Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 9 nga 16 I parėI parė 12345678910111213141516 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 241 ne 270 nga 463
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  28
  Forca e Rrespektit
  0

  Thenie per dashurine.

  Shprehni me fjalet e tua cfare eshte Dashuria?
  ance: Duaje atdhene, si Donika, Skenderbene ance:

 2. #241
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Nė dashuri nuk ka shkatėrrim mė tė frikshėm se sa vdekja e imagjinatės..

  George Meredith ( Egoisti)
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 3. #242
  Anėtar i ri fv fv fv Avatari i Burrelsja
  Antarėsuar nė
  Sep 2012
  Vendodhja
  Burrel
  Postime
  279
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  9

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Shekspiri ka thene me dashuro
  ose me urre te dyja jane ne favorin tim
  nese me dashuron,
  do me kesh gjithmone ne
  nese me urren do mekesh gjithmone ne mendje .
   

 4. #243
  Mysterious_Girl fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i SELSAJ
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Vendodhja
  Ne hapat e tij
  Postime
  199
  Forca e Rrespektit
  20

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Kisha dasht' te bahem fllad
  Me marr rrugen,me ardh te ti
  N'oden tande,m'shtetun n'shtrat
  E me t'mblu me dashni!

  Me t'perqafu shum e shum fort
  Me ti puth gushe e ball'
  E leht me t'peshperit,qe n'kyt bot'
  Vec per ty do t'jem e gjalle'!
  Nuk mė intereson tė jem "dikush" qė do tė lerė "shenjė" nė histori, unė nuk dua tė ndjehem superiore ndaj askujt. Unė i dua marrėdhėniet me njerėzit, veēanėrisht me ata qė kam pėrzemėr, dhe do tė veprojė gjithmonė duke bėrė mė tė mirėn pėr ta, si pėr tė mos i dėmtuar ashtu edhe pėr tė mos i larguar, por nė qoftė se ata duan ta bėjnė gjithsesi kėtė gjė , nuk do t'i ndalojė.

 5. #244
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,323
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Titulli: Poezi Dashurie

  Unė rashė nė dashuri me kurajon e saj, sinqeritetin dhe respektin e zjarrtė pėr vetveten. I besoja kėto gjėra, edhe sikur e gjithė bota tė mundohej tė mė pėrfshinte nė dyshime tė forta, qė ajo nuk ishte ajo qė dukej.
  E dashurova atė dhe ky ishte fillimi i gjithēkaje
  .

  (F. Scott Fitzgerald)

 6. #245
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Puthja ėshtė njė shaka e bukur, tė cilėn natyra e ka shpikur pėr tė ndaluar fjalėt e shumta..
  I. Bergman
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 7. #246

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Asnjė tingull nuk ėshtė mė shurdhues sesa heshtja e njeriut qė do...
   

 8. #247
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Sep 2011
  Postime
  6,438
  Forca e Rrespektit
  6107

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Te kam mendu,
  tha.
  Po ti?

  Une?

  Jo, une nuk di,
  si mendohet fryma!

  K.Kojashi
   

 9. #248
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i diku diku
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,813
  Forca e Rrespektit
  608

  Pe: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte absurde, pasi, ne grahmat e saj fshihet humbja, fataliteti, deshperimi, prekja e humneres, por edhe mundesia per te pare erresiren dhe driten ne te njejten kohe ...(sh)
  Heren e fundit u redaktua nga diku diku; 30-10-2012 ne 20:17.
   

 10. #249
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Pastaj fjetėm tė pėrqafuar si qingja njė orė tė mirė., Kjo kohė ishte nė njė fare mėnyre mė bukur se sa kur bėmė dashuri.

  Charles Bukowski
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 11. #250

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Ilaci i vetem i dashurise eshte te dashurosh me shume.

  Henry David Thoreau
   

 12. #251
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Aty ku ka dashuri.. nuk ka asnjėherė natė..
  E.Heminguej
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 13. #252
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria ėshtė pleh!
  Pleh pėr shpirtin.

