Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pakt me Djallin?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Pakt me Djallin?

Kuriozitet! Per ēfare do benit pakt me Djallin?

Une e kam per zemer Djallin prandaj jam princ ne oborrin e tij.

te shohim ju?

Marreveshje s'kam bere,por me duhet te pranoj qe demonet e shpirtit tim qe me dergojne kundra rrymes kane marre udherrefyes mesimet e tij.

Ndoshta pakt me te ne nje fare forme mund te them se ai flet me shkoqur kundrejt mistikes,mbart me vete dhimbjen e kenaqesise (se castit)ose kenaqesine kur e duron deri ne dhimbje.

Eshte me i vertete,apo me duket ??
    Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
    N B

Comment

Qe te bej pakt me te duhet te pranoj qe ekziston gje qe nuk e pranoj....por ska nevoje te besoj ne djallin e bibles kur vete ne njerezit jemi me gjithe ato qe bejme
      Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

Comment

Originally posted by Zambaku View Post
        Qe te bej pakt me te duhet te pranoj qe ekziston gje qe nuk e pranoj....por ska nevoje te besoj ne djallin e bibles kur vete ne njerezit jemi me gjithe ato qe bejme
        Ne c'ka beson ti ?
        Ti je vete
        N B

Comment

Qe kur lindim e kemi bere nje pakt me te por problemi eshte qe gjate ciklit jetesor perpiqemi te clirojme veten nga ai apo involvohemi me shume me te....
          Edhe bejme edhe e c'bejme se e kemi pjese te natyres njerezore por princer ne oborrin e tij asiher.
          E sigurte qe kthehemi prap tek zoti e kerkojme falje sipas menyres sone per cdo padrejtesi qe mendojme se kemi bere gje qe na qeteson sapodak shpirtin.
          Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

Comment

Originally posted by Drejtori View Post
            Qe kur lindim e kemi bere nje pakt me te por problemi eshte qe gjate ciklit jetesor perpiqemi te clirojme veten nga ai apo involvohemi me shume me te....
            Edhe bejme edhe e c'bejme se e kemi pjese te natyres njerezore por princer ne oborrin e tij asiher.
            E sigurte qe kthehemi prap tek zoti e kerkojme falje sipas menyres sone per cdo padrejtesi qe mendojme se kemi bere gje qe na qeteson sapodak shpirtin.
            Ka gjasa te kesh dy arsye ne kete konkluzion Drejtori .

1-O kufiri i ndergjegjies tende eshte vendos ne nje nga ato ditet e pergjumura.
            2-Ose e ke frike

N B

Comment

Originally posted by Passion View Post

Ka gjasa te kesh dy arsye ne kete konkluzion Drejtori .

1-O kufiri i ndergjegjies tende eshte vendos ne nje nga ato ditet e pergjumura.
              2-Ose e ke frike

Ose me pelqen te krijoj kompleksitete opinionesh tek te tjeret...
              Last edited by Drejtori; 1 week ago.
              Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

Comment

What's Going On

Collapse

There are currently 116 users online. 0 members and 116 guests.

Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

Working...
              X