Announcement

Collapse
No announcement yet.

Interviste me Antaret!

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Originally posted by vajza e detit View Post
  e dhash nje interviste hahahhaa nuk jap me te tillaa...edhe kesaj ju pergjigja se nuk kishte pyetje shume dmth hahahaha
  Hahahaha ke harru aje singel
  When you expect nothing and get everything, that's destiny.

  Comment


  • Originally posted by SaD View Post
   Hahahaha ke harru aje singel
   hahahahaha aaa ok paskam harruar...ja po e them tani...jooo nuk jam hahaha

   Comment


   • Originally posted by vajza e detit View Post
    hahahahaha aaa ok paskam harruar...ja po e them tani...jooo nuk jam hahaha
    Hahaha ma n'fund divorce
    When you expect nothing and get everything, that's destiny.

    Comment


    • Originally posted by SaD View Post
     Hahaha ma n'fund divorce
     hahahaha

     Comment


     • 1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim pune
      2. Profesioni yt konsiston ku? tastiere
      3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani? po
      4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme? sbej
      5. Familja jote perbehet nga sa antar? 5
      6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend? po
      7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?.........

      Kulturore


      8. Libri I fundit qe ke lexuar Fv
      9. Je natyre qe lexon ? po
      10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten...........
      11. Cfare jane per ty kenget dashuri
      Lėviz vetė, pėrpara se tė lėvizėsh botėn.

      Comment


      • Nje interviste do ja bej drejtorit.
       i nderuar zoti drejtor i fv shqiptare tashme u be kohe qe je pjestar i tij lind pyetja nr:
       1- cte pelqen e cfare ste pelqen nga kjo vater?
       2- cfare do ndryshoje?
       3- cfare te mungon nga shqiperia?
       4- a mendon se nje dite do kthehesh?...(mbase si rilindesit)
       5- shkurt dhe shqip cila eshte arrijtja jote qe te ben krenar?
       Pas pergjigjeve te 5 pyetjeve meriton nje kafe si shoku xhemal!
       flm per pergjigjet
       “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

       Comment


       • Faleminderit qe me dhe mundesine te shprehem Jana.... Po duhej e nje filxhan kafeje qe te behej muhabeti muhabet...

        a- Me pelqejne karakteret qe ka ky forum, pak, por larmi te jashtezakonshme. Nuk me pelqen qe nuk ka shume aktivitet.
        b- Me shume biseda aktuale, opinione, debate duhet te kete.
        c- Cdo gje qe kam bere atje me mungon. Nuk ka si vendi tend packa se mund te jem shume mire ketu ku jem.
        d- E kam menduar, por drejt me thene nuk e gjej me veten aty.
        e- Cdo gje qe kam bere me ben te ndihem krenar, por ajka mbi torte finalizimi i studimeve ketu ku jam dhe pozita qe jam tani.


        Tani ate kafen e di ti...te mesme me pak si shoku xhemal,
        Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

        Comment


        • Pyetje te pergjithshme

         1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim. .........pune
         2. Profesioni yt konsiston ku?......edukatore
         3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani?.......mendoj se po
         4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme?....nuk bej plane
         5. Familja jote perbehet nga sa antar?...... Personalisht vetem une
         6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend?......ne nje aspekt po
         7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?......nuk ekziston ne fjalorin tim

         Kulturore


         8. Libri I fundit qe ke lexuar.......lena manda
         9. Je natyre qe lexon ?......shume
         10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten.....kam shume
         11.Cfare jane per ty kenget.....qetesi shpirterore
         Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

         Comment


         • Nje interviste do ja bej Janes (Jana). Ec cupe paraqitu ketu dhe pergjigju per te njejtat pyetje qe me ke bere ti. Jo per gje por mendoj se po laj hakun qe me zbulove te fshehtat e zemres.
          E nderuara Jana pergjigju pa genjyer se e di vete ti pastaj.
          1- Cfare pelqen e cfare nuk te pelqen ne kete forum dhe si mendon se mund ta ndryshosh per ta bere edhe me shume te dobishem per veten dhe antaret e tjere?
          2- Me pak fjale perkufizo veten tende? ( jo me shume se 500 karaktere )
          3- Te mungon Shqiperia dhe cfare te mungon me shume nga Memedheu?
          4- Mendon se nje dite do kthehesh atje dhe cfare do te te bente te kthehesh?
          5- Dihet qe emigracioni ka veshtiresite e veta dhe dua te di nga ju e nderuar Jana, cila eshte arritja jote aty ku jeton qe te ben krenare?
          6- dhe me e rendesishmja qe nuk i shpeton ne asnje rast pergjigjes ...A me ke xhan?
          Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

          Comment


          • Originally posted by Drejtori View Post
           Nje interviste do ja bej Janes (Jana). Ec cupe paraqitu ketu dhe pergjigju per te njejtat pyetje qe me ke bere ti. Jo per gje por mendoj se po laj hakun qe me zbulove te fshehtat e zemres.
           E nderuara Jana pergjigju pa genjyer se e di vete ti pastaj.
           1- Cfare pelqen e cfare nuk te pelqen ne kete forum dhe si mendon se mund ta ndryshosh per ta bere edhe me shume te dobishem per veten dhe antaret e tjere?
           2- Me pak fjale perkufizo veten tende? ( jo me shume se 500 karaktere )
           3- Te mungon Shqiperia dhe cfare te mungon me shume nga Memedheu?
           4- Mendon se nje dite do kthehesh atje dhe cfare do te te bente te kthehesh?
           5- Dihet qe emigracioni ka veshtiresite e veta dhe dua te di nga ju e nderuar Jana, cila eshte arritja jote aty ku jeton qe te ben krenare?
           6- dhe me e rendesishmja qe nuk i shpeton ne asnje rast pergjigjes ...A me ke xhan?
           Faleminderit drejtor per zbatimin e kanunit, gjithmone kam kerkuar anen pozitive dhe vleresimin e atyre pak gjerave, vepra antike qe kemi... !
           do me lejosh te perseritem ne disa pergjigje jo si kopjace por mbase si i njejti pikveshtrim.


           1. Fv ,
           ( nuk pothem ne kete pasi nuk mund ta paragonoj kur snjoh te tjere), ka shumellojshmeri informacionesh, karaktetesh dhe analizime qe mua personalisht me afashinojne...si mund te behet me i dobishem ...une si jane mendoj qe behet i dobishem vetem duke patur respekt per idete e te tjereve duke qene pozitiv dhe duke mos krijuar stresse pasi kjo pikegjendje duhet te jete e lehte si flladi, me ngjyra si ylberi, i paster si kristali, te vezulloj nga shembujt e te kete mundesin te mesoj dicka secili.
           2. Rob i thjeshte e pak ambicioze sh pretenduese ne vetvete...
           3.kjo eshte pyetje sh e veshtire.. e dua me cdo qelize vendin tim dhe me sh qeliza e kam inat..me sakte i kam inatin kur e shoh te fundosur gjithmone, hallemadhe, me vjen inat kur shikoj si i rrjedhin intelektet e si lume i ikin .. si u be , pse su be kurre per te qen krenar per te e jo per patriotizem apo per flamur por per meritat qe ka.
           4.nuk e di cmund te me sjell e nesermja por di qe ne shqiperi sdi te jetoj, sjam ne gjendje te bej nje dokument... shqip fls por sju di gjuhen e stilin e punes....
           5.kam qene me fat zt drejtor cfardo lloj nisme kam bere kam arritur me sh se pritjet e mija. Por ajo qe me ben te jem krenare eshte Valerio nje adoleshent tani , por kur e kam njohur ka qene 3 vjecar nje femije "special " me sindromen e down i kam mesuar nocionin brenda jashte, te ec me biciklete, te notoje dhe te lexoje e shkruaj... e kur me shiko edge tani me hidhet ne qafe mendoj kjo eshte krenaria e vertete e imja ketu, kam bere sh pune vullnetare dhe kam prekur me dore plage trupi e kam ndjer plage shpirti e fakti qe ne ate moshe te timen tju jepja kohen problemeve sociale me ben te ndihem krenare... arritje tjeter eshte ajo profesionale, eshte fakti qe e vetme kam kater mure modeste por te mijat .. nese do te jem e sinqerte do te thoja ndihem krenare per ckam bere e arritur kjo ne fushen profesionale dhe materiale ne fushat tjera jam poshte zeros!
           6. Do te te pergjigjem nese me shkoqit termin xhan..... cdo te thote xhan?
           “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

           Comment


           • Drejtori
            Drejtori commented
            Editing a comment
            Faleminderit per kohen Jana.
            Termin xhan ik e gjeje tek fjalori shqip ne google.
            Une e kisha ne konteksin qe eshte kenaqesi te bisedosh me dike dhe simpati per ate person per ate qe eshte.

          • Kurre se gjeta ate term drejtor..
           faleminderit per pyetjet dhe per respektin, te te them qe eshte reciprok do thoje po merr hak
           mbrembje te bukur "i kuq" :p
           “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

           Comment

           What's Going On

           Collapse

           There are currently 113 users online. 0 members and 113 guests.

           Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

           Working...
           X