  Martin Roēi
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 14. #253
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria lind nga besimi,jeton nga shpresa.vdes nga deshperimi
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 15. #254
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Sep 2011
  Postime
  6,438
  Forca e Rrespektit
  6107

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria eshte e durushme dhe e respektshme. Ajo nuk njeh xhelozi,egoizem,ajo nuk njeh mburrje dhe nuk eshte arrogante. Dashuria nuk eshte fyese, ashtu sic nuk eshte gricese apo hatermbetese. Ajo nuk gezohet mbi padrejtesine perkundrazi gezohet kur e verteta fiton. Dashuria duron gjithcka, beson gjithcka,ajo shpreson dhe berballon gjithcka.
   

 16. #255
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aren
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,521
  Forca e Rrespektit
  179

  Pe: Thenie per dashurine.

  Sigurisht, ėshtė vėshtirė tė jesh pa dashuri tek ende ke dėshirė tė dashurosh, por shumė mė vėshtirė tė tė dashurojnė kur nuk e do mė dashurinė.
  Kurtleni
   

 17. #256
  You Have My Heart fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i TrueLovE
  Antarėsuar nė
  Sep 2012
  Vendodhja
  Oxford
  Postime
  371
  Forca e Rrespektit
  294

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Per dashuri te vertet rreziko shum ne jet,mos i degjo te tjeret se qfar te thojn,se genjeshtrat lindin mas shumti nga ata qe gjelozojn.Mos e harro kurr dashurin e par sepse ajo ne vete nje-ALFABET-te ter mban....
  You only live once, but if you do it right, once is enough

 18. #257
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  "Atė ditė,nė tė cilen tė njoha,nuk e kisha kuptuar. Nuk e kisha kuptuar qė nga ajo ditė do tė jetoja cdo sekondė me friken se mos tė humbas "
  Ronan Keating
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 19. #258
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,323
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Titulli: Thenie per dashurine.

  "Vetėm njė gjė," tha ajo, duke ngritur kokėn dhe duke mė parė drejt e nė sy. "Dua qė tė mė kujtosh. Nėse mė kujton, atėherė nuk mė bėhet vonė edhe sikur tė gjithė tė tjerėt tė mė harrojnė."

  |Haruki Murakami|

 20. #259
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Eshte e cuditshme te mendosh se si nje bote plot me njerez mund te duket bosh kur te mungon nje person i vetem....
  Shpeshhere ajo qe ka nevoj nje njeri eshte nje dore per te shtrenguar dhe nje zemer per ta kuptuar.........
  Te presesh eshte e dhimbshme,edhe te harrosh eshte e dhimbshme,por te mos dish se cfare vendimi do te maresh,kjo eshte nje nga vuajtjet me te medha..............
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 21. #260
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,546
  Forca e Rrespektit
  1523

  Titulli: Thenie per dashurine.


  eh dashuria...nje kove e thate e teneqes -haha

  Jemi nga materialja shum perpara, porse besimi shum ka humb...

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 22. #261
  Etnoshqiptar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  SHQIPERIA ETNIKE
  Postime
  8,358
  Forca e Rrespektit
  1013

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten

  eh dashuria...nje kove e thate e teneqes -haha

  Jemi nga materialja shum perpara, porse besimi shum ka humb...
  Vertete dashuria ne te shumten e rasteve eshte sikur nje vrime ne ajer....
  KOMBI MBI TĖ GJITHA

  Njė ditė pa buzėqeshje, ėshtė ditė e humbur!

  Mos mė quani kosovar, sepse unė sė pari dhe gjithmonė jam SHQIPTAR qė rastėsisht jeton nė Kosovė

 23. #262
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Sep 2011
  Postime
  6,438
  Forca e Rrespektit
  6107

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Do te te urrej nese mundem.E nese jo,do te te dua kunder deshires.
   

