Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 30
 1. #1
  VIP fv Avatari i *deliza*
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  28
  Postime
  3,919
  Forca e Rrespektit
  438

  Saranda, deti dhe antikiteti nė kėtė sezon veror

  Saranda, deti dhe antikiteti nė kėtė sezon veror


  Entela Bani

  Saranda ėshtė vendi qė ofron jo vetėm detin, por pasuri tė shumta monumentale, si natyrore ashtu edhe historike.


  Hotelet  Vit pas viti Sarandės i shtohen pushuesit. Gjatė verės sė vitit tė kaluar rreth 300 mijė persona e zgjodhėn pėr ta vizituar apo edhe pėr tė kaluar pushimet verore nė tė. Gjatė kėsaj vere parashikimet tregojnė rritje tė mėtejshme tė kėsaj shifre.


  Me njė kapacitet prej rreth 85 hotelesh, tė regjistruara pranė Shoqatės sė Hotelierėve dhe me dhjetėra apartamente qė ofrohen me qira, kapacitetet janė tė mjaftueshme pėr tė pėrballuar fluksin gjithnjė e nė rritje tė pushuesve.


  Ajo ēka bie nė sy gjatė kėtij viti, ėshtė sensibilizimi i pronarėve tė hoteleve pėr tė ulur ēmimet, ēka synon tė thithė mė shumė pushues. 50 prej hoteleve kanė nėnshkruar njė marrėveshje pėr aplikimin e ēmimeve tė zbutura gjatė kėtij sezoni veror.


  Sipas pėrfaqėsuesve tė shoqatės sė hotelierėve, dhomat nuk do tė kushtojnė mė shumė se 2000-3500 lekė nė natė, ēmim ky qė mė parė aplikohej pėr ēdo person, dhe jo pėr dhomė.


  Ndėrkaq, ēmimet e hoteleve janė tė ndryshme, nė varėsi tė kushteve qė ofrojnė si dhe tė periudhės sė pushimeve. Nė periudhėn 1-15 gusht, ēmimet nė Sarandė arrijnė pikun, ndėrsa vazhdimisht ato variojnė prej 3 000 lekė - 110 euro. Brenda ēmimit tė hotelit pėrfshihet vakti i mėngjesit, si dhe njė ēadėr e dy shezlonė.


  Shtėpitė me qira  Nuk ka ditė qė nė Sarandė tė mos ndėrtohet. Dhjetėra pallate shumėkatėshe janė ngritur gjatė viteve tė fundit, njė pjesė e apartamenteve tė tė cilave jepen me qira pėrgjatė sezonit tė plazhit. Ēmimet variojnė nga 2- 3 000 lekė nata nė apartamente, nė varėsi tė hapėsirės dhe periudhės sė plazhit.

  Plazhet


  Me njė gjatėsi tė pėrgjithshme tė vijės bregdetare prej 66,7 kilometrash, qė laget nga deti Jon, me njė pozitė tė favorshme gjeografike dhe dalja e gjerė nė detin Jon e Mesdhe, afėrsia me ishujt Jonianė si njė nga pikat mė tė frekuentuara turistike, bukuritė e relievit dhe pasuritė e shumta historike e kulturore, e bėjnė Sarandėn tepėr tė favorizuar pėr zhvillimin e turizmit nė raport me rajonet e tjera tė vendit tonė.


  Janė dhjetėra plazhe me ujėra tė kulluar qė zgjaten pėrgjatė gjithė qytetit; mund tė paguash aty 400 lekė pėr dy shezlonė dhe njė ēadėr, por mund tė qėndrosh aty edhe pa pagesė nėse ēadrėn e merr me vete. Pranė tė gjitha plazheve nuk mungojnė baret dhe restorantet e shumta.


  Pėrgjatė vijės bregdetare, nė veri dhe nė jug tė qytetit tė Sarandės ka pak sektorė tė pėrshtatshėm pėr banjė uji dhe dielli. Plazhet me rėrė kėtu janė tė pakta dhe zėvendėsohen me tė ashtuquajtura pllaka, sipėrfaqe tė sheshta, tė valėzuara ku pushuesit shtrihen pėr banja diellore.


  Sektorėt mė tė pėrshtatshėm tė pllakave janė nė krahun e djathtė tė rrugės automobilistike Sarandė - Butrint (sektori Sarandė - Ēukė) pranė ish- kampit tė pushimit, por sektori nė veri tė qytetit tė Sarandės nga porti deri nė gjirin e Limionit pėrfaqėson vendin e mirėfilltė tė quajtur "Pllakat e Sarandės".


  Mund tė bėsh njė shėtitje me varkė me lopata pėr 300 lekė, njė varkė me pedale mund ta marrėsh me qera pėr 500 lekė, ndėrsa pėr njė motor uji pėr gjysmė ore duhet tė paguash 3 000 - 3 500 lekė.


  Ksamili  I frekuentuar veēanėrisht prej tė huajve qė vijnė nga njė sėrė shtetesh ballkanike e veēanėrisht nga shqiptarėt e Kosovės. Njė numėr i madh plazhesh ofrohen nė qytezėn e Ksamilit, ndėrkohė qė janė gjithsej katėr ishuj tė vegjėl shkėmborė tė vendosur pranė njėri-tjetrit. Ndodhen pėrballė qytezės sė Ksamilit.


  Ishulli mė i madh gjendet 60 metra larg bregut. Kėta ishuj sė bashku me bregdetin e Ksamilit pėrbėjnė njė nga zonat qė tėrheqin numrin mė tė madh tė turistėve tė Sarandės. Si nė Ksamil, ashtu edhe nė ishujt e tij, lehtėsisht tė arritshėm edhe me not, mund tė gjesh plazhe me rėrė tė bardhė, por edhe me gurė. Ksamili ėshtė i arritshėm me makinė, ndėrsa taksia deri atje kushton 3 000 lekė.


  Gjiri i Kakomesė  Ėshtė njė nga gjiret mė tė spikatur pėr nga bukuria nė bregdetin e Sarandės, i vendosur nė veri tė kepit tė Qefalit. Gjendet rreth 10 km larg Sarandės dhe 4 km larg rrugės nacionale Sarandė - Vlorė. Nė vendin e quajtur Krekėz, devijon drejt perėndimit njė rrugė automobilistike e paasfaltuar qė tė ēon nė kėtė gji.


  Gjiri me origjinė tė dyfishtė tektoniko - karstike ėshtė mjaft i mbrojtur, deti futet nė brendėsi rreth 500 m dhe pėrfundon nė njė plazh me rėrė tė trashė dhe sidomos me zallishte. Nė kėtė hapėsirė tė gjirit ėshtė parashikuar tė ngrihet njė fshat turistik.
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 2. #2
  VIP fv Avatari i *deliza*
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  28
  Postime
  3,919
  Forca e Rrespektit
  438
  Jeta e natės


  Nė Sarandė tė pasionuarit pas jetės sė natės mund ta gjejnė atė nė njė sėrė pikash e diskosh verore, tė cilat vazhdimisht ofrojnė risi tė ndryshme, porsa u pėrket dj-ve tė ndryshėm dhe kėngėtarėve qė ftojnė, duke ofruar nė kėtė mėnyrė larmishmėri. Fillimisht paguhet njė biletė prej 700 lekėsh pėr tė hyrė, e brenda kėtij ēmimi ofrohet edhe njė pije falas.


  Jeta artistike

  Festivali ndėrkombėtar i teatrove nė Butrint, si dhe festivali i bandave frymore janė evenimentet kryesore, tė pėrvitshme nė sezonin veror nė Sarandė. Shumė trupa teatrale nga e gjithė bota ngjiten pėr 6 ditė me radhė nė skenėn antike tė Butrintit, ndėrsa banda tė ndryshme frymore performojnė nė shėtitoren e qytetit tė Sarandės.


  Kinematė verore janė njė tjetėr mėnyrė argėtimi, ndėrsa pėr asnjė ditė nuk mungojnė panairet e librit. Njė sėrė artistėsh tė ndryshėm janė gjithashtu tė ftuar nga bare e restorante tė ndryshme apo edhe nga bashkia e qytetit.

  Qiratė

  Ēmimet e apartamenteve variojnė nga 2 000 - 3 000 lekė nata, nė varėsi tė hapėsirės dhe periudhės sė plazhit.
  50 prej hoteleve kanė nėnshkruar njė marrėveshje pėr aplikimin e ēmimeve tė zbutura gjatė kėtij sezoni veror. Dhomat nuk do tė kushtojnė mė shumė se 2000-3500 lekė nė natė, ēmim ky qė mė parė aplikohej pėr ēdo person, dhe jo pėr dhomė.
  Nė periudhėn 1-15 gusht, ēmimet nė Sarandė arrijnė pikun, ndėrsa vazhdimisht ato variojnė prej 3 000 lekė - 110 euro. Brenda ēmimit tė hotelit pėrfshihet vakti i mėngjesit, si dhe njė ēadėr e dy shezlonė

  Plazhi


  Mund tė paguash 400 lekė pėr dy shezlonė dhe njė ēadėr, por mund tė qėndrosh aty edhe pa pagesė nėse ēadrėn e merr me vete.
  Mund tė bėsh njė shėtitje me varkė me lopata pėr 300 lekė, njė varkė me pedale mund ta marrėsh me qira pėr 500 lekė, ndėrsa pėr njė motor uji pėr gjysmė ore duhet tė paguash 3 000 - 3 500 lekė

  Tarifat e lėvizjeve

  3 000 lekė kushton taksia pėr nė Ksamil
  Pėr lėvizjet brenda qytetit kėshillohet pėrcaktimi paraprak i ēmimit me drejtuesin e taksisė
  Autobusi pėr nė Butrint kushton 100 lekė dhe ėshtė ēdo njė orė, taksia kushton rreth 2500 lekė


  Bileta nė pjesėn e poshtme tė qytetit tė Butrinti kushton 500 lekė
  Bileta pėr tė vizituar kalanė e muzeun ėshtė 200 lekė

  Baret e restorantet


  Ēmimet nuk janė tė pėrcaktuara, por njė drekė me 4 persona do tė kushtonte minimalisht 4 000 lekė.
  Nė bare gjithashtu nuk ka ēmime fikse. Njė kafe varion nga 50 - 150 lekė, njė birrė nga 150-300 lekė, pijet freskuese nga 100-200 lekė. Nė shumicėn e bareve nė mbrėmje nuk shėrbehen pije tė ngrohta


  Antikiteti

  Por Saranda nuk ofron vetėm detin, diellin dhe klimėn pėr vizitorėt e saj. Njė sėrė objektesh monumentale, ku natyrisht qyteti antik i Butrintit, pjesė e organizatės pėr mbrojtjen e trashėgimisė kulturore botėrore UNESKO pėrbėn edhe pikėn kryesore. Janė mė shumė se 27 objekte natyrore dhe kulturore me vlera tė mėdha, tė rralla, qė menaxhohen me mėnyra e rregullta tė veēanta, qė ruhen e mbrohen me ligj.


  Qyteti antik i Butrintit

  I ngritur nė kėndin juglindor tė gadishullit tė Ksamilit, qyteti antik i Butrintit laget nga liqeni i Butrintit dhe nga kanali i Vivarit. Qyteti pėrshkohej prej gjashtė hyrjesh, dy prej tė cilave ruhen nė gjendje shumė tė mirė; porta e Liqenit (Skea) nga lindja dhe porta e Luanit nga veriu.


  Qyteti njeh njė hov tė madh ndėrtimesh dhe zgjerohet mjaft gjatė periudhės romake, ku mbizotėrojnė ndėrtimet e karakterit shoqėror si gjimnazi, kapitoli, banjat, ujėsjellėsi 5 km i gjatė, ēezmat, si dhe zgjerimi i sipėrfaqes. Nė kėtė kohė qyteti u zgjerua duke u shtrirė nė fushėn e Vrinės dhe nė Diaporit, si dhe mori statusin e kolonisė nė periudhėn e Oktavian Augustit.


  Gjatė sundimit romak u ndėrtuan shumė objekte tė rėndėsishme. Njė nga kėto ėshtė Ujėsjellėsi i Butrintit, qė teknikisht ėshtė njė ndėrtim i arritur.


  Nė vitin 1992 gėrmimet e ndėrmarra nė qendrėn e qytetit antik tė Butrintit nxorėn nė dritė forumin romak tė qytetit. Bileta pėr pjesėn e poshtme tė qytetit kushton 500 lekė, ndėrsa nėse do tė vizitosh kalanė dhe muzeun kėtij ēmimi duhet t'i shtosh edhe 200 lekė tė tjerė.


  Onhezmi (Saranda)

  Shek IV para K. - shek. VI pas K. Ėshtė emėrtuar nė antikitet me emrin Onhezmites. Onhezmi del pėr herė tė parė nė burimet e shkruara nė shek I para K. Onhezmi romak gjatė shek. I-IV pas K, pėrkon me pushtimin e Ilirisė nga Roma. Me mjaft interes ėshtė zbulimi i njė bazilike tė madhe nė anėn lindore tė kalasė.


  Historia qė u pasua pas shek. VI pas K. nuk jep elemente historike dhe arkeologjike pėr kėtė qytet, pėrveēse si njė pikė pelegrinazhi nė Manastirin e 40 Shenjtorėve. Mbreti Zog kėtė qytet e emėrtoi Zogis, kurse Musolini nė vitin 1939 i dha emrin Porto Edda pėr nder tė vajzės sė tij.

  *shekulli
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,581
  Forca e Rrespektit
  115
  Ishte shum shum e bukur saranda...qeshe atje per nje jave,dhe nuk me behej te ikja...isha dhe ne ksamil dhe butrint dhe me lane mbresa te paharruara...........

 4. #4

 5. #5
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Tiranė
  Postime
  281
  Forca e Rrespektit
  0
  Saranda ėshtė qytet nė jug tė Shqiperisė, e vendosur nė bregdetin jonian, pėrballė ishujve tė Korfuzit. Emri Saranda vjen nga njė manastir i hershėm kristian nė Qafėn e Gjashtės, qė i kushtohet Dyzet Shenjtėve (Santi Quaranta).
  Qyteti i Sarandes ndodhet ne nje gji te hapur te detit Jon. Panorama e detit, varieteja e flores, e favorizuar me klimen e bute, e bejne Saranden nje qender te preferuar per clodhje, pushime, dhe nje qytet te preferuar turistesh, jo me kot njihet si qyteti i muajit te mjaltit. Plazhi eshte shume i paster, jane shtuar kapacitetet e hotelerise, restoranteve, diskotekave dhe lokalet e nates. Pushuesi mund te gjeje ketu vlera historike dhe arkeologjike te nivelit boteror, si Butrinti, Kalaja e Lekuresit, Finiqi, Manastiret e vjetra te 40 Shenjtoreve dhe Mesopotamit, etj. Rritja e kultures se sherbimit turistik, e ka ber kete vend akoma me te vizituar nga turistet e huaj dhe vendas.
  Ne Sarande sot ka sherbime ditore me traget per ne Korfuz dhe anasjelltash.
   

 6. #6
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Saranda vete nuk eshte per plazh....por fshatrat perreth po
   

 7. #7
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Tiranė
  Postime
  281
  Forca e Rrespektit
  0
   

 8. #8
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Tiranė
  Postime
  281
  Forca e Rrespektit
  0
  15085695_354074458286700_6851601921561495562_n.jpg

  Ja edhe nje kendveshtrim tjeter.
   

 9. #9
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555
  Edhe ketu postimet e fshira prap...po le llafet me Nick se hajt edhe ishin jashte teme por keta te fshine edhe postet qe jane brenda teme...Nuk e di por ma beni nje nder,kujt i pengon c'fare shkruajme na e thoni se njerez jemi e nuk duam te ju shqetesojme...!
   

 10. #10
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Tiranė
  Postime
  281
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Reaa Shfaq Poten
  Edhe ketu postimet e fshira prap...po le llafet me Nick se hajt edhe ishin jashte teme por keta te fshine edhe postet qe jane brenda teme...Nuk e di por ma beni nje nder,kujt i pengon c'fare shkruajme na e thoni se njerez jemi e nuk duam te ju shqetesojme...!
  Pershendetje Reaa.
  Faleminderit per sugjerimin do mundohem te sjell ndonje fotografi edhe nga vet une.Mendimet mund te perkojne ose jene te ndryshme dhe ne te shumicen e rasteve qellon qe jo dy persona mendojne njesoj. Kjo eshte mese normale dhe e pranueshme.

  Gjithe te mirat.
   

 11. #11

 12. #12
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Bashkangjitje 29735
  Bashkangjitje 29736
  Bashkangjitje 29737
  Bashkangjitje 29738

  Jo live , por nga une te shkrepura

  Tre ishujt kjo...
   

 13. #13
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Nje mengjes ne Ksamil.....pamja nga shetitorja

  Bashkangjitje 29791
  Bashkangjitje 29792
  Bashkangjitje 29793

  PS: Sdi pse me ishin fshire .....ose ngaqe i kisha fshire nga location bhooo
  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 03-03-2017 ne 11:49.
   

 14. #14
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555
  Vertet live?!

  Flm Respekt per mirekuptimin dhe mundin qe sollet fotot!
   

 15. #15

 16. #16
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Ajo gerryerja qe i eshte ebre njerit prej ishujve atje per mua ka qene nje shemti e madhe qe ta vrane mendjen posa te arrish aty.

  Kujtoje qe me nje perzgjedhje pikante te nje kompanie ndertimtarie / arkitektonike me renome , kuptohet dhe me nje dhenje ne shfrytezim te atij ishulli, do e mbulonte ate vrrage te madhe, qe per mua eshte pajustifikueshme te qendroje si e tille.

  Them se do behej me e pranueshme per syrin dhe shpirtin me nje intervenim se sa ne menyren se si ishte lene.

  Foto e bere nga une vitin e kaluar.

  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 17. #17
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Ajo gerryerja qe i eshte ebre njerit prej ishujve atje per mua ka qene nje shemti e madhe qe ta vrane mendjen posa te arrish aty.

  Kujtoje qe me nje perzgjedhje pikante te nje kompanie ndertimtarie / arkitektonike me renome , kuptohet dhe me nje dhenje ne shfrytezim te atij ishulli, do e mbulonte ate vrrage te madhe, qe per mua eshte pajustifikueshme te qendroje si e tille.

  Them se do behej me e pranueshme per syrin dhe shpirtin me nje intervenim se sa ne menyren se si ishte lene.

  Foto e bere nga une vitin e kaluar.

  Ajo u be para ca vitesh lokal (te njera nga fotot e mia shihet edhe lokali.
  Nderkohe ai zoteria shtroi e beton (cmenduri), dhe me sa di (nga ata qe jetojne aty) u shemb me lende plasese....si gje e djegur ka mbetur dhe gjynah...
   

 18. #18
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Ajo u be para ca vitesh lokal (te njera nga fotot e mia shihet edhe lokali.
  Nderkohe ai zoteria shtroi e beton (cmenduri), dhe me sa di (nga ata qe jetojne aty) u shemb me lende plasese....si gje e djegur ka mbetur dhe gjynah...
  E pashe ne foto si lokal dhe e kuptoje se ne ato kohe te egra edhe ka mundur te behej si e tille por nuk arrije me kuptu se si e toleron sot Saranda / Ksamili nje gje te tille kur gjeja e pare qe shef aty kur zbret dhe qe te vrane ne shpirt (kuptohet ai qe do natyren dhe shkon me pushu) eshte ajo. Sot ka me qindra organizata me renome boterore qe ate shemtire do kishin arrite shume shpejt me e mbulu dhe me inkorporu ne natyren e asaj perle te virgjer aty. Mjafton nje shpallje interesi nderkombtar dhe do behej.

  Une vetem druaj se ajo shemtire munde te zihet nga shemtire tjeter.

  Saranda dhe rrethina per mua jane unike me mundesi dhe potenciale te hatashme te zhvillimit. Keto dite ajo qe lezova dhe me lumturoi ishte se deri ne shkurt te 2017 ne portin e Sarandes kishin rezervuar (per kohera te ndryshme te vitit 2017) 65 anije te medha vizitoresh me nje frekuentim vizitoresh prej rreth 150 mije.

  Une perseri sapo te jepet mundesia te shkoje kam per te shkuar madje po te lejohej ndonje turizem me cadra gjumi edhe do e kisha bere nje jave aty ne Butrint ne mes mali
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 19. #19
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  E pashe ne foto si lokal dhe e kuptoje se ne ato kohe te egra edhe ka mundur te behej si e tille por nuk arrije me kuptu se si e toleron sot Saranda / Ksamili nje gje te tille kur gjeja e pare qe shef aty kur zbret dhe qe te vrane ne shpirt (kuptohet ai qe do natyren dhe shkon me pushu) eshte ajo. Sot ka me qindra organizata me renome boterore qe ate shemtire do kishin arrite shume shpejt me e mbulu dhe me inkorporu ne natyren e asaj perle te virgjer aty. Mjafton nje shpallje interesi nderkombtar dhe do behej.

  Une vetem druaj se ajo shemtire munde te zihet nga shemtire tjeter.

  Saranda dhe rrethina per mua jane unike me mundesi dhe potenciale te hatashme te zhvillimit. Keto dite ajo qe lezova dhe me lumturoi ishte se deri ne shkurt te 2017 ne portin e Sarandes kishin rezervuar (per kohera te ndryshme te vitit 2017) 65 anije te medha vizitoresh me nje frekuentim vizitoresh prej rreth 150 mije.

  Une perseri sapo te jepet mundesia te shkoje kam per te shkuar madje po te lejohej ndonje turizem me cadra gjumi edhe do e kisha bere nje jave aty ne Butrint ne mes mali
  E ke ne Jale ate variantin e cadrave .....
   

 20. #20
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  E ke ne Jale ate variantin e cadrave .....
  Jale eshte per cuna te ri qe rrine pa gjume e une du me ba gjume aty mbi gjurmet qe kane lene princeshat
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 21. #21
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Jale eshte per cuna te ri qe rrine pa gjume e une du me ba gjume aty mbi gjurmet qe kane lene princeshat
  Per ate qetesi qe flet ti vetem LLogaraja ta ofron....maje mali, arome pishash, quk quk e qukapikeve, gjinkallave dhe fesherima e gjetheve...edhe ndonje keter qe te vjen per vizite naten.
  ose ke ne syrin e kalter shtepiza druri....
   

 22. #22
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Per ate qetesi qe flet ti vetem LLogaraja ta ofron....maje mali, arome pishash, quk quk e qukapikeve, gjinkallave dhe fesherima e gjetheve...edhe ndonje keter qe te vjen per vizite naten.
  ose ke ne syrin e kalter shtepiza druri....
  Oj t'i merr vesh apo s'merr vesh.

  Une du me ba gjume atu ku kane jetuar princeshat. Mbi gjurmet e tyre, mbi hirin e dashurive te tyre te delira e te trazuara, mbi pritjet e tyre, mbi andrrat e kanget e tyre e kjo me sorollat her n'sy t'kalter e here ne Llogara


  PS. Llogaraja s'do koment qe ishte e bukur e syri i kalter ishte nje mrekulli e lene nen meshiren e dreqerve te quajtur njeri
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 23. #23
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Oj t'i merr vesh apo s'merr vesh.

  Une du me ba gjume atu ku kane jetuar princeshat. Mbi gjurmet e tyre, mbi hirin e dashurive te tyre te delira e te trazuara, mbi pritjet e tyre, mbi andrrat e kanget e tyre e kjo me sorollat her n'sy t'kalter e here ne Llogara


  PS. Llogaraja s'do koment qe ishte e bukur e syri i kalter ishte nje mrekulli e lene nen meshiren e dreqerve te quajtur njeri
  Tashi pak se po te bej Guide falas , ti edhe ankohesh....gjirokastra njihet per princesha .
  Butrinti...te shqyen mushkonja
   

 24. #24
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Tashi pak se po te bej Guide falas , ti edhe ankohesh....gjirokastra njihet per princesha .
  Butrinti...te shqyen mushkonja
  Doren ne zemer e te flasim nga del shpirti ato Princeshat qe kane bere gjume, dikur, aty ne Butrint, nen ato mure e nen ato hije i lakmon plaku

  Por ene Gjirokastra ka gjurme te renda e te medha

  Ja per shembull kjo rrugica ku kishin shkel plot Fisnike, si quhej se kam harru

  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 25. #25
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Doren ne zemer e te flasim nga del shpirti ato Princeshat qe kane bere gjume, dikur, aty ne Butrint, nen ato mure e nen ato hije i lakmon plaku

  Por ene Gjirokastra ka gjurme te renda e te medha

  Ja per shembull kjo rrugica ku kishin shkel plot Fisnike, si quhej se kam harru

  hhahahahahah plot fisnike hahahaahha "Sokaku i te marreve" hahahahahha
   

 26. #26
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  hhahahahahah plot fisnike hahahaahha "Sokaku i te marreve" hahahahahha
  Sokaku nuk ishte i te marreve por Sokaku i tė Marėve , e tė marėt jane Princat e atyre Fisnikeve
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 27. #27
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Sokaku nuk ishte i te marreve por Sokaku i tė Marėve , e tė marėt jane Princat e atyre Fisnikeve
  e mire lejohet ndonje gabim

  Edhe pse keta Gjinokastritet vete ashtu e quajne  Gjithsesi aty eshte shtepia e Ismail Kadares , dhe eshte vertet bukur
  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 03-03-2017 ne 13:17.
   

 28. #28
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  e mire lejohet ndonje gabim
  Kshu ta humbe rrugen guida e mbetesh pa pa tane ato rrugica :p
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 29. #29
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Kshu ta humbe rrugen guida e mbetesh pa pa tane ato rrugica :p
  Jo jo se do te coja padiskutim tek shtepia e Ismalit......thjesht do flisja si na laberia e jo na gjirokastra

  per nje M qe ti se ve
  fjala Mik behet ik
  c'ben keshtu more Besnik
  a i thuhet mikut ik

  kshu u be e ky mhb
   

 30. #30
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Jo jo se do te coja padiskutim tek shtepia e Ismalit......thjesht do flisja si na laberia e jo na gjirokastra

  per nje M qe ti se ve
  fjala Mik behet ik
  c'ben keshtu more Besnik
  a i thuhet mikut ik

  kshu u be e ky mhb
  Ene njeriu i Mare behet i marre

  Megjithate ne keto bedena shume princa kane m'pref shpatat e tyre nen kenget e Princeshave, andaj du cadrat andej

  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Si tė shmangni stresin nė sezon provimesh?
  Nga ida angel ne forum Arsimi
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 27-01-2016, 16:18
 2. Saranda e diamanteve tė thyera
  Nga sweetzzinna ne forum Dedikuar Shqipėrisė
  Pergjigje: 9
  Postimi i Fundit: 30-08-2013, 15:17
 3. Ēantat qė do tė mbizotėrojnė kėtė sezon
  Nga sweetzzinna ne forum Veshje dhe Aksesorė
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-03-2010, 01:05
 4. Onchesmos (Saranda)
  Nga sweetzzinna ne forum Arkeologji dhe antropologji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-08-2009, 15:26
 5. Saranda gris flamurin grek
  Nga klandestini ne forum Lajme nga Shqipėria
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 17:29

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •