Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arti dhe Kultura

Collapse

Forums Topics Posts Last Post
Kėndi pėr vogėlushėt tanė shqipėtarė. Vjersha, pėrralla, tregime, dhe fabula nė gjuhėn tonė tė bukur shqipe
Topics: 84 Posts: 770
84 770
Gjithcka mbi letėrsinė shqiptare dhe tė huaj, atė tė vjetėr dhe tė re. Bota e librit dhe autorit
Topics: 599 Posts: 14,591
Last Post: Libri i fundit
599 14,591
Monique
Libri i fundit
by Monique
Sub-Forums:
Ditari (38/2,338)
Tregime (108/528)
Aforizma (31/2,139)
Poezi (68/2,688)
Topics: 165 Posts: 1,692
Last Post: Artan Gjyzel Hasani
165 1,692
Sub-Forums:
Gjuha jonė sa e mirė, sa e ėmbėl sa e dlirė
Topics: 241 Posts: 2,803
241 2,803
Sub-Forums:
Ku bashkohet arti dhe shkenca . Do tė njihemi me historinė, zhvilimet , teknologjinė , krijimin e ndėrtesave dhe hapėsirave ku jetojmė. Cilet jane arkitektet, inxhinieret, cfare qellimi kane, metodat shkencore qe perdoren sot dhe idet e se ardhmes.
Topics: 174 Posts: 1,039
174 1,039
Bukuria e punimeve nga dora e njėriut. Punime artizanale, guri, druri, baltė, pikturė, skulpturė, etj. Bota e anėtarėve tė forumit nė krijimtaritė e tyre.
Topics: 231 Posts: 2,242
Last Post: Art me fruta
231 2,242
Natta
Art me fruta
by Natta
Kėtu mund tė gjeni, gjithcka pėr Bukurinė femėrore/mashkullore, Moda e fundit e sezonit, veshjet mė tė ndryshme e gjithcka qė ka tė bėjė me estetikėn e njėriut
Topics: 1,143 Posts: 8,680
1,143 8,680
Sub-Forums:
Flokėt dhe thonjtė (160/1,115)
Mirėmbajtja e Trupit (195/1,120)
Veshje dhe Aksesorė (377/3,043)
Receta tė kuzhinės tradicionale shqipėtare e mė tepėr...
Topics: 279 Posts: 3,592
279 3,592
Sub-Forums:
Working...
X