Announcement

Collapse
No announcement yet.

"Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma


  TIRANE - Ajo ishte gati qė tė sakrifikonte ėndrrėn e saj tė "Big Brother", sepse Anaidi u bė mė i rėndėsishėm se loja, fama e paratė. Teksa Joana priste qė tė jetonte lidhjen e saj tė dashurisė, jashtė shtėpisė sė vėzhguar, Anaidi qė doli si fitues i kėtij edicioni, dha deklaratėn shokuese tė ndarjes. Ai nuk dha arsye tė qarta e konkrete, por sipas Joanės, shkaqet e ndarjes mund tė jenė vetėm dy, ose ndikimi i tė ėmės, ose hipokrizia e madhe e Anaidit. Nė njė rrėfim tė sinqertė pėr "Gazeta Shqiptare", ish-banorja e "Big Brother", Joana Gjuzi, tregoi se si po pėrjeton faktin qė i dashuri i saj deklaroi ndarjen nė ekran, pa folur fare me tė.
  Joana si ndihesh pas asaj qė ndodhi?
  Nuk e vras mendjen shumė unė, i humburi ėshtė ai.
  Menjėherė pasi doli nga shtėpia e "Big Brother", Anaidi tha se gjatė takimit nė surprizėn qė i bėre, ti kishe njė fytyrė tė ēuditshme... Pėr ēfarė e kishte fjalėn mė konkretisht?
  Ky ka qenė thjesht njė justifikim i tij. Unė isha e ēelur nė fytyrė, pasi nuk e dija qė nė surprizėn qė u bė do ishin prezentė edhe prindėrit e Anaidit. Gjatė gjithė kohės, mendoja se do futesha e vetme pėr t'i bėrė surprizėn dhe mė informuan pėr prezencėn e prindėrve tė tij vetėm njė minutė pėrpara se tė futeshim. Duke qenė se nuk i kisha takuar asnjėherė prindėrit e Anaidit, u ndjeva pak nė siklet dhe ja thashė: "Jam e emocionuar sepse takova prindėrit e tu, dhe nuk isha nė dijeni".
  Si u sollėn ata me ty?
  U sollėn shumė ftohtė.
  Ata janė shprehur se nuk ishin shumė dakord pėr lidhjen tuaj...
  Nuk e kam ditur kėtė. Unė kam folur vetėm njėherė me mamanė e Anaidit nė telefon dhe ka qenė njė bisedė shumė e gjatė. Nga kjo bisedė nuk mė ka lėnė tė kuptoja qė nuk kanė qenė dakord. Me sa duket, Anaidi u paska ngjarė prindėrve tė vet, hipokrit si ata. Hipokrit si e ėma, sepse ajo foli nė telefon si shumė e sjellshme dhe e dashur, ndėrkohė qė ka menduar krejt tė kundėrtėn.
  Ju tė dy jeni takuar nga afėr pas daljes sė Anaidit nga shtėpia?
  Jo, nuk jemi takuar fare. Nuk kemi folur absolutisht me njėri-tjetrin.
  Po pse?
  Sepse ky ėshtė Anaidi.
  Ti e ke kėrkuar?
  Unė s'mund ta kėrkoj pas asaj qė ai tha nė "Fan Club".
  Po pėrpara kėsaj? Domethėnė natėn pas finales?
  Po e takova, e pėrshėndeta, e urova, por e pashė qė ishte i tėrhequr dhe nuk e mora mė mundimin. Unė kam bėrė shumė pėr Anaidin. Nuk kam ndėrmend tė bėj mė pėr njerėzit qė s'ma dinė apo pėr njerėzit qė nuk bėjnė pėr mua. Kush ėshtė Anaidi nė fund tė fundit, familja ime?! Jo, familja ėshtė e shenjtė, Anaidi s'ėshtė asgjė, aq mė tepėr tani.
  Si ndihesh? Tė erdhi keq nga kjo sjellje?
  Mė vjen keq qė i kam besuar verbėrisht.
  Si e shpjegon ti sjelljen e tij?
  Dy gjėra janė: ose e ka bėrė pėr show dhe ėshtė hipokrit nė maksimum, shumė dinak. Ose ndoshta, nė momentin qė doli, sapo e ka takuar e ėma do i ketė thėnė qė ata s'janė dakord, sepse ndoshta sipas atyre, unė nuk jam parė pozitivisht nė publik.
  Ti mendon qė ju ndau mamaja e Anaidit?
  Besoj se po. Domethėnė Anaidi ėshtė njė djalė 25-vjeēar qė bėn akoma ēfarė i thotė mami. Ose ai ėshtė shtirur gjithė kohėn.
  Po gjatė qėndrimit nė shtėpi, kur rrinit bashkė, nė asnjė moment nuk e kuptove qė po shtirej?
  Unė mendoj qė marrėdhėnia jonė brenda shtėpisė ishte reale dhe ai ka qenė i sinqertė. Unė kėshtu e kam ndjerė. Ose ėshtė super i aftė pėr ta mbuluar hipokrizinė e tij, se s'ka mundėsi. Dukej shumė i sinqertė.
  Ti do ta kėrkosh mė?
  Jo.
  Po nėse tė kėrkon ai, do i flasėsh?
  Jo, nuk e kam nė plan. E tregoi veten. Nuk kam pse tė flas mė me tė. Anaidi bėri njė deklaratė shumė tė shėmtuar dhe unė ndaj nuk shkova nė "Fun Club", qė ta lija tė shprehej lirshėm, e t'i thoshte tė gjitha ē'kishte pėr tė thėnė.
  Domethėnė nuk do pėrballesh mė asnjėherė me tė?
  E kam lėnė t'ia them tė gjitha nė post-"Big Brother".
  E ke siklet pėrballjen nė post-"Big Brother"?
  Jo, s'kam asnjė lloj sikleti e emocioni.
  Familjarėt e tu si reaguan?
  Tė them tė drejtėn, njerėzit e mi gjatė kėtyre tri javėve mė kanė thėnė se ai ėshtė tip i vėshtirė.
  Po pas ndarjes?
  Ishte diēka qė e prisnin.
  Jani e mori vesh kėtė qė ndodhi?
  Jani e mori vesh, mė telefonoi dhe mė tha se ai e priste. "Dukej qė nė ekran se ēfarė mashkulli ishte", mė tha.
  Do kthehesh me Janin?
  Jo, pse ēa ėshtė Jani objekt, qė tė ndahem nga Anaidi e tė kthehem me tė?!
  Jani tė kėrkoi sėrish qė tė ktheheni bashkė?
  Jo, por ai mė pret. Gjithmonė mė ka pritur.
  Si e ke menduar, ēfarė do bėsh?
  Unė si fillim kam nevojė tė qartėsohem me veten time, pėr tė gjithė kėtė qė ndodhi. Gjithsesi unė mendoj qė bota e tillė ėshtė, kėshtu funksionon.
  Ke qarė?
  Jo, nuk kam qarė. E mora dhe kėtė situatė me sportivitet si gjithmonė, por m'u duk shumė e ēuditshme kjo. Nuk e prisja nga Anaidi. Mė bėri edhe pėr tė qeshur... Pėr tė qarė jo, absolutisht! Anaidi ia futi vetes. Atė gjest fisnik qė kam bėrė unė pėr tė, nuk do e bėnte as e dashura e as nusja e tij. Hoqa dorė nga 100 milionė lekė pėr tė pa e menduar dy herė, kur sot njerėzit tė shesin edhe pėr 1 milion. Vetė Anaidi e shiti veten pėr 35 milionė lekė dhe pėr njė makinė qė e kanė tė gjithė shqiptarėt. E shiti veten shumė lirė ai njeri. Femrės edhe i shkon ta shesė veten, po njė mashkulli nuk i shkon fare. Njerėzit kanė votuar njė hipokrit e s'e kanė kuptuar. Mė mirė ta kishte fituar Iliri, tė paktėn ishte mė i sinqertė, mė i drejtpėrdrejtė. Vėrtetė unė e kam sharė Ilirin pėr veset qė nuk ia duroj dot dhe brenda lojės kishim vendosur tė ishim kundėrshtarė, por ai ka qenė dhe vazhdon tė jetė njė njeri i sinqertė.
  Po njerėzit qė tė rrethojnė, ēfarė tė kanė thėnė lidhur me kėtė qė ndodhi?
  Njerėzit mė duan shumė dhe fansat mė tė zjarrtė tė Anaidit mbajnė anėn time. Edhe nė "Facebook" kam parė qė fansat mė tė zjarrtė tė tij e fyejnė me fjalėt mė banale. Askush nuk e ka vlerėsuar veprimin e shėmtuar qė bėri, aq ata qė e donin.
  Nga: ADELAJDA XHAMANI
  Mos qesh se u rrėzova, por qaj se po ngrihem

 • #2
  Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

  Wowow cfare paska thene ......se lexova fare me thane drejten sa pashe kush ishte intervistuesja adelajda thashe ja ka kape kupa kapakun ........eshte hipokrit anajdi se nuk I dha nje lek kesaj siper ptu te pakten te blente nje pale te mbathura apo seshte kjo ajo qe rrinte pa to ne shpi......sa popull mistrec jemi aman duam te kapim cdo gje qe nje shtet me 65miljone banore ka si psh kete reality show ky me pese vjete dalin te gjithe te famshem ca ne xfactor/the voice/bigbro/100miljon/tjetri ........
  What really counts is not the word of your enemies but the silence of your friends

  Comment


  • #3
   Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

   ahahahahaah sa kam qesh po a e din joana se ata qe nuk e pelqenin anajdin e kishin inat vetem se merej me joanen
   I love ... I believe ....

   Comment


   • #4
    Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

    Si gjithmone I ngeli faji nenes se tij
    Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

    Comment


    • #5
     Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

     pse 35milion fitoi ? s'ishte 100 cmimi ?

     Comment


     • #6
      Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

      Pse me i torollake si ty do merrej ai?
      Mua kur lexoj kto gjera thjesht me vjen inat pse duhet te dalin gjithmone femrat budallaēka...pse s'tregohen i ēik me te zgjuara!
      Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

      Comment


      • #7
       Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

       Originally posted by Yellow Redhead View Post
       pse 35milion fitoi ? s'ishte 100 cmimi ?
       30 miljon jane perdorur per sekretet dhe fitoi makinen qe gjoja ben 45 miljon po kto e kan quajtur si 35 dhe 35 kesh !
       I love ... I believe ....

       Comment


       • #8
        Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

        Mire ta ka bere se i cop ku.cke ishe ti se e le te dashurin qe kishe jasht per 2 jave qe hyre brenda pffffffffffff
        Tė investosh pėr pamjen tėnde, do tė thotė tė paguash pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve...
        Ndėrsa tė investosh pėr arsimin dhe kulturėn tėnde, do tė thotė t'i bėsh tė tjerėt tė 'paguajnė' pėr vėmendjen tėnde!!

        Comment


        • #9
         Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

         Originally posted by Legally_Sweet View Post
         Pse me i torollake si ty do merrej ai?
         Mua kur lexoj kto gjera thjesht me vjen inat pse duhet te dalin gjithmone femrat budallaēka...pse s'tregohen i ēik me te zgjuara!

         Legally,sikur te ishte ndryshe kjo,sikur te nderronim cik rolet e te bente kjo si Anaida prap do shahejse do thonim,si vjen turp e beri per para,si ben turp hipokrite e fjale te tjera nga me te ndryshmet...Pra ne keta lojra ne keta gjera femra gjithmone shahet,ky eshte realiteti i Shqiperise fatkeqesisht...
         Une sdi sa e ke ndjek Ermelen,ca skane thene,ca se kane share ku jane gjerat me te uleta qe ne fakt ajo beri nje loje krejt ndryshe nga Joana e ja prap u sha...

         E kemi ne ADN tone gjenetike,sna pelqen askush me shume se vetja,ne jemi me te miret,e cfare eshte me e rendesishme se nuk arrijme te kuptojme se duhet ti pranojme tjeter sic ajne,me veprimet e menyrat e tyre...
         Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

         Comment


         • #10
          Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

          Originally posted by MasteR View Post
          Mire ta ka bere se i cop ku.cke ishe ti se e le te dashurin qe kishe jasht per 2 jave qe hyre brenda pffffffffffff

          Ca ishte o Master ca ishte??
          Jo per gje por eshte e katerta here qe vec une te terheq vemendjen per fjalorin tend te pasuruar me xhevahire...Edhe moderator,mire qe sflasin anetaret,se jeni te gatshem ti coni paralajmerime...
          Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

          Comment


          • #11
           Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

           Eshte si thot Gloom,
           Pasi futesh ne ate bot, ke per te dal i share... te gjithe jane share rende, meshkuj dhe femra.
           ska nevoj te lesh te dashurin dhe te zesh te tjeter brenda nje koh te vogel, un e para e kam ber ne jeten time dhe s'di te kem degjuar qe jam ku**e.
           Kur nje raport ste jep me gje (per motive te ndrryshe dhe komplet personale) i jep fund dhe ske nevoj per aprovimin e botes -.-"

           Sa per Anaidin, mashkull koti per mendimin tim... lozi piset dhe fitoi; jo po qe ta dini qe robt e sinqert nuk fitojne kurre.

           ☆ Chaos is an angel who fell in love with a demon. ☆

           Comment


           • #12
            Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

            Mbaroj ky "pisllek"mediatik,,shyqyr o zot...boll kur merr fund nje episod "injornat social televiziv" eshte nje fare e mire..(te pakten deri sa te filloj i rradhes..)

            https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

            Comment


            • #13
             Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

             Johana mund te ishte e keqja e vetvetes...........por ky "fituesi" sigurisht qe eshte shembulli i nje mashkulli halabak.

             S'kuptoj dicka....Johana u gjykua, e denua per veprimet e saj brenda e kur doli jasht ajo priti kete far mashkulli sepse e ndjente keshtu..........ndersa Anaidi, ky palo djal se nuk ishte as ne moshe te re fare qe te justifikohet....nuk e gjykojm e as nuk kritikohet per veprimet e tij jashte, ne jeten reale...se mire brenda ishte nje loje.....s'quhen meshkuj keta po feshkuj....E perseri me e gjykura dhe e shara nga publiku eshte Johana sepse eshte femer.... PALO MESHKUJJJJJJJJJ             eh Nevertiti ke te drejte ti yllo....por pa plehra televizive nuk behen lek dhe matrapazlleqe
             Last edited by bella; 05-06-2013, 12:07.
             " Mm-hmm. Oh, so typical. Ooo, I'm a man. Ooo, I have a penis. Ooo, I have to win money to exert my power over women."

             UNE JAM KESHTU, NUK DO ME NDRYSHONI KURRE....Njihmeni NESE KENI DURIM.

             Comment


             • #14
              Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

              Hiq nje ngjarje te cilen munde ta takosh edhe ne perditshmerite tona.
              - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

              -Kashta noton e diamanti fundoset!

              Comment


              • #15
               Titulli: "Shpėrthen" Joana: Anaidi hipokrit, u shit pėr 35 milionė, na ndau e ėma

               Originally posted by etno3
               Per mendimin tim anaidi mu ka duk ndyresire por me ate qe deklaroi mendoj qe e ka meritu fitoren.
               Po te mos ishte anaidi joana sdo qendronte as tre jave aty e per kete duhet ti falenderohet atij vetem ,edhe te shikohet pak ne pasqyre se nuk eshte e nivelit te anaidit ajo budallaqja me deklaratat e saja ne gazeta se nga jani sdo te ndahej kurre hahahhahahaa
               Joana ishte aq e parendesishme sa qe edhe pasi VENDOSI te dilte, te gjith banoret e kishin ne goj cdo sekond sepse ndihej mungesa e saj.
               Xherraxhie, isterike, spec djegs, kontradiktore disa her, por budallaqe smund ta quash... e leht te gjykosh mbrapa nje enkrani, futu dhe ti ne BB dhe pastaj te them se cfare transmeton.

               Cfare ka me shum Anaidi qe qeka i nje niveli tjeter? Mos ndoshta ka 4 sy, 5 tru, bon vez te arta apo thjesht ka dike tjeter ne zemer qe nuk beri publike dhe luajti gjith kohes me nje femer tjeter per ti arritur cmimit?

               Anaidi u tregua i zgjuar, beri per vete te gjitha fanset e Joanes... kuptoi qe joana ishte gjithmon ne qender te vemendjes dhe perfitoi... por kjo gje nuk i shton vlerat, perkundrazi.
               Po si te ta shpjetoj un ty qe perkrah nje mashtrues?

               ☆ Chaos is an angel who fell in love with a demon. ☆

               Comment

               What's Going On

               Collapse

               There are currently 171 users online. 0 members and 171 guests.

               Most users ever online was 7,146 at 08:56 on 08-03-2018.

               Working...
               X