Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 34
 1. #1
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Turqit e ndėrtuan Ēele-Kullėn me 952 kafka shqiptarėsh!  Pinjolli i fisit tė Kelmendit, Gjergj Pjetri, udhėhoqi kryengritjen e tė krishterėve kundėr Perandorisė Osmane nė territorin e sotėm tė Serbisė. Pėr ta ndėshkuar kryeneēėsinė e tij, pushtuesit turq bėnė hakmarrje tė tmerrshme kundėr shqiptarėve ortodoks(vranė mijėra shqiptarė tė ritit bizantin, me 952 kafka tė tyre ndėrtuan Ēele-Kullėn, nė Nish), ndėrsa bajraktari serb, Millosh Obrenoviqi, njė fshatar i pagdhendur, qė u pasurua nė kohėn e Turqisė, u lidh me turqit dhe ua ofroi kokėn e Gjergj Pjetrit, pėr ta qetėsuar zemėrimin e Perandorisė Osmane. Millosh Obrenoviqi vrau nė pabesi pinjollin e fisit tė Kelmendit, kokėn e tė cilit ua dorėzoi turqve.


  Historia Shqiptare
   

 2. #2
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Ja keta jane "vellezrit" tane turq......

  Apo sic thote edhe imami turk...mos shikoni me prejardhje, komb, apo nacionalitet...vella jeni jo prej gjaku ,por prej fese....

  Plasja ishalla
   

 3. #3
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Myftiu i Turqisė me mesazh helmues Kosovės:

  Kryetari i Ēėshtjeve Fetare tė Turqisė (Diyanet), Ali Erbaş i cili po qėndron nė Kosovė, me ftesė t BIK-ut, ka hedhur deklarata kundėr identitet shqiptar duke thėnė se feja ėshtė elementi kryesor i njė kombi, pastaj gjuha, kombėsia etj. Kėto deklarata janė tendencioze dhe shumė tė rrezikshme sepse misioni i Turqisė, ėshtė zbehja e identiteti kombėtar shqiptar duke tentuar t’i bėj shqiptarėt sikurse boshnjakėt e Bosnjės, njė komb mysliman. Sponsored Content Mgid Sweden Shocks The EU By Voting Down The Euro In Referendum trulibrarian.com These 2 Vegetables Can Kill Your Belly Fat Overnight! Here's How Sweden Created A Model Economy trulibrarian.com Turkey Builds World's Largest Airport Lifestyleasia.com Sipas tij, rinia ėshtė njė pasuri dhe mundėsi e madhe qė do t’i ēojė popujt nė tė ardhmen. Erbaş tha se “Gjėja qė bėn qė njė popull tė mbetet i pėrhershėm nė skenėn historike ėshtė identiteti i tij. Identitetin nė fjalė e pėrbėjnė elementet si gjuha, historia, kultura, gjeografia e atdheu. Ndėrkaq elementi kryesor qė e pėrbėn identitetin ėshtė feja dhe besimi. Historia na ka treguar se popujt kur po i humbin vlerat nė fjalė, sė fundi po e humbin edhe identitetin. Pėr kėtė arsye elementi kryesor qė duhet tė fokusohet nė Republikėn e Kosovės ėshtė realizimi i ēdo lloj tė pėrpjekjes nė mėnyrė qė gjeneratat e reja tė pėrfitojnė identitetin ideal musliman”. Ai mė tej theksoi se Kryesia e Ēėshtjeve Fetare tė Turqisė, Republika e Turqisė dhe populli turk do tė vazhdojnė gjithmonė qė tė jetė pranė vėllezėrve muslimanė nė Kosovė. Erbaş mė tej theksoi se Kryesia e Ēėshtjeve Fetare tė Turqisė nė bashkėpunim me Bashkėsinė Islame tė Kosovės do tė mbajnė tė gjallė vlerat dhe kulturėn e Islamit dhe do tė mbrojnė Islamin nga perceptimet e gabuara.  Myftiu i Turqisė me mesazh helmues Kosovės: “Nuk ėshtė gjuha dhe kombi elementi kryesor i indentitetit, por feja”
   

 4. #4
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Ēfarė kishim para pushtimit turk… MEJTIME TELEGRAMA!

  Shkruan: Dorian Hatibi

  Sot dua ta perkujtoj Skenderbeun duke bėrė njė listė me gjėrat qė kishim para pushtimit turk e qė “vellezerit” turq, nga dashuria pėr ne, na i hoqen per 5 shekuj: – Kishim njė Universitet nė vitin 1380 nė Durrės. Qe te krijoni iden: Gjermania e ka hapur universitetin e pare 6 vjet pas Durresit (Heidelberg University). – Kishim 6 qytete plotesisht te zhvilluara po aq sa Firence, Venecia, Marseja apo Parisi. (Durresi, Shkodra, Drishti, Lezha, Berati dhe Preveza) – Kishim klasen tone aristokratike me 8 familje bujaresh (Balshajt, Topiajt, Muzakajt, Kastriotet, Arianitet, Zebenishtet, Shpatat dhe Dukagjinet) te lidhura ne martese deri edhe me Habsburg-et dhe Bourbon-et. – Kishim filozofet tane humanist qe benin “kerdine” ne Europe me idet e tyre dhe ishin keshilltar te familjeve perandorake ne Hungari, Itali dhe Austri. (Gjon Gazhuli, Pal Engjelli, Leonik Tomeo dhe Gjon Durrsaku) – Qytetet tona kishin Statute dhe qeveriseshin me Demokraci nderkohe qe Amerika psh qeverisej nga Indianet Cheroki apo fiset Azteke qe pinin akoma gjak njeriu dhe jetonin si kanibal. – Ne Durres intelektualizmi ishte aq i lart sa kemi te dokumentuar ne shekullin e XII per here te pare noten e protestes se nje Metropoliti Ortodoks, i cili i shkruan Konstandinopojes, kundra skllaverise 300 vjet perpara se ne Europe te fillonte si debat. – Ne Durres behej tregti deri edhe me Tunizine, Ukrainen dhe me Francen qe ne shek. V-VII. Nderkohe qe psh. vendet skandinave jetonin akoma duke adhuruar pemen apo malin. – Kisha e Shqiperise kishte nxjerr Kardinal (dhe kardinal nuk ishte gje e vogel atehere).
  Cfare ndodhi me pas? Asgje!

  Thjeshte erdhi turku. Autori ėshtė i diplomuar nė shkenca politike, psikologji dhe Histori si dhe ėshtė ligjerues nė Universitetin e Durrėsit.
   

 5. #5
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Historia sa ka filluar ti shkund pendet e saj.....dashte zoti e dalshin te vertetat qe fshihen...e do kuptojne drejt e paster se turqit, ishin dhe do mbeten perhere armiqte tane!
   

 6. #6
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10  Imamet apo hoxhallaret tane(apo klerike te tjere) ...jane ata qe pavaresisht besimit , i kane sherbyer me shume ATdheut.
  Ata te botes...vetem i kane sherbyer percarjes sone
   

 7. #7
  Shpresoj te vij e te komentoj ketu pas 4 vjetesh!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 8. #8
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Shpresoj te vij e te komentoj ketu pas 4 vjetesh!
  pse cdo ndodhi pas 4 vitesh sol?
   

 9. #9
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  115
  Forca e Rrespektit
  186
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Historia sa ka filluar ti shkund pendet e saj.....dashte zoti e dalshin te vertetat qe fshihen...e do kuptojne drejt e paster se turqit, ishin dhe do mbeten perhere armiqte tane!

  Qe kane qene, e ke tamam, por qe do mbeten perhere, nuk e kuptoj c'ne??
   

 10. #10
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Qe kane qene, e ke tamam, por qe do mbeten perhere, nuk e kuptoj c'ne??
  Shiko ne Maqedoni , Kosove e Shqiperi cfare po indukton.
  Meqe me dhune nuk na zhduku, tani perpiqet te sundoj ne investime, fe e shkollime...
  Qellimi eshte po i njejte.
  Nuk me harrohet kur Erdogani kerkoi mos blinin me produkte amerikane, dolen video duke thyer iphone....dolen e shqipot
  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 3 Jave Me Pare ne 14:34.
   

