Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #31
  Nganjeher njeriu humbet fare. Si rezultat i streseve ne pune + ndonje efekti tjeter mendja fluturon. Une vazhdimisht udhetoje me te njejtin autobus. Kisha kryar orarin e punes dhe vajta ne stacionin e autobusave. Aq isha i lodhur sa menxi prisja te hipja, te paguaja dhe ti fusja i sy gjume. Veq sa ishte erresuar. Hipa ne autobus. Pasi isha udhetar i rregullte mu duk se dicka nuk ishte ne rregull qysh ne hypje. Shoferi dhe udhetaret nuk me ngjasonin fare. Edhe ata disi me shikuan por nga lodhja nuk ua vura fare dhe ika e u ula nga mesi i autobusit. U nisem dhe pasi kaluam ca kilometra ne nje vende rruga ndahej ne dysh. U habita kur autobusi mori kahjen e kundert nga andej kah udhetoja une.:: Mbeta i shtangur. Ngadal ju ofrova shoferit dhe duke i kerkuar te falur kerkova te ndalonte se me kishte dale nje pune e papritur dhe duhej te kthehesha. Tentova ti paguaj por nuk pranoi. Zbrita nga autobusi dhe pasi ishte mremje ne mes rruge ja dhashe nje te qeshur. Hajde mendje hajde- thashe me vete. ::U desh te nderroj edhe 2 autobusa deri sa arrita ne drejtimin tim te perditshem.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Comment


  • #32
   Un dhe shoqja te doktorri

   S'do e harroj kurr, me thot shoqja mua, aman te lutem me shoqero tek doktorri se sdua te shkoj vetem, mire i them un shkojme s'eshte problem.Shkojme dhe ulemi tek salla e pritjes, aty vjen asistentja e doktorrit dhe na thot, vajza prisni dhe pak, se 30 min dhe eshte rradha juaj, por ama mos ja veni re doktorrit se eshte pak shurdh Kalon 1 ore dhe ne akoma ne pritje, dikur na vje rradha dhe hyjme brenda!
   Miredita thot doktorri, dhe shoqja me ze te madh, i thot MIREDITA DOKTORR
   Qetsi per 10 sekonda, nejse fillon viziten shoqja dhe gjithmone pergj e saj me ze te madh, un isha ul me nje cep anash
   Dikur doktorri se duron dot zerin e nalte, ndalet dhe thot: moj goce?? Po pse po bertisni ju?????:
   (un isha te qesh me lot!) shoqja kuqqqqqq me nje far menyre, kthen koken doktorri tek un, si ne kerkimin e pergjigjies, dhe i them un: mos ja veni re doktorr eshte shurdhe vet

   p.S. doktorri kishte nderruar turnin.

   It can't rain forever!

   Comment


   • #33
    Originally posted by Bianca SK View Post
    Mu kujtua nje tjeter tani...Isha nje jave pushim tek motra e na kishin ftuar disa miq per drek.Pasi hengrem dreken e meqe kishim konfidenca ngrihem une e them me plote gojen: (po e them ne italisht se ka me efeket) Ok,io vado a farmi un pisellino.... Nipi e degjoj direkt e mu kthye,teze moj ēfare po thua...Si dice pisollino,jo pisellino....Une aty se doja veten.Nje te skuqur ne fytyre e pastaj,nje korigjim te shpejte fjales qe thashe gabim e direkt ne dhome...

    sa kam qesh
    It can't rain forever!

    Comment


    • #34
     njerėz jemi dhe gafa bėjmė

     p.s nė gjuhėn popullore gjen vend dhe shprehja "gafa jemi dhe njerėz bėjmė":kercim:
     Nė jetė nuk ekzistojnė rregulla por gjithēka qė duhet tė bėsh ėshtė tė kesh durim pėr tė kuptuar dhe tė veprosh.
     Ndonjėherė me mendje(dhe pa zemėr)
     e ndonjėherė me zemėr(dhe pa mendje).

     ...dhe duhet gjithashtu qė ndonjėherė tė bėsh shaka e ndonjėherė tė jesh serioz
     ...se ēfarė tė ndodh nė jetė nuk ėshtė e sigurtė por ėshtė bixhoz.

     Comment


     • #35
      Pe: Gafat dhe ne

      Ueee sa shume qe bej edhe se sdua per fat te keq me ndodhin shpesh
      Nje here isha aq vone per univ edhe po ecja me vrap
      binte shi edhe me rreshkiti kemba, edhe bummm
      Vjen nje plak: zonjushe mire je?Po si u rrezove aman, po si ece aq vrap
      Edhe une: me fal u vrava une jo ti

      Nje here tj me doli nje pellumb e si shoqe me kishte vendosi
      te me sillte shume fat
      e une nga inati fillova ti bertisja e ti flisja me koken lart derisa ca po shihnin e ia mbatha

      Nje here ika ne nej dyqan por aty kish karamele(qe i kishin per veti ne fakt)
      Edhe nuk zgjidhem gje, thashe u lodhem qe u lodhem te pakten nje karamel te mos dalim pa gje
      E une se dija edhe mora 2, shitesja buzeqeshi me zor
      Kur dolem me thot shoqja
      Ca bere?? E une pse sduhej
      Jooo, une sdal me me ty.
      Pastaj tha gjithnje me nerva
      Sa more
      2
      Ma jep 1 pra


      Do bej nje liber em gjithe gafat e mia
      .... Ƴσʋ κиσω Ɩ'м α яɛαмɛя........♥      Ti me rremben cdo dite...

      Comment


      • #36
       Pe: Gafat dhe ne

       Gafat e tua duken qe nga firma qe ke vene prandaj ben shpesh gafa ti

       bohhhh dhe une sjam mbrapa me gafat
       Tė investosh pėr pamjen tėnde, do tė thotė tė paguash pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve...
       Ndėrsa tė investosh pėr arsimin dhe kulturėn tėnde, do tė thotė t'i bėsh tė tjerėt tė 'paguajnė' pėr vėmendjen tėnde!!

       Comment


       • #37
        Pe: Gafat dhe ne

        Me ler te shprehem lirshem diku.
        Du lirine e fjales e te mendimit une
        .... Ƴσʋ κиσω Ɩ'м α яɛαмɛя........♥        Ti me rremben cdo dite...

        Comment


        • #38
         Kjo qenka teme e bukur...
         do ju rrefej edhe une nje ndodhi te timen qe edhe sot pas 18 vitesh ma kujtojne ...
         isha ne nje rruge ne qender te qytetit limiti 50km ...rruga me kalldrem... une isha me me pak km ne ore besoj diku te te 30...
         Ve re njerin ne pasqyren retrovizore qe me fliste ..me vente shenja...
         shoh kilometrazhin... e injoroj!
         ky zoteria nis tme flas me duar ne te gjitha menyrat..( mendova do e ket me mxitim po ec sh avash)...e injorova..!
         foli e foli i gjori pastaj vendosi tme parakaloj ... kur ishim paralel me klith
         -ke gomen perdhe..!!!
         kthehem mga shoqja i them sa i trash ky ptrioti yt thuaj ti tani qe e kemi para qe te 4 gomat i kam perdhe se spo i japim avionit...
         sbem as 20 mt degjojm pllac pllac pllac..... e kisha gomen perdhe!!!         “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

         Comment

         What's Going On

         Collapse

         There are currently 132 users online. 10 members and 122 guests.

         Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

         Working...
         X