Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tė konsumosh apo jo makarona nė darkė? Ja pėrgjigja

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Tė konsumosh apo jo makarona nė darkė? Ja pėrgjigja

  Tė konsumosh apo jo makarona nė darkė? Ja pėrgjigja

  Pavarėsisht gojėdhėnave tė shumta, qė flasin pėr rėndim tė stomakut apo probleme me tretjen, tė konsumosh makarona nė vaktin e darkės nuk ėshtė e dėmshme.
  Njė studim i fundit mbi efektet e makaronave, nxjerr nė pah njė tjetėr tė vėrtetė.
  Kliko per me shume info

  Nė tė rezulton se nėse ky ushqim i thjeshtė dhe i dashur pėr shumicėn e popullsisė botėrore, konsumohet nė mbrėmje, ka efekte pozitive nė organizėm, qetėson, nuk shėndosh dhe lehtėson gjumin.

  Madje sipas studimit, nėse makaronat konsumohen nė orėt e fundit tė ditės nė ato raste kur vuajmė nga pagjumėsia apo jemi tė stresuar, pėrmirėsion ndjeshėm gjendjen tonė, falė pėrbėrėsve si triptofani dhe vitaminat e grupit B.
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

 • #2
  Vetem se s"duhet tepruar ne sasi dhe makarona me salca me shume yndyrna ,se pastaj behen te renda per stomakun dhe organizmin ne pergjethesi.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment


  • #3
   Sa me pak aq me mire mendoj une
   Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

   Comment

   What's Going On

   Collapse

   There are currently 131 users online. 9 members and 122 guests.

   Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

   Working...
   X