 11. #11
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  115
  Forca e Rrespektit
  186
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Shiko ne Maqedoni , Kosove e Shqiperi cfare po indukton.
  Meqe me dhune nuk na zhduku, tani perpiqet te sundoj ne investime, fe e shkollime...
  Qellimi eshte po i njejte.
  Nuk me harrohet kur Erdogani kerkoi mos blinin me produkte amerikane, dolen video duke thyer iphone....dolen e shqipot

  Perse te na zhdukte njehere, c'fare perfitimesh do kishte?? Njeh ti ndonje popull te zhdukur ne historine Otomane, qe te zhdukeshim ne? A nuk duhet perdorur pak logjika para se te besojme c'do gje qe na serviret??

  Realitetin ne Kosove dhe Maqedoni e njoh me mire se ty besoj dhe e di fort mire se c'fare indukton.. Jane shume me pak te rrezikshem se sa gjerat qe na induktojne "miqte" tane, nepermjet shoqatave, organizatave e ku di une cfare...

  Nejse, eshte teme e thelle kjo, por nese don, mund ta diskutojme sa te te doje qejfi.
   

 12. #12
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,170
  Forca e Rrespektit
  531
  Nuk deshen te na zhduknin jo por thjesht te na formonin kafken sipas parimeve te tyre duke na islamizuar deri ne palce dhe te na linin ne pazhvillim sic na lane. Po ce do qe ca shqiptare qelluan "gdhe" qe nuk pranonin dhe keshtu qe kafkat e tyre u shpune per zbukurime. Qellimi I Turqise se djeshme dhe te sotem ishte dhe ka qene perandori e shtire deri afer vjenes dhe fetarizim deri ne palce gje qe nuk I shkon aq per shtat Shqiptareve.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 13. #13
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  pse cdo ndodhi pas 4 vitesh sol?
  normalisht i bie tmbyll studimet ne history te arkitektures. Shpresoj tkem kalu mjaftueshem literature e kerkime qe tmund te jap 1 mendim me te sakte se tani
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 3 Jave Me Pare ne 20:55.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 14. #14
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,844
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4591
  Valla edhe fisniket shqiptar ishin kan (sipas historis cdo here)te perzir me serbet deri ne fyt. Duke u ba miq me armikun nuk mund ta mposhtesh armikun tjeter.
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 15. #15
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  115
  Forca e Rrespektit
  186
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Nuk deshen te na zhduknin jo por thjesht te na formonin kafken sipas parimeve te tyre duke na islamizuar deri ne palce dhe te na linin ne pazhvillim sic na lane. Po ce do qe ca shqiptare qelluan "gdhe" qe nuk pranonin dhe keshtu qe kafkat e tyre u shpune per zbukurime. Qellimi I Turqise se djeshme dhe te sotem ishte dhe ka qene perandori e shtire deri afer vjenes dhe fetarizim deri ne palce gje qe nuk I shkon aq per shtat Shqiptareve.

  Ne fakt, e kam vene re nje gje.. Qe te gjitheve u djeg pse u beme muslimane, jo dicka tjeter.. Dhe gjithmone, shyqyr qe dolen ata te pagdhendurit, trimat e forte, qe nuk u shiten sic u shiten te paret tane te ne muslimaneve..
   

 16. #16
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,170
  Forca e Rrespektit
  531
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Ne fakt, e kam vene re nje gje.. Qe te gjitheve u djeg pse u beme muslimane, jo dicka tjeter.. Dhe gjithmone, shyqyr qe dolen ata te pagdhendurit, trimat e forte, qe nuk u shiten sic u shiten te paret tane te ne muslimaneve..
  Nuk eshte puna aty, u be cfare u be nuk I kthehemi mbrapa. por idea eshte se ne asnjehere nuk jemi shquar per fetare deri ne palce packa se disa fe e kane origjinen nga paraardhesit tane. Ne shquhemi per mbeshtetje te feve dhe jo dhunes fetare respektojme mendimin ndryshe fetar dhe jemi shume pak paragjykues. Por keto 15 vitet e fundit jane sulur Turqit me keq se ne kohen e Skenderbeut e po bejne nje prapagande aq ta kufi sa imagjino po largojne Imamet arabe dhe gjuhen arabe ne xhami(ne kosove) dhe po vendosin te tyret. Reference kam xhamine e Prizrenit kur predikohet Turqisht dhe imami eshte Turk packa se nuk e kam informacionin e sakte per kete te fundit.
  Disa thone se ne kemi shijuar e bere palle ne kohen e Turkut pasi ishim ne administrate etj etj por pyetja ime eshte….. Cili popull ka bere me shume kryengritje gajte sundimit Osman ? Cilit popull ju mohua gjuha dhe arsimimi? Cili popull doli me I prapambeturi nga sundimi ottoman? Le te flasim ketu duke ju pergjigjur ketyre pyetjeve….
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 17. #17
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Perse te na zhdukte njehere, c'fare perfitimesh do kishte?? Njeh ti ndonje popull te zhdukur ne historine Otomane, qe te zhdukeshim ne? A nuk duhet perdorur pak logjika para se te besojme c'do gje qe na serviret??

  Realitetin ne Kosove dhe Maqedoni e njoh me mire se ty besoj dhe e di fort mire se c'fare indukton.. Jane shume me pak te rrezikshem se sa gjerat qe na induktojne "miqte" tane, nepermjet shoqatave, organizatave e ku di une cfare...

  Nejse, eshte teme e thelle kjo, por nese don, mund ta diskutojme sa te te doje qejfi.
  Nuk ka lidhje kjo qe thua....
  Po aq nuk di kujt i referehosh me "miqte tane",
  Persai takon fese te tera (ne llogjiken time) ,jane aspak te shendetshme, per aq kohe sa cdo njeri nga ne imponohet, induktohet me pjeset me negative te saj.
  Plot kontigjente nga njerez te te gjitha trevave tona u bene mish per top , per nje kauze qe cdokush e denon.
  Dhe flas per ata qe besimin e shohin si pasterti te shpirtit e jo si mllef per te gjunjezuar tjetrin.
  Feja ska sesi te jete e dhunshme.

  Persa i takon otomaneve....per cilen histori do flasim?
  Ate qe tregohet sot, apo ate qe kemi mesuar e cdo vend ku kjo mbreteri shkeli e quan sundues, pushtues, mizor etj....
  Nese ka ndonje histori ku tregon se otomanet i kishim vellezer...flm nuk e dua ta di.
  Nese sot viset shqiptare jane coptuar , nuk jane as me pak e as me shume se genocidi kufitar qe na be nga fuqite e medha.
  Qe kur hyri feja , u shqye shqiperia...
   

 18. #18
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga MrCool Shfaq Poten
  Ne fakt, e kam vene re nje gje.. Qe te gjitheve u djeg pse u beme muslimane, jo dicka tjeter.. Dhe gjithmone, shyqyr qe dolen ata te pagdhendurit, trimat e forte, qe nuk u shiten sic u shiten te paret tane te ne muslimaneve..
  Prape e ke gabim , greqia e serbia e mali i zi sjane myslyman...ama perftuan tokat tona.
  Luftuan fortpo aq sa turku per te na bere kashte e koqe ( themi ne na jugu)
  Kshuqe ska vend per viktimizim fetare...
   

 19. #19
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  115
  Forca e Rrespektit
  186
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Nuk ka lidhje kjo qe thua....
  Po aq nuk di kujt i referehosh me "miqte tane",
  Persai takon fese te tera (ne llogjiken time) ,jane aspak te shendetshme, per aq kohe sa cdo njeri nga ne imponohet, induktohet me pjeset me negative te saj.
  Plot kontigjente nga njerez te te gjitha trevave tona u bene mish per top , per nje kauze qe cdokush e denon.
  Dhe flas per ata qe besimin e shohin si pasterti te shpirtit e jo si mllef per te gjunjezuar tjetrin.
  Feja ska sesi te jete e dhunshme.

  Persa i takon otomaneve....per cilen histori do flasim?
  Ate qe tregohet sot, apo ate qe kemi mesuar e cdo vend ku kjo mbreteri shkeli e quan sundues, pushtues, mizor etj....
  Nese ka ndonje histori ku tregon se otomanet i kishim vellezer...flm nuk e dua ta di.
  Nese sot viset shqiptare jane coptuar , nuk jane as me pak e as me shume se genocidi kufitar qe na be nga fuqite e medha.
  Qe kur hyri feja , u shqye shqiperia...

  Per pjesen e fese, jam shume dakord.. Thjesht reagoj kur etiketohen besimtaret nga njerez "qe mendojne se respektojne fene e tjetrit"... Feja per mua eshte dicka personale dhe aty mbaron c'do gje!


