Announcement

Collapse
No announcement yet.

Haradinaj: Tė interesuar pėr marrėveshje finale me Serbinė por

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Haradinaj: Tė interesuar pėr marrėveshje finale me Serbinė por

  Haradinaj: Tė interesuar pėr marrėveshje finale me Serbinė por…


  Kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj ka pritur nė njė takim sot, Drejtorin e Pėrgjithshėm pėr Ēėshtje Politike nė Ministrinė e Jashtme tė Mbretėrisė sė Bashkuar, Richard Moore.

  Pėrmes njė shkrimi nė rrjetet sociale, Haradinaj shprehet se ka biseduar nė kėtė takim pėr zhvillimet politike nė Kosovė dhe nė Ballkanin Perėndimor.
  Kliko per me shume info
  “Me Drejtorin e Pėrgjithshėm pėr Ēėshtje Politike nė Ministrinė e Jashtme tė Mbretėrisė sė Bashkuar, Richard Moore, bashkėbiseduam pėr zhvillimet politike nė Kosovė dhe Ballkanin Perėndimor.

  E vendosur pėr stabilitet dhe paqe tė qėndrueshme nė rajon, Kosova ėshtė thellėsisht e interesuar pėr arritjen e marrėveshjes finale me Serbinė, nė thelb tė sė cilės qėndron njohja reciproke nė kufijtė ekzistues, pėrfshirė kapitullin e tregtisė sė lirė.

  Kosova ka folur me njė zė dhe pėr kėtė ka votuar nė Kuvend Ligjin dhe Platformėn pėr Dialog, qė pėrfaqėson unitetin e institucioneve tona. Mirėnjohės pėr pėrkrahjen e vazhdueshme tė Britanisė sė Madhe pėr Kosovėn dhe qėndrimin e palėkundur nė ruajtjen dhe mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetit territorial tė saj.”-shkruan Haradinaj.
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

What's Going On

Collapse

There are currently 140 users online. 11 members and 129 guests.

Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

Working...
X