e bukur qė ti tė mė martoje, dhe budallaqe qė tė martohesha me ty”!

  17. Mami dhe babi ishin njė ēift fėmijėsh kur u martuan. Ai ishte tetėmbėdhjetė, ajo ishte gjashtėmbėdhjetė, unė isha tre.
  - Billie Holiday

  18. Burri mė tha se kishte nevojė pėr mė shumė hapėsirė. Prandaj unė e lashė jashtė.
  - Roseanne Barr

  19. Nė biznesin e ndėrtimit thonė: Dy burra mund tė bėjnė trefishin e punės sė njė burri tė vetėm. Parimi i Perėndisė ėshtė se dy persona mund tė bėjnė dhjetėfishin e punės tė njė tė vetmi. “Njė person i vetėm mund tė ndjekė njė mijė e dyqind veta dhe dy persona bėjnė tė iknin dhjetė mijė veta” (Ligji i Pėrtėrirė 32:30).

  20. Dashuria ėshtė e verbėr, ndėrsa martesa tė kthen sytė.
  - Agatha Kristi

  21. Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.
  - Sokrati

  22. Pa komunikim tė mirė me Zotin, nuk mund tė ketė komunikim tė mirė me njerėzit.

  23. Para martese njė burrė deklaron se do tė japė jetėn t’ju shėrbejė; pas martese, ai nuk do tė ulė as gazetėn pėr tė folur me ju.
  - Helen Rowland

  24. Nėse doni tė mėsoni diēka pėr altruizmin, pėrulėsinė dhe pėrgjegjėsinė, mjafton tė martoheni!

  25. Kur njė burrė hap derėn e makinės pėr gruan e tij, tė jini tė sigurt, ose ka makinėn e re ose gruan.
  - Bernard Shaw

  26. Mėnyra mė e mirė pėr ta mbajtur mend ditėlindjen e gruas, ėshtė ta harroni njė herė.
  - H.V. Prochnow

  27. Prapa ēdo burri tė madh ndodhet njė grua e madhe. Gruaja ose e ndėrton, ose e shkatėrron burrin.

  28. Nėse doni ta lini partnerin sepse ka diēka tek ai qė nuk ju pėlqen, atėherė do tė lini ēdo person me tė cilin lidheni, sepse tė gjithė njerėzit kanė diēka qė nuk pėlqejmė.

  29. Ndėr tė gjitha kurat shtėpiake, gruaja e mirė ėshtė mė e mira.

  30. Bėjini komplimente asaj! Thuajini sa e bukur ėshtė dhe ajo do tė jetė e bukur! Thuajini sa e mrekullueshme ėshtė dhe ajo do tė jetė e mrekullueshme!

  31. Kam mėsuar se vetėm dy gjėra janė tė nevojshme pėr ta mbajtur gruan tė lumtur. Sė pari, lėreni tė kuptojė se do tė dalė e saja. Sė dyti, lėreni t’i dalė e saja.
  - Lyndon B. Johnson

  32. Nuk ka rėndėsi se sa e rregullt ėshtė njė grua nga natyra, ėshtė gabim pėr tė kur e vendos gjithmonė burrin nė vendin e tij.

  33. Kura e vetme pėr njė dashuri tė humbur, ėshtė njė dashuri e re.

  34. Ekzistojnė dy periudha nė jetėn e njė burri kur ai nuk i kupton gratė, para martese dhe pas martese.

  35. Njė martesė ėshtė njė dėshmi, ashtu si pagėzimi. Rrethi i unazės ėshtė simboli i vėrtetėsisė sė pėrjetshme dhe ari ėshtė simbol i vlerės qė zgjat.

  36. Martesa ėshtė marrėdhėnia mė e ngushtė, mė pėrulėse dhe mė vetė-sakrifikuese mes qenieve njerėzore.

  37. Ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk respekton apo ta admirosh pėr diēka.

  38. Thojini “Tė dua” njė qind herė nė ditė!

  39. Fjala “angazhim” ka dy kuptime: ėshtė luftė nė betejė dhe dorėzim nė martesė.

  40. Njė prej mistereve tė jetės ėshtė si djali qė nuk ishte aq i mirė sa tė martohej me tė bijėn e dikujt, mund tė jetė babai i nipėrve dhe mbesave mė tė zgjuar nė botė.

  41. Martesa ėshtė marrėdhėnie seksuale, ose ndryshe ju mund tė qėndronit si miq tė mirė.

  42. Njė grua shqetėsohet pėr tė ardhmen derisa gjen njė burrė, ndėrsa njė burrė kurrė nuk shqetėsohet pėr tė ardhmen derisa gjen njė grua.

  43. Suksesi nė martesė ėshtė mė shumė se tė gjesh personin e duhur. Do tė thotė tė jesh personi i duhur!

  44. Njerėzit nuk do tė divorcoheshin pėr arsye tė parėndėsishme nėse nuk do tė martoheshin pėr arsye tė parėndėsishme.

  45. Njė nėne i duhet njėzet vite ta bėjė djalin burrė, dhe njė tjetėr grua shpesh e bėn atė budalla pėr njėzet minuta.

  46. Telashi nė martesė shpesh nis kur burri ėshtė kaq i zėnė tė fitojė kripėn sa harron mjaltin e tij.

  47. Ēdo burrė ka nevojė pėr njė grua: Qeveria nuk e ka fajin pėr tė gjitha gjėrat qė shkojnė gabim.

  48. Mos e gjykoni gruan shumė pėr dobėsitė e saj. Nėse nuk do t’i kishte, atėherė nuk do t’ju kishte martuar ju.

  49.Jam njė zonjė shtėpie e vėrtetė. Sa herė qė lė njė burrė i mbaj shtėpinė.
  - Zsa Zsa Gabor

  50. Martesa: Besimi ėshtė fillimi i saj, gėzimi ėshtė pjesė e saj dhe dashuria ėshtė zemra e saj.

  51. Nė shumicėn e rasteve do t’i kėshilloja prindėrit me fėmijė tė mos e prishnin martesėn dhe tė mbijetonin pa u ndarė pėr hir tė prindėrve.

  52. Disa gra lodhen kaq shumė t’i bėjnė burrat tė mirė, sa kurrė nuk ia dalin tė bėhen gra tė mira.

  53. Bėjini sytė katėr para martese dhe mbajini gjysmė tė mbyllur mė pas.

  54. Martesa ėshtė njė institucion qė mbahet sė bashku nga tre libra – libri i mirė, libri i gatimit dhe libri i ēeqeve.

  55. Nė kohėn qė ai pėshpėrit “Jemi bėrė pėr njėri-tjetrin”, ajo tashmė ka planifikuar ndryshime.

  56. Shpesh kur ajo thotė “jo”, ata jetojnė pėrgjithmonė tė lumtur e tė gėzuar.

  57. Suksesi i madh i njė martese tė suksesshme, ėshtė t’i trajtosh tė gjitha shkatėrrimet si incidente dhe asnjė prej incidenteve si shkatėrrime.

  58. Kurrė nuk e kuptoni sa shumė ndryshon zėri i njė personi derisa gruaja ndalet sė bėrtituri dhe i pėrgjigjet telefonit.

  59. Martesa ėshtė marrėdhėnia njerėzore mė e kėnaqshme, mė forcuese dhe mė e gjatė nė kėtė Tokė.

  60. Vizioni nė darkė shpesh ėshtė panoramė nė mėngjes.

  61. Kam vite qė nuk i flas gruas, nuk kam dashur ta ndėrpres.
  - Rodney Dangerfield

  62. Nėse nuk mund tė shkoni mirė me partnerin/en nėn ēdo rrethanė, si mund ta dini se do tė shkoni mirė me dikė tjetėr nėn ndonjė rrethanė tjetėr?

