Announcement

Collapse
No announcement yet.

Telefonat e menēur po i ēojnė ēiftet drejt ndarjes

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Telefonat e menēur po i ēojnė ēiftet drejt ndarjes

  Telefonat e menēur po i ēojnė ēiftet drejt ndarjes

  12 March 2019
  0
  Njerėzit janė bėrė aq tė varur ndaj telefonave tė menēur saqė kėta tė fundit po shkatėrrojnė edhe lidhjet e dashurisė.

  Njė studim i fundit nė Britaninė e Madhe ka dhėnė rezultate tronditėse.
  Rreth 57% e njerėzve tė moshės 25 deri 34-vjeē qė ishin nė njė lidhje kanė thėnė se tė paktėn njė herė iu ka ndodhur qė tė injorohen nga partneri pasi ai ishte i hutuar nė telefon.

  “YouGov” vėzhgoi sjelljet e 2000 personave tė rritur prej tė cilėve 1328 ishin nė njė lidhje.

  Telefonat celularė mund tė krijojnė dyshime prej tė cilave lėkundet edhe besimi e qė ēojnė nė argumente nė njė ēift dhe pėrfundimi mund tė jetė fatal.

  Shifrat nga “Ofcom” sugjerojnė se 78% e tė rriturve tani kanė njė telefon celular dhe ata e kontrollojnė atė ēdo 12 minuta, pėrcjell KosovaPress.

  Njerėzit flenė dhe zgjohen me telefona, e pėrdorin atė kur janė duke ngrėnė, kur janė nė tualet dhe gjithandej, prandaj studiuesit kanė thėnė se njerėzit po krijojnė njė lidhje tė ngushtė me telefonin duke injoruar njerėzit.
  Last edited by Abis; 1 week ago.
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

 • #2
  Tani edhe kur ndahen,ndahen me sms.Ca behet kshu,ku po shkon kjo bote
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A

  Comment


  • #3
   Originally posted by Abis View Post
   Tani edhe kur ndahen,ndahen me sms.Ca behet kshu,ku po shkon kjo bote
   E vertet kjo Abis i con nje sms qe fund nderron dhe numrin dhe ok
   Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

   Comment

   What's Going On

   Collapse

   There are currently 166 users online. 13 members and 153 guests.

   Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

   Working...
   X