Announcement

Collapse
No announcement yet.

Letėrsia antike greke

Collapse

Forums Topics Posts Last Post
No forums found.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • New Topics
Clear All
new posts

 • Autori??...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Zambaku
  replied to Sofokliu
  Elektra (greqisht: Ἠλέκτρα; Latin: Electra) - emri i dy qenieve hyjnore dhe i njė gruaje vdekatare nga mitet greke. E para prej kėtyre qenieve hyjnore...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Zambaku
  replied to Aristoteli
  Pse duhet rilexuar dhe sot Aristoteli

  Qė nga mesi i shekullit XVIII-tė, bota perėndimore ka pasur mundėsi tė diskutojė publikisht mbi ēėshtjet...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Zambaku
  replied to Homeri
  Mbi librin

  "Odiseja" u krijua, ndoshta, rreth shekullit tė tetė para Krishtit. Nė 12110 vargjet e saj, ajo u tregon aventurat e rrezikshme...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Loyalty
  replied to Mitologji - 12 zotat e olimpit
  E mira e mitologjise greke eshte se nuk ndalet tek 12 Perendite dhe Perendesaht, por te kenaq e te ushqen interesin me Ninfat, me Muzat etj. Teme per...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Legally_Sweet
  replied to Mitologjia
  Pe: Mitologjia

  Medea

  Nė mitologjinė greke, Medea, ishte e bija e mbretit Aetes. Kur Jasoni mbėrriti nė Kolhidė, Medea e...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • CoNNecT
  replied to Aristofani
  komedite

  Ky realitet historik, plot trazira e shqetėsime u pasyrua me forcė tė madhe goditėse nė komeditė e shkėlqyera tė Aristofanit....
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • CoNNecT
  replied to Eskili
  Veprat

  Eskili ka pasur njė veprimtari shumė tė gjerė letrare. Ka shkruar rreth 90 tragjedi, nga tė cilat janė ruajtur tė plota: Lutėset,...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • CoNNecT
  started a topic Letersia antike-greke

  Letersia antike-greke

  Pėr herė tė parė nė internetin shqiptar po jepet njė pasqyrė jo vetėm e letėrsisė shqipe por edhe e asaj tė huaj , pasi qėllimi ynė ėshtė qė tė sjellim...
  See more | Go to post
There are no conversations in this channel.
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
Please log in to your account to view your subscribed posts.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • Sort By
 • Order
Clear All
new posts
No topics found.
 • Filter
 • Time
Clear All
Working...
X