Announcement

Collapse
No announcement yet.

Me kujtohet,,,,,,, !

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Me kujtohet,,,,,,, !

  Nqs ka te ngjashme teme,te bashkohet,pasi nuk me rezultoi nje e tille.

  Mund te sjellim coperza kujtimesh ne kete teme,nje keshille,nje bisede,nje thenie nga dikushi.

  Me kujtohet nje sugjerim i nje te njohuri pensionist dikur qe tha.
  Mos u vono.
  Per te patur dicka tenden duket te investosh
  Kur investon e rrezikon
  Duaje c'kerkon e rreziko.

  (Ndjese paste).
  Kish patur nje jete sakrifice extreme,e nje sukses te bujshem.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 • #2
  Me kujtohet ....cdo sec cdo minut cdo gje nga jeta e perbashket .....por tani kujtoj dhe largimin keshtu rri ne largimin eshte me i afert
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

  Comment


  • #3
   Me kujtohet nje grua e moshur qe e kisha ne lagje..pasi e ndihmova,me beri nje urim te cuditshem;marrsh nje grua te shemtuar se te bukuren ta duan te gjithe
   https://youtu.be/bo_efYhYU2A

   Comment


   • #4
    ...embelsia e fytyres tende!!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

    Comment


    • #5
     .....femijeria sa nostalgji per ate kohe
     Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

     Comment


     • #6
      Mjaft 7 Marse te femijerise.

      Me kujtohet serioziteti i drejtorit te shkolles ne fjalimet e tij me rastin e 7 Marsit.

      E konsideroja me at mendjen e atehereshme njeriun me shembullor qe mund te ish.
      Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
      N B

      Comment


      • #7
       Kur takoheshim fshehurazi posht shkalleve te pallatit,vetem per te te dhene 1puthjen.

       Comment


       • #8
        Me kujtohen prinderit e ri i shoh sot dhe them nostalgji per ate kohe
        Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

        Comment


        • #9
         .........
         Last edited by VOX; 1 week ago.

         Comment


         • #10
          Kujtoj ...oh sa keq eshte ndonjehere te kujtosh se shpirti dhe ndjenjat bejne nje lufte te panderprere
          Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

          Comment


          • #11
           Kujtoj.....se doja te kisha nje memorie te vrare
           ​​​Kujtimet i kam te gjalla , aq sa lekuren me gervishtin.
           Harresa ...perse sje pjese imja?

           Comment


           • #12
            Kur unė ulesha ballė pėr ballė me krenarinė dhe i tregoja se tė doja shumė.
            Ajo nuk me linte te te pyesja sesi je.
            Mė mori nė qafė krenaria.

            Comment


            • #13
             Ndoshta asgje ,dhe asgjeja eshte me i miri kujtim,shpesh here!!

             https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

             Comment


             • #14
              Me kujtohet nje komshi qe ishte ne krevat dhe nuk shikonte ...merzitej mes erresires se tije e ngaqe na donte shume iknim te gjithe ne femijet e lagjes ta takonim , nuk mbaj mend te kishte shkolle, dhe nuk e di ne kishte tv por mbaj mend te na tregonte historine e ciklopit..... friksohesha nga tonalitetet, nga pershkrimet ... e sot kur me kujtohet pyes veten po ai ku e kishte pare? Ku kishte lexuar mitologjine greke... mister..!!!
              ama ajo qe kujtoj nga ai eshte pershkrimi qe bente shikimit...
              mbylli syte... ec me mendjen tende ku do te arrish, ja edhe keshtu shikon boten tende, sepse vetem bota jote ka rendesi...ndaj krijoje, mbroje ... qe nese te nevoitet ke vendarratisjen tende !
              “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

              Comment


              • #15
               “Mė kujtohet” ėshtė kryefjala e realitetit qė ka jetuar autori, por qė e kemi jetuar tė gjithė ne. E pėrditshmja e jetės sonė. Ėshtė njė kthim pas nė kohė dhe njė sendėrtim i realitetit pėrmes imazhesh tė fiksuar nė mendje. Ky ėshtė jo pėr tė shėnuar njė mendim por pėr tė dhėnė njė goditje qė na shkaktojnė kujtimet tona
               Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

               Comment


               • #16
                .........
                Last edited by VOX; 1 week ago.

                Comment


                • #17
                 Me kujtohet ......dhe e le ne kujtime me duhet e sotmja
                 Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                 Comment


                 • #18
                  Me kujtohet dita kur do nisesha per emigrim..
                  im ate me percolli deri ne aeroport e aty afer u ndaluam te pinim nje kafe...
                  ai nxori paket e tije, e sorollati e mblodhi mes dores e shtrydhi pa menduar asgje sikur te gjitha fajet i kishte ajo paket.
                  me kujtohet shikimi i tij
                  me kujtohet perqafimi i tij
                  me kujtohet mjekra qe i dridhej...
                  e sa e sa te tjera emocione...
                  E ne fund, ne fund me kujtohet,me kujtohet kur me kerkoj ta bej krenar... mendoj qe eshte kerkesa me me pergjegjesi qe nje njeri mund te te bej..
                  me bej krenar/e!!!
                  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

                  Comment

                  What's Going On

                  Collapse

                  There are currently 128 users online. 3 members and 125 guests.

                  Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                  Working...
                  X