Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12
Duke shikuar rezultatet 31 ne 33 nga 33
 1. #1
  Administrator fv fv fv fv fv fv Avatari i CoNNecT
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Diten midis njerezish, naten ne univers.
  Mosha
  33
  Postime
  644
  Forca e Rrespektit
  17

  Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

  Duke marre parasysh kemi plot shtresa te varfera, te mesme, te pasura, do te doja te dija se sa eshte lloji i tyre ne sasi, ne nivelet e caktuara qe citova me perpara...?

  Persa i perket asajt cka une mendoj, eshte se nuk ka ndonje zhvillim te theksuar persa i perket ekonomise ne pergjithsi te vendit. Po veme re se mese shumeti leku eshte perqendruar ne nje rreth te vogel vicioz te disa individeve. Populli vazhdon akoma te vuaj duke pritur fundin e 15 diteshit qe mos ta gjeje me xhepa bosh. Rrogat jane skandaloze persa i perket cmimeve te tregut. Tmerresisht te paperballueshme do doja te thoja. Shteti nje gjakepires me i eger sesa privati. Taksat shume te larta. Nje shumellojshmeri menyrash per te te marre leket ne formen administrative. Nuk dihet pse i vene keto taksa as pse i mbledhin ato dhe se ku shkojne keto. Per mendimin tim aspak skam vajtur ne te mire te taksapaguesve dhe per te permbushur boshlleqet qe ata hasin dite pas dite. Persa i perket infrastruktures, mungeses se ujit, mungeses se dritave , dhe mungeses se higjenes... len shume per te deshiruar.
  Mund te them qe dicka eshte e rregulluar dhe kete smund ta mohojme por ama ne qytetet kryesore apo qendra kryesore banimi, por po te flasim per zonat rurale ja kalojne edhe shkretetires se saharase nese do te ishte nevoja.
  Ehh cduhet te te shtoj me shume, te gjithe e dime qe ne plan te pare per shqiperine eshte mungesa e ekonomise. Mos pasja dhe korrupsioni i niveleve drastike. E per te mos vazhduar me tutje sepse nuk ja vlen fare, do te gjeni plot e plot probleme sa per te diskutuar nete vere e dimri.
  UROJ TE BEHET ME MIRE por me shpresa te pakta jane.
  Respektet e mia.
  Mos u mundo kurre te bindesh te tjeret perderisa do te kete nje shumellojshmeri mendimesh...

  Jetoj ne boten reale por nuk kuptoj pse endrrat jane aq te ngjashme me kete realitet...

 2. #31
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,535
  Forca e Rrespektit
  887

  Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

  po rritet dita dita cmimi naftes energjia edhe shpenzimet me minimale qe kerkon nje familje
  e po bien cmimet e rrogave
  kjo esht ekonomia ne vendin ton
   

 3. #32
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,786
  Forca e Rrespektit
  5068

  Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

  Ne te vertet petrolio po ben nje grafik tipik 2007-2008.. ishte 13...20..25 e barilia pak ore me pare iku 35... e gjitha lufta nes forcave te medha usa ( shitje armesh mbrojtje pusesh te "pushtuara" ) arabia saudite ul cmimin e perse jo kontrasti putin ... edhe pse eshte + 1.3 % ne media duke pare renien e ekonomois kine japoni.. mendoj qe do kemi nje grafik sh te luhatur dhe pa stabilitet...
  Ne eu nuk ka shtet pa vrim te zez varet thellesia ne cdo shtet por borsa flet qart per secilen... ja motivi i vertet i nisjes luftrave... .. sh shpejt do nisin sh banka te formojne shoqata (bashkime nes tyre ) per humbjet e theksuara te aksioneve perkatese...
   

 4. #33
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,786
  Forca e Rrespektit
  5068
  booo sa largpamese me kete shkrimin tim me lart.. mbetem e se njejtes ide mbi bashkimet dhe po ndodhin si edhe me evolimin e institucioneve .. tashme drejt sistemit amerikan " promotor" i personalizuar... portofol i diferencuar..
  lojra te demeshme qe si gjithmone do paguaj shtresa e dobet.. mjafton te shikohet luhatja e spread
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Diskutim i Lire mbi Situaten Politike ne Vend!
  Nga Marla ne forum Aktualiteti
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-03-2017, 16:59
 2. Dom Gjergj Meta: Kisha e Laēit s’ėshtė vend magjik, as vend “dermani”
  Nga MasteR ne forum Diskutime fetare dhe anti-fetare
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-06-2016, 20:36
 3. Si e gjykoni vendosjen e monedhes Euro ne vendin tone?
  Nga eldi ne forum Ekonomi dhe Biznes
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 23-10-2009, 21:33
 4. Hidhini nje sy dhe do ta gjykoni vet situaten ..
  Nga BeniT ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-01-2009, 00:46

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •