Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tekstet me te bukura SHQIP!

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Tekstet me te bukura SHQIP!

  Ja po e filloje temen me Elita 5, nje nder grupet me te preferuar, kudo nga shqiptaret.  Elita 5 - E urrej shiun

  Nė kitarė teli i kėputur
  Ndali kėngėn mė tė bukur
  Por s’e ndali
  Shiun nė kėtė qytet


  Ku je buza e paputhur
  Dashuria ime e humbur
  N’mes tė rrugės
  Unė po lagem vet.


  I harruar si njė letėr e djegur
  Nė kėtė rrugė
  pa adresė kam mbetur

  E urrej shiun kur bie
  Se njė herė ma fiku
  Njė zjarr,
  Njė zjarr dashurie

  I urrej lotėt e mij
  Vetėm se i ngjajnė shiut
  Qė mė ndau nga ti


  Dashuria qė ish dikur
  Mbet kornizė pa pikturė
  Qė askund nuk e shoh nė mur
  I harruar


  E urrej shiun kur bie
  Se njė herė ma fiku
  Njė zjarr,
  Njė zjarr dashurie.


  Ti ndoshta ishe njė rrufe
  Qė erdhe shpejtė
  Dhe ku shkove nuk e dita
  As se dij
  Por kėngėn dhe shpresėn
  I le tė treten
  Nėpėr shi.
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 • #2
  Elita5 - Al Kapone

  Ē'me shikon ashtu
  si ndonje skifter
  qe zogjet e vegjel
  nen kthetra i merr

  Je teper xheloze
  per te qene e mire
  pra me ler te qete
  kur jam duke pire
  kur jam duke pire.

  (Refreni)
  Ti s'mund ta pushtosh
  kaq shpejt zemren time
  si konkuistadori
  ameriken latine,
  ta kam vjedhun zemren
  une ty me revole
  pak si shpesh me thua
  se jammmmmmmmmm
  AL KAPONE !

  Me dukesh si bleta
  qe me ushqen me mjalte
  e pastaj me djeg
  me ferken e zjarrte

  Keshillat e mia
  vashe mos i harro
  prandaj korrigjohu
  e mos me zemero.
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

  Comment


  • #3
   Shiu vetem ty lag - Elita 5

   Nė mes tė natės erdhe
   ėndėrrat mi prishe ti
   pėr mua ishe e vdekur
   e humbur nė gjithėsi...

   Mė ler tė qetė tė lutem
   gjumin ti mos ma prish
   qelqi njėherė thyhet
   nuk ngjitet sėrish....

   Dėgjoje pikėllimin
   qė shpirtin ma copėton
   qė bie bashkė me shiun
   sytė m'i mjegullon....

   Ti s'vjen…
   koha ėshtė ndaluar
   unė qaj pėr ty
   retė qajnė pėr ne
   Ti s'vjen…
   koha ėshtė ndaluar
   unė qaj pėr ty
   retė qajnė pėr ne

   Nė qiellin e harruar
   mė yjet nuk rrinė
   kujtimi yt i zbehur
   tretet nėpėr shi....

   Ti s'vjen…
   koha ėshtė ndaluar
   unė qaj pėr ty
   retė qajnė pėr ne
   Ti s'vjen…
   koha ėshtė ndaluar
   unė qaj pėr ty
   retė qajnė pėr ne

   Ti s'vjen...
   koha ėshtė ndaluar.....
   unė qaj pėr ty...
   Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

   If your MIND isn't OPEN ,
   Keep Your MOUTH shut TOO.
   Sue Grafton

   Comment


   • #4
    Faleminderit - Elita 5

    ikoj loti ne mesnate
    Se ti ike per te mos u kthyer
    po, per te mos u kthyer
    Pamjen tende te vertet
    E tregon veq pasqyra e thyer
    po, pasqyre e thyer

    Nuk te thash largohu
    As kthehu as harrome
    Se per cdo fjal ne jeten tone
    Ishe von.

    Akrepat bashkohen
    Sna takojne askund
    Me mir nje fund me dhimbje
    Se nje dhimbje pa fund

    (refreni)(2x)
    Faleminderit qe me le
    Sot mos qaj se ike dje dhe jo
    Neser kur nata
    ne udhkryq te ze
    Mos u kthe, mos u kthe
    Arsye ske

    Nata henen prap e ndez
    Ti je ne terrin e kesaj bote
    po, e kesaj bote
    Ne rrugen tende te pa kthim
    Ty te ndjek veq hija jote
    po, hija jote

    Nuk te thash largohu
    As kthehu as harrome
    Se per cdo fjal ne jeten tone
    Ishe von.

    Akrepat bashkohen
    Sna takojne askund
    Me mir nje fund me dhimbje
    Se nje dhimbje pa fund

    (refreni)(2x)
    Faleminderit qe me le
    Sot mos qaj se ike dje dhe jo
    Neser kur nata
    ne udhkryq te ze
    Mos u kthe, mos u kthe
    Arsye ske...
    Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

    If your MIND isn't OPEN ,
    Keep Your MOUTH shut TOO.
    Sue Grafton

    Comment


    • #5
     Ritmi i Rruges Perjetesisht

     Ishte vit i tmerrshėm qė s'harrohet pėrjetė
     kur djalli lėshoj mbi ne vrasėsit e vet
     pėr t'na ndarė pėrgjithmonė, jetėra pėr t'shkatėrruar
     por un u ktheva sot, nėnė zgjatmi duart
     ja ku jam kėtu pranė, por ti nuk po mė sheh
     e as un nuk mund ta ledhatoj ftyrėn tėnde tė zbehtė
     nė kėtė dhomė ku dhembja rri pezull pėrmbi
     pranė fotografisė sime me shirit tė zi

     Tė gjithve ua shoh peshėn e dhembjes nė sy
     dhe e kuptoj, por nėnė un ende jam kėtu me ty
     tė dėgjova mbrėmė duke mė thirrur me zė
     dhe erdha shpejt se s'dua t'vetmuar tė t'lė
     tė fola, ti s'mė dėgjove, vetėm provova kot
     qėndrova pranė shtratit tėnd derisa derdhje lot
     dhe sot si gjdo ditė tjetėr un kėtu jam pranė
     ti nuk mė sheh por mė ke pranė nė gjdo hap

     Pėrjetėsisht do mė kesh pranė
     do jem pranė teje sa herė qan, dėgjo
     nėna ime, zemra jote e then murin qė na ndan
     s'dua tė t'shoh me lot nė sy
     edhe pse zemra tė ėshtė thy, shiko
     nėna ime, pėrjetėsisht un do tė jem me ty

     Pas kaq vitesh un ende at ditė e kujtoj krejt
     kur papritur dielli u zhduk, qielli u vrenjt
     shėrbėtorėt e djallit, neve na ndan
     ndjej dhembje qe t'paktėn t'ju pėrqafoj nuk mė lanė

     Desha ty nėna ime veq dy fjal tė ti them
     tė bėhesh e fortė kur un mė nuk do tė jem
     por nga bota ime sot i them kėto fjalė
     e di qė ndjen shumė mallė
     por ke prandaj tjetrin djal
     qė i kėputet shpirti kur tė sheh n'vetmi
     t'lutem qė t'gjesh forcė dhe pėr shkak tė tij
     se nuk e ka lehtė, nė zemėr ndjen hidhėrim
     gjithmonė e mundon fakti qė s'ishte nė vendin tim

     E shikoj nga afėr dhe gėzohem qė ėshtė me ty
     por s'dua t'ia shoh kėtė pikėllim nė sy
     se dua qė ta dini qė gjithmonė do mkeni pranė
     pėr sa kohė kjo botė e rrejshme neve na ndan


     Ref...


     Tash un jam nė njė vend mė tė mirė
     i vetmi vend ku njeriu ėshtė plotėsisht i lirė
     ktu qetėsia ėshtė e plotė dhe pėrjetėsisht zotėron
     ktu ku shpirti na prehet n'bahqen e krijuesit tonė
     pra ti nėna ime, ata lot fshij sot
     se jeta ime, jo nuk u shua kot
     nėse vllau im dhe fėmijt e tij
     sot tė paktėn e shijojnė veq njė copė LIRI

     Gjaku im kėsaj toke falė i qoftė pėrjetė
     kėtij vendi qė dhembja kurrė nuk ju tret
     pra bėni gajret, dhe njė gjė gjithmonė kujtoni
     amanetin tonė duheni ta jetėsoni
     vazhdoni rrugėn e nisur me KRENARI e NDER
     dhe un do jem pranė jush duke vėshtruar pėrherė
     tash po kthehem atje, se tė tjerėt po me presin
     po dijeni se "HERONJT MBESIN, GJALLė KURRė NUK VDESIN"

     Pėrjetėsisht do mė kesh pranė
     do jem pranė teje sa herė qan, dėgjo
     nėna ime, zemra jote e then murin qė na ndan
     s'dua tė t'shoh me lot nė sy
     edhe pse zemra tė ėshtė thy, shiko
     nėna ime, pėrjetėsisht un do jem...

     S'dua tė t'shoh me lot nė sy
     edhe pse zemra t'ėshtė thy, shiko
     nėna ime, PėRJETESISHT un do tė jem mė ty...
     And I was shakin' at the knees
     Could I come again please.
     Yeah the ladies were too kind
     You've been - thunderstruck, thunderstruck

     Comment


     • #6
      Ritmi i Rruges Ushtari i rruges

      Njė fotografi e vjetėr ishte shkas i kėtij tregimi
      qė nė kėtė natė tė qetė i hapi rrugėn njė kujtimi
      tė njė kohe kur ēdo gje kishte tjetėr kuptim
      ku nė udhėkryq tė madh qėndronte fati im.
      Qė nė fėmirijė, nė asfalltin e ketij qyteti
      nė koflikt me fėmijė tjerė, friga treti
      me 10 vjet i mėsuar pėr tė goditur pa meshir
      duke bėrė hajni tė vogla qė mė bėnin tė ndjehėsha mirė.
      Shoqėria e keqe qė mė rrėthonte dhe jeta nėn okupim
      ndjenja e lire e adnrenalinės sė rritur mė futėn nė krim
      imitimi i filmave amerikan me gangster
      edhe njė fėmijė i lazdruar i prirur pėr sherr.
      Oborret e huaja pėr molla dhe dardha ishin caku i par,
      pastaj kiosqet se ende kosiderohesm si fillestar
      derisa u krijua pėrvoja qė na lejonte mė shumė
      me urdhėrat e shefave qė gjithmonė na gjenin punė.
      Shtėpi tė huaja, dyqane, vetura tė ndryshme ēdo natė
      dhe punė tė tjera qė i punuam pėr njė kohė tė gjatė
      6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardėn time
      Boss, ushtar i rrugės, kjo ishte ėndrra ime...

      Rruga... lirin ma fali
      jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
      ėndrrėn vonė e kuptova...
      tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

      Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veē 4 shok
      ky qytet ishte i yni, ecnim nė qiell e jo nė tokė
      Teenager tė shfrenuar pa dashuri nė zemėr
      me vetura tė shtrejnta, para dhe ēdo natė njė tjetėr femėr
      Kjo ishte jeta ime, ndėrsa shkolla njė kamuflim
      i qeshur pėrgjithmon por pa qetėsi nė shpirtin tim
      sepse armiqt nuk flenin, nė shėnjestėr tė tyre ishim
      problem permanent konkurencėn e kishim
      Luftėn pėr teritore, pėr zanatin tonė tė vjetėr
      edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjė pun tjetėr
      biznismen tė vėrtet, me vetėm 18 vjet
      por s'mund tė jesh i qetė atėherė kur dhuna flet
      Revole nė ēantė, nė vend tė librit kur shkoja nė shkollė
      paranoik, se jeta mė qėndrone nė njė fije tė holle
      nė anėn tjetėr, familja kishte hetuar nė mua dyshime
      nga misioni ne mision, pa vision pėr jetėn time
      I arestuar pėr herė tė parė nė Polici
      isha kokė fort, fanatik, duke mbrojtur shokėt e mi
      pėrgjegjėsin mbi mua pėr krimin qė nuk e bėra
      duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditė tė tėra!

      Rruga... lirin ma fali
      jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
      ėndrrėn vonė e kuptova...
      tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

      Ushtari i rrugės, por tani ēdo gjė ndryshe duket
      kėnaqėsija qė ndjeja kishte filuar tė zhdukej
      mė i pjekur isha, me shumė dilema nė kokėn time
      derisa erdhi koha pėr ndryshime nė jetėn time
      Isha i lodhur kėrkoja njė perspektiv tjetėr
      njė rugdalje nė dritė larg prej zanatit tė vjetėr,
      i zhgėnjyer dhe i penduar per historinė tonė
      kuptova qė kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonė
      Shokėt e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnė
      2 prej tyre rinin tani nė burgje e kalojnė
      njėri nė Francė ndėrsa tjetri nė Itali
      tė 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
      I vrarė n'aksion nga forcat speciale Italiane
      edhe njė herė njė zemėr e djegur rrah nė gjoksin e njė Nane
      tani skam pergjigje pse atė lojė e kishim filluar
      ndoshta fajet i kishte shoqėria e degjeneruar
      I penduar jam pėr ēdo gjė tė keqe qė kam shkaktuar
      po tė kisha edhe njė shansė ēdo gjė do tė kisha permisuar
      sepse tani nė zemrėn time nxen nje diell nuk ka me borė
      jam ushtar i rrugės por me mikrofon nė dorė


      Rruga... lirin ma fali
      jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
      ėndrrėn vonė e kuptova...
      tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendov...
      And I was shakin' at the knees
      Could I come again please.
      Yeah the ladies were too kind
      You've been - thunderstruck, thunderstruck

      Comment


      • #7
       2 DIE 4 Jetes sone 3

       Jete... Jetes sone 3...
       2Pac Shakur OutLawz 2Die4 kendojne se bashku
       Jetes sone 3...
       Ti vetėm dėgjo...

       Nė njė cep tė rrugės
       Njė cigare tė zezė e ndez
       Pėr tė harruar ēdo gjė qė mė rrethon
       Dhe pres…
       O zot tė lutem mė ndihmo
       Mė shiko, po vdes
       Nė kėtė jetė tė brishtė
       Gjithēka po mė shkon pėr ters

       Ēdo fytyrė qė afėr mė kalon
       Mė frikėson
       Ēdo njeri qė vret mė tmerron
       Po gabon
       Tė mė thuash nė qoftė se veshėt po tė ēaj
       S'llogjikon tė mė thuash
       Se dhimbjen me ty po ndaj
       Unė tė bezdis se njė tė drejtė e kam
       Po Bam Bam po t'ja bėjmė atyre
       Qė nė kėtė mizerje na lanė

       Ku janė shokėt e mi tė di unė dua
       Ti shikoj unė dua
       Ti dėgjoj unė dua
       Se jam i mallkuar nė kėtė fat i dėnuar
       Nė kėtė errėsire i harruar
       Nė kėtė jetė i dėrrmuar
       Nė kėtė jetė i dėrrmuar je dhe ti

       Ti kujton se unė se di
       Ti kujton se je zotėri
       Shiko lotė nė sytė e mi
       Kur mė thua mi kalo
       Kur mė thua mė irrito
       Se mė bėn tė jem i keq
       …pėr dreq
       Po harrojmė ku po jetojmė
       Po harrojmė se po gabojmė
       Dhe kuptimin e tė jetuarit
       Si njerinė ne po ngatėrrojmė

       Tė zezėn e dua fort
       Qė mėndjen tė ma marrė
       Ku po shkoj...
       Ē'po ndjej...
       Tė nesėrmen ēdo gjej...
       Hej hej
       E di gjithmonė ndonjė endacak
       Kėndo dhe ti me ne 2PAC