  Nje gje nuk e ke te qarte.. Ti nuk njeh "shqiptaret" si komb, si mentalitet, si mendje.. Ne jemi po te njejtet qe kemi qene para 500 e kusur viteve.. Ne vdesim per pushtet, gjithmone na ka pelqyer te dukemi te mire para te huajve, gjithmone jemi shquar per servilizem.. Kete e kemi treguar me dhjeterat aleancat qe kemi bere me fuqite e medha te periudhave te caktuara..

  Dhe njejte sic po u lepihemi sot perendimoreve, njejte u jemi lepire para qindra viteve fuqise me te madhe te asaj kohe, Osmaneve, kesaj fuqie te tmerrshme dhe shume e perparuar per kohen e vete.. Sic eshte sot modern Europianizmi apo Amerikanizmi, ne ate kohe ka qene Osmanizmi.. Dhe ne thjesht, per pak pushtet, per para dhe per lepirje u beme me turq se turqit..

  Gjithashtu ka te beje shume fakti, qe shqiptaret nuk jane aspak njerez fetare ne pergjithesi.. Dhe as nuk kane qene.. Ne ne shpirt jemi popull pagan. Dhe sot, qe kemi lloj lloj feshe ne gjirin tone, ne akoma festojme Diten e Veres, Shen Gjergjin, Shen Mitrin, akoma besojme ne bestytni lokale apo dhe me te gjera.. Prandaj dhe e nderruam fene, sepse nuk na RRUHEJ fare per fe, dhe aq na rruhet dhe sot, ku mbi 50% i ke qe nuk besojne fare, ndersa te 50% tjeter, shumica dermuese jane "besimtare" me emer dhe aspak praktikante.


  Sa per copetimin e viseve shqiptare, fajin kerkoje tek komshinjte qe nuk i shajme thuajse kurre dhe tek miqte tane Evropiane.. Per aq kohe sa ishte Perandoria Osmane e forte ne keto troje, komshinjte tane ishin shume te vegjel para nesh.. Kur u dobesua Perandoria, na u versulen nga te gjitha anet ata te cilet nuk kishin kellqe te na prekin per aq shume vite.

  Keshtu puna..
   

 20. #20
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  779
  Forca e Rrespektit
  267
  Ahhhh si nuk i bej dot like se jam me cel!
  🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
   

 21. #21
  Simple fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i MrCool
  Antarėsuar nė
  May 2017
  Vendodhja
  Struga
  Postime
  115
  Forca e Rrespektit
  186
  Ta kom qujt burazer
   

 22. #22
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  779
  Forca e Rrespektit
  267
  Ahahahahahahahahaaaaa
   

 23. #23
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,615
  Forca e Rrespektit
  3469
  Ne fakt, eshte ndertuar me kafka serbesh. Artikulli ka 2 vite qe eshte i vjeter. Madje ekziston ne kete forum :p

  Sdq, 952 kafka ka qene totali, 15 metra e larte, 13 e gjere. 56 rreshta totali i kafkave, 17 kafka ne secilin rresht, dhe ne cdo ane te kulles. Kafka e komandantit rebel serb, Stevan Sindelic eshte vendosur ne krye. Me kalimin e kohes, familjarjet e rebeleve i hoqen disa nga kafkat, ne menyre qe t'ju behet nje nderim i vecant, si lloj funerali. Sot kane mbete vec 58 kafka. Autoritetet e Serbise gjate vitit 1892, ndertuan nje lloj si kishez rreth kulles per te ruajtur kete momument unik qe perfaqesonte trimerine dhe vuajtet e kombit serb.

  Une e kuptoj mllefin qe keni ndaj turkut por sot te flasesh gjepura te tilla, that's a bullsh!t !

  Ja nja 2 video te shkurtera, mesoni dic te re  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 24. #24
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Loverboy Shfaq Poten
  Ne fakt, eshte ndertuar me kafka serbesh. Artikulli ka 2 vite qe eshte i vjeter. Madje ekziston ne kete forum :p

  Sdq, 952 kafka ka qene totali, 15 metra e larte, 13 e gjere. 56 rreshta totali i kafkave, 17 kafka ne secilin rresht, dhe ne cdo ane te kulles. Kafka e komandantit rebel serb, Stevan Sindelic eshte vendosur ne krye. Me kalimin e kohes, familjarjet e rebeleve i hoqen disa nga kafkat, ne menyre qe t'ju behet nje nderim i vecant, si lloj funerali. Sot kane mbete vec 58 kafka. Autoritetet e Serbise gjate vitit 1892, ndertuan nje lloj si kishez rreth kulles per te ruajtur kete momument unik qe perfaqesonte trimerine dhe vuajtet e kombit serb.