  63. Njerėzit qė nuk shkojnė mirė me partnerin/en e momentit, zakonisht nuk mund tė shkojnė mirė me asnjė partner/e.

  64. Adami kishte tė tėrė Botėn pėr veten dhe Perėndinė nė Kopshtin e Edenit, megjithatė nuk ishte i kėnaqur derisa gjeti gruan. Vetėm gjiri i njė gruaje e pėrmbush njė burrė.

  65. Shpesh bashkėshorti/bashkėshortja mėrzitet dhe kėrkon pak variacion apo ndryshim, por ky nuk ėshtė justifikim i mjaftueshėm pėr tė prishur njė martesė. Mė mirė tė marrin pushime!

  66. Njė grua ka nevojė qė dashuria tė shprehet me pėrkujdesje, madje mė shumė se marrėdhėnie fizike.

  67. Bari nė anėn tjetėr tė gardhin duket gjithmonė mė i gjelbėr, por zakonisht vetėm pėr shkak tė paarritshmėrisė.

  68. Partneri ideal nuk ekziston, pėrndryshe nuk do tė ishte njeri.

  69. Nėse dikush do tė qėndronte pėr t’ju duruar, ndoshta do tė bėnit mirė tė mėsonit si t’i duronit edhe ju dhe tė jini falėnderues qė ekziston dikush qė do tė jetojė me ju.

  70. Sekreti i njė martese tė suksesshme, ėshtė tė mos qėndrosh nė shtėpi shumė.
  - Colin Chapman

  71. Ne flemė nė dhoma tė ndara, hamė darka tė ndarė, shkojmė me pushime tė ndarė. Po bėjmė gjithēka pėr ta mbajtur kėtė martesė sė bashku.
  - Rodney Danderfield

  72. Kur shihni se kė martojnė disa vajza, atėherė kuptoni se sa shumė e urrejnė punėn pėr tė nxjerrė jetesėn.
  - Helen Rowland

  73. Bėhu i mirė ndaj virtyteve tė saj, bėhu pak i verbėr ndaj tė metave tė saj.

  74. Njė martesė e lumtur ka brenda gjithė kėnaqėsitė e miqėsisė, gjithė gėzimin e ndjesive dhe arsyes, dhe gjithė ėmbėlsinė e jetės.
  - Joseph Addison

  75. Njė burrė i lumtur martohet me vajzėn qė dashuron; njė burrė edhe mė i lumtur dashuron vajzėn me tė cilėn martohet.
  - Anonim

  76. Unė jam mike e mirė pėr burrin tim. Jam pėrpjekur t’i mbaj premtimet e martesės. Jam gjithnjė pranė tij. E dėgjoj. Pėrpiqem tė qesh.
  - Anna Quindlen

  77. Burrat martohen me atė qė kanė nevojė. Unė martohem me ty.
  - John Ciardi

  78. Martesa nuk ėshtė ritual apo fundi. Ėshtė njė kėrcim i gjatė dhe intim sė bashku, dhe asgjė tjetėr nuk ka rėndėsi se sa ndjesia e ekuilibrit dhe zgjedhja e partnerit.
  - Amy Bloom

  79. Tėrheqja hollohet pas njė farė kohe dhe bukuria zbehet, por tė martohesh me njė burrė qė tė bėn tė qeshėsh ēdo ditė, kjo ėshtė dhuratė e madhe.
  - Joanne Woodward

  80. Sepse kam lindur dhe jam martuar. Gjithė rreziku i njerėzimit vjen nga shtrati.
  - C.H. Webb, Dum Vivimus Vigilemus

  81. Nuk keni pse tė jeni nė tė njėjtėn gjatėsi vale pėr t’ia dalė nė martesė. Mjafton tė lundroni nė valėt e njėri-tjetrit.
  - Toni Sciarra Poynter

  82. Mė pėlqen tė jem e martuar. Ėshtė kaq e mrekullueshme tė gjesh personin qė doni t’ju mėrzisė gjatė gjithė jetės.
  - Rita Rudner

