Announcement

Collapse
No announcement yet.

Letėrsia e rilindjes

Collapse

Forums Topics Posts Last Post
No forums found.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • New Topics
Clear All
new posts

 • Passion
  replied to Ali Asllani
  Vajza shqiptare


  I
  Kush tė ka dėrguar, hėna apo djelli?
  Pa mė thuaj, tė lutem, sa pate ka qjelli?
  Nėpėr ato...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Loyalty
  replied to Ernest Koliqi
  E pashe por eshte formuluar ne forme teme jashte letersise. Megjithate mund te bashkohen per mua. S'ka problem.
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Loyalty
  replied to Andon Zako Cajupi
  Titulli: Andon Zako Cajupi

  Dashuria A


  Do tė lėvdoj dashurinė,
  Barabar me perėndinė,
  Se dashuri e vėrtetė,
  ...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Lauri
  started a topic Ernest Koliqi

  Ernest Koliqi

  Ernest Koliqi, qėndrestari i paepur i rrėmeteve politike, dishepulli i dijes dhe apostull i risive

  Ai do tė ishte nė kryeradhėn e vepruesve...
  See more | Go to post

 • Petrit101
  replied to Hilė Mosi.
  Titulli: Hilė Mosi.

  Pėrpara Shėn Guidos

  Qiparisat qi n' Bolgeri t' ndrejt e t' giatė
  Shkojn' nga Shėn Guido udh's
  ...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Didi
  replied to Sami Frasheri
  Titulli: Sami Frasheri

  Bukuria e njeriut perbehet nga bukuria e fjales qe flet.

  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Djalka
  replied to Pashko Vasa
  Pe: Pashko Vasa

  pashko vasa i pavdekshem ne zemrat e shqipetareve !
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Loverboy
  replied to Naim Frasheri
  “Padrejtėsia paguhet” (nga Naim Frasheri)

  Njė fshatar i varfėr kalonte rrugės pėr nė pazar duke tėrhequr pėr litari lopėn e vetme qė kishte....
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • ilia spiro
  replied to Ndre Mjeda
  Pe: Ndre Mjeda  E kandshme asht hana
  kur del me zana,
  e n'tokė me dritė pėrndaret,
  Hyjzit qė shndrisin...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Morena
  replied to Jeronim De Rada
  Titulli: Jeronim De Rada

  Kenge e djemve.

  S'jam hijeshia unė pėr qytet,
  Reth i bujarve mė mėrzit, dh'andajė
  Me...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Morena
  replied to Mihal Grameno
  Titulli: Mihal Grameno

  Lamtumire


  (Kėngė e kryengritjes)

  Lamtumir', ju lė shėndenė
  s'ardhi dita qė...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Morena
  replied to Luigj Gurakuqi
  Titulli: Luigj Gurakuqi

  Shtepise sime

  Te ti m’flutron mendimi,o shpiza e ime ,
  Kur vjen ma i thershėm malli me...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Morena
  replied to Aleksandėr Stavre Drenova ( Asdreni )
  Titulli: Aleksandėr Stavre Drenova ( Adreni )

  Dashuro.
  Shėko lisi si me flet
  Fjale t'embla si me ushton,
  Deget unj e...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Morena
  replied to Zef Serembe
  Titulli: Zef Serembe

  Kenga e mallit te pare

  Dėgjo, vash', kėngėn e par'
  qė ta thot' njė djal' bujar,
  Dėgjo, vash'...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Nostra_22
  replied to Sterjo Spase
  Nje pjese filozofike e shkeputur nga romani "Pse?!"

  ( Sterjo Spasse)


  ...

  -C'eshte jeta
  ...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • alfonci
  replied to Filip Shiroka
  Filip Shiroka (1859-1935)

  Filip Shiroka (1859 – 1935) Lindi ne Shkoder dhe u rrit ne nje mjedis te kulturuar. Qe i vogel ndoqi mesimet...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • CoNNecT
  started a topic Risto Siliqi

  Risto Siliqi

  Lindi nė Shkodėr mė 1882. Atdhedashuria e dalloi qė nė bankat e shkollės. Mė vonė ai merr pjesė bashkė me Luigj Gurakuqin me Hilė Mosin nė kryengritjen...
  See more | Go to post

 • CoNNecT
  replied to Gavril Dara
  Dara qe njė njeri i gjithanshėm. Ai dha ndihmesa nė fusha tė ndryshme si: drejtėsi, filozofi, arkeologji, gjuhėsi, histori, kritikė, po kryesisht shkėlqeu...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • CoNNecT
  started a topic Naum Veqilharxhi

  Naum Veqilharxhi

  Naum Panajot Bredhi, i mbiquajtur Veqilharxhi, ėshtė pionieri i lėvizjes sonė kulturore patriotike tė shekullit XIX. Ai ėshtė ideologu i parė i Rilindjes...
  See more | Go to post

 • WxP
  started a topic Letėrsia e Rilindjes

  Letėrsia e Rilindjes

  Letėrsia shqiptare e Rilindjes Kombėtare lindi dhe u zhvillua si pjesė e pandarė e lėvizjes...
  See more | Go to post
There are no conversations in this channel.
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
Please log in to your account to view your subscribed posts.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • Sort By
 • Order
Clear All
new posts
No topics found.
 • Filter
 • Time
Clear All
Working...
X