       Refren: (2Pac) [x2]
       Young niggaz in the wild life
       Criminal mind of a juvenile still live a child life
       Thinking he can make his pay
       Too in a rush, niggaz better slow down
       Cause you can be touched

       Dhe dikush tė mė thotė
       Sepse unė nuk e di
       Me duar lidhur kryq
       Ky popull pse po rri
       E shikon dhe pranon
       Pėr mė tepėr ky vazhdon

       Rreth fatit pėrpėlitet i shqetėsuar
       Dhe askush nuk e ndihmon
       Po dėgjon, pse s'kėrkon
       Njė shans pėr jetėn tėnde
       Por tashmė ėshtė shumė vonė
       Se ėshtė rrugė pa kthim
       Me mundim, kėtė e dimė po rrimė
       Me shpresėn qė pėr ne
       Njė ditė e re po lind
       Pa hidhėrim, mbushur plot gėzim
       Por nė tė vėrtetė ėshtė iluzion
       Ėshtė njė zhgėnjim
       Qė tė ndjek hap pas hapi ty ngado
       Qė tė bėhesh vėri vesh
       Mėsimet kur vėrtet ti do gjesh
       Se do kesh 2Die4
       Qė bėrtasin hej hooo

       Dhe tė lutem zoti im
       Popullin tim ti ndihmo
       Gjej njė zgjidhje pėr ata
       Qė ty tė kanė nevojė
       Falu atyre jetėn e bukur
       Qė kaq shumė po ėndėrroj
       Dedikoj kėngėn time pėr ata
       Unė sot kėndoj

       Kėndoj pėr gjithė ata
       Qė larg sot po rrojnė
       Kėndoj pėr shokėt e mi tė parė
       Qė kurrė nuk i harroj
       Se dėgjoj ditė e natė
       Zėrat e tyre kėrkojnė hak
       Dhe flakė digjet zemra ime
       Dhe nga ata unė ndihem larg
       Dhe akoma, dhe akoma mė larg
       Tė kėndoj unė kėngėn time
       Bashkė me ty o 2PAC

       Refren: (2Pac) [x2]
       Young niggaz in the wild life
       Criminal mind of a juvenile still live a child life
       Thinking he can make his pay
       Too in a rush, niggaz better slow down
       Cause you can be touched

       O zot mė fal
       Nė qoftė se rrugė tė keqe marr
       Dikush tė lutet pėr mua
       Sė unė mė kėtė jetė se dua
       Se nuk mendoja qė njė ditė
       Do isha nė rrugė i vetėm
       Shokėt e mi si kam pranė
       Kaluar dhe ata janė vetėm

       Lufta na pėrēau, na vrau
       Ne tė gjithėve na ndau
       Kjo jetė po na shkallon
       Unė ndjek, ti ėndėrron
       ...lėndon
       Por ėshtė e kotė
       Nė kėtė botė njeri s'tė dėgjon
       Por unė armėn nė xhep e mbaj
       Mendjen ndaj, s'pyes aspak
       Do tė marr hak
       Se kam gjak pėr tė marrė
       Ke pėr tė parė qė nė ēdo vend
       Nuk do lėnė tė tallen me ne

       Ata pushtetin kanė
       Ata hanė nė kurrizin tonė
       Ata rrojnė po nuk e dinė qė gabojnė
       Se 2Die4 do kujtojnė
       Kudo mbjellin frikė, panik
       Shiko kudo
       Dhe mos kujto se ėshtė e lehtė pėr mua t'i them keto

       Errėsirė e natės mė frikėson
       Ajo mbulon
       Tek njėjti kult pa fron
       Ti mendon ėshtė rradha ime
       Nė mendime je gjithmonė
       S'harron, kjo natė tė mbulon
       Me dėgjon, ėshtė jeta jonė
       Jetė e pistė, nė kėtė listė s'tė fus
       S'do lus njeri tė mė ndihmojė
       Nga mizerja nuk harroj
       Qė dikush do tė paguajė
       Por unė armėn nė xhep e mbaj
       Mendjen ndaj, s'pyes aspak
       Do tė marr hak
       Se kam gjak pėr tė marrė
       Ke pėr tė parė qė nė ēdo vend
       Nuk do lėnė tė tallet me ne asnjeri
       … asnjeri, asnjeri, asnjeri

       Refren: (2Pac) [x2]
       Young niggaz in the wild life
       Criminal mind of a juvenile still live a child life
       Thinking he can make his pay
       Too in a rush, niggaz better slow down
       Cause you can be touched
       And I was shakin' at the knees
       Could I come again please.
       Yeah the ladies were too kind
       You've been - thunderstruck, thunderstruck

       Comment


       • #8
        Burn Nje hap perpara

        Dy fjale, akoma pa dale
        mire ne teme, po ju them
        qe ajo cka dua te kem
        si emblem, me teper e vertete
        jo e rreme, nuk jam ai qe duhet
        por une duhet te jem, ne skene
        jam i thjeshte si ne jeten e perditshme
        megjithese bej monotone
        dhe pak te merzitshme
        per cdo opinion pa lidhje
        pa fakte te mbeshtetur
        nga njerez qe krijojne urrejtje
        akoma pa gjetur, rrugen e duhur
        per te hyre ne kete art, ose biznes
        di te pres, per me teper
        di se si te bej kthese
        Sweeds-at ne proteste
        me burn ne krah, me hip hop
        hardcore ku permblidhet gjithshka
        paragjykimet qe i krijojne per rrymat tona
        sbashkohen, te thene nga njerez
        qe smarrin mundimin te angazhohen
        fillojne nga para e para tek e dyta
        jo nga e dyta tek e para
        ndryshe nga ju, jemi nje hap perpara

        (refreni)(2x)
        Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
        kerko, te besh dhe ti perpara
        kurre mos mendo
        te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
        ti lufto

        Asgje me shume, asgje me pak
        se nje karriere plot mundime,
        shqetesime vec per te hapur nje dere
        vetem njehere, ky shans
        per te perfshire respekt
        ne kete jete, ne kulturen hip hop
        kete here, te rikthyer perseri
        si gjithmone te angazhuar
        nga njerez pa moral
        e te degjeneruar,
        qe jane te disinformuar,
        per cfare me kenge ne percjellim
        te pakten themi te verteten
        qe pa dyshim e kemi
        nese disa po perpiqen
        te na bejne mesime hip hopi
        te rritur neper gurore
        pervec te jene vete zoti
        per ta jetuar te tashmen
        nuk mund te kemi te ardhme
        sikur festoni per te tjeret
        qe cdo dite me ju tallen
        dhe vazhdojne te tallen
        me tekstet qe ju rreponi
        mos me thoni valle
        luften imagjinare kerkoni
        pra mos mendoni te mbijetoni
        me gjerat qe ju krijoni
        jeni zero para atyre
        qe mendoni se i kaloni

        (refreni)(2x)
        Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
        kerko, te besh dhe ti perpara
        kurre mos mendo
        te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
        ti lufto

        Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
        kerko, te besh dhe ti perpara
        kurre mos mendo
        te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
        ti lufto
        And I was shakin' at the knees
        Could I come again please.
        Yeah the ladies were too kind
        You've been - thunderstruck, thunderstruck

        Comment


        • #9
         Ritfolk - Enderroj         Sa dua te jem larg
         larg merzitjes pa kufi
         Sonte do kendoj per ju
         ju qe njihni vec qetesi
         Kenga ime ngjitet lart
         atje lart ne qiellin blu
         Ju o yje me besoni
         kenga ime eshte per ju

         Enderrat ndjekin njera tjetren
         enderrat jo nuk kane mbarim
         Ju o yje me degjoni
         tek ju prehet shpirti im

         Sa here ju pyes yje
         sa larg jeni ju
         ju me duket sikur thoni
         fluturo ne qiellin blu
         Sa do te doja ne kete nate
         kengen time mos ta mbyll
         dhe te ngjitem atje lart
         e te kthehem ne nje yll

         Sa dua te jem larg
         larg merzitjes pa kufi
         Sonte do kendoj per ju
         ju qe njihni vec qetesi

         Sa here ju pyes yje
         sa larg jeni ju?
         ju me duket sikur thoni
         fluturo ne qiellin blu
         Sa do te doja ne kete nate
         kengen time mos ta mbyll
         dhe te ngjitem atje lart
         e te kthehem ne nje yll

         Sa here ju pyes yje
         sa larg jeni ju
         ju me duket sikur thoni
         fluturo ne qiellin blu

         Sa do te doja ne kete nate
         kengen time mos ta mbyll
         dhe te ngjitem atje lart
         e te kthehem ne nje yll
         Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

         If your MIND isn't OPEN ,
         Keep Your MOUTH shut TOO.
         Sue Grafton

         Comment


         • #10
          E gjithe bota jemi dy - West Side Family


          Kur te hap syte neser dua te shoh ty Yeah
          je gjithcka per mua ,gjithe bota jemi dy Yeah


          I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
          I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete
          Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
          Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

          (Flori)
          Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
          zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj,
          dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj
          nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj,
          ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
          ku je ti, jam une, ku jam une, je ti"
          dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
          "Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
          qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
          me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
          Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
          ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
          Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
          dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty,
          le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty......
          Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy....


          (Refreni)

          I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
          I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
          Se qenia jote flet, gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
          Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy          Yo,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje,
          neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
          nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
          nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur
          qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon,
          me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston,
          me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh)
          Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
          ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon.
          Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj)
          Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
          nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime
          Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy.
          Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dy          Sa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere
          ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
          te dua shpirti im, jemi te dy

          I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
          I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
          Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
          Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy


          I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
          I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
          Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
          Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

          I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
          I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
          Je engjell me jep jete, je engjell me jep jete, je engjell me jep jete
          Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

          If your MIND isn't OPEN ,
          Keep Your MOUTH shut TOO.
          Sue Grafton

          Comment


          • #11
           Tirona - West Side Family


           Tirona eshte pikenisja ku fillon mundesia
           Aty ku kam te ardhmen, kam endrrat e mia
           Aty ku ngjitur jane xhamia dhe kisha
           Aty ku ndahen dhe pajtohen Nano dhe Berisha
           Aty ku ty te jepet nje tjeter mundesi
           Kam shok, kam lagje, kam rrug, kam shpi
           Tirona cfare eshte?! Me i madhi paradoks
           Ku robi ble te Gab-i me Rolex ne dore
           Ku sllonet sydelfinat ne balte bejne parade
           Ku krahas kjoskave te rrenuara, eshte nje super pallat
           Aty ku lana qelbet, dyqanet parfum shesin
           Ku ndjejme kenaqesine, presionin edhe stresin
           Ku ka intelektual por ka edhe katunare
           Ku lypsat e te papunet flasin me celular
           Mundesi me njemije rruge eshte per ne Tirona
           Ku bashke me zhgenjimet realizohen endrrat tona
           Ku te gjithe ne themi : Tirona zemra jone, ti per ne , ti per ne je gjithmon Kampion
           Kur te hyni ne Kombinat, jeni ne qytetin ton
           Nje tabel shyqyr thot : MIRESEERDHET NE TIRONE !!!

           Refreni :
           Tirona, ne zemrat tona
           Me jet e me sllona
           E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
           Tirona, ke endrrat tona,
           Jeton oret e vona
           E dehur ,sido te jesh ti je e jona


           Edi Rama :
           Kjo eshte Tirona jone, Tirona kontradiktes
           E luftes, e paqes, e erresires dhe e drites
           Mashtrimit te vertetes, shpifjes interesit,e qejfit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit
           ATY KU KRYETARI BERTET ME MEGAFON
           Gjithcka mund te ndodhe, jetojm ne Tiron!!!
           Ku njerezia ben plazh aty ku thahet liqeni
           Ku provinciali thot : Jom prej Ali Demi!!!
           Aty ku truk perdorin jo vetem grat por dhe pallatet
           Ku : MJAFT thote rinia, PO BOLL MO SE NA PLASET!!!
           Kafe muhabet si Turqit e lasht,
           Nen kumbllat e kuqe moda ben sfilate
           Se ska vetem afsh, por ka edhe ashash, qarkullim parash, emancipim grash
           Shopping ke Rruga Durrsit, O burra nga Blloku
           Aty ku gju per seks, Thithet edhe smogu
           Ku qent dhe kazanet rreth ministrive i gjen
           Aty ku ka Mret, ka dhe President
           TE GJITHA DO TI GJENI NE QYTETIN TONE
           KU NJI TABEL E SHTREMET THOT: MIRESEERDHET NE TIRON!!!!!


           Refreni:
           Tirona, ne zemrat tona
           Me jet e me sllona
           E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
           Tirona, ke endrrat tona,
           Jeton oret e vona
           E dehur ,sido te jesh ti je e jona
           Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

           If your MIND isn't OPEN ,
           Keep Your MOUTH shut TOO.
           Sue Grafton

           Comment


           • #12
            Per ty Atdhe - Vace Zela


            Per ty Atdhe
            me te bukuren kenge
            me fuqine e kesaj zemre do te kendoj
            per keto male
            per keto fusha te gjalla
            per kete vend ku sot i lumtur jetoj

            (Per keto male)
            (per keto fusha te gjalla)
            (per kete vend ku sot i lumtur jetoj)

            (2x)
            I bukur je
            ngrihesh madheshtor
            si keshtjelle e pamposhtur ti qendron
            ne mes dallgesh
            shkemb graniti vigan
            su perkule nga cdo stuhi e tufan
            Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

            If your MIND isn't OPEN ,
            Keep Your MOUTH shut TOO.
            Sue Grafton

            Comment


            • #13
             Ne Krahet E Tua West Side Family

             Ngrihesh fillon ecėn,
             kur gjunjet ty s`te mbajnė,
             ti qan e brenda vetes, qesh
             pėr tė mos u pare heyyy,
             je derrmuar ti tani po zvarritesh,
             por ke kemb te forta
             ke filluar qe te rritesh.

             Furtun ke para vetes,
             po mbahesh pėrsėri
             ti se di ēdo tė thotė,
             po ke rrugėn ne marrezi,
             ne mes mbaron gjithēka
             si njė film qe sapo pritet,
             ky film po vazhdon e s`te fshijnė dot me vitet
             te shtrengoj fort te prek te puth, ti e di
             unė rrugėn prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
             me dhemb zemra qe s`te kam
             po shpirt un ty te kam
             ēdo ditė prap me ty lind
             dhe ėshtė fal teje qe unė jam
             me ler te jem tii nėse nesėr s`do tė jesh
             me ler te shoh ne sy nėse sy nuk do tė kesh
             mė merr me jep forc ne rrugėn time te di
             gjithė rrugėt e zemrės time ecin...
             me ēojnė te tek ti...


             REFRENI

             Ne krahet e tua te jem
             kur un force mos te kem,
             do tė vij e do tė mbaj shpirt
             gjer sa dhimbja te shkoj tej...

             Syte e tu do tė jenė
             errėsirė tė mos ndejsh
             do tė flas me zėrin tėnd
             te kam jet te kam pėr jet...

             Ne krahet e tua te jem
             perqafimin do ndjej
             do jetoj me frymėn tėnde
             sa dhe fundi frik te kėtė

             Dhe ne enderra mė vjen
             pėr ēdo nate shpiriti ndjen
             doren tėnde ne trupin tim
             me perkedhel e mė flet
             pėr jetėn tonė...

             Ne krahet e tua do jem...

             Flete te bardha shoh ne librin,
             e jetės sime
             si njė shpirt i burgosur
             qe mban frymėn me kujtime
             me ndodh te jem pa ty
             nėpėr turma i harruar
             njė njeri qe nuk jam me
             po dikur kam existuar.

             Jete kam,
             nga buza jote me ty pranė
             un e ti ishim dikur
             perjetsishte te pandare.

             Kur qeshje qeshje dhe afroheshe pranė meje,
             flisje, humbisja ne puthje me dehje
             rrembeje qenien time gjithēka,ishim diku
             do tė jemi prap bashke kurrė mos thuaj kurrė
             fati gjithmonė ecėn, pėr ku jo nuk e di,
             por di qe rrugėt e zemeres sime
             me ēojnė tek ti...

             hhh...


             REFRENI 2x

             Ne krahet e tua do jem,
             kur force mos te kem,
             do tė vij e do tė mbaj shpirt,
             gjer sa dhimbja te shkoj tej...


             Syte e tu do tė jenė,
             errėsirė mos te ndjesh,
             do tė flas me zėrin tėnd,
             te kam jetė te kam pėr jetė.

             Ne krahet e tua do jem,
             perqafimin do ndjesh,
             do jetoj me frymėn tėnde,
             sa dhe fundi frikė te kėtė.

             Dhe ne endrra mė vjen,
             pėr ēdo nate shpiriti ndjen,
             doren tėnde ne trupin tim,
             me perkedhel ėmbėl mė flet
             pėr jetėn tonė.

             ne krahet e tua do jem...
             And I was shakin' at the knees
             Could I come again please.
             Yeah the ladies were too kind
             You've been - thunderstruck, thunderstruck

             Comment


             • #14
              Fati Yne Shprese E Marrezi Aurela Gace

              Ne te dy kurre s'jemi ndar
              ne te dy kurre s'kemi heshtur
              endrra ime, nje shpend i marr
              krahet hap ne re, qiellin gjen atje
              tek ti

              Kur je larg te pres me mall
              kur je pranė grindem me ty
              jeta loje, ēfare eshte valle
              duhemi te dy grindemi tė dy
              s’e di

              Ref

              Ti je si engjell qe me mbron gjithmone
              une jam si zjarri qe te djeg, nga prane
              ti je si djalli, qe ne faj me fton
              ndryshe nuk bejme dot, jo jo (jo jo)
              E kemi fatin shprese e marrezi
              na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot)
              se ne ne jeten tone jemi femij
              ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo)

              Kur je larg te pres me mall
              kur je prane grindem me ty
              jeta loje cfare eshte valle
              duhemi te dy grindemi tė dy
              s’e di
              And I was shakin' at the knees
              Could I come again please.
              Yeah the ladies were too kind
              You've been - thunderstruck, thunderstruck

              Comment


              • #15
               T Capital ft 2po2 - Shopping (Ne gjuhen origjinale)

               Hajde nalu me pa // a e ki profilin me kon star,
               gjynah qe je at style // qe ushqehesh me dollar,
               shum e bukur //veq bukuria nuk mjafton,
               e posedon qdo element // si me t'zgjedh me komision,
               qdo hap qe e bon // anonimat t'afrohen afer vetes,
               pa dyshim maramentse // shum e nxeht,
               e paprekshme // sidomos per rivalitet,
               syte jon per me pa // e posedon qdo argument,
               tu shit qysh don // ngaqe xhepin e ploteson,
               e pashmangshme qe arrin // me prek ne gjdo stacion,
               sdi e ki ni magji qe krejtve ment po jav merr ren,
               i pa mundshem nkonkurrimi edhe suksesi e ki peder,
               alergjiken intelekt ket sen // e ki krevet konkret,
               veq tu bo muhabet // ta zbulon qdo sekret,
               skandale krejt profesion e shum perkushtim,
               ski pshtim kejt qa muj me t'dhon osht ni ngushllim

               ref.

               frajerin e ki me t'qu n'shopping
               shfalerin e ki me t'dhon dopping
               stilin e ki ah fucking
               bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?

               frajerin e ki me t'qu n'shopping
               shfalerin e ki me t'dhon dopping
               stilin e ki ah fucking
               bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?


               nese tvet frajeri a em don,,,qa i thu ?
               nese i thu po,,,t'vet pse bash mu ?
               kallxoj qe jo tipin // po kuleten // ja don,
               e senet tjera me dikon tjeter // i bon
               se ki nevoj per sponzor // je ne koncesion // per ty nuk o zor, muaah(K) // mirmengjesi // nuk ka dashni deklaracion interesi,
               i thu je simpatik // aty ktu naj trick,
               bon muhabet me tipin veq me t'qu n'butik,
               je lumtur se tipi t'qon shpesh ne shopping,
               ki mobill me roming e une e di dopping,
               je e qart // je e trent // je e fort fizikisht,
               e papar // e krisur // e smut psiqikisht,
               per ty o ky sen // vesht mos i mbyll,
               jeten e ki sheize // e knej um shitesh yll,


               ref.

               frajerin e ki me t'qu n'shopping
               shfalerin e ki me t'dhon dopping
               stilin e ki ah fucking
               bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?

               frajerin e ki me t'qu n'shopping
               shfalerin e ki me t'dhon dopping
               stilin e ki ah fucking
               bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?


               kur po t'thot qe tdu // a pernime po i beson ?
               edhe kur po t'sheh me tjera nuk po i intereson,
               kuptoje qe sja nin per ty // po veq per euro,
               kqyre a po rrin me ty kur te bjen xhepi ne zero,
               pe du edhe ni muahh(k) per ato jo rutine,
               maje n'men sepse je me to kejt e din,
               t'puth n'oborr t'shkolles // per me ra ne sy te njerzve,
               qe ti // mas pushimit // mi ja ble ni mbushje t'pesve,
               ose mas msimit me qu te shpia // me taxi privat,
               edhe me to me shku me marr // per qdo nate,
               ti me stil atraktive // e me trup e n'tana anet,
               e paparashikushme // e mrekullueshme per inat,
               edhe e gzushme // qe menon se ke hi te loja,
               pernime // veq une mo per to nuk kom nevoje,
               per ty // i bon kto sene // e tipin qe e ke kall ?
               ti mu kon me mu // duhesh mu kon shum ma e gjall,

               ref.

               frajerin e ki me t'qu n'shopping
               shfalerin e ki me t'dhon dopping
               stilin e ki ah fucking
               bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?

               frajerin e ki me t'qu n'shopping
               shfalerin e ki me t'dhon dopping
               stilin e ki ah fucking
               bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?


               shopping ... dopping ... fucking ...
               bitch .. qka don mu bo kur te rritesh ?

               shopping ... dopping ... fucking ...
               bitch .. qka don mu bo kur te rritesh ?
               qka don mu bo kur te rritesh ?
               bitch .. qka don mu bo kur te rritesh ?
               Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

               If your MIND isn't OPEN ,
               Keep Your MOUTH shut TOO.
               Sue Grafton

               Comment


               • #16
                Albanian Etno Engjujt

                [Mc'M]
                Une jetoj kuq e zi marr frym shqip
                shoh kuq e zi gjaku m'rrjedh shqip
                jetoj ktu me fis me tradit e bajrak
                me kanun e me ligj me fis e me gjak

                [Groph Monte]
                Ku dhe guri osht i amel ku dhe vendi ka fjal
                dhe ku nihet pushka kur ke na ka lind djal
                dhe ku shtrohet sofra fillon nxehet votra
                ku dhe pika ma e dobt ne moral osht motra

                [Chorus 2x: Lyrical Son]
                Red n'black i dress eagle on my chest
                It's good to be an ALBANIAN
                Keep my head up high for that flag i die
                Im proud to be an ALBANIAN

                [Groph Monte]
                Yo,yo,yo,yo kuq e zi me rrjedh gjaku neper vena
                e ne qelize gjall shpendi me dy krena
                vend i bekum tona senet ktu i gjen
                mos te folim vese edhe guri ketu vlen
                vjetersina e gurina malet plot me barot
                det e bregdet fusha te ujituna me lot
                me fisnik e fise me lahuta e qifteli
                me nje emer te madh te shenjt shqipni

                [Chorus 2x: Lyrical Son]
                Red n'black i dress eagle on my chest
                It's good to be an ALBANIAN
                Keep my head up high for that flag i die
                Im proud to be an ALBANIAN

                [Mc'M]
                Une shoh kuq e zi ,jetoj vdes kuq e zi
                marr fryme kuq e zi besoj kuq e zi
                jetoj ku kanga jepet si kushtrim
                si ne fushebetej si nje lindje e varrim
                ku shqiponja ulet i ngul thonjt e ulet ne toke
                ku fjala ka peshe qe nuk matet me "ok"
                ku vijat e dores thojn njetin tregim
                ku rrudhat ne ball flasin per mundim

                [Groph Monte]
                Flas kuq e zi ,godas kuq e zi
                une degjoj kuq e zi ,shenoj kuq e zi
                nji dashni me vlon per ket fis e ket far
                pra zemra jeme Im proud to be Shqiptare

                [Chorus 2x: Lyrical Son]
                Red n'black i dress eagle on my chest
                It's good to be an ALBANIAN
                Keep my head up high for that flag i die
                Im proud to be an ALBANIAN...
                And I was shakin' at the knees
                Could I come again please.
                Yeah the ladies were too kind
                You've been - thunderstruck, thunderstruck

                Comment


                • #17
                 Qendro Unikkatil

                 Kqyri nalt ret e shqiptart ne qiell
                 Perdit po lusin zot me na dhon pak diell
                 Shpirti n'paq n'Engjuj jeni shendrru
                 Je n'Parajs e mo nuk ka nevoj mekatnu
                 Drit i past shpirti kurr sju harroj
                 Sa t'egzistoj
                 une juve ju kujtoj
                 Edhe pse sju kuptoj
                 qysh i lat nanat vet?
                 Thu o kon kismet
                 po mu rrena sun um shet
                 Un e di shum mire ju per qka keni shku
                 Engjulli i Vdekjes prom me ka kallxu
                 E ne enderr u m'tha un ata si kom marr
                 Tha ishin lodh me jet ata vet u m'kan ardh
                 Tragjedi qysh rinia sot leht po mashtrohet
                 Prind kan harru qysh fmija edukohet
                 Pom dhemb kryt lot pikojne prej dites qe e gjeta
                 Fakti qe shqiptari merr lakmi n'analfabeta
                 E qikjo ish jeta
                 si hendikep me t'meta
                 Injoranca na qerroi me at u zhduk edhe verteta
                 Sdi qysh me sheru
                 ket smundje qe kemi n'tru
                 Edhe ngjyrat e flamurit kta po dojn tash me na ndrru
                 Yeah...
                 Po per hater t'Skenderbeut ngjyrat s'bon mi prek
                 Sa deshmor e deshmore per kuq e zi kan vdek
                 Si martir te vertet po na kejt i kem harru
                 Edhe Zotin shpesh e ves, QA NA GJETI JEM TRANU?
                 Pse ky fmi merr ecstacy?
                 pse kjo nana veshet zi?
                 Pse rinia depresohet e bohet kishe nuk jau nin
                 Hajt ti se un mir e di
                 edhe un jom kon ne kpuca tua
                 Ti spo munesh me besu, EDHE KY O KON SIKUR UN A THUA?
                 Po me tvertet jom kon e di qysh e ndjeni veten
                 Jeta sju kupton e as ju se kuptoni jeten
                 Thu a jemi t'mallkum?
                 ondrrat tona shkatrrun?
                 Ditet e bardha ku na shkun?
                 2000 VJET ALA SU GZUM
                 Pse? un po du me dit
                 Pse? mo nuk muj me prit
                 Pse shqiptart jon rraskapit?
                 Pse mo nuk pi qelim syt?
                 Pse e njekem at turqi?
                 Pse i njekem ata shki?
                 Kishe per liri
                 po vet u bonem edhe ma t`zi
                 Po hajt mo me pse se nuk jom Sterjo Spase
                 Jom ka foli shum njerzt thojn MO SE TVRAS
                 E nime po menon qe ma nin ti qa thu??
                 Tha gjyshi me luftu
                 tha kurkujna mos mju tut
                 Se jom si Gjon Tush Paloka
                 kur flas dridhet toka
                 E mor babloka
                 sa leht pot hupke koka
                 N'ket bot ku ski shok'
                 gjithqka ish e kot
                 Ku vllezerit e motrat kacafyten per ni vot
                 Huh...
                 mire ja qellove, e din per kon po flas
                 Mos harro as per ni qast
                 shum gabim e keni tash
                 Flas per Thaqin e Rugoven
                 PSE KTA SPO KUPTOHEN?
                 Pse spo mirren vesh vlla, PSE SPO PERQAFOHEN?

                 Chorus 2x:

                 E kam nje deshire ,QENDRO
                 hey vlla tash ndegjo QENDRO
                 edhe pse osht shtire
                 tlus QENDRO
                 (Qendro vlla)
                 E di qe tsulmojne QENDRO
                 pa faj t'sakatojne QENDRO
                 po prap ty po t'lutem QENDRO
                 (Qendro vlla)
                 And I was shakin' at the knees
                 Could I come again please.
                 Yeah the ladies were too kind
                 You've been - thunderstruck, thunderstruck

                 Comment


                 • #18
                  Dashnorja - Gili


                  Thuaj JO!! Asaj dhe familjes..
                  Neser do te behet vone..
                  Mos hyj pa zemer ne kete lidhje,
                  Mos u marto,ti nuk e don...
                  I thuaj JO,se pari vetes,
                  Neser do te behesh burr,
                  Mos ik nga faji i se vrtetes,
                  Nese martohesh,s'me sheh me kurr...

                  Refreni:

                  Un dashnore nuk te behem,
                  Enderroj familje,femi te kem ndonjehere,
                  Zdua nga njerzit te turprohem,
                  Te tregojn me gisht nga un si e pa vlere,
                  Un dashnore nuk te behem,
                  Do ta marr me vete dhembjen e perjetshme,
                  Zdua nga njerzit te turprohem,
                  Te jetoj si mekatare e pandershme....

                  Keto jan chaste kur po vendosen,
                  Shtigjet tona te ardhmeris,
                  Sa shum zemra po plagoset,
                  Nga nje mohim i dashuris,
                  I thuaj JO,se pari vetes,
                  Neser do te behesh burr,
                  Mos ik nga faji i se vrtetes,
                  Nese martohesh,s'me sheh me kurr..

                  Refreni:

                  Un dashnore nuk te behem,
                  Enderroj familje,femi te kem ndonjehere,
                  Zdua nga njerzit te turprohem,
                  Te tregojn me gisht nga un si e pa vlere,
                  Un dashnore nuk te behem,
                  Do ta marr me vete dhembjen e perjetshme,
                  Zdua nga njerzit te turprohem,
                  Te jetoj si mekatare e pandershme....
                  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

                  If your MIND isn't OPEN ,
                  Keep Your MOUTH shut TOO.
                  Sue Grafton

                  Comment


                  • #19
                   Pyes Lotin - Elsa Lila

                   Tė flisja gjuhėt e gjithė botės
                   e tė mos ndjeja dashurinė
                   do isha si njė gur i heshtur
                   kėmbanė harruar nė vetmi.

                   Tė gjithė pasurinė e ndaja
                   tė mos shihja varfėri
                   tė digjej trupin do ta falja
                   e le tė bėhej hi.

                   Sė ėndrrat edhe shpresat
                   pa dashurinė janė thjesht njė iluzion
                   ndaj dua o njeri, t'i fal pak dashuri
                   pa tė ēfarė ėshtė kjo botė, a e kupton?

                   (refren)
                   Se loti qė pikon, njė zemėr lėndon
                   i vogėl na duket, i madh sa njė glob
                   o botė e di se ē'tė mundon
                   se ka njerėz sot dhe duan vetėm lot
                   s'njohin dashurinė, s'njohin mirėsinė.
                   -----------

                   Tė flisja gjuhėt e gjithė botės
                   e tė mos ndjeja dashurinė
                   do isha si njė gur i heshtur
                   kėmbanė harruar nė vetmi.

                   Tė gjithė pasurinė e ndaja
                   tė mos shihja varfėri
                   tė digjej trupin do ta falja
                   e le tė bėhej hi.

                   (Refreni)

                   Dashuria, ėndrra, shpresa
                   kė tė zgjidhja nga tė tria
                   dhe njė natė lotin pyeta
                   mu pėrgjigj... Dashuria
                   Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

                   If your MIND isn't OPEN ,
                   Keep Your MOUTH shut TOO.
                   Sue Grafton

                   Comment


                   • #20
                    Elsa Lila - Larg urrejtjes

                    Cdo dite qe zbardh
                    Une penen marr,
                    Shkruaj dashuro ne shpirt
                    Se nga dashuria erdhem ne kete bote dhe ne
                    Sot e shoh ne mjegull
                    …………..ne re
                    sot e ndiej te strukur larg
                    dua t’i bej strehe

                    Ne syte e endrres
                    Ylber i shpreses
                    Vjen e me zbulon kaltersine

                    Si vjen rrotull Toka
                    Perreth diellit rrezear
                    Edhe ne rreth miresise
                    Te marrim drite prej saj

                    Vjen si klithme zemre
                    Mos urre ne jete
                    Larg nga ne urrejtje,
                    …………te urrej…

                    Vjen deshire zemre
                    Dashuro ne jete
                    Sa m’u lodh kjo fjale
                    ……………ky shpirt…

                    Nese nje cast
                    Troket nga larg
                    Nje kujtim qe thote:
                    ……………Urre!
                    Varken e harreses
                    Merre ti dhe larg lundro
                    Vala ia nis nje kenge
                    ……………harro

                    Ne fund te detit
                    Gremis urrejtjen
                    Qe as varr mos te kete
                    Ne kete jete
                    Ne fjalor te zemres
                    Te mos jete urrejtja fjale
                    Dua gdhendur te lexoj
                    Dashuro dhe fal..
                    Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

                    If your MIND isn't OPEN ,
                    Keep Your MOUTH shut TOO.
                    Sue Grafton

                    Comment


                    • #21
                     Vetem 5 minuta Agron Berisha

                     E bukur simpatike je
                     t'gjitha ti i ke
                     plotesoma deshiren vetem 1 here
                     miss te quajne ne shkolle
                     e dime edhe ne
                     nuk eshte kompliment
                     po gje e vertete
                     ty cdo kush te enderon
                     ty cdo kush te deshiron

                     (Ref)

                     Vetem 5 minuta
                     dhe jo me shume
                     plotesoma deshiren
                     te jesh me mua
                     jeta kalon si nje lume i shpejte
                     plotesoma deshiren ndonjehere
                     And I was shakin' at the knees
                     Could I come again please.
                     Yeah the ladies were too kind
                     You've been - thunderstruck, thunderstruck

                     Comment


                     • #22
                      Telefonate Zemrash - Francesk Radi me Mariza Ikonomi

                      Sot ke ditelindjen bija ime
                      por une jam larg e nuk vij dot
                      Ne ēast me celin plot kujtime
                      ē te them me pare ne telefon

                      Kujtoj me mall diten kur linde
                      ēastin kur vura emrin tend
                      une te quajta Saranda,
                      sa ty i bukur eshte ky vend
                      sa ky qytet te rrosh ti Sara
                      lotet si deti Jon.

                      Tani qe flas me ty o babi
                      ne duar mbaj fotografin
                      bashke me ne eshte edhe mami
                      me puth ajo me puth dhe ti

                      Zerin degjoj ne telefon,
                      dhe si me duket nuk e di
                      prap me puth, me perqafon
                      tamam si ktu ne fotografi
                      kur ta mbyllesh telefonin
                      une do te degjoj perseri.

                      A mund ta shuajme diellin e zjarrte
                      A mund te shterrim nje oqean
                      Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
                      le te jene sado larg.

                      Nje dite do kthehem perseri
                      dhe bashke do te jemi ne te tre
                      do te bejme fotografi
                      me ngjyra malli nuk do te jete.
                      Nje premtim do bejne syte
                      ndarje me asnjehere.
                      Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

                      If your MIND isn't OPEN ,
                      Keep Your MOUTH shut TOO.
                      Sue Grafton

                      Comment


                      • #23
                       Francesk Radi - Humba Pranveren

                       vetem jam nga nena larg
                       Bregun shikoj, po kthehem prape

                       Kjo zemra ime sa s'u ēa,
                       sot e kuptoj,
                       Fshiva lotet dhe mora rrugen
                       kur nata ra.

                       Sa iluzione njeriu ka,
                       jete e veshtire
                       Vitet ikin, m'u zbardhen floet,
                       si bora e bardhe

                       Syte e mi jane te perlotur,
                       sa mall qe kam
                       Te trishtuar, te plagosur,
                       zemren e kam.

                       (refren)
                       Erdha, erdha, mos ma mbyll deren,
                       pritem, pritem, humba pranveren
                       Djalin, vajzen dhe nenen time
                       do ti puth me mall.

                       Nuse, nuse, t'u celen syte
                       erdha, erdha, sa je merzitur
                       Vetem, vetem, se shtyva jeten,
                       hapma porten ooo
                       hapma porten oooĀ…

                       Mesnata iku drita ra,
                       nje lot pikoi
                       Putha letren ku malli digjej,
                       do kthehem prap.

                       Syte e mi jane te perlotur,
                       sa mall qe kam
                       Te trishtuar, te plagosur,
                       zemren e kam.
                       Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

                       If your MIND isn't OPEN ,
                       Keep Your MOUTH shut TOO.
                       Sue Grafton

                       Comment


                       • #24
                        Ecen Ne Shi Aleksander Gjoka

                        Me flokė tė lagur
                        me sy tė plakur
                        Ecėn nė shi

                        Me ėndrrėn fikur
                        Shpres' e arratisur
                        Ti ecėn nė shi

                        Me flokė tė lagur
                        me sy tė plakur
                        Ecėn nė shi

                        Me ėndrrėn fikur
                        Shpres' e arratisur
                        Ti ecėn nė shi

                        Ref : ( 2 herė )

                        Sytė e tu nuk qajnė
                        Lotėt janė tharė
                        Vajzė e plakur
                        Ti ecėn nė shi .

                        Natėn zgjove
                        Kur ti thirre
                        Dėshpėrimi
                        Nuk ka kuptim .

                        Merrni arin
                        e kėsaj bote
                        dhe mė ktheni
                        e prapė rininė .

                        Tė dridhet buza
                        Nga hidhėrimi
                        Por shpreso

                        Tė kthehet mbrapa
                        Ajo qė iku
                        Jetėn jeto.

                        Ref : ( 2 herė )

                        Sytė e tu nuk qajnė
                        Lotėt janė tharė
                        Vajzė e plakur
                        Ti ecėn nė shi .
                        And I was shakin' at the knees
                        Could I come again please.
                        Yeah the ladies were too kind
                        You've been - thunderstruck, thunderstruck

                        Comment


                        • #25
                         Shpirt Magjie Sabri Fejzullahu

                         Paska reshk, kjo bukuri, paska rreshk
                         Trupit tend si i ka hije
                         Vjen e vjen shikimit tim, vjen e vjen
                         sikur vale, liqen Ohrie

                         A je bore e Lubotemit, a je
                         Apo ere e detit Jon
                         S’jam rrugtar maj Tomorit o hej
                         Fytyra jote me freskon

                         Ref.
                         Une nuk di, nuk di, te jem poet
                         Une nuk di te bej vjersha dashurie
                         Nuk ka vjershe qe e ze brenda
                         Frymen tende, shpirt magjie (2x)

                         Paska reshk, kjo bukuri, paska rreshk
                         Trupit tend si i ka hije
                         Vjen e vjen shikimit tim, vjen e vjen
                         sikur vale, liqen Ohrie

                         Nuk ka ngjyre ne fund te detit, nuk ka
                         As ne qiell aq shume kaltri
                         Sa ka trupi shpirti yt, sa ka
                         Aq freski, aq bukuri
                         And I was shakin' at the knees
                         Could I come again please.
                         Yeah the ladies were too kind
                         You've been - thunderstruck, thunderstruck

                         Comment


                         • #26
                          Francesk Radi - Rock i burgut


                          Burrel!
                          I lindhur jam tek burgu i vjetėr
                          Me zemėr plagė me mall tė madh
                          Shoh dy gisht qiell, s'kam dy gisht letėr
                          Mendimin tim e bėra zarf

                          I lidhur, nėnė, tek burgu i vjetėr
                          Me zemėr plagė me mall tė madh
                          Shoh dy gisht qiell, s'kam dy gisht letėr
                          Lirinė e kam kaq pranė dhe larg

                          Nė terr tė natės kėrkoj lirinė
                          I vetėm jam pa asnjė shok
                          Muret mermer, ngado zinxhirė
                          Prangat pėrplas nėn ritmin rock

                          (refreni)
                          Sa pranė dhe larg qėnka liria
                          Nėn ritmin rock unė protestoj
                          I lidhur nėnė mė shkoi rinia
                          Harrova veten sot nėn ritmin rock


                          Eshtė rocku ynė i revoltuar
                          Sa pak liri sa shumė gardianė
                          Nėn tė ritmin rock jam i harruar
                          Lirinė e kam kaq larg dhe pranė

                          Nė terr tė natės kėrkoj lirinė
                          I vetėm jam pa asnjė shok
                          Muret mermer, ngado zinxhirė
                          Prangat pėrplas nėn ritmin rock.
                          Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

                          If your MIND isn't OPEN ,
                          Keep Your MOUTH shut TOO.
                          Sue Grafton

                          Comment


                          • #27
                           Engjejt vrasin njelloj Besa

                           Nata e pagjume brengat numeron
                           lotet ne nje lum kujtimesh shkojne
                           gjak i tradhetuar ngjyre nderron.
                           Rrahjet s'i degjoj, duart mezi mbaj
                           ky zhgenjim i hidhur ty s'te fal
                           jo nuk jam mizore pse deshmoj
                           engjejt te vrasin njelloj

                           Do te marri malli, mos harro
                           syte kur ti mbyllesh mos shiko
                           hija e mekatit s'te frikson
                           Moho.....!
                           shko se tjeter zemer te kerkon
                           le te jete ajo qe sot vajton
                           ty as dashuria s'te ndryshon
                           Prano....!

                           Shekuj s`do te pres,
                           enderrat do ti zgjoj
                           ky denim per shpirtin perfundoi
                           veshur ne te zeza me s'jetoj
                           Parajsa te dy s'na pranon

                           Do te marri malli, mos harro
                           syte kur ti mbyllesh mos shiko
                           hija e mekatit s'te frikson
                           Moho.....!
                           Shko se tjeter zemer te kerkon
                           le te jete ajo qe sot vajton
                           ty as dashuria s'te ndryshon
                           Prano....!

                           A mundem vall e vetme
                           fundin ta shoh qarte
                           a do ti tradhetine
                           une ta pranoj pa fjale?
                           a mundesh valle te zgjohesh
                           larg nga trupi im?
                           se po mesove
                           se qielli paska kufij
                           fundin jo z'dua ta di
                           mos me harro

                           Do te marre malli, me beso
                           rrugeve perlotur mos ndalo
                           dashuria ime s'te mjaftoi
                           prano.....!
                           ishe e gjithe bota me beso
                           por un me te tjere s'do jete njelloj
                           ajo qe ne deshem perfundoi

                           Po te mori malli, mos trego
                           syte mos i fshij e me shiko
                           netet e mekatit meshiro...

                           pranooo
                           And I was shakin' at the knees
                           Could I come again please.
                           Yeah the ladies were too kind
                           You've been - thunderstruck, thunderstruck

                           Comment


                           • #28
                            Syte E Tu Frederik Ndoci

                            Syte e tu, sytė e tu,
                            Me gjithė dritat qe kam pare,
                            Me gjithė yjet rreze ar
                            Me gjithė lume, liqene blu
                            Shembellejne sytė e tu.

                            Qesh atje fytyra ime
                            Shket njė varke me gezime.
                            Fluturon njė pulebardhe
                            Unė e ti te pandare,
                            Ti deti unė lundertar.

                            Ja erdhem ne do ikim larg
                            Lumturi e gjatė dhe fillestare.
                            Qe tani gjokset po t'i hapim
                            Rruget tona mbushur me petale.

                            Syte e tu, sytė e tu,
                            Sa i shoh me sjellin behare
                            U them se jam kėtu
                            Dhe qeshin sytė e tuuuu.
                            And I was shakin' at the knees
                            Could I come again please.
                            Yeah the ladies were too kind
                            You've been - thunderstruck, thunderstruck

                            Comment


                            • #29
                             Pranvera Do Lule Shume Frederik Ndoci

                             Guri i vogel ne lendine,
                             Mbi barin qe ndriste ne vese
                             ne prag pranvere, nje lule gjeta
                             erdhi pranvera, thirra menjehere.

                             Buzeqeshi motra ime,
                             sa desha ti thur nje kurore,
                             me kot vrapova edhe kerkova
                             te tjera lule jo nuk gjeta dot.

                             (refren)
                             Nje pike vese mbi faqe ra
                             o moter une lulet ku ti gjej,
                             ajo e dinte ndaj me tha
                             pranvera me nje lule jo nuk vjen,
                             jo nuk vjen.

                             Si lendine vet femijerija
                             por fjalet e saj jo si harroj,
                             sot me thote koha, dhe vete rinia
                             me e bukur jeta behet me shume shoke.

                             (refren)

                             Keshtu dhe jeten, se ben nje dite,
                             nje lume i vetem, se ben nje det.
                             Kishe te drejte o moter them,
                             pranvera me nje lule s'vjen. (2 here)
                             And I was shakin' at the knees
                             Could I come again please.
                             Yeah the ladies were too kind
                             You've been - thunderstruck, thunderstruck

                             Comment


                             • #30
                              Rrisim Jetėn Tonė Vaēe Zela

                              Rrjedhin o mengjeset,
                              rrjedhin si ujevara,
                              ja keshtu mes njerezve,
                              jeta jone hedh hapat

                              Hyj dhe une mes tyre,
                              shtoj nje fjale, nje kenge,
                              eshte kjo kenge e jetes,
                              per ty Shqiperi,
                              per ty Shqiperi moj nane

                              Refren
                              Me merr ne krahet e tua,
                              si merr femijen nena,
                              qe ballin te ma puthi,
                              edhe dielli edhe hena.

                              Une marr nga drita jote,
                              ti merr nga zemra ime,
                              dhe dore per dore rendim,
                              e shtrenjta jeta ime.

                              Rrjedhin o buzembremjet,
                              rrjedhin kalterojne,
                              ne nje kend te globit,
                              rritim jeten tone

                              Hyj dhe une mes tyre,
                              shtoj nje fjale, nje kenge,
                              eshte kjo kenge per jeten,
                              per ty Shqiperi,
                              per ty Shqiperi moj nane
                              And I was shakin' at the knees
                              Could I come again please.
                              Yeah the ladies were too kind
                              You've been - thunderstruck, thunderstruck

                              Comment

                              What's Going On

                              Collapse

                              There are currently 160 users online. 10 members and 150 guests.

                              Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                              Working...
                              X