Announcement

Collapse
No announcement yet.

Parlamentarizem apo Pordhlamentarizem?

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Parlamentarizem apo Pordhlamentarizem?

  Kam ndijekur keto dite parlamentin Shqiptar dhe vertet mund te konsiderohet vazhdimi i nje telenovele te deshtuar qe zgjat pambarimisht dhe pa pike lidhje. Ku?
  Ne te tera aspektet.
  E fillojme me ate moral... e c'moral kur nje tufe idiotesh te pashkolluarish, matrapazesh, te degjeneruarit vetem moral nuk percjellin tek te tjeret (populli) por i fusin idene mases qe te jesh si keta Parlacomentaret duhet te jesh si ata ne cdo qelize.
  Politik.... po ketu gargarisin gjithe diten a thua i zgjodhen te tera hallet politike te ketij vendi dhe tani do kalojne ne planin global me ideologjite e tyre shpellare dhe pa pike lidhje me ate qe mendojne se jane.
  Ekonomik... ketu mund te argumentojme te tere dhe ta mbajme kete teme deri sa te na mbarohen ditet e perendise per te kuptuar konceptet ekonomike te ketyre Neologeparlamentareve tane qe nate e dite mendojne si te risin ekonomine e xhepit te tyre.

  etj etj....


  E hapa kete teme e te diskutohet per realitetin e perditshem qe na servilin keta degjenerata qe na perfaqesojne dhe te tallemi deri diku me pikpamjet e tyre. Lejohen cdo lloj komentesh por do u lutesha admineve ose moderatoreve te mos lejojne shume chit chate qe do ja humbasin konceptin temes.

  Diskutim te kendshem.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 • #2
  Une nuk eshte se jam shume afer ngjarjeve politike andej,por nje dicka eshte lehtesisht e konstatueshme ne dy dekada e gjysem,deshira e rinise per te ikur,dhe jo vetem.
  Ky parameter tregon pastertisht mjerimin e nje vendi qe menaxhohet ekstremisht keq politikisht e ekonomikisht,qe shihen vetem interesa kolltuqesh dhe tenderash me miq.
  Nga shqiperia deshiron te ik intelektuali ,se nuk gjen veten dhe velrsimin e duhur qofte ekonomik qofte mundesia per te shpalosur vetveten e ti ne fushen ne te cilen ndihet i zoti dhe munde te kontriboje per komunitetin e me gjere.
  As bujku apo cobani apo punotori i thjeshte,se ska asgje qe favorizon as kete sektor te punes apo bizneseve te vogla.

  Pastaj sektori i taksapagimit sikur shqiperia full me shtrese te meseme e te pasur,(nderkohe dihet se si jane % me e madhe e popullsise)taksa qe rriten , rriten deri ne palc,frika e njerzve qe sdo ja dalin detyrimeve te muajit,ujit e dritave eshte dicka e trisht.
  Tani keta derrat qe bertasin paralment,kur miratojne ligje dhe masat e shtimit te taksave ne shume dimensione,e kane pyetur veten cbehet per kete popull per shtim te vendeve te punes,te ardhurave familjare?
  C"behet per sektorin e zhvillimit?
  C"behet per sektorin e bujqesise? (pasi ne jemi pjeserisht nje vend bujqesore qe importojme lakra e domate se as ato si bejme vete).
  PErfundimisht pervec betonizimit pa urbanistik ,pervec nje ndotje ajri ne qytet e medha ,pervec mungeses se ujit te pishem nuk shikoj shume gje te stimuloje masen Shqiptare te mos mesyje gjithnje rruget e botes.
  Dhe si perfudnim nje pupull pa rini dhe qe rrit filiza qe deshirojne vetem ikjen,ai Komb eshte nje Komb i pa shpirt ne brnedesi i pa motivacion per te nesermen.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment


  • #3
   Si perfundim dolen ne ato qe priteshim, u rikthyem ne kohen e nje parti dhe populli rreth saj, te pakten kete sygjeron lideri yne pervers dhe diktatoruc. Ta gezojme nenen parti dhe lart e me lart ju o llumi i ketij vendi te mjere.
   Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

   Comment


   • #4
    Kur ke opozite te deshtuar,normal qe nje parti do mbesi
    https://youtu.be/bo_efYhYU2A

    Comment


    • #5
     Originally posted by Abis View Post
     Kur ke opozite te deshtuar,normal qe nje parti do mbesi
     Kur keni kete mendje ta gezoni kthimin pas... Gezuar o popull qe je mesuar vec te ta hypin.
     Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

     Comment


     • #6
      Ku eshte ky opsioni dislike?
      https://youtu.be/bo_efYhYU2A

      Comment


      • #7
       Originally posted by Abis View Post
       Ku eshte ky opsioni dislike?
       Thuaje me ze s'ka problem.
       Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

       Comment

       What's Going On

       Collapse

       There are currently 133 users online. 9 members and 124 guests.

       Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

       Working...
       X