Announcement

Collapse
No announcement yet.

What's on your mind..?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Karakteristikat e vėrteta tė injorancės janė kotėsia, krenaria dhe arroganca

  Comment


  • Nqs i hap gropen tjetrit ne mos sot neser ka per honger gropa.
   Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

   Comment


   • ) nje cope diell,qiell dhe toke te pa -njerez ne te....


    https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

    Comment


    • Ne gjurmet e tua mendova te ec dhe une qe mos te humbim ritmin e njejte
     Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

     Comment


     • Qe shkenctaret Rus kane arrite te kthejne fraksionin e kohes pas.
      E ne mendje,se sa qenie te vogela jemi ne toksoret.
      Se si universi eshte nje dashuri dhe ne jemi nje sasi energjie e ti.
      e NE diten qe do vdes dua te thithem nga hapsira e tij,si nje fjoll qe nis udhtimin deri ne + infinit.


      https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

      Comment


      • Click image for larger version

Name:	53926309_2142572549156369_3499256310141026304_n.jpg
Views:	63
Size:	46.5 KB
ID:	1668777

       Comment


       • S'tė pyeti njeri, kur lojen fillove
        Tė hodhen aty, ti rrugen vazhdove...

        U kape mbas fatit, ai tė leshoj
        Ē'ėshtė fati i vertetė, asnjė se kuptojė...

        B.Y

        Comment


        • Kte moment jam pergjumesh ...dua akoma te fle
         Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

         Comment


         • Nese ti nuk me gjen dot brenda teje, atehere nuk do me gjesh kurre. Sepse une kam qene me ty,qe nga fillimi im.

          (Rumi)

          Comment


          • Ne cdo seconde te jetes time jam e qete dhe kur merzitja me ka bllokuar te gjithen dhe kur shpirti qan ....por jeta vazhdon dhe qetesia ime gjithashtu gjithcka rregullohet cfare do qofte
           Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

           Comment


           • Click image for larger version

Name:	54256533_2289453124426797_5131884464384770048_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=64d80f4f156534f295401846cd765f15&oe=5D25DA83.jpg
Views:	49
Size:	55.6 KB
ID:	1668990

            https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

            Comment


            • Nje fundja plazh po me tundon mendimet keto dite, keshtu qe po shoh ca vende ne Florida dhe me kismet.
             Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

             Comment


             • Monique
              Monique commented
              Editing a comment
              Ruaj ca vende per kur te vij une

            • Originally posted by Monique View Post
             Ruaj ca vende per kur te vij une
             une vete ne vendet pa rroba, si i behet se kam degjuar se je shume konservatore ne kete pike.
             Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

             Comment


             • Monique
              Monique commented
              Editing a comment
              Po atje eshte vendi i " dreams may come true"...e kush e di ndryshoj e une

            • Originally posted by Monique View Post
             Po atje eshte vendi i " dreams may come true"...e kush e di ndryshoj e une
             Epo welcome e good luck.
             Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

             Comment


             • EDHE LIRIA ESHTE AJER, BIRI IM...

              kujdes, biri im,
              ėshtė botė e shkalluar shpirtėrash tė shėmtuar…
              pak janė njerėz tė lire…
              shumica janė tė cliruar...
              nuk dinė tė ecin vetėm…
              zvarriten sė bashku…
              i pengon ajri mė shumė se hekurat…
              qielli mė shumė se kafazi…

              por ti je i bukur…
              ke kohė tė shėmtohesh
              nė frymėmarrje shpirti i lirė jeto
              liria jote prangė e tjetrit tė mos bėhet kurrė…
              edhe liria ajėr ėshtė
              ndotet shpesh
              mos harro…

              se njė ditė do neveritesh edhe nga liria
              nė qiejt e pafund
              ku nuk i pėrket askujt
              fluturimesh pa emėr
              do tė tė lėrė fuqia
              dhe kėnga do tė tė tretet
              shurdhėrisė sė gjithkujt...

              liria pa fund ėshtė njė tjetėr robėri...
              pafundėsia ėshtė kurthi qė ēastin vret...
              mė mirė njė kafaz ku porta hapur rri,
              sesa qielli i pafund ku askush s'tė pret...

              © Artan Gjyzel Hasani

              https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

              Comment


              • Neser eshte e shtune .....
               Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

               Comment


               • Nuk eshte qe ne humbim apo fitojme dicka,eshte koha qe te gjykon dhe te cilson shkallen e qendrimit nder rrathet e saj.
                Sekreti eshte qe rrathet te mos bejne mase me njeri-tjetrin,sepse aty digjesh. )
                Good night all njerez te mire te perendise!!

                https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

                Comment


                • Kush duket i menēur midis budallenjve, duket budalla midis tė menēurve.
                 Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

                 Comment


                 • Erdhi pranvera e lagur e ftohtė;
                  Mua asgjė nuk mė tha nėpėr erė.
                  Mbase asgjė nuk ka patur ē'tė thotė,
                  Mbase dėrgon njė mesazh tjetėr herė.

                  Ndofta pas derės me hekur ka pritur,
                  Hekur tė mbrohem nga djaj e kusarė.
                  Heshtur pranvera ka thėnė e mėrzitur:
                  "Eshtė arratisur diku ky i marrė!"

                  -D. Agolli
                  https://youtu.be/bo_efYhYU2A

                  Comment


                  • Ndonje pushim, please
                   - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

                   -Kashta noton e diamanti fundoset!

                   Comment


                   • Shpresoj qė Sot Te Krastiten sythat e tepert, !

                    Comment


                    • jana80
                     jana80 commented
                     Editing a comment
                     Pranvere eshte ... po varet nga koha e shartimit dhe nga perdoruset e gershereve...
                     Pastaj problemi tani eshte se mund te shartojne mire por ne "kohe lulesh bie shi e ska me fruta" ne vjeshte ...

                    • Abis
                     Abis commented
                     Editing a comment
                     Krasitjet nuk behen ne kohe lulezimi..ne Janar eshte koha
                     Apo e kishe fjalen per sythat qe do presi Luli ti?

                    • jana80
                     jana80 commented
                     Editing a comment
                     Aty e kisha Abis po me cpo shoh vetem po enderrojne nje kolltuk , populli popull mbetet...
                     Po si su be nje rryme e re ne ate vend ti ndryshoj nga rrenjet ato peme te krimbura..

                   • Oh cmrekulli oh cfare peisazhi natyra eshte piktori me me fame cdo gje eshte mahnihtese dhe une shijoj kete lumturi
                    Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                    Comment


                    • NeVertiti
                     NeVertiti commented
                     Editing a comment
                     Fotoooo duammmmm....


                   • I loved you and love you more than
                    Hours love time
                    And the sun loves summer.
                    I loved you from the first moment
                    How does the cry
                    A baby clinging to life.
                    I loved you from inside
                    From now on to cross your look
                    With the strength of the wind
                    How great passions make
                    Subdermal, two inches from the heart
                    And even more inside, in the soul.
                    I loved you and love you blindly
                    And I believed in you
                    How you believe in God
                    With the certainty of your heart
                    The Purity of your soul.
                    Saw shine in you dreams
                    And you fly high by the moon
                    And enchanted to enjoy its wonders.
                    I loved and love infinity
                    That composed you
                    That nobody
                    And maybe you don't even know.
                    Of you I love everything
                    Your flaws, your scars, your imperfections
                    Of you I love, I will always love, the sins that make you man
                    And the mistakes that make you human.


                    © Silvana Stremiz

                    https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

                    Comment


                    • Ku ka me bukuri te ngrihesh ne mengjes dhe te shikosh nga dritarja nje peisazh mahnites ....ste bejne kembet te kthehesh
                     Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                     Comment


                     • I dashuroj lule kuqet,se me kujtojne dashurine tende gjithnje!! )

                      Click image for larger version

Name:	54225033_2535796433156837_7318731002321305600_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_eui2=AeFCN8E9O8HPUVzxY7Qzj39Uem3dG0t5tE2yDfYoHfjLC9TaV-guSKqgGE71g_eycdSRf5baGnkcZt6KInG1YJLjrB0e8uLmBQ6GycsoHUwHvw&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=ebec71878ce6859345e6e75eb915
Views:	34
Size:	66.9 KB
ID:	1670259

                      https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

                      Comment


                      • E mire,fitojme heren tjeter
                       https://youtu.be/bo_efYhYU2A

                       Comment


                       • Sot isha e zymte si vete koha ketu .... bera ca hapa ne shetitoren e qytetit, zbrita e shetita buze lumit, u ula ne nje gurete bardhe e te rrumbullaket nen mermeritjen e tije shikoja majat e zbardhura dhe me poshte lulet e pjeshkeve apo qershive nuk e di mire ..paqe... qetesi.. pas ca minutash aty afer meje u ulen nje grup adoleshentesh qe po bisedonin per organizimin qe kishin me 14 per demostradat mbi ambientin . Po i degjoja me endje se si flisnin e si llogjikonini diku mes bisedes nje vajze e grupit me pirsing ne hunde mu drejtua dhe me pyeti c'ide kisha ne ate aspekt pa me dhene kohen te pergjigjem nje bashkemoshatar i tije pergjigjet .. ja eshte ketu ne natyre pa auto eshte nder te tanet!
                        i vetmi cast qe sdo guxoja tju thoja te verteten qe perdor makinen per 2 km ...
                        pastaj se di perse paragonova ate grup qe ne pamje te pare ngjanin tempiste e po bisedonin pr nje te ardhme globale ..po shqetesoheshin se veprimet tona plagosnin ambjentin ..e mendoja cfar bisedon nje grup moshataresh te vendit tim...cbisedon nje 14 vjecar shqiptare ??
                        “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

                        Comment


                        • Perseri ne rutinen e qytetit te ngurte ....zhurma e makinave zhurma e njezerve zhurma zhurma rrumuje ....oh ku erdha perseri ....
                         Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                         Comment


                         • Click image for larger version

Name:	53921563_2141350665942388_3921634539469799424_n.jpg
Views:	35
Size:	98.5 KB
ID:	1670422

                          Comment


                          • Nuk e di pse per aq pak dite e dashurova ate vend te bukur e te vogel cdo gje ishte e gjelber lulet kane celur sythat d pemeve duken sikur benin dashuri duke u ngaterruar me njeri tjetrin ....zogjte sikur kishin tjeter ze jo si ato qe kemi ne kafaz sikur thonin jemi te lire ...oh cmrekulli njerezit me nje ciltersi te pershendesnin dhe pse sna njihnin... ne te medhenjte ishim bere me femi se femite qe kishim me vete....mund te beja nje roman per ate vend ....nje dashuri e vertete
                           Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                           Comment

                           What's Going On

                           Collapse

                           There are currently 148 users online. 12 members and 136 guests.

                           Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                           Working...
                           X