 24. #263
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rrapatushe
  Antarėsuar nė
  Jul 2012
  Postime
  305
  Forca e Rrespektit
  37

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Atehere kur ti mendon se te gjithe do te te zhgenjejne, kur te gjithe te mos te te duan me, kur te gjith te te gjykojne une do jem krahe teje zemer.
  ★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★
  ❥❦ ♥
  HESHTJA ESHTE PLUMBI QE VRET SHPIRTIN, POR QE NUK PREK TRUPIN....★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★
  ❥❦ ♥

 25. #264
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  "...ėshtė shumė e vėshtirė tė grindesh me tė.. Nganjėherė, mu midis kacafytjes, mė vjen ta pėrqafoj.."

  Ismail Kadare
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 26. #265
  Moon_Boy fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WISHMASTER
  Antarėsuar nė
  Sep 2012
  Vendodhja
  Midis Shkodres
  Postime
  830
  Forca e Rrespektit
  386

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Duke ecur dėgjova njė zonjė tė moshuar qė tha: "Kam qėnė e dashuruar me njė burrė pėr 50 vjet".
  - Por u preka kur tha: "Do doja thjesht qė ai ta kishte ditur..."
  Life is a dream for the wise, a game for the fool, a comedy for the rich, a tragedy for the poor.


  ti s'mban kujtime
  e une per me t'kujtu
  vendosa me ken si ti

 27. #266
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Me ty tė konkuroj nuk kėrkoj.. ty tė tė mund apo tė tė keqtrajtoj.. tė tė thjeshtoj apo klasifikoj.. tė tė mohoj, sfidoj apo tė tė kryqėzoj. Gjithēka qė dua tė bėj, e dashur, ėshtė tė jem miku yt..

  Bob Dylan
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 28. #267
  βeℓℓe ā๓e fv Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,597
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5059

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Ti je diēka qė unė nuk mund tė hedh jashtė edhe rastet kur nuk mund ta mbaj brenda.
  Ti je zhurma e mendimeve te mia ne heshtje.
  M. Bisotti
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ

 29. #268
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rrapatushe
  Antarėsuar nė
  Jul 2012
  Postime
  305
  Forca e Rrespektit
  37

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Do doja qe te me perqafonte , te me perkedhelte ballin , floket , qe te me shtrengonte forte me veten deri sa te pushoja duke renkuar .
  Si me perpara .
  Do doja te me thoshte mos u shqeteso , tani jam une ketu , dhe te me puthte syte e lagur.
  ★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★
  ❥❦ ♥
  HESHTJA ESHTE PLUMBI QE VRET SHPIRTIN, POR QE NUK PREK TRUPIN....★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★
  ❥❦ ♥

 30. #269
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Sep 2011
  Postime
  6,438
  Forca e Rrespektit
  6107

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Ndonjehere nuk duhet shume zhurme per te treguar se je aty.Dashuria nuk ka nevoje per fjale dhe geste.Kur dashuron me shpirt,ajo eshte edhe ne nje shikim ne sy,ne nje ledhatim ne faqe,ne nje prekje ne duar,ne nje takim buzesh...thjesht,ne nje mbeshtetje te kokes ne supin e tij!Kur harron boten rreth teje,kur nuk te ben pershtypje me asgje.As frika,as pergjgjesia,as arsyeja,as llogjika..
   

 31. #270
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,458
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322

  Titulli: Thenie per dashurine.

  Dashuria dhe gripi kan dy ane te medaljes:

  ( e para) Te ze ne rrugė e perfundon ne krevat!

  Por ka edhe anen tjeter te medaljes: Te ze ne krevat dhe perfundon ne rruge (ca tu shku te mjeku e ca tjere ne kerkim te dashurise tjeter)
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Faqja 9 nga 16 I parėI parė 12345678910111213141516 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. A e dėmton egoizmi dashurinė?!
  Nga Renato_ ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-10-2017, 14:09
 2. Teme per Dashurine
  Nga bella ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2016, 18:31
 3. A e mbyt martesa dashurinė?
  Nga Deuid ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-01-2016, 06:01
 4. Tė bėsh burg pėr dashurinė
  Nga cent ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-08-2013, 17:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •