Announcement

Collapse
No announcement yet.

Letėrsia e vjetėr

Collapse

Forums Topics Posts Last Post
No forums found.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • New Topics
Clear All
new posts

 • Njė letėr nė gjuhėn shqipe nga Gashi e vitit 1689

  SHKRUAN: Peter Bartl & Martin CamajPo sjellim kėtė artikull pėr lexuesit dhe posaēėrisht pėr studiuesit shqiptarė pėr arsyen e thjeshtė qė tė lehtėsojmė...
  See more | Go to post
  Last edited by kitrra 123; 13-03-2015, 16:58.

 • sweetzzinna
  replied to Marin Barleti
  'Rrethimi i Shkodres' libri me i magjishem i Barletit

  “Rrethimi i Shkodrės” (1504) i Marin Barletit i pėrkthyer nė anglisht...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • ReNdEx
  started a poll Marin Barleti

  Marin Barleti

  5
  Po
  60.00%
  3
  Jo
  40.00%
  2

  The poll is expired.

  Humanist i shquar, historian, i pari autor i njohur dhe njė nga mė tė mėdhenjtė e letėrsisė sė vjetėr shqiptare. Pėr jetėn e tij dihet fort pak. Lindi...
  See more | Go to post
  Last edited by Karamele Zana; 18-05-2011, 19:41.

 • ReNdEx
  replied to Pjetėr Bogdani
  Pe: Pjeter Bogdani(1625 - 1689 )

  Nevoja mbi ekzistimin e tė parit shihet shumė mirė edhe tek Bogdani gjatė shtjellimit tė ligjeratės sė...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • ReNdEx
  replied to Frang Bardhi
  Pe: Frang Bardhi (1606 - 1643)

  STAVRI TRAKO


  Franciscus Blanchusei
  Frang Bardhi
  (1606-1643)
  ...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Karamele Zana
  replied to Gjon Buzuku
  Titulli: Gjon Buzuku

  Pasthėnia e Mesharit tė Gjon Buzukut (1555)

  U Donih Gjoni,biri hi Bdek(1) Buzukut, tue u kujtuom(2)...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Karamele Zana
  replied to Pjetėr Budi
  Titulli: Pjetėr Budi

  Pjetėr Budi

  Madhėshti e njerėzve (1618)

  Ku janė ata pleq bujarė,
  qė qenė pėrpara ne,...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Thone qe dhe Napolon Bonoparti ka origjinen nga keta shqiptaere te morese qe u vendosen ne Korsike.Thone qe mbiemrin e ka pasur "kalemiri" qe...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Lolita25
  replied to Kenga e Gjergj Elez Alise
  - Amanet, mori motėr, pse po kan?
  Zemrėn dysh, mori motėr, pse ma dan?
  Qė nandė vjet, qi trupi ā tu m’u kalbė,
  Gjergji i yt...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • bledikorcari
  replied to Letersia e Vjeter
  FRANG BARDHI.
  rang Bardhi (1606 - 1643) ipeshkvi, shkrimtar, leksikograf, folklorist dhe entnograf shqiptar nga Kallmeti, Shqipėri

  ...
  See more | Go to post
  Last edited by bledikorcari; 19-07-2008, 16:12.

  Leave a comment:

There are no conversations in this channel.
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
Please log in to your account to view your subscribed posts.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • Sort By
 • Order
Clear All
new posts
No topics found.
 • Filter
 • Time
Clear All
Working...
X