Announcement

Collapse
No announcement yet.

Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

  Po hap kete teme,per copeza dhe mendime personale te antarve.
  Jeni te lutur mos ta ktheni temen ne copy paste.
  Siq ndodhi me temen e KAtias.."zhgarravina dedikuar vetes."
  Pra ketu hidhni,ato mjegullnaja casti,emocione,te kaluar,apo te enderruar real apo shpirteror,ama te
  jene rrjeshtat, mendimet tuaja te shkruara nga ju..  Ishte nje nate si gjithe te tjerat,por ca buleza shiu filluan ta embelzonin atmosferen e saj.
  Pak nga pak ato u shtuan,ra nje erresire, pak sa e friskshme,se di se si..por pash veten tek..vrapoja..
  E ndjekja jeten ne nje nate me shi,,,ishte nje erresir "utopike",ku shifja vetem shpirtin tim ne nje rrebesh.
  Ajo me shfaqej neper pasqyra endrrash shpirterore,,te lagura nga shiu..
  Vrapoja neper nje rruge si e hedhur ne ajrin e atmosferes, trysnia e shiut i jepte forme dhe turtuare,, shpejtoja hapat e lagur e zbathur,,pa nje cader,,pa nje neon drite.
  Shikoja diku larg larg ,vetem nje neon te shpirtit qe me therriste ,neper ca pika shiu qe ngjanin si xixellonja nen driten e atij neoni.
  Kapja gjethet e lagura rreth meje i shtrengoja ne duart e mija deri ne "dhimbjen e tyre",,,per te me mbrojtur nga shiu dhe nga erresira...e asaj nate.
  Ato rreshkisnin te lenduara siper trupit tim te lagur,por te pakten qendronin ne prehrin ,supet e mija me shoqeronin,ashtu te lagshta te lenduara por ama afer ...
  Por une kerkoja te kapja jeten,vrapoja si e cmendur pas atyre filizave elektriciteti,te asaj nate me rrebesh shiu.
  Perdora shikimet per te pare qofte dhe diku cepin e jetes qe kerkoja,por ajo s"dukej,,s"dukej..ishte arratisur,,dhe me kishte vjedh nje "enderr",,ma kishte borxh dhe duhej te ma kthente..
  Pop..por..asgjeee,,shiu vazhdoj te binte,,,fryma e ftohte ju shtua asaj nate,gjethet filluan te qanin nga lendimet e zbathur.
  E lodhur,,ngrita shikimi i humbur ne te pakapshpen e kohe.
  U perpoqa dhe njehere te kapja nje shikim afer,afer,afer me veten. Pash neonet e ndezura per-rreth,njerez qe kaloni afer meje..
  Pyeta veten me nje retori nervozizmi:-duke i then nga ishe?!
  Ajo mu pergjigj: Atje ku me cove ti..
  I perqafova gjethet qe kisha siper trupit tim, falenderova per ato caste shoqerie,mora cadren qe kisha ne cepin e stolit dhe u largova ,,,
  Nen driten dhe shiun e atyre kujtimeve qe ajo nate shiu mi rrembej pergjithmone...
  Ndoshta nje dite do kthehem prap dhe do "hakmerrem" dhe une me ate nate,me ate rrebesh erresire ne cepin e nje kohe ne te njejten forme qe ajo me beri duelin mua..ate nate...
  Ishte nje nate "utopik"e erret por e drejte...
  Ai cep jete,,eshte diku ne ate nate me shi..ne ate nate qe kaloj,,qe iku,,qe mergoj..
  Ndoshta ne nje nate tjeter do ti kthehem prape..por dua qe te jete shi...
  Me pelqen nata ,me pelqen shiu,,me pelqen ti ndjek zbathur ,copezat qe jeta mi vene ne "erresire"..per ti kaluar ne nje dirte agimi,ne shkelqimin e nje vese endrrash shpirterore...
  Tashme duhej te prisja dhe pak .Pak apo shume?! POre duhej te prisja mengjesin e nje agimi te lageshte...


  Last edited by NeVertiti; 20-09-2015, 06:37.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

 • #2
  Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

  Ajo e ndjente ,ndjenjen tek bridhte neper ajrin e liris se mendjes,,
  Ajo e ndjente ndjenjen tek i zhvshte trupin dhe shpirtin me perkdhejet qe ndjellin zjarrin e nje horizonti me ngjyra piktureske pertej,,,gjithesis kozmusit dhe ,,shikushmeris se galaktikave...
  shikimet e humbura neper valsin e lumturis,qe ngjanin me thellsin e nje oqeani,.. ajo i kapte copezat e drites,mbi detin e qete qe lozonjarisht e shikonte ate me adhurimin e nje prendeshe endrrash,,,,,ndricimi i diellit i perkdhelte floket,,_Asaj..
  Ajo shikonte dashurit qe vallzonin neper detrat e endrrave te veshura me shkumen e dallgeve..qe udhtonin drejt brigjeve te liris,..dhe mundohej ti shkruante ne nje pentagram,,notash muzikore..mbi faqen e kalter te detit..
  Ndjente pafunesin e nje lumturie,,nder rrahjet e zemres qe shoqeronin rrezet e diellit drejt hapsires qiellore,,te virgjer,,ne sinqeritetin e kohes dhe te gjithesis..ajo dinte te dashuronte,,hapsiren rreth saj,,,ndaj dhe falte lumturi pa kushte duke u kthyer ne nje qenje trajtesisht rrezatuese ne varsi te stinve,,shkumve te detit,,dhe dallgve te tij,,,por ne c"do kohe forme ajo ishte nje qenje e lire dhe e lumtur..brenda dimensioneve te botes se saj te pafund...qe udhtonte gjithmon ne "gjumin" e lire te kozmosit rrethues...
  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment


  • #3
   Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

   Ngela duke te krahasuar me hapsiren,,me deten e pafundme..
   Ngela duke marr aromen e luleve per te shijuar ty,..
   Ngela duke vrapuar me shikime mbi valet e shkumezuara te detit te paane ,per te ndjer ajrin tend qe thith..
   Ngela duke te perkdhel syt ne c"do lindje dielli ..
   Ngela duke te then naten e mire ne c"do prendim dielli..
   Ngela duke te shijuar ne enderrimet e tua,,kur hena behet bardhesi e plot ne mes te yjeve...
   Ngela duke te zhveshur mbi universin njerzor per te bere dashuri me ty deri ne marrezi,,,
   E dashura jeta ime..lozonjare dhe e bukur,,,sa shume te dua..e sa shume me do )   https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

   Comment


   • #4
    Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

    ah sa kisha dasht te jesha ne preherin e saj, te me ledhatonte, te me pergedhelte, te me keshillonte ndoshta edhe te me qortonte. ndoshta do me thoshte se je gaim, duhet me shume te degjosh, me shume te mendosh, dhe me pak te veprosh veprime qe pastaj pendohesh...
    une kam nevoj per keto keshilla.. kete zbraztire, qe me kaplon here pas here smund ta mbush tjeter, pervec keshilla, dashuria dhe embelsia e nje nene...nena, ah sa person i cmuar je per mua, sa fjale me vin ne koke ne kete moment e qe sarrij ti shkruaj, ti meriton me shume se fjale, ti meriton me shume se cdo kush ne bote, ti meriton Respekt. Kur ti ndjehesh mire une jam edhe me mire, kur ti je e gezuar une jam edhe me shume, kur ti merzitesh, une edhe me shume...
    Nena eshte personi me i rendesishem dhe i pazavendesueshem ne bote... Ajo eshte shembulli ime, une dua ti ndjek hapat e saj, dua te behem si ajo, une dua qe femija im te me doje ashtu si une ate, edhe me shume.
    Moralin dhe nderin mi mesoi ajo mua, me mesoi si te jesha njeri me plotekuptimin e fjales, se kjo bote nuk eshte materiale, se ndjenjat e njerezve nuk kane cmime, se njerezit nuk vleresohen sipas statusit, pasuris, por secili njeri eshte person i vecant per vete.
    Me mesoi shume gjera, por prap disahere kur me kaplon nje ndjenj nervoze dhe deshprimi harroj dhe me marrin valet e se keqes, por ne vesh me pershperisin fjalet e saj.."Jo nenes nuk eshte zgjedhja e duhur, duro bija im, pas veshtiresis vjen lehtesimi" por moj nena ime une prap jam e dobet, adaj kam nevoj te mi perkujtosh keshillat dhe qortimet e tua... une kam nevoj per ty, I lutem Allahut te ruaj dhe tet kesha pran edhe per shume kohe....
    Nena ime ,me e shtrenjta ne bote...    -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

    Comment


    • #5
     Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

     Eja eja me perqafo me mbeshtjell me krahet e tu e me pyt cf ka qe nuk shkon
     Cf ka qe nuk shkon e dashur, me pyt pse jam keshtu, me pyt pse dua deshperimisht
     te kem ne keto momente.
     Por e di qe e vetmja pergjigje qe mund te marresh eshte nuk e di sepse, di vetem per cf kam nevoje e ajo gjeja je ti
     Gjeja me e embel ne bote, qe me trazon shpirtin qe me merr me vete me qetesine e gurgullimen e nje uji
     Nje mungese e tmerrshme ne keto dite qe me duket sikur kam boten mbi supe sikur Atlanti.
     Sdua hijen tende afer, sdua as bojen e zeze ne te bardhe sepse ajo shuhet shkrihet, sapo te filloje te kalojne pak minuta i merr ajri si pluhur.
     Dua zerin tend, dua mishin tend.
     Me merr me vete kur nata behet e zeze, me ate mendafshin e yjeve me bej te fluturoj
     dhe e di qe edhe vetem sikur te afrosh buzet e tua tek mua do ndodhe,
     Sepse e di , sepse lekura ime aq etur per ty do te perpije ne 1 sek cdo emocion max qe mund te leshoje cdo por i nje trupi te nje njeriu.
     Dhe ai casti magjik kur ti afrohesh me buzeqesh me perkedhel e mbyll syte une jam ne tjeter bote edhe Atlanti u clirua nga zingjirt e tij.
     Cfare te bej per ty qe te zemren tende ta cpojne serish pika lumturie, cfare te bej qe zemra te ngrihet peshe e ti te ndjesh nevojen e patundur te jesh me mua cdo sekond.
     Po me vanitesh zemer dhe me duket sikur po luan kukafshehti pas atyre mijra carcafeve te bardhe dhe i merr era.
     Dhe une si nje femi qe akoma spo kuptoj cfare po bej te ndjek ty e sigurte qe pas cdo carcafi une sdo rrezohem sepse sido qe te jete ti do jesh afer meje e do me kapesh nga duart e do me mbash
     E tani eshte ai mom kur kam nevoje deshperimisht per ty edhe sikur te jete vec prezenca jote edhe sikur te rrish si mur i heshtur une thejshte te dua.
     "We're here to have a good time, not a long time
     .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

     Comment


     • #6
      Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

      Duke u nisur nga kjo kenge.- Angus & Julia Stone - The Wedding Song (Great quality) - YouTube


      Ska asnje ne bote qe shkruan kenge te tilla edhe nese s'eshte dashuruar te pakten nje here, nga ata dashurite qe jane lumturia e jetes tende, nga ata qe prania e tjetrit te ben te ndihesh keq dhe mire njekohesisht.Nga ata dashurite qe kur je me te zhduket
      zhduket totalisht gjithkush dhe jane vetem perkedheljet e gishtave te tij qe ndjen
      ndjen vetem frymarrjen e tij dhe aromen e tij marramendese qe ka tek qafa
      qe vetem me lekure njerezore smund te jete, as lekure e cdo mashkulli,
      sepse ajo eshte lekure e bute, lekure e brishte, e embel e shijshme, eshte lekure
      e kalter sepse te ben te jesh ne nje tjeter stratosfere.
      Sdo shkruante asnje asnjehere ne kete menyre nese ska provuar qe ne nje sekond
      ka pasur nje jete te tere parasysh, me emrat e bebushave qe keni zgjedhur
      pa pytur veten a thua po e tremb valle?A thua po nxitohem me endrrat e mia?
      A thua endrrat e mia e vrasin?A thua endrrat e mia jane kanibaliste qe i thithin gjakun avash avash dikujte dhe ikin sapo i thua dicka qe ti mendon..
      Por jo , ai eshte aty, biles eshte aty dhe te buzeqesh me ate buzeqeshje qe te jep siguri
      qe te perkrah mendimet qe te puth e te perkedhel dhe atehere realizon
      qe endrrat e tua jane aq te pafajshme sa njeriu qe ke perballe dhe e puth
      aq shume sikur don te fotografosh ate moment te vecante ne trurin tend,
      Ai eshte aty pavarsisht cdo gjeje, ai ka qene aty cdo here, ai ka qene aty
      kur ti je lekundur, kur ke keqkuptuar gjestet e tij dhe ai te thote ''po ate mendove o zemer?
      vetem per kete mos u bej merak, une sdo te beja te vuaje kurre''
      Dhe o Perendi ne ato mom sdon asgje tj vec te hidhesh ne krahet e tij e tia rrembesh
      ate cast frymarrje e te thuash eshte i imi.
      Eshte totalisht i imi, a ka mundesi qe nje njeri aq i mire te jete per mua?
      Dhe ai te ngren koken te largon pak balluket e te puth tek balli''te dua'' peshperit
      sikur te kete lexuar mendjen tim me ate puthje gjembore, sepse depertoi ate cipez
      lekure..
      Dhe te zgjohesh cdo mengjes me mendimin e atij se sa i embel eshte..ska cmim
      Dhe te zgjohesh duke e falenderuar cdo dite flm qe je aq i mire me mua..ska cmim
      Sepse ai eshte aty, eshte aty prane teje duke provuar te njejtat emocione, duke iu drithur mishi sa here qe te ka afer, duke te puthur dhe duke buzeqeshur pa kuptim
      Ai i imi, aty duke me pritur, tek zemra e tij e vogel.
      "We're here to have a good time, not a long time
      .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

      Comment


      • #7
       Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

       Dhe dielli perendoi e ajo iku
       Dhe era i ngriti shpirtin peshe
       Dhe duart gjigande te mullinjeve i copetuan fustanin
       Dhe kur kalonte duart tek gruret i gervishnin duart
       Dhe iku me eren ,ashtu lakuriq me shpirtin e lidhur pas vetes
       Qe leshonte frymarrja ishte e kuqja e duarve
       E zhveshur nga cdo dhimbje tokesore sepse cf ajo provonte nuk ishte normale
       Dhe iku!
       "We're here to have a good time, not a long time
       .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

       Comment


       • #8
        Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

        Sonte eshte...
        nje nga ato nete ku ti ke pushtuar qiellin me bukurin tende ..
        nje nga ato nete ku ti ulesh pran meje e me perkedhel..
        nje nga ato nete ku ti vajton bashk me mallim tim ....
        nje nga ato nete ku ti lozonjarja e zemres time...vajton mbi trishtimin tim ..
        nje nga ato nete ku ti flet ne heshtje nen ritmin e tingujve te deshperimit ...
        nje nga ato nete ku ti i mungon syrit tim ..
        nje nga ato nete qe nuk cel as hene as yje...
        nje nga ato nete ku ti je aroma me embel e dhomes time ....
        nje nga ato nete ........
        (`.) (`.)
        *`.(`.). ♥
        ☆ ♥ `.. ♥ ☆

        Comment


        • #9
         Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

         Nese tretem UNE
         mos mendo se eshte fund
         behem ere dhe vi ne vjeshte
         loze me flete,TY te perkedhel...
         se,,,
         DASHURIA mund VDEKJEN.
         Sa vjesht kaluan , vjeshta ime
         Ti u bere ere sic me premtove ..
         sjell me vete lot e shi ..
         Ti , enderra e panjofur ne syt e nje femije
         (`.) (`.)
         *`.(`.). ♥
         ☆ ♥ `.. ♥ ☆

         Comment


         • #10
          Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

          U linda ne shtator ne vitin kur serbet rrafnin edhe helmonin studentat....Gjithmon plaku im deshirat e veta i ka menduar si te duhura per mua ....Kalova nje femijeri te veshtire gjithmon studim edhe pse profesorat thonin se kam me kon njeri i madh i ksaj Kosove te okupuar ne ate kohe....
          Kur i musha 16 vjet u rebelova ndryshova mo nuk me interesojke matematika as fizika e urrejsha edhe historin kur nuk me pelqente kur te fjeret me flisnin per biologjine....
          Nisi suksesi ne mesime me ra ,mungesat mu shtu ,nisa qe ne vend te dhomes time te qendroj ne rruge te filloj te behem wanabee rapper edhe pse njerezit qe me donin ma kan thene shpesh sikur te mos isha nje cope plangeprishesi sot do isha ne maje te rap estrades....
          Mezi perfundova te mesmen me shume me intervenime te plakut se sa me zgjuarsin time qe e shfrytezoja vetem se si te pervetesoja gjerat e huaja...
          Tani filloi prape e keqja dikttatori me regjistroi ne fakultet me jepi buxhet sa per te mbijetuar jo per disko jo per party ,nuk me jepte para as per te pire kafe me nje femer gjersa ndryshova lexoja dy ore ne dite edhe filluan te mirat te vin ngadale ,plaku zbuti zemren erdh BMW ,erdhen femrat bashke me BMW po edhe fakullteti kryhej sepse une tashme kisha gjet zgjithjen isha kryetari i studentave edhe profat nuk me mundonin....


          Me Mungon ajoo kohe.....Ato dite edhe budallakinat e rinis e jeta e dikurshme e rrugaqit cipirip qe i dukej vetja si 2pac.
          Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
          ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
          tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
          se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
          e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
          du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

          Comment


          • #11
           Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

           Mbreme vone gjersa po surfoja naper internet pash nje foto te nje nusje te bukur ,kur e shikova me vemendje me mire njofta syte e saj ishte ish femra ime qe kemi qen bashke dy vite qe tani me ishte martuar me nje tjeter...
           Mu drodh zemra mu ngjethen mishte sa here e kam menduar ate moment ate ne krahet e mij po nuk paska qen e shkruar .....Ne ate fustan te bardhe ngjante me nje hyjneshe dukej sikur zoti te kishte krijuar qenien me te bukur ne bote per vetem pak kohe per mua se e mori nga une edhe ja dha dikujt tjeter....
           Ato vite kan qen vitet me te mrekulleshme te jetes time duheshim shume me pelqente kur luaja me floket e saja kaqurrela,barem per koincidence te dy kishim ditelindjen me nje 22 shtator....
           Sa here vjen shtatori per mu jan dite zije ,nuk ka ditelindje nuk ka gezim ,shtatoret e kaluar benim gara se cili do ti uronte i pari ditelindjen tjetrit e tani kur e shikoj ne qytet me burre per dore me duket se ky qytet nuk ka vend edhe per mua edhe per ate.....
           Sot diten isha ne Bajram Curr me plakun tim do vij te punoj ne shqiperi per sherrbimin informativ edhe do loz futboll per Kukesin ,do mundohem te kthehem sa me ralle ne qytetin tim sepse merzija me copton zemren sa here qe e shoh.....\
           Ndoshta do te ishim bashke sikur familjaret e saj te mos i kishte penguar pamja ime prej nje djali te ghetos,sikur temos ju kishin penguar pantollonat e gjera ,thithja e hashashit vdekja e mikut nga mbidoza....
           Ata me moren ate fizikisht por ajo gjithmon do te gjendet ne zemren time ,gjithmon do i kujtoj shen valentinat bashke,momentin e diplomimit te saj ne fakultet sa krenar ndihesha per te.....
           Ndoshta po te isha me i duruar sot do ishim bashke po une fillova te ndryshoj pija ,me zinte mengjesi rrugave te qyteteve te ndryshme edhe treneri me largoi nga ekipa e pare ,fillova te gjeja ngushllim ne tymosje vetem ajo me bente ta harroj te mos mendoj per te....
           Naten e fundit qe folem une isha bere droge ajo me luste te ikte te vinte me mua te iknim ne nje shtet tjeter po une kisha dal kontrollesh e shava aq keq sa ju mbushen syte me lote.....

           I kam premtuar vetes se nuk do ta qoj gjate edhe nje dite dpo e rrafi aq flliqte babin e saj sa do e kujtoj narkomanin,rrugaqin,pijanecin ,futbollerin talent po arrogant per tere jeten....

           Sa per ate asaj i dua gjithe te mirat dua qe te kete femije te bukur ,dikur edhe emrat i kemi planifikuar bashke si do tua venim po tash do i vej ai var kamarieri me frizure si te balotellit....

           E kom nje mesazh per krejt ju qe ndoshta e lexoni kete tregim te jetes tem mos leshoni qastet e jetes tuaj nga duart se e mira vjen vetem njehere ne jete.....


           Xhebrooooo
           Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
           ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
           tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
           se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
           e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
           du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

           Comment


           • #12
            Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

            E ndritshme si hena ne veshje te arta
            Ja kupo fillojme .....perseri netet e gjata..
            Keta syte blu kan sekrete te fshehura...
            Si mund ta lavdoj ate qe te ka bere...
            Si te ka bere zoti si mrekulline e tete\
            Sa here te shof ne rruge me mushe me gezim kete jete
            Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
            ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
            tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
            se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
            e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
            du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

            Comment


            • #13
             Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

             Kujtim per Ushtarin Elton Zherka......

             Mbaroj lufta miku im po ne kete qytet mungon buzeqeshja jote ,mungon bukuria jote fizike ,femrat cmendeshin pas teje ,sa here shkoj te varri jot eshte e pamundur te mos takoj ndonje femer me syte me lote....
             Ishe model me jete te mire me pare fame ,por kur zeri i atedheut thirri ti erdhe edhe pse akoma si kishe mbushur te 18metat ...Me kujtohet kur te pashe me Permet Vulen me Golinov ne dore ngjani me trupat SWAT ndjeja krenari per ju zemra me behej mal ...Lumturohesha qe ti ishe ai djali qe me kapje faqen e qe me thoje se duhej te mesoja se kur te perzerim serbet do te na duhen njerez te meqem.....
             Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
             ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
             tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
             se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
             e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
             du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

             Comment


             • #14
              Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

              Pse ikt?

              Pse ikt? - Eshte pyetja qe me drejtohet shpesh sa here udhetoj drejt Tiranes. Menjehere pas, pa pritur per pergjigje vjen nje bresheri pyetjesh ngarkuar me emocione dhe pergjegjesi. Denohem e shpallem fajtore akoma pa u bere nje gjygj i drejte. 'Pse ankoheni qe ju mungon Shqiperia?'

              E qete, nis me pergjigjen tashme te gdhendur ne do rrenje te trurit.

              Shqiperia na dha udhetimin e bukur, na futi ne udhen e madhe, dhe tjeter me s'ka 'te na jape. Per shkaqet mos me pyet se jane ca gjera te renda mal e te renda dhimbje te pakapercyeshme nga vitet e shekujt: permbytje, epidemi, luftera, diktatura, gjakesi, varferi - aq sa dhe fjala 'katastrofe' nuk i mban dot te gjitha.

              Pastaj, bej edhe une gabimin e pashmangshem: vetembrojtje duke sulmuar.

              Perse nuk e kuptoni? Kane ndryshuar deri ne mosnjohje konceptet per atdheun, kombin, mergimin dhe patriotizmin. Ia ngritem lapidarin Cajupit per vargun e famshem ku me duket balta me e embel se mjalta. Po mjaft tani, kthjellohu, dhe ai qe i ikur, dhe ai kish ikur nga mjalta, dhe Naimi, dhe rilindesit e tere, te gjithe dhe...thene tro, atdheu, vendlindja, vertete eshte dhimbje e nostalgji por i gjithe kompleksi racional dhe ndjesor me thone se eshte iluzion - te mos them zhgenjim, disfate, fatalitet nostalgjik.

              Kjo sfida e kthimit me duket e veshtire, ndaj kam krijuar nje atdhe tjeter - Shqiperine brenda meje....
              Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

              Comment


              • #15
               Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

               Degjoj kohen qe iken ,miqte qe zhduken,te dashurat qe martohen me te tjere e une mbese prape i njejti duke menduar MOND ti je 1shi Je me i Kerkum se HASHISHI....
               Gjithmon te njejtat vese te keqija thone tjerte per mu qfare te vyen shkolla e ti kur eshte me mend fmive ,qfare vyen talenti i tij kur shumicen e kampionatit e kalon ne kartona te kuq....
               Nganjehere merzitem me te gjithe beje ate qe di te beje me mire te vozis shpejt edhe te pi alkool e qdo lloj gjere qe me bjen ne dore ,them se ndoshta vdekja tregohet e mire me mu kesaj radhe me merr....
               Sa keq eshte kur prej djalit model per talent e zgjuarsi te degjosh prinderit te ju thone femijeve te tyre mos folni me te se nese nje dite nuk behi te mire perfundoni si ky....
               Tifoz i kombetares ne dhomen time te trofeve dikur qendronin edhe fotot e ex te dashurave po prej qe ju kam harruar edhe emrat tani gjendet vetem fenomeni ronaldo ,edhe zaneti dy me te medhenjet qe nuk u ndala kurrre se adhuruari.....

               Nje mesazh per krejt ata qe lexojne kete cope pjese nga jete jem i kam veq dy fjale mos luj me jeten kumor se gjithmon humbesh....               Mondi
               Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
               ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
               tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
               se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
               e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
               du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

               Comment


               • #16
                Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                Dritehija binte lehte mbi fytyren e saj
                duke i dhene nje shkelqim te embel.
                I mrekulluar,
                i dehur nga aroma e lehte,
                ai e preku bute.
                Ishte ajo!
                Shoqja e zemres se tij
                e rrethuar nga dashuria.
                Mbyllen syte
                dhe harruan pjesen tjeter te botes.
                Ishin vetem ata te dy!
                Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

                Comment


                • #17
                 Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                 U bene jave qe jam pa gjume se di me be dallimin kur eshte nata as kur eshte dita ,mengjesi me zen ne kompjuter ora 8 ne pune qe pune i thenqin se jam mbushur me shume raste qe as sjam tu mundu me i zgjith...
                 Plaku ma kujton cdo sekond se keshtu nuk shkon nje dite do te behet me keq se eshte nuk mbaj mend dy dite te mira ...
                 Me thone ik me pune ne Shqiperi po duhesh te plotesosh nje kusht ti lesh rruget ,te lesh adrenalinen ,te mendosh me qete te harrosh se sa impulsiv je ...
                 Por kushtet sbejne per mua se une e di qe jeta o kumor e ne kumor gjithmon jan dy alternativa ose krejt ose asgje...
                 Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
                 ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
                 tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
                 se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
                 e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
                 du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

                 Comment


                 • #18
                  Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                  Ti heshte .. ngadal
                  le pas muaj vite plot mall
                  nje mbremje vjeshte fletet u thane
                  mengjesi bashk me mallin qan...

                  Si nuk u treten kto sy ne vaj
                  ditet e vjeshtesh kujtimin tend mbaj gjall
                  vec zambak mbi te nje gur
                  Q thell tyre fshehin nj qivur

                  Besom, heneza ime
                  Nj lot pernat n shpirt po m pikon
                  i humba fjalet dhe besimin
                  e nese vi tek ty nuk e dua rikthimin
                  (`.) (`.)
                  *`.(`.). ♥
                  ☆ ♥ `.. ♥ ☆

                  Comment


                  • #19
                   Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                   Ne fytyren tende fsheha mallin
                   t thurur pak me trishtim,
                   nje korniz kujtim per se gjalli
                   q m knaq syt e shpirtit tim
                   Ne fytyren tende pash dashurin,
                   te pafaj...
                   dhe deshirat i shpreha pa ngutje,
                   si nje lutje ne duart e saj
                   Ne fytyren tende pashe trishtim
                   aty ku fshihet e verteta
                   por prap do rikthehet vjeshta
                   ndoshta vitet do e harrojne ket mallkim
                   Ne fytyren tende pashe jeten
                   aty ku shkruhen endrrat e ndjenjat,
                   N shpirtin tnd do them jetova..!
                   aty ku mungesen tende gjeta .
                   (`.) (`.)
                   *`.(`.). ♥
                   ☆ ♥ `.. ♥ ☆

                   Comment


                   • #20
                    Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                    A kom hi nGjyna a skom hi nGjyna
                    Zoti e din aj din gjithqka
                    aj e vendos kush me kon bohet
                    Provon me senet qi kaniher sjetohet
                    Pajtona me faktin qi kurr sko me pah
                    Thojn e lype e gjete be vlla
                    Per tkqiat qi i bon dikur pendohesh
                    E kujton tkalumen shum permallohesh
                    Zhgenjehesh me jet shum e vertet
                    Si dikur dikon kurr ski me gjet
                    E let jo e let koka vetmia
                    Pot Mytkan do sene ma sshumti tradhtia.
                    Kjo qe e bona dikur e kurr sja fali vetes.
                    I besova rrenes i ika tvertetes.
                    Se kom ma afer .. Njerin qi e dojsha
                    Per mu kejt i bojke po to kurgjo sbojsha
                    Kudo qe je thirrje pot boj
                    Harrom ma shpejt nese hala pot munoj
                    Jeten jetoje pa mu vazhdoje
                    Nuk jom per ty qito kuptoje
                    Po foli prej zemre pi shkruj ni femre
                    Pi kerkoj falje prej anes teme
                    Nuk tharroj kurr nese menon
                    Sun bona burr me fshi emrin ton ye .
                    Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
                    ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
                    tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
                    se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
                    e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
                    du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

                    Comment


                    • #21
                     Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                     E mallkoj, do dit q bie shi,
                     sepse ngjan, n ditn kur shkove ti,
                     e mallkoj, do nat kur s'tkam pran
                     se pa ty shpirti im po qan,
                     Me mungon ti a e din,
                     eja fshij lott e mi,
                     ti se din kjo sa dhemb,
                     t'kam krkuar n do vend,
                     po ti nuk je,ti ku je?
                     vetm n kt shi m leee...
                     Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
                     ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
                     tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
                     se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
                     e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
                     du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

                     Comment


                     • #22
                      Titulli: Copeza Shkrimesh

                      Une jam no sens..ti…ajo qe po ndodh..ajo qe iku…ajo qe do vij..cfare dreqin bera me veten time? Cfare rruge iu futa? Cfare me bere? Une nje guricke ne mes te nje rruge te pasigurt nga koha..dhe si gjithnje..kujtdo t’ja drejtosh keto pyetje do te te pergjigjj thate dhe me peshtyme anash buzeve : eh..keshtu e kane keto gjera..! cilat gjera??? Kujt I more leje qe hyre ashtu tek une? Ku e gjete celesin te cilin une e kisha fshehur prej vitesh? Jo..s’ka mundesi..nuk eshte duke ndodhur..s’ja fal vetes…pre’ e emocioneve? Emocioneve qe te lene me nete te tera pa gjume, qe te bejne te mendosh ndryshe..te shijosh nje piano te vjeter..te ndjesh eren e shiut..t’u vesh emra yjeve ne mes te dites…no sens…e gjitha kjo eshte no sens..po pse ti ja gjete sensin edhe une akoma? Epo ka dicka qe nuk shkon tek une atehere..c’te jete valle ky pseudo monolog qe po bej ne kete ore te vone? Sheeeeeeeeet…cfare? Po tani ku te fluturoj..krahet mi nxorre nga aty ku I kisha fshehur..me ler ti perdor..ose ti pres..do jete e dhimbshme..por nuk prish pune, jemi mesuar tashme..te cmendemi ne prag vere..te humbasim aty ku ndjehemi te sigrut se s’do te na ndodhe asnjehere…ti pres krahet? Apo do te ta jap ty kete luks…meqenese ti arrite ti nxjerresh..jo jo! Mi ler dhe pak ..qenka qejf kur fluturonke vend e pa vend..kohe pa kohe..perplasje pas perplasjeje..vendos..mi prij qe mos te fluturoj me dhe ti jap sens ecjes sime ne kete bote..edhe pse kjo bote me mua ne krye eshte no sens…
                      When you expect nothing and get everything, that's destiny.

                      Comment


                      • #23
                       Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                       Epo kur te vije ai momenti qe do me ngresh serish shpirtin pezull te lutem tregoma
                       Je shume i lutur te me thuash kur do rishaqesh dhe une te bie serish pre e embelsise tende
                       Qe ne djall embelsire ti je aikur ato bombenet qe jane te embel e pastaj vjen alkoli.
                       Ndoshta ke qene shume ne qender te vemendjes, levizjes zemres trurit epiqendres se trurit, te cdo gjeje timeje..
                       dhe e lashe veten pas dore sepse ti ishe bere une, sepse une isha bere ti.Dreqin se sdi ke te ve te parin per te thene qe u transoformova
                       E kur vetja ime ishte diku tek 10 vite me para, se njoh me veten do doja te kisha ate shpirtin e virgjer qe kisha dikur
                       Tani qe te mos e ekzagjeroj edhe sikur te ishte ca lhe me para dhe te me thoje do bejme nje xhiro me makine
                       une direkt do vija e gezuar pa pytur ku apo pse
                       Ndersa tani me thuaj Eja e une te them me turinjte varur, ehe, e pastaj ku ?pse duhet ta bejme?
                       E din cf me kujtohen ata gjethet e pemeve qe bien avash avash, ndoshta ngaqe eshte kohe vjeshta, dhe stina ben te sajen
                       por ata gjethet e kumbulles, Perendi as te bukura sjane dhe as te verdha fare sbehen, por sdi pse mu kujtua ajo
                       Ndoshta sepse sa isha ne shtepi doja recel kumbulle qe ngjan si mjalte , jo nga ngjyra
                       Ah qe te kap fillin e asaj cf doja te thoja, qe me le te ik, ose me ler te ik
                       Dmth sikur te di qe aty tek zemra jote eshte vene nje kufi, nje tel me gjemba me mire nje gardh i padepertueshem
                       do te thoja ah sa mire
                       Po e di qe nuk eshte ashtu, sepse kur shijon nje gjelle, si shija e luges se pare ska asnje
                       Sepse aty eshte kontakti i pare i gjuhes me ate shijen e pare, pastaj cdo luge do duket po e njejta
                       E din cf urrej nganjehere shkrimataret, i urrej me verte sepse mendoj se jane psikopatike
                       Duke filluar nga Kafka kur e mendoj me procesin e tij qe shkruante per nje jete parazitare, e sikur vete Kafka
                       te kete qene i tille?Sikur vete ai te mos kete pasur asnje motivim ne jeten e tij dhe vetem mendime e shkruante
                       E le te mos flasim per Bukuwskin nje alkolist i madh, por ama flet aq embel, aq reale sa thua ky s'eshte mire
                       ne max e te keqes jep me te miren?
                       Po ndonjehere te udhetosh siper nje dandelioni, jo nje te plote por aty ku pasi i fryn
                       pasi mendon nje deshire te jesh ti copa e atyre mijra deshirave?
                       Une po, aty ku je lehtesisht e qendrueshme e gezuar e plot hare duke mbajtur ata fije te holla sikur te jete
                       nje unicorno i bardhe.
                       Dueht te rigjej ate cf kam humbur, ti ndoshta sje nje nder to, biles biles nuk duhet te jesh
                       Sdua sdua te jesh
                       Ose dua, sepse gjithnje pas nje sdua ka nje deshire tmerrsisht te madhe per te thene PO
                       por guzimi eshte 0
                       Nje xhiro me makine mes grureve te verdhe qe i merr era, ne kodrina te vogla me ullinj tek tuk
                       dhe shtepiat prej guri akoma me te rradha kushedi edhe do e beja, por mos me kerko tjeter
                       Sjam e zonja sepse jo cdo here jam e zonja te bej dic per veten
                       Nganjehere dua dike te me marre per dore e te me tregoje ndonje mrekulli te vogel, sikur vesa mbi nje gjethe
                       Aq me mjafton, por nje problem i vogel ketu qendron se ne cf momenti me ben pershtypje ajo gje, sepse nese me gjen tani
                       ta siguroj se do e neperkembja ne kuptimin e plote te fjales, keshtu me trego nje mrekulli tjeter e une do te ndjek
                       Do te ndjek sikur ata kelyshet e vegjel me syte e trishtuar dhe veshet ulur, e sapo ia ben fiu fiu ngre bishtin lart
                       Do te ndjek duke te kapur per bluze dhe do shkel cdo gjurme tenden, por kur te lodhem do zhdukem
                       Sdi si jam formuar, rendesi ka qe te dish cf dua me shume se sa e di une..
                       "We're here to have a good time, not a long time
                       .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

                       Comment


                       • #24
                        Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                        Analiza e psheretimes!

                        Psheretima eshte britma e heshtjes, atehere kur te ndrydhen mendimet
                        edhe zemra qe mbyll gojen te del vetem nje psheretime aq.
                        E keto psheretimat jane te rrezikshme, sepse jane sikur puna e rrymes oksigjen-dioksid karboni
                        Dhe ia cf ndodh sikur gjate procesit te frymarrjes se thjeshte hyn oksigjen e del dioksidi..
                        Keshtu edhe me psheretimen, ti kujton se hyn mendime te lira, qetesi
                        por ne fakt pas kesaj te fundit qetesie eshte nje varg i padukshem mendimesh qe te mbysin te zene frymen
                        Dhe pastaj leshon nje flluske frymarrje, edhe heq cf te torturon..
                        Por ketu qendron e bukura sepse keta dy leshim-marrje torturash bashkohen bashke
                        Perziehen aty, dhe te mendosh se kjo zgjat fare pak ashtu sa mbyllim ne qepallat, bashkohen bashke
                        Dhe ia ku pas nje psheretime te thelle te vuajtur, i le gjurme e vend ne nje hendek te thelle nje psheretime tjetre
                        po me ato mendime, thjeshte qe ata te vjetra pas nje zenke te madhe me keta te rejat , nje kacafytje..nje perleshje te keqe dolen jashte
                        Eh kjo psheretima ka te mirat e te keqijat e saj, tmerrohesh kur e ben e kenaqesh kur e riben
                        Analiza e thjeshte e nje torture te vogel.
                        "We're here to have a good time, not a long time
                        .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

                        Comment


                        • #25
                         Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                         Nuk don te thote te jesh talent,per te thurur dy tre vargje.... jo vargje dashurie, as xhelozie, as merzie por thjesht dy tre vargje falenderimi... une jam e lumtur me te mirat qe kam, per cdo gje, por kurre smarr guximin ti them falenderit personit qe me qendron pran kur kam nevoj,kur jam e lumtur,edhe e merzitur,e nervozuar, e lodhur...sado me fjale te shpreh dhe ti them,me duket pak,nuk me duket mjaftueshem,me duket si dicka gjysmake,e paplotsuar...por valle si mund te plotsosh nje personi kur cdo gje qe bene e bene pa pritur asgje ne kembim, pervec dashuris time... eshte gjysma ime,qe me ka plotesuar jeten, qellimin tim te jetes, me ka mbushur jeten me harmoni, me kan ndihmuar, dhe me ka pajtuar... i falenderohem Allahut cdo dite e me shume qe e kam pran,dhe qe me ka fal dike qe me ndihmon ne cdo sfide te jetes... eshte ndjenja me e bukur dhe me e embel kur e din,se edhe kur hidherohesh prap e mendon...une e dua dhe do ta dua edhe me tutje, shpresoj edhe ai, dashuria e jetes sime, shoqi im i jetes, bashkeshorti im....                         -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

                         Comment


                         • #26
                          Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                          A moment, that's all I ask. A moment, 2 see ur face 'nd touch ur hand, only 4 a moment...! How much happiness, How much luv, only in a moment ? All dat one can bear, all that, IN A MOMENT
                          " Dhe nuk jemi t obliguar pr tjetr, prvese tju kumtojm ashtu qart. ".

                          (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

                          ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
                          (`*.(`*.♥.*).* )
                          ♥ .* I LOVE ALLAH *`♥
                          (.*(.*♥`*.)`*. )
                          ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

                          Comment


                          • #27
                           Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                           Jom hi ma fell se fell n`menime terr pe kom

                           krejt mjegull para syve spo shoh sen besom

                           pergjigjje sun po gjej sjom n`gjendje me kuptu

                           a une jom lodh me jet a jeta u lodh me mu

                           n`qdo sen ka hup kuptimi ska sheja permirsimi

                           pe shoh fundin me sy hala pa u kry fillimi

                           spo gjej pik mshirimi te zoti i plot mshir

                           e mira ish apstrakte se kurr nuk pava mir

                           a o keq qishtu per krejt a veq po doket n`sy tem

                           nese ky so fundi i botes at`her koka fundi jem

                           profetat s`paskan rrejt profetsit dulen reale

                           sillmi rreth ni qellimi e zhdukmi sikur n`spirale

                           ecim n`rrug pa rrugdalje heqja jem ska destilim

                           allahut pi kerkoj falje po as n`veti skom besim

                           koha jeme shkoj tash n`parajs lypi pshtim

                           jeta ish mision qe kompletohet me deshtim.
                           Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
                           ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
                           tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
                           se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
                           e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
                           du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

                           Comment


                           • #28
                            Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                            mdoket rrug e pafunde me vazhdu nuk shoh arsy
                            kaniher e shoh boten qysh o nt'vertet
                            ja kqyri tmirat e tkqijatpo veten nuk muj me gjet
                            shum problemeve nuk muna mi jav gjet rrugdaljen
                            e smunona mi nal tjerat se e di qe s'nalen
                            1 qast e jeton nihermo i njejti s'falet
                            e kur gabon sun e kthen kohenpo si ka koha fajet
                            jetoje ondrren veq n'onderr se n'jet..
                            ondrra gjith ka me met Onderr kurr sko mu bo e vertet
                            kqyre t'ardhmen nisoj si me kqyr n'spirale
                            sheh shum sene po asnjona pi tyne nuk o reale
                            qastet e mira e t'kqija e kan 1 t'perbashkt
                            kur bohen pjes e tkalumes 2-jat t'therrin n'asht
                            e keqja dhem se ti kujton momentet kur je thy
                            e e mira dhem kur ta kujton qe tash u kry
                            Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
                            ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
                            tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
                            se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
                            e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
                            du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,

                            Comment


                            • #29
                             Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                             Jom qaj qe jom, pun e madhe qa thojn njerzia//
                             I kqyri punt e mia e s'i rrasi hunt te kojshia//
                             Se vetem fmia bojn ksi sene e qata si imitoj//
                             Po gojen sun jau nali, bile as qe tentoj//
                             Po rrnoj si njeri e po zajabati kaniher//
                             Po tjert spom kapiratin se e kan trunin n'ler//
                             Edhe N'terr eci me sy mshel se qashtu e lyp puna//
                             Pervoja jem um ka msu qata un shum po ruhna//
                             S'kruhna me gjithkon, s'kapna me tuli njeri//
                             Nuk harxhoj energji me tulifar beteri//
                             " Dhe nuk jemi t obliguar pr tjetr, prvese tju kumtojm ashtu qart. ".

                             (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

                             ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
                             (`*.(`*.♥.*).* )
                             ♥ .* I LOVE ALLAH *`♥
                             (.*(.*♥`*.)`*. )
                             ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

                             Comment


                             • #30
                              Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

                              Nj vjesht pa ty, nje mall i larget
                              me duken vitet kaq te haruar
                              ne zemren time trendafil mbuluar
                              ka gjet strehe vec nje kujtim i athet

                              Nj vjesht pa ty, e trishtuar
                              Nga zemra q pikon ve lot e mall.
                              N fotografit hedh veshtrimin hutuar,
                              Prhumbem kohs ndrrvrar.

                              Nj vjesht pa ty, nj mall pafund
                              nje ecejake gjith mund
                              Nj lamtumir ne pikat e shiut litare
                              vjeshta do iki, prap do vi e lotet nuk do jen thare
                              (`.) (`.)
                              *`.(`.). ♥
                              ☆ ♥ `.. ♥ ☆

                              Comment

                              What's Going On

                              Collapse

                              There are currently 137 users online. 0 members and 137 guests.

                              Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                              Working...
                              X