  83. Trishtimi kujdeset pėr veten, por qė tė marrėsh gėzimin e plotė, duhet tė kesh dikė pėr ta ndarė.
  - Mark Twain

  84. Na ėshtė thėnė se njerėzit qėndrojnė tė dashuruar pėr shkak tė proceseve kimike, ose sepse qėndrojnė tė intriguar me njėri-tjetrin, ose pėr shkak tė mirėsisė. Por pjesėrisht pėr shkak tė faljes dhe mirėnjohjes.
  - Ellen Goodman

  85. Disa njerėz pyesin pėr sekretin e martesė sonė. Ne gjejmė kohė tė hamė nė restorant dy herė nė javė. Njė darkė e vogėl nė dritėn e qirinjve, muzikė e lehtė dhe vallėzim. Ajo shkon tė martave, unė tė premteve.
  - Henry Youngman

  86. Njerėzit nuk martohen nga arsyeja apo kujdesi, por se ashtu janė mėsuar.
  - Samuel Johnson

  87. Asnjė burrė nuk ėshtė martuar me tė vėrtetė deri nė momentin qė kupton se ēfarė gruaja e tij nuk thotė.
  - I panjohur

  88. Ne nuk duam cilėsitė, ne duam personat; ndonjėherė pėr shkak tė defekteve si dhe tė cilėsive.
  - Jacques Maritain

  89. Do tė mė pėlqente tė shihja njė tip burri qė dallon nga gorilla, qė njė grua e mirė dhe e bukur nuk e ka gdhendur qė tė nxjerrė njė burrė.
  - Oliver Wendell Holmes, Sr

  90. Martesa ėshtė njė prej pak institucioneve qė i lejon njė burri tė bėjė ato qė pėlqen gruaja.
  - Milton Berle

  91. Besoj se burrat qė kanė njė vesh tė shpuar, janė mė tė pėrgatitur pėr martesė. Ata kanė pėrjetuar dhimbjen dhe kanė blerė bizhuteri.
  - Rita Rudner

  92. Gruaja ime dhe unė ishim tė martuar pėr njėzet vite. Pastaj u njohėm.
  - Rodney Dangerfield

  93. Martesa ka shumė dhimbje, por beqaria nuk ka asnjė kėnaqėsi.
  - Samuel Johnson

  94. Njė burrė i vjetėr qė martohet me njė grua tė re bėhet mė i ri, por ajo bėhet mė e vjetėr.
  - Anonim

  95. Nuk ėshtė e zakonshme qė persona qė nuk njihen, tė martohen, por qė njė ēift tė divorcohet duhet tė njihen mjaft mirė.

  96. Ēdo martesė priret tė pėrbėhet nga njė aristokrat dhe njė fshatar.
  - John Updike

  97. Dashuria ėshtė diēka ideale, martesa ėshtė diēka reale.
  - Goethe

  98. Njė martesė e suksesshme do tė thotė tė biesh nė dashuri shumė herė, dhe gjithmonė me tė njėjtin person.
  - Mignon McLaughlin

  99. Mos u martoni me njė burrė ta reformoni. Pėr kėtė janė shkollat e riedukimit.
  - Mae West

  100. Njė shtėpi e lumtur, ėshtė ajo ku secili partner i jep mundėsinė tjetrit tė ketė tė drejtė, edhe pse asnjėri nuk e beson.
  - Don Fraser

  engjejt
   

 14. #163
  fv Avatari i monda
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  ne mesin e atyre qe me duan
  Postime
  59
  Forca e Rrespektit
  8

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte ordinance ku semuren te shendoshet
  Better an open anemy than a false frienD
  Engjelli Mbrojtess........

 15. #164
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *romeo*
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,447
  Forca e Rrespektit
  20

  Pe: Thenie per dashurine.

  eshte kenaqesi e madhe te dashurosh,edhe pse nuk ndihesh i dashuruar..
   

 16. #165
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *romeo*
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,447
  Forca e Rrespektit
  20

  Pe: Thenie per dashurine.

  dua te fal endrat e mia,qe ti ruash si kujtim nga dashuria,dua te fal shpresen,iluzionet qe ato vijne si pasoje nga dashuria,por me shume te fal zemren time,,,aty gjendet e gjithe dashuria,
   

 17. #166
  ђєค๔ђยภtєг fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Hard Styler
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,847
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1293

  Pe: Thenie per dashurine.

  Nga dashuria nuk shpeton kush iken, po kush rri deri ne fund sa i merr frymen.:uffa:
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 18. #167
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *romeo*
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,447
  Forca e Rrespektit
  20

  Pe: Thenie per dashurine.

  jeta pa dashuri eshte si viti pa pranvere..
   

 19. #168
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *romeo*
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,447
  Forca e Rrespektit
  20

  Pe: Thenie per dashurine.

  pasurite me te medha jane ato qe nuk i shikon dot syri por i njeh zemra..
   

 20. #169
  Hmm kureshtar-e? fv Avatari i Katia
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Vendodhja
  Kete moment?...Ne trurin tend me siguri ;)
  Postime
  3,310
  Forca e Rrespektit
  1268

  Pe: Thenie per dashurine.

  Aq pranė teje pata qenė, sa mėrdhij pranė tė tjerėve! (Paul Éluard)
  Une jam endrra ne sirtar, une jam fluturimi qe gjithnje ke deshiruar...
  Jam mendimi qe te ben te vuash. Une jam guri qe bie, veshtrimi i larget, jam zjarri, akulli, uji qe rrjedh, jam lufte, paqe dhe dhimbje...
  Jam mendafsh dhe gjemba trendafili, oaz dhe shkretetire. Une jam zemer, shpirt dhe tru. Jam fjale dhe heshtje, rruge, lum dhe mal.
  Jam poezi dhe dhimbje, mekatare dhe shenjtore. Jam perendimi dhe fundi. Une jam ajo qe ty te le pa gjume...
  Une jam femer!

 21. #170
  Homo Homini Lupus fv Avatari i Cyber_Spartacus
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Atje ku fluturojne shqiponjat
  Postime
  9,845
  Forca e Rrespektit
  718

  Pe: Thenie per dashurine.

  Beni kursime ne uje. Lahuni bashke me nje shoqe njekohesisht . .
  Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

 22. #171
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *romeo*
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,447
  Forca e Rrespektit
  20

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dashuria te hedh ne lume dhe thote qe nuk te hodha un..
   

 23. #172
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,768
  Forca e Rrespektit
  8342

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dy tė dashuruar janė si qepallat e poshtme dhe tė sipėrme. Takohen shpesh sepse ju mungon njėra-tjetra dhe kur janė bashkė,
  nuk e shohin botėn pėrreth!
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 24. #173
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Snow Hristina
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  ne djall ska cte te duhet ty
  Mosha
  32
  Postime
  3,722
  Forca e Rrespektit
  203

  Pe: Thenie per dashurine.

  Besoj qė sėmundja mė e madhe nga e cila vuan bota sot, ėshtė mungesa e dashurisė.
  Lady Diana
  me pelqen shum kjo shprehja per dashurine e diana
  :lekund: Ndonjėherė njerėzit nuk duan tė dėgjojnė tė vėrtetėn,
  sepse ata nuk duan qe iluzionet e tyre tė shkatėrrohen.
  :lekund:

 25. #174
  I'm offline fv Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,643
  Forca e Rrespektit
  2150

  Pe: Thenie per dashurine.

  Te dashurosh do twe thot te ecesh ne reren e lagur por pa lene gjurme
  Tė investosh pėr pamjen tėnde, do tė thotė tė paguash pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve...
  Ndėrsa tė investosh pėr arsimin dhe kulturėn tėnde, do tė thotė t'i bėsh tė tjerėt tė 'paguajnė' pėr vėmendjen tėnde!!

 26. #175
  Anėtar Aktiv fv
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Postime
  529
  Forca e Rrespektit
  41

  Pe: Thenie per dashurine.

