Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nė Rumani ėshtė gjetur njė pikturė e vjedhur e Picasso

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Nė Rumani ėshtė gjetur njė pikturė e vjedhur e Picasso

  Nė Rumani ėshtė gjetur njė pikturė e vjedhur e Picasso


  Nė Rumani ėshtė gjetur njė pikturė e vjedhur e Pikasos, njofton Kultplus.

  E vjedhur nė vitin 2012-tė nė Roterdam, ajo ėshtė gjetur nė Bukuresht.

  Piktura “Cabeza de Arlequin” ėshtė vjedhur nė vitin 2012-tė, ndėrsa u dėnuan vjedhėsit por piktura nuk u gjet kurrė. Nė kėtė vjedhje u zhdukėn edhe disa piktura tė Matisse, Monet dhe Lucien Freud.  Vlera e pikturės nė fjalė konsiderohet tė jetė rreth 800 mijė euro.

  Pikturėn, Pikaso e ka realizuar nė vitin 1971, ndėrsa ajo mendohej se ishte djegur bashkė me pikturat tjera pėr tė zhdukur gjurmėt.
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

What's Going On

Collapse

There are currently 157 users online. 13 members and 144 guests.

Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

Working...
X