Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zgjedhjet nė KMSH, Ylli Gurra konteston rezultatin: U katapultuan Gylenistėt

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Zgjedhjet nė KMSH, Ylli Gurra konteston rezultatin: U katapultuan Gylenistėt

  Myftiu i Tiranės Ylli Gurra pas humbjes nė garėn pėr postin e kryetarit tė KMSH-sė ka deklaruar se nuk e njeh rezultatin e zgjedhjeve, ndėrsa akuzoi se nė krye tė institucionit u katapultua njė Gylenist. Gurra nė pėrfundim tė procesit zgjedhor deklaroi se akuzat e tij janė tė drejta dhe tė bazuara, ndėrsa nė ditėt nė vijim do tė ketė zhvillime tė tjera. Pėrpos kreut tė ri, Bujar Spahiu, myftiu Gurra akuzoi edhe ish-kryetarin Skėnder Bruēaj pėr mungesė transparence me fondet dhe humbjen e pronave tė komunitetit pėr shkak tė mungesės sė bashkėpunimit me myftinitė.

  "Sot jemi pėrballė kapjes sė institucionit. Lejomėni tė flas nė shqipen e Naim Frashėrit. Do tė jem brenda etikės qytetare, qė titulli i KMSH nuk mund tė zgjidhet nga organizėm okult. Jo shumė larg, vetėm 5 vite mė parė kur nėn pėrgjegjėsinė e kryetarit tė kėshillit tė pėrgjithshėm, nė 8 mars 2014, komunitetit Mysliman tė Shqipėrisė iu imponua, iu katapultua, po nga kėta organizma okultė njė kryetar.
  Ndjej detyrim qytetar dhe besimor qė nėn presionin e atėhershėm, sot ju imponua myslimanėve njė titullar. Nė 5 vite nuk kemi parė asgjė (nuk kam asgjė me atė si person). Komuniteti ka humbur pronat, nuk ka bashkėpunuar me myftininė e Tiranės, por edhe tė tjerat. Edhe ato pak tė ardhura kanalizohen jashtė objektivave. Dėrgesat kalojnė pa transparencė nga kryesia.

  Ajo cka pėrmenda, organizėm okult, ata tė cilėt i kanė imponuar komunitetit mėnyrėn e zgjedhjes sė anėtarėve dhe disa myftinive dhe Shoqėrisė Civile dje katapultuan titullarin. Kjo organizatė dihet publikisht. Gylenistėt apo Kemalistėt nuk janė pa ndikime nė kėtė rrjedhė ngjarje dhe tė tilla katapultime nė krerėt myslimanė tė kėtij vendit.

  Komuniteti nuk ėshtė peng i askujt, as i ndonjė qeverie. nė ditėt e ardhshme do tė ketė zhvillime. Nuk kam arsye qė tė jap dorėheqjen nga pozicioni i myftiut tė Tiranės. Unė jam shqiptar, jam mysliman, ushtari i askujt, as nė Anadoll as nė njė vend. I shėrbej vendit tim pa asnjė ndikim nga okultėt" tha Gurra.

  Shqiptarja.com
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A


 • #2
  Shperdorim fondesh.

  Tani u kujtua ky zotnia ?

  I paska humb zgjedhjet,e atje akuzohen per vjedhje votash e mungese transparence.

  Nuk di nga veprimtaria e tij,por dy here i kam kerku takim ketij (toroleshit) per arsye pune,edhe ne dy raste gjeti arsye e justifikime.

  Dmth i'a kam inatin personal ketij Gurres .
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

  Comment


  • #3
   As ne fe s'gjejme rehate ne Shqiptaret me zgjedhjet
   https://youtu.be/bo_efYhYU2A

   Comment

   What's Going On

   Collapse

   There are currently 138 users online. 10 members and 128 guests.

   Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

   Working...
   X