  Citim Origjinale Postuar nga KOKASHTA Shfaq Poten
  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?
  Me falni se ndoshta do zgenjeheni.Po Dashuria eshte vetem loje e hormoneve tona.
  Nese degjojme apo shohim ndjeme personin qe na pelqen ,instiktivisht -Truri prodhon keto hormone.
  Gje e cila na ben te hapen bebezet e syrit ,te shpeshtohen rrahjet e zemres etj etj.
   

 27. #176
  fv
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Mosha
  28
  Postime
  1
  Forca e Rrespektit
  0

  Pe: Thenie per dashurine.

  ne dashuri ka dhe dallge qe perplasen per te mire ne dashuri
   

 28. #177
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i *romeo*
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,447
  Forca e Rrespektit
  20

  Fjal te urta dashurie ....

  Fali tė gjithė ata qė tė kan lėnduar ,se edhe ti mund tė kesh gabuar!

  Me mendje vepro,me durim puno e jeto,me zemer jep mirėsi,me shpirt dashuri.

  Eshte e vertet se asnjeher nuk e dim cfar kemi para se ta humbim ate
   

 29. #178
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,089
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  496

  Pe: Thenie per dashurine.

  E gjeta kete te shkruar ne nje foto, me pelqeu shume dhe po e ndaj me ju...

  Ne perpjekje qe njerezit ta shikojne njeri tjeterin me gjate ne sy, qeveria ka vendosur qe njerezit te perdorin vetem 167 fjale ne dite. Kur bie telefoni, e ve ne vesh pa thene "Hello". Ne restorant tregoj me gisht qe dua Supen me Pule. Po mesohem. Naten marr ne telefon te dashuren time te larger dhe me shume krenari them se kam perdorur vetem 59 fjale sot dhe i kam ruajtur te tjerat per te. Kur nuk flet e di qe ajo i ka perdorur te gjitha fjalet e saja. Keshtu qe une qetesisht them me ze te ulet "I love you" 32 here. Pastaj rrime e linje dhe degjojme frymemarrjen e njeri tjeterit. Jeffery McDaniel.
  Heren e fundit u redaktua nga Karamele Zana; 21-07-2011 ne 04:56.
   

 30. #179
  Interist Forever fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  31
  Postime
  13,119
  Forca e Rrespektit
  1902

  Pe: Thenie per dashurine.

  Pa dashuri ska jet , pa jet ska dashuri.....
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 31. #180
  Hmm kureshtar-e? fv Avatari i Katia
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Vendodhja
  Kete moment?...Ne trurin tend me siguri ;)
  Postime
  3,310
  Forca e Rrespektit
  1268

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dashuria nuk ėshtė as e bardhė, as e zezė e as tjatėr ngjyrė, po vetėm dashuri dhe asgjė tjetėr. Ajo ėshtė si era...fryn ku do vetė dhe ne i dėgjojmė buēitjet!(Mitrush Kuteli)
  Une jam endrra ne sirtar, une jam fluturimi qe gjithnje ke deshiruar...
  Jam mendimi qe te ben te vuash. Une jam guri qe bie, veshtrimi i larget, jam zjarri, akulli, uji qe rrjedh, jam lufte, paqe dhe dhimbje...
  Jam mendafsh dhe gjemba trendafili, oaz dhe shkretetire. Une jam zemer, shpirt dhe tru. Jam fjale dhe heshtje, rruge, lum dhe mal.
  Jam poezi dhe dhimbje, mekatare dhe shenjtore. Jam perendimi dhe fundi. Une jam ajo qe ty te le pa gjume...
  Une jam femer!

Faqja 6 nga 16 I parėI parė 123456789101112131415 ... E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. A e dėmton egoizmi dashurinė?!
  Nga Renato_ ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-10-2017, 14:09
 2. Teme per Dashurine
  Nga bella ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:31
 3. A e mbyt martesa dashurinė?
  Nga Deuid ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-01-2016, 06:01
 4. Tė bėsh burg pėr dashurinė
  Nga cent ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-08-2013, 17:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •