Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shitblerja e votės/ Rama: Monika nė ferr, Metėn e pamė qė bleu mandat nė Lezhė

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Shitblerja e votės/ Rama: Monika nė ferr, Metėn e pamė qė bleu mandat nė Lezhė

  Shitblerja e votės/ Rama: Monika nė ferr, Metėn e pamė qė bleu mandat nė Lezhė


  Click image for larger version Name:	ilir_meta_linda_rama_monika_kryemadhi_edi_rama.jpg Views:	0 Size:	92.5 KB ID:	1660715
  Nė njė dalje pėr mediat disa orė pas protestės sė opozitės, kryeministri Edi Rama shtriu dorėn pėr dialog, duke theksuar se procesi duhet tė bazohet nė disa argumente qė i shėrbejnė demokracisė.

  “Kemi qenė dhe do tė jemi gati tė dialogojmė, pėr gjithēka qė i shėrben demokracisė nė vend. Fatkeqėsisht ata e dinė se humbjet nė zgjedhjet vendore. Sovrani nuk ėshtė ai qė del nė rrugė, por ai qė gjykon. Kjo logjikė nuk e pranon bota demokratike. Nuk do lejoj qė vendi i fėmijėve tė tyre tė behėt njė territor i pa qeverisur”, tha Rama.

  Por shefi i qeverisė nuk kurseu sulmin ndaj opozitės teksa foli pėr kėrkesėn kryesore tė tyre qė ėshtė zhvillimi i zgjedhjeve tė lira e tė ndershme pasi nė 2017 u blenė votat.

  Rama shigjetoi Presidentin Ilir Meta dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi duke thėnė se shqiptarėt e dinė se ata tė dy janė ata qė kanė blerė mandate.

  “Sa pėr blerjen e votave nuk e fsheh dot, qė kur shoh Monikėn qė i thėrret zotit qė tė mbrojnė nga blerėsit e votave them se i plotfuqishmi nuk merret me zgjedhjet, sepse Monika do tė ishte e para qė do tė shkonte nė ferr pėr shitblerjen e votave”, theksoi kryeministri.

  Sipas Ramės, edhe Ilir Metėn e kemi parė me zė dhe figurė tė blejė mandatin e LSI nė Lezhė, duke iu referuar rastit tė ish-kryebashkiakut tė kėtij qyteti Viktor Tusha.

  “E panė tė tėrė si u dha njė zarf pėr mandate nė Lezhė, kur presidenti i Shqipėrisė nisi turin pėr tė mbrojtur zgjedhjet, me thirrjen pėr tė ngritur armėt. Me shpjegimin zyrtar tė partisė sė Monės se andej nga ajo zonė ėshtė traditė dhėnia e zarfit”, deklaroi Rama.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

 • #2
  Kush e ndertoi kete mekanizem shit-blerje votash?
  kush e ndertoi apo mbolli faren e korrupsionit, vjedhjes,vrasjes e plot gjerave negative qe ky komb sot i vuan pasojat.
  Vetem 1 njeri..i cili per te mbajtur veten mbi piedestal ,ka vrare, perdhosur, shuar , vjedhur, shkaterruar kete komb....Sali Berisha!
  Shpirti kurre mos i befte drite!

  Comment


  • #3
   Ky eshte ne La La Land per zotin... Edo mos pi mall bej palester...
   Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

   Comment

   What's Going On

   Collapse

   There are currently 118 users online. 1 members and 117 guests.

   Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

   Working...
   X