  Une e kuptoj mllefin qe keni ndaj turkut por sot te flasesh gjepura te tilla, that's a bullsh!t !

  Ja nja 2 video te shkurtera, mesoni dic te re  Faleminderit Loverboy,
  Asgje te keqe ska te mesosh...

  Sa per turkun, serbin e grekun personalisht te njejten ndjesi kam....kshuqe mos bej diferencime
   

 25. #25
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,170
  Forca e Rrespektit
  531
  Informacion qe nuk e paskam ditur. Faleminderit Loverboy per informimin.


  Megjithate per pyetjet qe parashtrova dje ja vlen qe te hapim diskutim dhe jo vetem per turqit "se mos thyej ndjenjat e ndonjeres/it" por per te gjithe fqinjet qe na rrethojne. Kuptohet peshen me te madhe e kane Ottomanet e vjeter e te koheve te sotme.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 26. #26
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,615
  Forca e Rrespektit
  3469
  Moni, nuk bera diferencime. Por, te hapet e njejta teme qe ka qene para 2 vite, madje hajde po e zeme qe s'eshte hapur. Fakti qe hapen tema gjithmone per turqit, tregon nje turkofobi te madhe. Kjo mbyt njeriun. Mire kishte thene nje hoxhe, Jakup Hasipi rahmet i paste shpirti: Neve kur na rreh shkau, e shajm turkun

  Drejtor, nuk eshte i vertet ai informacion rreth imameve. Perkundrazi, te merkuren u rikthy Dr.Shefqet Krasniqi ligjerues ne xhamine e madhe pas 4 viteve, vetem te merkureve. Edhe ne vend te Shefqetit, aty eshte imam tjeter qe s'ka t'beje madje as nuk ka studijuar ne Turqi.

  Cili popull doli me I prapambeturi nga sundimi ottoman? - Eh, nje pyetje ta beje, pergjigjen e se ciles e ke si "HINT", nese mendon me larg. Cilt popuj i pati ne duar Perandoria Osmane? Si ndodhi qe vetem ne shqiptaret pranuam me "dhune" Islamin si fe? Si i mbijetuar "dhunes" se tyre popujt tjere, e sa vite i udhehoqi te tjeret pervec shqiptareve?
  Ketu e gjen pergjigjen e prapambeturise sone.

  Kush e ceku me lart, ne kemi qene dhe vazhdojme te jemi popull kah tshkon era jemi aty.
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 27. #27
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Loverboy si shpjegohet qe sa here hapen kto tema ti je prezent?
  Ath do vazhdoj ti hap edhe ato te 100 viteve me pare, meqe kjo lloj tematike ty te ben prezent
   

 28. #28
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,615
  Forca e Rrespektit
  3469
  Shpjegohet me 2 fjale. Loverboy eshte akoma Loverboy, por nuk prezenton tek Kiss anetarin lart e posht, e tek temat fantazi !
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 29. #29
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,666
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Lover ste ka thirr kush te Kiss apo fantazia...isha e qarte per cfare thashe.
  Meqe interesin tend e dikujt tjeter e shtojne keto tema, do vazhdojme ti gjemojme...
   

 30. #30
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Frank
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  779
  Forca e Rrespektit
  267
  Edhe si č late muhabetin?!
  A e keni idene se sa pak interes ka per antare apo vizitore normale te nje forumi kjo lloj teme apo dhe te tjera si tipi kesaj.
  Perzierje e historise me te sotmen, Une e kuptoj qe niveli tregohet duke argumentuar apo diskutuar fort por jo gjithmone ne tema me karakter gjeopolitik dhe fetar. Askush nga ne ne perditshmerine tone nuk besoj se diskuton per Turqit, Serbet, te krishteret, muslimanet etj etj, skemi pse e bejme as ketu.
   

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •