Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8
 1. #1
  Catch me if you can... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,651
  Forca e Rrespektit
  1356

  15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  ImagesCAJQYUJ4.jpg


  Ne keto kohe te nxehta, mjeket rekomandojne konsumimin e sa me shumė lengjeve. Ja cilat jane ushqimet me hidratuese.Disa eksperte thotė se ju merrni pothuajse 20% tė ujit tė nevojshėm nėpėrmjet ushqimit, por ju mund tė merrni akoma mė shumė duke konsumuar produktet e mėposhtme.

  Ja 15 ushqimet mė hidratuese:

  1. Kastraveci pėrmban 97% ujė
  2. Shalqiri pėrmban 96 % ujė
  3. Ananasi pėrmban 95% ujė
  4. Sallata jeshile pėrmban 95% ujė
  5. Rrepka pėrmban 95% ujė
  6. Majdanozi pėrmban 95 % ujė
  7. Domatja pėrmban 94% ujė
  8. Pjepri pėrmban 92% ujė
  9. Portokalli pėrmban 90% ujė
  10. Brokoli pėrmban 89% ujė
  11. Pjeshka pėrmban 89% ujė
  12. Dardha pėrmban 89 % ujė
  13. Kosi pėrmban 88% ujė
  14. Karota pėrmban 88 % ujė
  15. Molla pėrmban 86 % ujė (marre nga zhurnal.mk)
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 2. #2
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,099
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3198

  Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Citim Origjinale Postuar nga GLOOM Shfaq Poten
  ImagesCAJQYUJ4.jpg


  Ne keto kohe te nxehta, mjeket rekomandojne konsumimin e sa me shumė lengjeve. Ja cilat jane ushqimet me hidratuese.Disa eksperte thotė se ju merrni pothuajse 20% tė ujit tė nevojshėm nėpėrmjet ushqimit, por ju mund tė merrni akoma mė shumė duke konsumuar produktet e mėposhtme.

  Ja 15 ushqimet mė hidratuese:

  1. Kastraveci pėrmban 97% ujė
  2. Shalqiri pėrmban 96 % ujė
  3. Ananasi pėrmban 95% ujė
  4. Sallata jeshile pėrmban 95% ujė
  5. Rrepka pėrmban 95% ujė
  6. Majdanozi pėrmban 95 % ujė
  7. Domatja pėrmban 94% ujė
  8. Pjepri pėrmban 92% ujė
  9. Portokalli pėrmban 90% ujė
  10. Brokoli pėrmban 89% ujė
  11. Pjeshka pėrmban 89% ujė
  12. Dardha pėrmban 89 % ujė
  13. Kosi pėrmban 88% ujė
  14. Karota pėrmban 88 % ujė
  15. Molla pėrmban 86 % ujė (marre nga zhurnal.mk)
  Pervec majdanozit, te gjitha jane shume te mira ne vere
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 3. #3
  Catch me if you can... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,651
  Forca e Rrespektit
  1356

  Pe: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Pervec pjeprit qe as me sy smund ta shoh,te tjerat te gjitha i konsumoj...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 4. #4
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,613
  Blog Entries
  9
  Forca e Rrespektit
  5257

  Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Ca jan rrepkat?
  I konsumoj te gjitha une pervec brokolit de majdanozit qe si dua fare.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 5. #5
  Catch me if you can... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,651
  Forca e Rrespektit
  1356

  Pe: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  untitled.jpg


  Kjo eshte...Perdoret per sallata me shume...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 6. #6
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,099
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3198

  Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Panxhari i kuq eshte tjeter gje Didi. Behet shume i mire sallat ( pasi piqet ne fure ose zihet) me leng limoni/uthull.  Keto jane repkat, jane me te vogla ( para panxharit), edhe haen sic jane ( pasi qe lahen e qerohet lekura) ne sallata ose kombinime te tjera (sipas shijes)>
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 7. #7
  VIP fv Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  10,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  668

  Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  2. Shalqiri pėrmban 96 % ujė
  Thon se te shendosh
   

 8. #8
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,946
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11844

  Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Duke pejashtuar Ananasin te tjerat i konsumoj te gjitha pa perjashtim me bollek.
  PEr dite shumicen prej tyre.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Ushqimet qe nuk te plakin .
  Nga PiNkY ne forum Keshilla Mjeksore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2013, 10:42
 2. 10 ushqimet mė tė mira pėr tė konsumuar kėtė verė
  Nga My Self ne forum Mirėmbajtja e Trupit
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-07-2011, 13:53
 3. Ushqimet mė tė rrezikshme
  Nga Loverboy ne forum Dieta dhe ushqimi
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2010, 00:39
 4. Kremrat hidratuese dhe kanceri i lėkurės
  Nga sweetzzinna ne forum Makiazhi dhe mirėmbajtja lekurės
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-01-2009, 19:43

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •