Announcement

Collapse
No announcement yet.

Horoskopi : Parashikimi per sot

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Horoskopi ditor pėr ditene shtune - 16. shkurt 2019
  DASHI21. mars - 20. prill

  Pozicionimi i Hėnės do ketė ndikim goxha pozitiv tek jeta juaj ne ēift sot. Do jeni shumė mė tolerantė dhe mė pak kėrkues se kohėt e fundit. Beqaret do kenė shume pretendime dhe nuk do arrijnė dot te gjejnė njė person qe t’ua pėrmbushė te gjitha kushtet. Financat mund te marrin njė drejtim tjetėr shume me te mire nga me pare. Do ndiheni shume te kėnaqur dhe te qete.
  DEMI21. prill - 21. maj

  Ka rrezik qe nen ndikimin jo te mire te yjeve te jeni acarues gjate kėsaj dite dhe te bėni gabime te njėpasnjėshme. Partneri here do duroje, por here do tregohet vėrtet i ashpėr. Beqaret duan vėrtet ta stabilizojnė jetėn e tyre, por rrethanat nuk do jene te favorshme. Ne planin financiar ekuilibri do te prishet dhe do gjendeni shpesh ne situata goxha delikate.
  BINJAKET22. maj - 21. qershor

  Do kaloni momente fantastike gjate kėsaj dite pranė personit qe dashuroni dhe do doni qe dita te mos ketė fund. Shpesh do ndiheni si ne ėndėrr. Beqaret do ėndėrrojnė me shume nga sa duhet dhe realiteti do ju duket paksa i hidhur. Gjendja e financave do jete me e mire, por kjo nuk do te thotė qe ju te kryeni shpenzime te pamenduara te cilat mund t'ua tronditin situatėn.
  GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

  Nuk do e keni shume te lehte te pranoni ēdo gjė qe do ju kėrkojė partneri gjate kėsaj dite dhe mundet edhe te konfliktoheni me te. Nėse nuk doni qe gjerat te marrin vėrtet tatėpjetėn me mire merrni masa dhe flisni hapur pėr gjithēka. Beqaret do jene me te disponueshėm pėr ta gjetur gurin e ēmuar dhe mund te kenė disa njohje. Ne planin financiar ēdo gjė ka pėr te ecur mire.
  LUANI23. korrik - 22. gusht

  Marrėdhėnia juaj ne ēift nuk ka pėr te qene shume e mire sot. Do jeni te pandėrgjegjshėm pėr hapat qe do hidhni dhe nuk do e kuptoni as kur te gaboni. Beqaret do kenė njė dite shume me ndryshe nga me pare dhe do pėrjetojnė emocione me te veēanta. Me shpenzimet duhet te jeni pak me te kursyer sepse po u nxituat mund te bėni gabime me pasoja pėr te ardhmen.
  VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

  Do keni me shume se kurrė besim tek partneri juaj sot dhe marrėdhėnia me te do jete shume me e ngrohte. Do i zgjidhni edhe disa probleme te se shkuarės. Beqaret do kenė probleme serioze nėse hidhen ne krahėt e te panjohurve. Fatmirėsisht financat do jene te bekuara dhe do mund te kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme. Disa mund te heqin edhe disa para mėnjanė.
  PESHORJA24. shtator - 23. tetor

  Edhe pse situata ne jetėn tuaj ne ēift do pėrmirėsohet sot, serish nuk do jeni plotėsisht te qete pranė atij qe dashuroni. Pėrjetimet negative te se shkuarės do ju lėnė hije dyshimi. Beqaret duhet te reflektojnė me shume kujdes para se te hedhin ēdo lloj hapi ne mėnyrė qe nesėr te mos vuajnė. Situata financiare do jete tejet e ndėrlikuar. Kujdes me ēdo hap.
  AKREPI24. tetor - 22. nėntor

  Dite e paqėndrueshme kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Here pas here do keni edhe debate te forta me partnerin dhe do mendoni njė ndarje. Beqaret do realizojnė disa takime dhe njeri nga personat do ju pėlqejė tej mase. Mos prisni shume qe te hidhni hapa. Gjendja e financave do jete goxha konfuze. Nuk do arrini dot te kryeni as shpenzimet me te nevojshme.
  SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

  Do kaloni momente te vėshtira sot ju te dashuruarit dhe asgjė nuk ka pėr te ecur si e kishit ėndėrruar. Me mire qėndroni pak larg njeri-tjetrit. Beqaret nuk duhet te hidhen menjėherė ne krahėt e dikujt qe i josh sepse mund te lėndohen dhe mund te zhgėnjehen tej mase. Ne planin financiar tregohuni sa me te arsyeshėm nėse nuk doni te keni probleme e vėshtirėsi.
  BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

  Mund te bėni edhe ndonjė ēmenduri te vogėl gjate kėsaj dite vetėm pėr ta ndryshuar rutinėn e jetėn suaj ne ēift. Partnerin do e keni gjate gjithė kohės pranė dhe do bashkėpunoni pėr ēdo gjė. Beqaret nuk duhet te humbin kohen kot, por duhet t'ia shprehin sa me pare ndjenjat dikujt qe pėlqejnė. Ne planin financiar do mbizotėrojė gjithė kohės ekuilibri. Do ndiheni te qete.
  UJORI21. janar - 19. shkurt

  Dite shume e qete dhe e ngrohte kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Ne krahėt e partnerit do pėrjetoni emocione te mėdha si kurrė me pare. Beqaret nuk do e kenė aspak mendjen tek krijimi i njė lidhjeje sepse ka ēėshtje te tjera shume me te rėndėsishme pėr ta. Ne planin financiar nuk do dilni lehtėsisht nga gjendja problematike, pėrkundrazi ndonjėherė do ju duket sikur nuk keni shpėtim.
  PESHQIT20. shkurt - 20. mars

  Do jeni me te vendosur se kurrė t'i zgjidhni mosmarrėveshjet qe ju kane dale ne jetėn tuaj ne ēift sot dhe do ndiheni me te qete. Mbrėmja do jete tejet emocionuese. Beqaret do kenė takime fantastike te cilat do ua ndryshojnė menjėherė jetėn. Nėse tregoheni te pamatur me shpenzimet gjendja e financave do vije duke u pėrkeqėsuar. Tregohuni me te kujdesshėm.
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

  Comment


  • Parashikimi i horoskopit per sot 17/2/2019


   Dashi

   Do ju mungojė gjallėria dhe kjo mbyllje nė veten tuaj, nuk do ju lejojė qė tė jetoni siē duhet sferėn sentimentale. Mundohuni qė tė rizgjoni entuziazmin e zakonshėm, duke ndryshuar tėrėsisht ditėn tuaj.

   Demi

   Prania e Marsit nė qiellin tuaj do tė krijojė njė binom tė pakapshėm sa i takon energjisė. Do tė arrini qė tė ndiqni objektivat tuaj, duke i shoqėruar me vullnetin qė ju shoqėron gjithmonė. Nė dashuri, do tė pranoni qė tė josheni nga persona tėrheqės.

   Binjakėt

   Nisni tė mendoni pėr tė ardhmen, duke vėnė nė jetė projekte me optimizėm, pasi jeni mjaft tė favorizuar. Kjo hapje mendore di ju lejojė qė tė keni sukses edhe nė detajet mė tė vogla, tė cilat do ju dhurojnė kėnaqėsi.

   Gaforrja

   Do tė hyni nė kontakt me persona tė tjerė, nė sajė tė intuitės tuaj e cila nuk do ju zhgėnjejė. Nė dashuri, do arrini qė tė bėni pėr vete, njė person tė cilin e kishit pikasur prej kohėsh.

   Luani

   Mėrkuri nuk do tė ketė ndikim negativ nė shenjėn tuaj, kėshtu qė lėreni veten tuaj tė lirė, duke u udhėhequr nga mendimet. Vetėm me anė tė dialogut, do arrini tė shuani ēdo keqkuptim.

   Virgjėresha

   Mėrkuri do tė jetė dominant nė shenjėn tuaj, ku do ju duhet tė pėrshtateni me vendime jo shumė tė thjeshta dhe do tė pėrballeni me njė situatė tė komplikuar. Bėni kujdes qė tė mos shėnjestroni situata qė nuk kanė lidhje me ju.

   Peshorja

   Merrni nė dorė situatėn dhe veproni, duke e transformuar diēka qė nuk ju pėlqen nė favorin tuaj. Nėse jeni tė rėnė moralisht dhe nuk keni dėshirė pėr tu argėtuar, mos u mbyllni nė kėto ndjesi negative, por pėrballeni ditėn me optimizėm.

   Akrepi

   Mos lejoni qė tė ndikoheni nga ndikimi i kundėr i Marsit, i cili do ju mbush me nervozizėm. Do arrini qė tė ruani energjinė tuaj, me anė tė mėnyrės tuaj tė sjelljes. Ndoshta acarimi juaj mund tė vijė pėr shkak tė xhelozisė sė tepruar.

   Shigjetari

   Mos i nėnvlerėsoni gjėrat e vogla, pasi janė pikėrisht ato qė plotėsojnė tė tėrėn dhe i japin kujtim. Mbani nėn kontroll arrogancėn tuaj dhe jini mė elastik nė raportin nė ēift.

   Bricjapi

   Ndikimi i Mėrkurit do tė bėjė qė tė jeni mė shumė tė komunikueshėm nė raportin nė ēift. Pėrfitoni nga ndikimi i favorshėm i yjeve, pėr tė plotėsuar gjithė nevojat tuaja.

   Ujori

   Yjet nuk do tė kenė aspak ndikim tė favorshėm pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Mėrkuri ju ka braktisur dhe ju do tė mbylleni nė veten tuaj, shkruan noa.al. Ndoshta keni nevojė pėr pushime, pėr tu ndjerė mė tė lirshėm.

   Peshqit

   Do tė jeni mjaft tė fuqishėm nė sajė tė ndikimit tė Mėrkurit, i cili do tė jetė i pranishėm nė shenjėn tuaj. Yjet favorizojė komunikimin dhe ju sqarojnė idetė, nė mėnyrė qė tė keni njė pasqyrė mė realiste pėr situatat personale. Do ju duhet qė tė mbani nėn kontroll emocionet, pėr shkak tė ndikimit qė do tė ketė Neptuni.
   Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

   Comment


   • Demi

    Prania e Marsit nė qiellin tuaj do tė krijojė njė binom tė pakapshėm sa i takon energjisė. Do tė arrini qė tė ndiqni objektivat tuaj, duke i shoqėruar me vullnetin qė ju shoqėron gjithmonė. Nė dashuri, do tė pranoni qė tė josheni nga persona tėrheqės.

    do me thene sot une per peshkim...hahahaha qenka dita ime.


    https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

    Comment


    • Horoskopi ditor pėr ditene hene - 18. shkurt 2019
     DASHI21. mars - 20. prill

     Do jeni shume te pėrqendruar sot ne jetėn tuaj ne ēift dhe do bėni ēdo gjė qe marrėdhėnia juaj te jete e ngrohte. Beqaret do jene gjithė kohės ne kėrkim dhe do e gjejnė shume shpejt princin tyre te kaltėr. Shume gjera kane pėr te ndryshuar rrėnjėsisht ne jetėn e tyre. Financat do mbeten delikate edhe pėr disa kohe. Mundohuni te shpenzoni me kursim.
     DEMI21. prill - 21. maj

     Ata qe janė ne njė lidhje duhet te bėjnė shume kujdes me xhelozinė sepse pa dashje situata mund t'iu dale jashtė kontrollit. Tregohuni sa me te matur. Beqaret do kenė plot takime me persona qe ja vlejnė vėrtet. Mos humbni asnjė mundėsi. Ne planin financiar do hidhni hapat e duhura dhe ēdo gjė do ece me se miri. Rreziqet qe keni ndėrmarrė do sjellin rezultate pozitive.
     BINJAKET22. maj - 21. qershor

     Do jeni shume te pėrqendruar sot ne jetėn tuaj ne ēift dhe do bėni ēdo gjė qe marrėdhėnia juaj te jete e ngrohte. Beqaret do jene gjithė kohės ne kėrkim dhe do e gjejnė shume shpejt princin tyre te kaltėr. Shume gjera kane pėr te ndryshuar rrėnjėsisht ne jetėn e tyre. Financat do mbeten delikate edhe pėr disa kohe. Mundohuni te shpenzoni me kursim.
     GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

     Dite shume e trazuar dhe e mbushur me debate te mėdha kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Shume persona do ndėrhyjnė ne jetėn tuaj dhe do ua prishin atmosferėn. Beqaret nuk do jene te qarte pėr hapat qe duhet te hedhin dhe nuk do i pranojnė te gjitha ftesat qe do iu bėhen. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshėm dhe do arrini t'i zgjidhni shpejt problemet.
     LUANI23. korrik - 22. gusht

     Priten shume pėrmirėsime sot ne jetėn tuaj ne ēift. Partneri do jete gati te beje edhe sakrifica vetėm pėr t'iu lumturuar sa me shume. Beqaret do ja kalojnė mire me miqtė e tyre te ngushte dhe nuk do e ndiejnė aspak nevojėn pėr te ndryshuar statusin. Gjendja e financave do jete e mire dhe aspak problematike. Do mund te kryeni edhe ndonjė shpenzim me tepėr nga zakonisht.
     VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

     Duhet te tregoheni sa me realiste gjate kėsaj dite me personin qe keni ne krah sepse vetėm ne kėtė mėnyrė marrėdhėnia mes jush do mbetet e mire. Beqaret do ėndėrrojnė shume dhe me pas do zhgėnjehen kur gjerat te mos ju ecin si kane dashur. Ne planin financiar nuk duhet te rrezikoni kot se koti sepse do humbni me shume nga sa mund ta keni menduar.
     PESHORJA24. shtator - 23. tetor

     Sot do gjeni mėnyrėn e duhur pėr t'i bere te ditur partnerit sa shume e dashuroni. Ai do ndihet aq mire pranė jush saqė ka mundėsi t'iu beje edhe propozime te jashtėzakonshme. Beqaret do kenė dashuri me shikim te pare dhe gjithēka ka pėr t'iu ndryshuar. Sektori i financave do jete delikat. Mundohuni te ulni sa te mundni shpenzimet qe situata mos pėrkeqėsohet edhe me shume.
     AKREPI24. tetor - 22. nėntor

     Mos u tregoni mediokėr ne jetėn tuaj ne ēift sot dhe mos kėrkoni ta gėnjeni atė qe keni ne krah. Ne kėtė mėnyrė do prishni gjithēka qe keni ndėrtuar deri me sot dhe do krijoni edhe njė pėrshtypje te keqe. Beqaret do bėjnė mire t'i marrin gjerat ashtu si t'iu vijnė pa kėmbėngulur shume. Ne planin financiar duhet te tregoheni gjithė kohės te matur qe te mos keni probleme.
     SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

     Ēiftet do bėjnė mire te mos rrezikojnė shume gjate kėsaj dite sepse mund te gabojnė rende. Merrini gjerat shtruar dhe pėr ēdo gjė bėni parashikime. Beqaret do ėndėrrojnė me shume nga sa duhet dhe realiteti do jete paksa zhgėnjyes. Gjendja financiare do jete e paparashikuar dhe do varet tėrėsisht nga mėnyra sesi ju do veproni. Nėse kryeni shpenzime te konsiderueshme do keni edhe tronditje.
     BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

     Do i merrni gjerat me seriozisht sot juve qe jeni ne njė lidhje dhe do mendoni te jetoni se bashku. Pėrgatituni mire sepse jo gjithēka ėshtė fushe me lule. Beqaret do mund te takojnė persona te veēante me te cilat ja vlen te njihesh. Ne planin financiar do ketė goxha vėshtirėsi, por fale disa miqve te specializuar ne kėtė fushe do ia dilni mbanė me sukses.
     UJORI21. janar - 19. shkurt

     Do e konsolidoni jetėn tuaj ne ēift gjate kėsaj dite dhe do ndiheni shume me te qete. Gjerat do ju ecin ashtu si i kishit ėndėrruar. Beqaret do jene te pėrqendruar tek njė ēėshtje qe ka lidhje me punėn dhe nuk do dėshirojnė te dalin neper takime. Ne planin financiar do keni fat me shumice. Do ndiheni te qete kur te shpenzoni pėr gjerat me te nevojshme.
     PESHQIT20. shkurt - 20. mars

     Ata qe janė ne njė lidhje, me ne fund do afrohen me pranė partnerit te tyre dhe do ia shprehin gjitha ato qe kane menduar prej kohesh. Nėse jeni ende vetėm, mos kėrkoni te bėni asgjė me ngut sepse situata mund t'iu dale jashtė kontrollit dhe keni pėr te vuajtur. Pėr financat do jete dite delikate dhe nuk do mund te kryeni asnjė shpenzim te madh. Beni kujdes!
     Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

     Comment


     • Horoskopi ditor pėr ditene premte - 22. shkurt 2019
      DASHI21. mars - 20. prill

      Parashikohet njė ditė, gjatė sė cilės duhet tė bėni qartėsi lidhur me ndjenjat tuaja. Do ju duhet tė menaxhoni njė situatė nervozizmi dhe mundimi. Nėse keni pėrkrah dikė, pėrfitoni dhe kaloni mė shumė kohė bashkė. Shtyjini pėr mė vonė problemet qė mund tė presin.
      DEMI21. prill - 21. maj

      Horoskopi i kėsaj tė premte sugjeron qė ta shfrytėzoni mė mirė kėtė ditė, pėr tė planifikuar diēka tė bukur pėr fundjavėn. Nė dashuri ėshtė e rėndėsishme qė tė bėni zgjedhje tė arsyetuara mirė. Bėni mirė tė rrini me kėmbėt nė tokė.
      BINJAKET22. maj - 21. qershor

      Do tė keni mundėsi tė shumta pėr tė riparuar disa shkėputje nė raportin nė ēift. Fundjava duhet shfrytėzuar pėr tė rikuperuar energjitė psikofizike. Angazhimi maksimal nė punė, nuk ju ka lėnė kohė pėr dashurinė. Bėni mirė qė tė rishikoni prioritetet tuaja.
      GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

      Do tė jetė njė ditė aspak e favorshme pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Qėndroni sa mė larg provokimeve pasi mund tė humbni toruan. Nė dashuri, duhet tė jeni mė shumė tė pėrkushtuar.
      LUANI23. korrik - 22. gusht

      Parashikohet njė fundjavė e mbushur me mundėsi. Shfaqja e ndjenjave ndaj personit qė keni pranė do ju bėj tė ndiheni mirė. Nė dashuri, duhet tė tregoni kujdes me personat e komplikuar. Ndėrsa nėse jeni nė njė histori tė qėndrueshme, mund tė vijoni qetėsisht.
      VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

      Pėr tė lindurit e kėsaj shenje parashikohet njė e premte plotė me tė reja. Saturni do tė jetė nė anėn tuaj. Mos iu shmangni ndryshimeve vetėm prej frikės, pasi rrezikoni qė tė humbni emocione tė bukura. Nėse jeni vetėm, kjo ditė parashikon mundėsi tė shumta pėr njohje tė reja.
      PESHORJA24. shtator - 23. tetor

      Hėna do tė ketė ndikim mjaft tė favorshėm pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Gjatė fundjavės mund tė pėrballeni me disa situata nė pritje. Sa i takon ndjenjave, do tė ndjeni nevojėn pėr tė riparė situatėn tuaj dhe dyjėzimin mes punės.
      AKREPI24. tetor - 22. nėntor

      Do tė jeni gjithė ide tė reja pėr tė ardhmen, tė cilat do nisni qė ti vini nė jetė qysh gjatė fundjavės. Nėse ka persona apo situata qė ju shqetėsojnė, ky ėshtė momenti pėr qartėsim. Mėrzia mbetet armikja pėr tė lindurit e kėsaj shenje.
      SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

      Gjatė kėsaj fundjave duhet tė shkėputeni nga ēdo ngarkesė. Do tė jeni tė mbushur me konfuzion dhe nervozizėm si pasojė e zhvillimeve tė ditėve tė fundit, shkruan noa.al. Do tė pėrballeni me disa vėshtirėsi ekonomike, ndaj mbani nėn kontroll shpenzimet.
      BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

      Nė sferėn profesionale do tė keni konfrontime. Tė bėrit e ēdo gjėje vetėm ėshtė rruga qė tė mėson se asgjė nuk ėshtė e pamundur. Venusi do ju ofrojė mundėsi tė shumta sa i takon sferės sė ndjenjave. Bėni kujdes ndaj personave tė shenjės sė dashit, gaforres dhe shigjetarit, pasi mund tė keni probleme.
      UJORI21. janar - 19. shkurt

      Gjatė kėsaj dite duhet t’iu pėrkushtoheni mė shumė ēėshtjeve familjare. Duhet tė rrini sa mė larg njė tensioni tė akumuluar nė punė. Lodhja mund t’iu pengojė tė bėni gjithė ēfarė dėshironi.
      PESHQIT20. shkurt - 20. mars

      Pėr tė lindurit e kėsaj shenje parashikohet njė fundjavė e frytshme. Ankthi dhe tensioni i akumuluar gjatė ditėve tė fundit do tė zhduket dhe ju do e gjeni veten mė tė fuqishėm. Do tė kaloni ēdo pengesė, pavarėsisht se do tentojnė qė t’iu vendosin shkopinj nėn rrota. Nėse nė punė keni njė projekt me rėndėsi, mundohuni ta shtyni pėr pak mė vonė.
      Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

      Comment


      • Parashikimi per diten e sotme 23-2-2019

       DASHI:

       Kjo nuk ėshtė njė prej ditėve mė tė mira, pasi ka diēka qė ju shqetėson. Ndjeni njė ndryshim tė fortė prej pak kohėsh, dhe personat qė ju rrethojnė nuk po ju njohin. Ky nuk ėshtė njė moment i mirė pėr dashurinė, pasi ka shumė polemika dhe probleme, sidomos sa i takon lidhjeve qė kanė nisur gabim.

       DEMI:

       Parashikohet njė e shtunė e mbushur me mundėsi tė shumta lidhur me realizimin e njė projekti. Por kjo gjė vlen vetėm pėr ata qė kanė punuar dhe qė mė nė fund mund tė kėrkojnė shpėrblim. Fizikisht nuk do tė jeni nė formėn mė tė mirė.

       BINJAKĖT:

       Ky ėshtė momenti i duhur pėr ti bėrė tė qarta gjėrat nė dashuri. Pas problemeve dhe konflikteve tė fundit, ka ardhur momenti pėr sqarim. Mjaft tė favorizuara janė pajtimet. Edhe pėr ata qė kanė probleme ligjore, ka ardhur momenti pėr pak qetėsi.

       GAFORRJA:

       Gjatė kėsaj tė shtune do ishte mirė qė tė mendoni pėr tu ēlodhur dhe pėr tė marrė veten me tė mirė, duke kuptuar nė tė njėjtėn kohė edhe gjėrat qė nuk funksionon. Dashuria nuk do tė jetė nė formėn e duhur.

       LUANI:

       Dėshira juaj pėr tė qenė personi qė merr vendimet, do ju bėjė shumė tė vėshtirė pėr tu pranuar. Por tashmė ka ardhur momenti qė tė lini mėnjanė ndarjet dhe tė ecni pėrpara. Pėr ata qė janė nė njė lidhje tė fortė, kjo ditė parashikon forcimin e mėtejshėm tė saj.

       VIRGJĖRESHA:

       Kjo ditė ėshtė mjaft pozitive pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Do tė ndikoheni pozitivisht nga personat qė ju rrethojnė. Problemi i vetėm i ditės janė financat, ndaj tė cilave duhet tė tregoni kujdes.

       PESHORJA:

       Tė lindurit e kėsaj shenje kėrkojnė qė tė jenė korrekt dhe shpesh e gjejnė veten duke toleruar sjellje qė nė fakt nuk i durojnė dot. Duhet tė ruani qetėsinė, dhe tė veproni nė momentin e duhur.

       AKREPI:

       Gjatė kėsaj tė shtune, tė lindurit e kėsaj shenje do i japin mė shumė hapėsirė ndjenjave. Ka disa situata, tė cilat kanė arritur nė pikėn kulmore dhe nuk mund tė vazhdojnė mė, ndaj jepuni drejtim. Po ashtu parashikohet pėrhumbje pas ėndrrave tė reja.

       SHIGJETARI:

       Ky ėshtė momenti pėr tu rikthyer nė pistė! Pėr ata qė janė vetėm, parashikohet njė zhvillim i rėndėsishėm. Gjithashtu parashikohet njė periudhė shumė e mirė, pėr gjithė ata qė janė aktualisht nė njė lidhje. Ky ėshtė momenti i projekteve!

       BRICJAPI:

       Dita nuk do tė jetė nė maksimumin e saj, ku tė lindurit e kėsaj shenje nuk do tė kenė ndikim aspak pozitiv sa i takon dashurisė. Dikush do mundohet qė t’iu nervozojė dhe t’iu nxjerrė nga kontrolli. Parashikohet njė e shtunė e mbushur me stres, tension dhe acarim.

       UJORI:

       Kjo ėshtė njė ditė e mbushur me shumė luhatje pėr gjithė tė lindurit e kėsaj shenje. Kėshillohet qė tė tregohet kujdes si pėr sa i takon ndjenjave, edhe raporteve miqėsore dhe familjare, pasi mund tė ketė probleme. Ndėrkohė mjaft tė favorizuara janė takimet dhe miqėsitė e reja.

       PESHQIT:

       Kjo ditė fundjave ka si protagoniste dashurinė. Mund tė dėgjoni diēka tė pakėndshme, e cila nuk ju pėlqen qė ta dėgjoni. Por e vėrteta ėshtė se ju ndjeni nevojėn pėr tė hequr njė peshė nga supet. Mund tė pėrballeni me momente konfliktualiteti
       Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

       Comment


       • Horoskopi ditor, 24 shkurt 2019

        DASHI:

        E diela ėshtė mjaft e qetė pėr jetėn e njė ēifti, e mbushur me gjeste tė vogla qė janė tė kėndshme pėr tė qenė sė bashku. Shijojeni ditėn dhe mos e lodhni veten me mendimet pėr tė ardhmen. Zemrat e vetmuara do tė bėjnė mirė tė dėgjojnė kėshillat e njė shoku pėr njė person. Konfirmimet fillojnė tė mbėrrijnė, angazhimi juaj do tė shpėrblehet nėse ndiqni qėllimin e pėrcaktuar.

        DEMI:

        Projektet e martesės nė horizont pėr shumė Dem ēifte. Tė tjerėt do tė duhet tė kthejnė faqen dhe tė lėnė pas tė shkuarėn. Flirtime nė sytė e beqarėve, disa prej tė cilave mund tė sjellin zhgėnjime, por mos u trembni nga pėrvojat e reja. Mos neglizhoni angazhimet tuaja, do tė ketė sektorė tė ndryshėm qė do t’ju japin kėnaqėsi tė mėdha.

        BINJAKĖT:

        Hėna dhe Urani e shqetėsojnė shenjėn tuaj dhe sot ju pėrjetoni shumė konfuzion. Mos hezitoni tė bisedoni me njė mik apo partner pėr njė zgjedhje pėr tė bėrė. Bearėt do tė duhet tė pėrpiqen tė jetė mė pak tė pavendosur dhe me shumė gjasa do tė marrin hapin e parė. Njė ndryshim nė punė do tė duhet tė trajtohet me vendosmėri. Ju jeni nė njė fazė rritjeje qė do tė japė rezultate tė favorshme.

        GAFORRJA:

        Njė ditė komplekse, por ju ende do tė pėrfitoni nga ajo. Megjithatė, shmangni situatat qė pėrfshijnė keqkuptim me tė dashurin/ėn tuaj. Nėse jeni vetėm sot ėshtė dita e duhur pėr t’u ēlodhur dhe pėr t’i kushtuar vetes kujdesin e trupit dhe mendjes. Ju jeni tė vetėdijshėm pėr aftėsitė tuaja dhe po pėrjetoni njė kohė tė rinovimit tė madh.

        LUANI:

        Hėna nė Gaforre ju ndihmon tė vendosni gjėrat nė rregull. Merreni me menēuri gjithēka dhe gjithkėnd, sidomos duke dėgjuar ata qė doni dhe do tė orientoheni drejt zgjidhjeve tė duhura. Beqaėt do tė duhet tė organizojnė veten mė mirė pėr tė arritur ēdo qėllim mė lehtė. Pengesat qė keni hasur nė punė kanė qenė shumė dhe tani ju duhet tė relaksoheni.

        VIRGJĖRESHA:

        A jeni gati tė pėrjetoni njė ditė tė paharrueshme? Venusi sot njofton njė harmoni tė madhe me partnerin/en dhe momentet e pasionit tė vėrtetė. Nėse jeni vetėm do tė duhet tė dilni nga kthetrat dhe tė mbroheni, disa thashetheme mund tė prishin reputacionin tuaj. Harmonia mes Hėnės dhe Jupiterit favorizon fitime tė shkėlqyera, do tė ketė tė ardhura shtesė qė nuk i prisni.

        PESHORJA:

        Plutoni sot ju bėn nervoz dhe ju largon nga qėllimet tuaja, duke ju bėrė tė shqetėsuar. Pėr fat tė mirė, do tė jetė Jupiteri pėr tė tėrhequr frenat pėr tė mbajtur marrėdhėnien tuaj tė fortė! Kėnaqėsi e madhe pėr beqarėt, sot ju do tė bėni njohje tė reja interesante. Kujdes nga financat, njė investim ose njė marrėveshje e keqe duhet tė mbyllet menjėherė, pasuar nga intuita.

        AKREPI:

        Momenti ėshtė ideal pėr tė dhėnė njė kthesė nė jetėn tuaj, si brenda familjes dhe nė dashuri. Zyrtarizoni njė marrėdhėnie nėse jeni tė sigurt pėr ndjenjat tuaja! Ndryshime vijnė pėr shumė beqarė, ata qė kėrkojnė shpirtin binjak kanė shumė mundėsi pėr ta gjetur atė. Mos e mashtroni veten pėr suksesin e disa projekteve, para se tė shikoni gjėrat shumė optimistė nė mėnyrė objektive.

        SHIGJETARI:

        Sot ju do tė ndjeni njė nevojė tė fortė pėr tė shqyrtuar jetėn tuaj private. Nėse diēka ėshtė e gabuar dhe nuk ju kėnaq, shoqėrohuni nė tė pėr tė kuptuar atė qė kėrkoni. Takime nė terren pėr Luanėt beqarė, pak mundėsi pėr dashuri dhe njė dėshirė e madhe pėr t’i shpėtuar. Opozita e planeteve sot nuk jep shumė mundėsi, nėse duhet tė zgjidhėsh njė ēėshtje tė rėndėsishme, duhet kohė dhe ta shtysh atė.

        BRICJAPI:

        Braktisni veten nė qiellin e sotėm dhe gėzoni kėtė ditė tė bukur! Venusi dhe Marsi, madje edhe nėse kundėrshtojnė, shpallin njė dashuri tė re! Beqarėt do tė duhet tė punojnė shumė pėr tė mos lejuar ndėrhyrje tė jashtme pėr tė manovruar jetėn e tyre. Do tė ketė rezultate tė habitshme nė punė, do tė braktisni frikėn tuaj dhe do tė shkoni drejt qėllimeve.

        UJORI:

        Dita e madhe pėr dashurinė, mund tė strehoheni nė krahėt e tė dashurit dhe tė ripėrtėrini pasionin. Saturni do tė japė ēdo mundėsi pėr beqarėt pėr tė pėrmirėsuar sferėn sentimentale. Sot nuk ka mungesė guximi nė propozimin e zgjidhjeve novatore dhe inovative, ju keni shumė letra pėr tė luajtur.

        PESHQIT:

        Sot ju do tė keni tė gjithė sensin e duhur tė nevojshėm pėr tė rivendosur paqen dhe pėr tė promovuar mirėkuptimin familjar. Ju gjithashtu do tė zgjidhni disa argumente me partnerin/en. Disa kritika tė papritura mund tė lėndojnė disa beqarė, mos u mbyllni dhe flisni hapur. Sot ju do tė vazhdoni tė jeni tė pakujdesshėm ndaj projekteve ambicioze dhe nuk do tė keni mungesė entuziazmi dhe besimi nė veten tuaj.
        Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

        Comment


        • Horoskopi ditor pėr ditene hene - 25. shkurt 2019
         DASHI21. mars - 20. prill

         Do i merrni gjerat me seriozisht sot juve qe jeni ne njė lidhje dhe do mendoni te jetoni se bashku. Pėrgatituni mire sepse jo gjithēka ėshtė fushe me lule. Beqaret do mund te takojnė persona te veēante me te cilat ja vlen te njihesh. Ne planin financiar do ketė goxha vėshtirėsi, por fale disa miqve te specializuar ne kėtė fushe do ia dilni mbanė me sukses.
         DEMI21. prill - 21. maj

         Sektori i dashurisė pėr ēiftet do jete i favorizuar nga planetėt. Lidhja juaj do jete me e qėndrueshme dhe ju do ndiheni mire pranė te dashurit tuaj. Beqaret do jene mahnitės dhe do bėjnė pėr vete atė qe duan. Do jete njė dite shume e bukur! Plutoni do iu mbroje ne sektorin financiar. Do keni shume fat. Pėrfitoni sa me shume, por tregohuni ne ēdo moment edhe vigjilente.
         BINJAKET22. maj - 21. qershor

         Ata qe janė ne njė lidhje, me ne fund do afrohen me pranė partnerit te tyre dhe do ia shprehin gjitha ato qe kane menduar prej kohesh. Nėse jeni ende vetėm, mos kėrkoni te bėni asgjė me ngut sepse situata mund t'iu dale jashtė kontrollit dhe keni pėr te vuajtur. Pėr financat do jete dite delikate dhe nuk do mund te kryeni asnjė shpenzim te madh. Beni kujdes!
         GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

         Pas njė periudhe jo shume te mire pėr jetėn tuaj ne ēift, sot situata do filloje te ndryshoje rrėnjėsisht. Do e dėgjoni me kujdes tjetrin dhe do bėni zgjedhjet e duhura. Beqaret do ndihen mire ashtu si janė dhe nuk do bėjnė asgjė pėr ta ndryshuar statusin. Te ardhurat do i keni me ne vėmendje se kurrė dhe situata do stabilizohet. Do i shlyeni edhe borxhet.
         LUANI23. korrik - 22. gusht

         Situata ne lidhjen tuaj nuk do jete e mire. Do keni mosmarrėveshje dhe do debatoni pėr diēka. Kujdes, duhet te bėni kompromis pėrndryshe ēdo gjė do pėrkeqėsohet. Beqaret nuk duhet te mendojnė se duke joshur me shume do gjejnė personin e zemrės. Planetėt do ju ndihmojnė te rregulloni financat tuaja. Besoni tek fati dhe gjithēka do shkoje ashtu si e keni pritur.
         VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

         Nėse nuk zbatoni disa rregulla qe keni vene ne lidhjen tuaj, do keni probleme me partnerin. Kujdes, ato mund te pėrkeqėsohen edhe me shume sesa ju mendoni. Ndryshoni sa nuk ėshtė vone. Beqaret nuk do kenė fat sot. Ne planin financiar duhet te bėni shume kujdes. E dini shume mire sa e keni buxhetin. Mos prishni me shume lek sesa jua mban xhepi.
         PESHORJA24. shtator - 23. tetor

         Do ketė ndryshime ne jetėn tuaj sentimentale, por kėto nuk do e prishin harmoninė tuaj ne ēift. Dini te dialogoni dhe te flisni me te pėr ēdo problem qe keni. Kjo ėshtė njė nga cilėsitė tuaja. Bravo! Beqaret nuk do takojnė sot askėnd qe do i beje pėr vete. Intuita do ju ndihmoje mjaft pėr te pėrmirėsuar situatėn e vėshtirė financiare. Kujdes, mos merrni shume rreziqe mbi shpatulla.
         AKREPI24. tetor - 22. nėntor

         Dita e sotme nuk do jete shume pozitive pėr ēiftet. Shikojini gjerat me sy tjetėr dhe ēdo gjė do filloje te pėrmirėsohet. Beqaret duhet te jene shume te vėmendshėm sot me te gjithė ata qe do takojnė. Nga momenti ne moment mund te njohin personin e zemrės. Nėse keni shpenzuar shume kohet e fundit do keni probleme te cilat do e keni te vėshtirė t’i zgjidhni. Kujdes!
         SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

         Duhet ta merrni me seriozisht lidhjen tuaj sot. Pėr sa ju pėrket vendimeve te rėndėsishme ėshtė me mire te prisni javėn qe vjen. Do jete njė dite e mire pėr dashurinė. Edhe beqaret do kenė fat, por duhet te janė pak me te hapur. Kujdes me financat. Njė gabim shume i vogėl do ju lere shume pasoja edhe pėr ditėt ne vijim. Me mire tregohuni te matur dhe shpenzoni me kufi.
         BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

         Do kaloni njė dite shume romantike me atė qe doni. Gjithsesi duhet te qėndroni me kėmbė ne toke, jo te shkėputeni tėrėsisht nga realiteti. Beqaret duhet te pėrfitojnė sa me shume nga kjo dite pėr te bere takime. Do keni fat. Financat do jene te mira dhe ju do bėni njė investim pėr diēka qe ju duhet. Gjithsesi shpenzime kot se koti nuk kėshillohen gjate kėsaj dite.
         UJORI21. janar - 19. shkurt

         Nėse jeni ne ēift duhet te tregoheni me te matur me partnerin. Jeta juaj duket se do marre njė kthese tjetėr. Reflektoni dhe shprehini sa me qarte dėshirat tuaja. Beqaret do takojnė njė person te veēante nėpėrmjet njė mikut te tyre. Situata juaj financiare ne pėrgjithėsi nuk do ketė probleme te mėdha. Mos shpenzoni shume pėr te mos pasur surpriza te kėqija me vone.
         PESHQIT20. shkurt - 20. mars

         Do jeni te shqetėsuar sot sepse mendoni se nuk keni arritur te plotėsoni te gjitha dėshirat e partnerit. E keni gabim sepse ai do ndjehet shume i lumtur me ju. Beqaret nuk duhet te mėrziten edhe nėse nuk do gjejnė dashurinė. Do kalojnė njė dite mjaft te bukur. Pėr sa ju pėrket financave duhet te jeni te kujdesshėm dhe te matur. Nuk jeni ne ditėn me te mire pėr te bere shpenzime.
         Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

         Comment


         • PESHQIT20. shkurt - 20. mars

          Do jeni te shqetėsuar sot sepse mendoni se nuk keni arritur te plotėsoni te gjitha dėshirat e partnerit. E keni gabim sepse ai do ndjehet shume i lumtur me ju. Beqaret nuk duhet te mėrziten edhe nėse nuk do gjejnė dashurinė. Do kalojnė njė dite mjaft te bukur. Pėr sa ju pėrket financave duhet te jeni te kujdesshėm dhe te matur. Nuk jeni ne ditėn me te mire pėr te bere shpenzime.

          te drejte ka sot nuk ishte dita per te shpenzuar...si nuk e lexova qe ne mengjes horoskopin :p

          Comment


          • Horoskopi ditor pėr ditene marte - 26. shkurt 2019
           DASHI21. mars - 20. prill

           Mos lejoni qė t’iu vėnė pėrpara situatat! Vetėm nėse do tė ruani kthjelltėsinė e duhur, do arrini qė t’ia dilni. Mund tė ketė diskutime tė forta nė ēift, por mundohuni qė tė jeni sa mė fleksibėl. Ata qė janė vetėm, do tė jenė tė detyruar tė ndėrpresin njė njohje tė nisur prej pak kohėsh, e cila marrė rrjedhėn e gabuar. Sa i takon punės, gjatė kėsaj tė marte nuk do tė mungojė mundėsia pėr tė realizuar njė projekt tė cilin e keni pėrzemėr.
           DEMI21. prill - 21. maj

           Ka ardhur momenti qė ti pėrkushtoheni ndjenjave dhe dashurisė. Detyrimet familjare ju thėrrasin, ndaj mos i lini pas dore. Mundohuni qė tė rregulloni njė situatė sa mė shpejtė. Nė punė, do tė kaloni ēdo situatė me buzėqeshje dhe shumė durim.
           BINJAKET22. maj - 21. qershor

           Takimet janė mjaft tė favorshme pėr tė lindurit e kėsaj shenje dhe kjo ėshtė njė ditė ku do tė bini kollaj dakord me njerėzit qė iu rrethojnė. Ata qė janė vetėm do tė kenė mundėsi pėr njohje tė reja. Nė punė, duhet tė veproni me diplomaci pėr tė kaluar ēdo vėshtirėsi me kolegėt dhe pėr tė rivendosur harmoninė.
           GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

           Shumė nga tė lindurit e kėsaj shenje mund tė shfaqin ndjenja delikate ndaj njeriut tė zemrės. Mos u dominoni nga kėto ndjesi, pasi mund tė komprometoni ēdo gjė. Mundėsi tė shumta takimi, parashikohen pėr ata qė janė vetėm. Nė punė, duhet tė pėrkushtoheni mė shumė pėr tė siguruar fitimet e dėshiruara.
           LUANI23. korrik - 22. gusht

           Parashikohet njė ditė mjaft e favorshme sa i takon ndjenjave, ku kėnaqėsitė qė do tė merrni janė maksimale. Nėse jeni vetėm, parashikohen mundėsi tė mira pėr tė bėrė njė njohje interesante. Sa i takon punės, ka ardhur momenti pėr tė investuar apo pėr tė nisur njė projekt tė ri. Yjet do ju mbėshtesin.
           VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

           Ndikimi i Mėrkurit, nuk do ju lejojė qė tė dialogoni nė mėnyrėn qė ju dėshironi. Megjithatė duhet tė mėsoni qė tė matni fjalėt dhe gjykimet. Pėr ata qė janė vetėm, nuk parashikohen angazhime serioze, ndaj argėtohuni. Nė punė, nėse jeni nė kėrkim tė bashkėpunimeve tė reja, Mėrkuri ėshtė shumė i favorshėm.
           PESHORJA24. shtator - 23. tetor

           Mund ta bėni kėtė ditė tė paharrueshme dhe tė rrini pranė atyre qė kanė vėrtetė nevojė. Mos lini pas dore, as personin qė doni. Ata qė janė vetėm, do tė jenė mjaft tėrheqės dhe do kenė mundėsi tė shumta, pėr tė rėnė nė sy. Puna kėrkon mė shumė pėrqendrim. Mos merrni vendime tė rėndėsishme dhe reflektoni mirė lidhur me ēdo propozim.
           AKREPI24. tetor - 22. nėntor

           Dita nuk do tė nis aspak mirė, por do tė jetė e mbushur me tensione dhe tė papritura, tė cilat kanė tė bėjnė me jetėn nė ēift. Mundohuni tė mos e humbni durimin dhe tė gjeni njė pikė pėr tu qetėsuar. Ata qė janė vetėm, do tė jenė tė mbushur me pasiguri. Do tė keni mundėsi qė tė bėni zgjedhje tė rėndėsishme sa i takon punės.
           SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

           Ka ardhur momenti qė tė vendosni nėse lidhja nė tė cilėn jeni tė pėrfshirė, meriton tė vazhdojė. Shikoni mirė nė zemrėn tuaj! Ata qė janė vetėm do tė jenė tė mbushur me kėrkesa, por nuk duhet tė bien ndaj ēdo tundimi. Nė punė do tė keni shumė avantazhe dhe do tė pėrfshiheni nė njė projekt shumė interesant.
           BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

           Nėse keni pėrjetuar njė ndarje dhe po nisni njė lidhje tė re, tregohuni tė matur, nė mėnyrė qė tė mos vuani sėrish. Para se tė besoni verbėrisht, prisni pak. Ata qė janė vetėm, mund tė gjejnė ngushėllim tek njė njohje e re, shkruan noa.al. Nė punė, jeni nė pritje tė njė pėrgjigje qė nuk po vjen dhe kjo gjė ju mundon.
           UJORI21. janar - 19. shkurt

           Mos iu besoni shumė njerėzve tė cilėt nuk iu respektojnė dhe nuk mbajnė fjalėn. Edhe nė dashuri duhet tė kėrkoni qė t’iu respektojnė dhe t’iu marrin nė konsideratė. Nėse jeni vetėm, e ardhmja varet vetėm nga ju. Nė punė do tė keni mundėsi tė shumta suksesi, por duhet tė rrethoheni vetėm nga njerėz tė besuar.
           PESHQIT20. shkurt - 20. mars

           Parashikohet njė e martė dinamike dhe interesante, ku Venusi do tė ketė ndikim pozitiv nė dashuri. Do tė keni nė dispozicion ēdo mjet qė dėshironi. Ata qė janė vetėm do tė kenė mundėsi tė shumta pėr tė organizuar njė moment intimiteti pėr tė bėrė pėr vete njė person. Besojini intuitės tuaj nė punė dhe nė kėtė mėnyrė do tė bėni projekte tė shkėlqyera.
           Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

           Comment


           • Eshte i dates 26 por me pelqen sepse flet ne pergjithsi dhe nuk i referohet vetem 1 dite....

            Comment


            • Horoskopi ditor pėr ditene merkure - 27. shkurt 2019
             DASHI21. mars - 20. prill

             Qetėsia do mbizotėrojė gjate gjithė kėsaj dite pėr ju qe jeni ne njė lidhje. Me partnerin do dini te komunikoni dhe nuk do kėrkoni gjera te tepruara. Beqaret do fiksohen keq pas dikujt dhe nuk do rreshtin se e joshuri me ēdo lloj mėnyrė. Me mire le te bėjnė pak durim sepse ai do shkoje tek ta ne njė moment tjetėr. Me financat duhet te bėni pak me shume ekonomi ne mėnyrė qe edhe nesėr situata te jete e mire.
             DEMI21. prill - 21. maj

             Dite e shkėlqyer ka pėr te qene kjo pėr te gjithė ata qe janė ne njė lidhje. Debatet do shterojnė dhe reflektimi i gjate do ju beje te kėrkoni falje te dy palėt. Beqaret nuk do kenė nevoje ta kėrkojnė shpirtin binjak sepse ai do ju shfaqet vete ne mėnyrė te papritur. Ne planin financiar tregohuni pak te kursyer me shpenzimet ne mėnyrė qe as me vone te mos ju lindin probleme.
             BINJAKET22. maj - 21. qershor

             Do ndodhin gjera te jashtėzakonshme sot ne jetėn tuaj ne ēift te cilat do ua shtojnė dėshirėn pėr te hedhur hapa me tej. Pėr beqaret gjithashtu do jene te favorizuara takimet. Dilni me sa me shume persona dhe me vone bėni pėrzgjedhje. Ne planin financiar gjendja do pėrmirėsohet me shume se asnjėherė me pare. E gjithė kjo fale perkujdesit te treguar se fundmi.
             GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

             Gjate kėsaj dite do jetoni ne njė ambient shume te qete dhe euforik, Partneri do mundohet t’ua plotėsojė dėshirat dhe do ju beje te ndiheni pėrherė te dashuruar. Beqaret do kenė aq shume njohje gjate kėsaj dite saqė do e kenė vete ne dore zgjedhjen qe do bėjnė. Ne planin financiar keni pėr te kryer investime sepse situata ne te cilėn ndodheni ua lejon njė gjė te tille.
             LUANI23. korrik - 22. gusht

             Gjate kėsaj dite do keni mbėshtetjen e planetėve dhe do ndiheni me te gėzuar nga me pare. Nuk do ju mungoje as frymėzimi pėr te bere surpriza here pas here. Beqaret nuk do kenė me dyshime pe rate qe duan te bėjnė dhe do tentojnė me shume se asnjėherė. Gjendja financiare ka pėr te qene e mire dhe nuk do gjendeni ne situata te vėshtira. Mund t’iu shlyhen edhe disa borxhe.
             VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

             Ju qe jeni ne njė lidhje do jeni shume kėrkues ndaj atij qe keni ne krah dhe ndonjėherė mund te bėheni edhe posesive. Kujdes sepse edhe durimi i tij e ka njė kufi dhe mund ta humbni pėrgjithmonė nėse e teproni. Financat do jene shume te paqėndrueshme. Kujdes me ēdo shpenzim sepse po filluan problemet zor se mund te pėrmirėsohen me.
             PESHORJA24. shtator - 23. tetor

             Sot do bėni te pamundurėn ju dhe partneri pėr t'i zgjidhur njėherė e mire disa probleme qe ju kishin dale ne ēift. Mbrėmja ka pėr te qene shume me e qete. Beqaret duhet te tregohen gjithmonė dyshues ne fillim ne mėnyrė qe te mos lėndohen. Plutoni do ju ndihmoje me financat dhe gjendja do vije duke u pėrmirėsuar shume shpejt. Do keni mundėsi te bėni edhe disa investime.
             AKREPI24. tetor - 22. nėntor

             Sot duhet te mbyllni njė sy e njė vesh ju te dashuruarit ne mėnyrė qe te kaloni njė dite te qete me partnerin. Po u fiksuat edhe pas detajeve me te vogla mund te keni debate te vazhdueshme. Beqaret nuk do kenė aspak dėshirė te sakrifikojnė lirinė e tyre pėr te filluar njė lidhje. Financat do dini si t'i menaxhoni gjithė kohės dhe gjendja ka pėr te mbetur goxha e mire.
             SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

             Dite jo e mire do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Debatet do jene te forta dhe mund te ketė edhe ndonjė ndarje te pėrkohshme. Beqaret do kėrkojnė gjera te pamundura dhe asnjė prej dėshirave nuk do mund t'iu realizohet. Ne planin financiar do vazhdoje te mbizotėrojė ekuilibri gjate gjithė kohės. Do jeni te vetėdijshėm qe duhet pasur tejet kujdes me shpenzimet.
             BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

             Sot do gjeni mėnyra shume origjinale pėr t'i shprehur ndjenjat ju te dashuruarit dhe marrėdhėnia me partnerin do ngrohet me tepėr. Beqaret gjithashtu do marrin deklarata te forta dashurie dhe do fillojnė lidhje te qėndrueshme. Ja ka vlejtur durimi deri me sot. Ne planin financiar do ndihmoheni mjaft nga familjaret dhe do e kaloni pa probleme ditėn.
             UJORI21. janar - 19. shkurt

             Dite me shume fat do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Nuk do keni as debatin me te vogėl me partnerin dhe gjithė kohės do jeni te qete. Beqaret nuk do mundin dot t'i shpėtojnė dashurisė edhe sikur te mos duan. Pėr ta kane pėr te ndryshuar shume gjera. Pėr financat do jete njė dite e qete dhe pa probleme serioze. Mundohuni te vazhdoni me te njėjtėn strategji si kohet e fundit.
             PESHQIT20. shkurt - 20. mars

             Do jeni shume kapricoze ju te dashuruarit dhe nuk do kėnaqeni lehtėsisht gjate kėsaj dite. partnerit tuaj do i duhet durim qe gjerat te ecin mire. Beqaret do kenė njė dite shume normale dhe pa ndonjė takim te veēantė. D ju duhet ende te presin pak kohe. Ne planin financiar nuk do pėrballeni me surpriza te kėqija, pasi keni ditur t'i bėni mire llogarite kohet e fundit.
             Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

             Comment


             • Horoskopi ditor pėr ditene enjte - 28. shkurt 2019
              DASHI21. mars - 20. prill

              Kjo dite ka pėr te qene shume pasiononte pėr gjithė ata qe janė ne njė lidhje. Pavarėsisht mosmarrėveshjeve te ditėve te kaluara klima ka pėr te qene goxha e ngrohte. Beqaret nga ana tjetėr do dine te jene me shprehės dhe do kenė disa ndryshime te vogla ne jetėn e tyre. Ne planin financiar nuk do keni te drejte te gaboni. Gjendja nuk ėshtė e keqe kėshtu qe do ju duhet thjesht njė menaxhim me i mire.
              DEMI21. prill - 21. maj

              Klima do ngrihet mjaft ne jetėn tuaj ne ēift gjate kėsaj dite. Ne orėt e mėngjesit do diskutoni me lirshėm me partnerin dhe do i zgjidhni disa mosmarrėveshje, ndėrkohė qe pasdite situata do jete edhe me pasiononte. Beqaret do jene mjaft energjike dhe do dine ku te drejtohen. Sot ata do kalojnė njė dite fantastike. Buxheti nuk do jete i keq, por e hapet shume thesin e shpenzimeve do ju fillojnė shpejt problemet.
              BINJAKET22. maj - 21. qershor

              Dite e ngrohte, plot diell dhe emocione te forta. Do kėnaqeni pafund pranė atij qe dashuroni dhe nuk do doni te ndaheni pėr asnjė ēast. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse ne fund te ditės do ju ndodhe diēka qe as nuk e kishin pritur. Ne planin financiar bėjini me kujdes llogarite sepse nėse fillojnė problemet nuk do jete e thjeshte qe ato te zgjidhen menjėherė.
              GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

              Nuk do merreni dot vesh me partnerin tuaj sot dhe mes jush mund te lindin probleme serioze. Flisni me miqtė me te ngushte sepse ata mund t'iu japin mbėshtetjen e duhur. Beqaret nuk do arrijnė dot ta bėjnė pėr vete personin qe pėlqejnė prandaj do mėrziten. Financat do dini si t'i menaxhoni dhe gjendja nuk ka pėr te qene aspak e keqe. Vazhdoni ne kėtė mėnyrė.
              LUANI23. korrik - 22. gusht

              Pritet njė dite shume e qete pėr ju te dashuruarit kėshtu qe mundohuni ta shfrytėzoni pėr te diskutuar gjere e gjate pėr tema delikte. Do jeni te dy palėt me te logjikshėm. Beqaret me mire le te qėndrojnė ashtu si janė sepse nuk do ju paraqitet ndonjė mundėsi e shkėlqyer. Me sektorin financiar do jeni shume diplomate dhe gjendja do mbetet e qėndrueshme pėr njė kohe te gjate.
              VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

              Dite e mbushur me sukses do jete kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do pėrjetoni vetėm emocione pozitive dhe nuk do keni asgjė pėr ēfarė te qaheni. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse pas pak ditėsh do ju shfaqet personi te cilin e kane ėndėrruar aq shume. Ne planin financiar duhet te pėrqendroheni me shume tek menaxhimi i te ardhurave.
              PESHORJA24. shtator - 23. tetor

              Marrėdhėnia juaj ne ēift do jete goxha e mire sot. Do jeni te dy palėt ne humor dhe do bashkėpunoni pėr gjithēka. Edhe ata qe kane pasur mosmarrėveshje mund te ndihen keq. Beqaret nuk do arrijnė dot ta bėjnė pėr vete personin qe pėlqejnė dhe do mbeten me te njėjtin status. Financat do arrini t'i menaxhoni me kujdes dhe gjendja do mbetet e kėnaqshme.
              AKREPI24. tetor - 22. nėntor

              Gjate kėsaj dite do jeni me te logjikshėm ju te dashuruarit dhe do hidhni hapat e duhura. Mjaft me duke u hallakatur kot me kot. Beqaret ka mundėsi te ndihmohen nga Merkuri dhe do e gjejnė njė person me te cilin te fillojnė njė lidhje te qėndrueshme. Me financat do dini si te silleni gjithė kohės dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e kėnaqshme. Vazhdoni ne kėtė rruge dhe nuk do pendoheni.
              SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

              Marrėdhėnia juaj ne ēift do pėrmirėsohet tej mase gjate kėsaj dite. Do i kuptoni gabimet e bėra dhe do mundoheni te gjeni mėnyrėn e duhur pėr te kėrkuar falje. Nga pasditja e me tej gjithēka do ndryshoje pėr mire. Beqaret do kenė plot takime interesante, por nuk do hedhin asnjė hap me shume. Gjendja e financave nuk do jete aspak ashtu si ju keni dėshiruar.
              BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

              Dite e jashtėzakonshme ka pėr te qene kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do pėrjetoni emocione te forta dhe do ju duket sikur jeni ne njė ėndėrr. Beqaret duhet t'i bėjnė sytė katėr nėse duan te gjejnė personin e duhur. Nėse presin qe ai te vije vete t'i kėrkojė, do jene te humbur. Financat duhet t'i keni nen kujdes. Po shpenzuat edhe pėr gjera te panevojshme keni pėr te mbetur pa para.
              UJORI21. janar - 19. shkurt

              Nėse nuk doni te keni probleme ne ēift gjate kėsaj jave mundohuni te mos heshtni. Flisni me partnerin pėr gjithēka, shprehni brengat ashtu si edhe dashurinė. Beqaret do realizojnė takime jo shume te veēanta, por qe nesėr mund te sjellin marrėdhėnie vėrtet te qėndrueshme. Me shpenzimet duhet te bėni kujdes. Po e tepruat dijeni qe do mbeteni shpejt me xhepat bosh.
              PESHQIT20. shkurt - 20. mars

              Dite e mbushur me pasion, kėnaqėsi dhe emocione pafund do jete kjo e sotmja. Te gjithė do ju kenė zili pėr mirėkuptimin dhe marrėdhėnien e ngrohte qe keni. Beqaret ka rrezik te mendojnė serish pėr njė person qe dikur i ka bere te vuajnė. Me financat gjerat do ecin si duhet. Nuk do keni asgjė pėr ēfarė te qaheni, pėrkundrazi mund te kryeni pa frike edhe disa shpenzime me tepėr.
              Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

              Comment


              • ahhahahaha qashtu eshteee.

               DEMI21. prill - 21. maj

               Klima do ngrihet mjaft ne jetėn tuaj ne ēift gjate kėsaj dite. Ne orėt e mėngjesit do diskutoni me lirshėm me partnerin dhe do i zgjidhni disa mosmarrėveshje, ndėrkohė qe pasdite situata do jete edhe me pasiononte. Beqaret do jene mjaft energjike dhe do dine ku te drejtohen. Sot ata do kalojnė njė dite fantastike. Buxheti nuk do jete i keq, por e hapet shume thesin e shpenzimeve do ju fillojnė shpejt problemet.

               https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

               Comment               • DASHI21. mars - 20. prill

                Dita e sotme do jete e ngrohte dhe e mbushur me emocione te veēanta. Partneri do ju mbaje ne pėllėmbė te dorės dhe do ju beje ta dashuroni akoma me shume. Beqaret do tregohen me shprehės dhe mund te afrohen pak me tepėr me personat qe pėlqejnė. Ne planin financiar nuk do keni te drejte te gaboni. Tregohuni te kujdesshėm dhe kufizojini me shume shpenzimet.
                DEMI21. prill - 21. maj

                Pėr ju ka pėr te qene njė dite shume e paqėndrueshme. Here do debatoni ashpėr me atė qe keni ne krah dhe do ja hidhni atij fajin pėr situatėn ku ndodheni dhe here do dashuroheni me pasion duke lėnė cep problem mėnjanė. Beqaret do kenė konkurrence te forte kėshtu qe duhet te dine si te veprojnė. Me paratė nuk do i keni punėt mire. Po vazhduat te shpenzoni me mendjelehtėsi shume shpejt do ju fillojnė problemet.
                BINJAKET22. maj - 21. qershor

                Nėse jeni ne njė lidhje mos kėrkoni gjera shume te pamundura sot dhe kini me tepėr besim tek partneri. Vetėm duke vepruar kėshtu gjerat mes jush do mund te pėrmirėsohen. Beqareve me ne fund do ju konkretizohen dėshirat e tyre te mėdha dhe do ju rikthehet buzėqeshja. Situata financiare do pėrmirėsohet tej mase. Ja qe me durim, guxim dhe pėrpjekje mund te arrish atje ku do.
                GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                Jeta juaj ne ēift do jete me e mire se disa dite me pare. Do gjeni gjuhen e pėrbashkėt me partnerin dhe kėnaqėsitė do jene akoma me te forta. Beqareve do ju shfaqet para syve njė person mbresėlėnės me te cilin do ja vleje te fillohet njė lidhje. Ne planin financiar do jeni me fat. Pa bere as lėvizjen me te vogėl situata do ndryshoje pėrgjithmonė.
                LUANI23. korrik - 22. gusht

                Jeta juaj ne ēift do jete disi e ndėrlikuar gjate kėsaj dite. Do kapeni edhe pas gjerave elementare dhe do debatoni ashpėr me atė qe keni ne krah. Beqaret me mire te bėjnė edhe pak durim sepse hapat e nxituara mund t’iu sjellin goxha probleme. Gjendja e financave do jete goxha e stabilizuar. Tregohuni te matur ne vazhdimėsi dhe keni pėr te hequr goxha para mėnjanė.
                VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                Dite mjaft pozitive do jete kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do pėrgatisni te dy surpriza te njėpasnjėshme pėr njeri-tjetrin. Beqaret do jene gati edhe pėr aventura kalimtare, mjafton qe personat t'iu duken interesante dhe te jene te qeshur. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme, kėshtu qe bėni kujdes kur te shpenzoni. Dhėniet e huave shmangini me ēdo kusht.
                PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                Do merrni fryme lirisht sot ju te dashuruarit sepse do i lini pas krahėve pėrgjithmonė disa mosmarrėveshje te vjetra. Neptuni do ju nxite te jeni edhe me shprehės te ndjenjave. Beqaret do realizojnė disa takime me te vėrtetė te veēanta te cilat mund t'ua mbushin jetėn me gėzim. Ne planin financiar bėjini me kujdes llogarite para se te kryeni shpenzime ne mėnyrė qe mbeteni keq me vone.
                AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                Dite jo e mire do jete kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do jeni shume strikte dhe shume xheloze ndaj partnerit. Pėr asnjė ēast nuk do mbizotėrojė qetėsia. Beqaret do jene ne humor te mire dhe gati pėr te bere edhe ēmenduri te vogla. Pėr ta e rėndėsishme ėshtė te mos jene vetėm. Buxheti me ne fund do ekuilibrohet ndjeshėm. Kjo do mundėsojė edhe ndonjė shpenzim me tepėr se zakonisht.
                SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                Fale ndikimit pozitiv te Merkurit, jeta juaj ne ēift do jete e begate gjate kėsaj dite. Do ja hapni zemrėn atij qe keni ne krah dhe emocionet do jene akoma me te forta. Beqaret duhet te presin edhe disa kohe para se te hedhin hapa sepse priten te vijnė mundėsi akoma me te mira. Gjendja e financave ka pėr te qene e mire. Vazhdoni ta menaxhoni buxhetin me maturi.
                BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                Nuk do bėni aspak lėshime ndaj partnerit tuaj gjate kėsaj dite dhe kjo mund te ndeze here pas here debate me te. Nėse nuk ndryshoni sjellje keni pėr te pasur akoma me shume probleme. Beqaret duhet te mendohen disa here para se te veprojnė sepse behet fjale pėr jetėn e tyre. Pėr financat ka pėr te qene njė dite tejet delikate dhe me tronditje te njėpasnjėshme.
                UJORI21. janar - 19. shkurt

                Beni ato qe do ndieni sot ju te dashuruarit dhe mos mendoni aspak se ēfarė do mendojnė te tjerėt. Ne fund te fundit ėshtė jeta juaj dhe mund te bėni ēdo gjė. Beqaret me mire te presin edhe pak kohe para se te hedhin hapa, ne mėnyrė qe te gjejnė personin me te pėrshtatshėm. Ne planin financiar duhet te bėni kujdes me ēdo hap qe do hidhni ne mėnyrė qe te mos keni vėshtirėsi.
                PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                Marrėdhėnia juaj me partnerin do jete me e qete se disa kohe me pare. Plutoni do jete planeti qe do ju beje me te logjikshėm dhe nuk do keni me debate te kota. Beqaret do kalojnė disa momente ėndrrash. Shfrytėzojeni rastin, por pa menduar menjėherė pėr gjera serioze. Ka kohe pėr gjithēka. Buxheti do jete i kėnaqshėm sepse kohet e fundit keni ditur si t'i menaxhoni te ardhurat.
                Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                Comment
                • ​​​​​​ky eshte parashikimi per daten 2 Mars 2019

                 Dashi
                 ​​​

                 Ky ėshtė muaji i ndjenjave, i emocioneve dhe i dashurisė. Por kėtė tė shtunė, kėshillohet qė ta kaloni nė qetėsi. Bėni pak durim se ditėt nė vijim do tė jenė mė tė mira pėr t’iu pėrkushtuar ndjenjave.

                 Demi

                 Fundjava duket se nuk ėshtė nė ritmet e duhura pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Fatmirėsisht, do tė keni mbėshtetjen e duhur tė yjeve. Nė kėtė periudhė, duhet tė luftoni njė problem tė sė kaluarės, i cili vijon qė t’iu shkaktojė stres.

                 Binjakėt

                 Diēka e mirė po vjen, diēka qė ju zhbllokon. Mė nė fund, nėse viti nuk nisi mirė, po afron pėrmirėsimi. Kritikat dhe problemet duken tė pėrqendruara vetėm nė sferėn profesionale e cila po ju shkakton stres tė madh. Ndėrsa dashuria do tė jetė nė maksimumin e saj.

                 Gaforrja

                 Mė nė fund problemet e muajit shkurt po nisin tė largohen. Me kalimin e kohės ēdo gjė do tė shkojė mė mirė. Duhet tė ktheni faqe edhe sa i takon dashurisė. Nėse prej pak kohėsh keni mbyllur njė lidhje, lėreni veten tė lirė.

                 Luani

                 Nėse keni dėshirė pėr ballafaqim dhe diskutime, bėni mirė qė ti bėni gjatė kėsaj tė shtune. Kjo pasi e diela parashikon probleme dhe do ju prishė ditėn.

                 Virgjėresha

                 Duhet tė kuptoni se kritikat janė tė dobishme shumicėn e rasteve. Kjo gjė vlen edhe pėr autokritikat. Ėshtė e kotė tė kritikoni veten pėr gabimet e sė kaluarės, tashmė kanė ikur. Ka ardhur momenti qė ti shfrytėzoni rrethanat sa mė mirė.

                 Peshorja

                 Kjo e shtunė parashikon disa probleme dhe situata kritike. Bėni diēka pėr tė qetėsuar situatat dhe mė tej do tė relaksoni. Por mbi tė gjitha bėni diēka qė ju pėlqen.

                 Akrepi

                 Mundohuni tė tregoheni tė durueshėm, sidomos nė dashuri. Me ndjenjat situata nuk paraqitet shumė e mirė. Jeni tė inatosur dhe tė zhgėnjyer. Ky muaj parashikon qė tė hiqni qafe gjithė ēfarė nuk ju duhet.

                 Shigjetari

                 Ka nisur tė lėvizė diēka e cila do tė sjellė vetėm pėrmirėsim. Gjatė kėsaj fundjave mund tė ketė tė reja sa i takon dashurisė. Ky 2 mars do tė sjellė pranė jush dikė qė ju intereson, ndaj mundohuni tė mos e largoni. Duhet tė rrezikoni si nė dashuri edhe nė jetė, pasi do ja vlejė.

                 Bricjapi

                 Parashikohet njė moment afrimi dhe paqeje. Do tė keni dėshirė pėr tė ndenjur me njerėzit tuaj tė zemrės, shkruan noa.al. Mė shumė se kurrė do tė jeni nė kėrkim tė stabilitetit nė tė gjitha fushat e jetės.

                 Ujori

                 Kjo ditė premton shumė pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Yjet ju mbėshtesin dhe ėshtė koha pėr tė shfrytėzuar ndikimin e tyre pozitiv. Parashikohet forcim marrėdhėniesh dashurore ose miqėsore. Mundohuni qė tė mos e shikoni tė kaluarėn si armike dhe ecni pėrpara.

                 Peshqit

                 Dashuria do tė jetė protagonistja e ditės pėr tė lindurit e kėsaj shenje, por duhet bėrė kujdes. Kjo pasi peshqit priren qė ta idealizojnė njeriun e zemrės, duke u larguar nga realiteti. Pėrqendrohuni mė mirė nė atė qė ėshtė realisht dhe nė atė qė ndodhė. Kjo fundjavė parashikon emocione tė bukura dhe relaks.
                 /a.y/noa.al
                 Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                 Comment                 • parashikimi per daten 3/3/2019

                  Dashi
                  Gjatė kėsaj tė diele, pėr tė lindurit e kėsaj shenje dashuria do tė ketė njė rol themelor. Ndjenjat do tė jenė protagonistet e ditės dhe do tė favorizohen nga ndikimi i Venusit. Mund tė ketė disa ndryshime edhe nė lidhjet e nisura prej kohėsh. Nėse ka diēka pėr tė rregulluar apo njė lidhje pėr tu pėrforcuar, jo tė gjithė do ia dalin.

                  Demi

                  Kjo duhet tė jetė njė ditė kushtuar relaksit dhe qetėsisė. Mund tė ndjeni njė debulesė fizike apo njė lodhje ekstreme. Kėshtu qė bėni mirė qė tė shtyni gjithēka qė shkakton stres dhe qė nuk e pėrkeqėson ditėn.

                  Binjakėt

                  Nėse keni pasur probleme nė raportet nė ēift, kjo ėshtė dita e duhur pėr tu afruar. Nėse nuk keni detyrime nė punė tė cilat nuk presin, kėtė ditė dedikojani totalisht ndjenjave. Situata paraqitet mjaft e favorshme pėr ata qė janė vetėm, ku parashikohen takime tė reja interesante.

                  Gaforrja

                  Gjatė kėsaj dite pėrkushtojuni diēkaje qė ju bėn tė ndiheni tė qetė dhe relaksuar, larg ēdo problemi. Kjo nuk ėshtė njė periudhė aspak e lehtė dhe Saturni do tė jetė kundėr. Si nė punė dhe dashuri, paraqiten njė sėrė problemesh ndaj tė cilave duhet qėndruar larg.

                  Luani

                  Duhet tė mundoheni tė relaksoheni, por mbi tė gjitha tė qetėsoheni. Gjatė kėsaj tė diele do tė jeni tė tensionuar, nervoz dhe tė acaruar. Mundohuni qė ta luftoni kėtė situatė, duke bėrė diēka tė kėnaqshme. Mundohuni qė tė shmangni sherret dhe diskutimet.

                  Virgjėresha

                  Parashikohet njė rikuperim i madh gjatė kėsaj dite. Java ka qenė mjaft negative, e shoqėruar me probleme dhe diskutime. Ndoshta, keni humbur durimin nga debati me njė person. Bėni mirė qė gjatė kėsaj dite tė relaksoheni.

                  Peshorja

                  Kjo do tė jetė njė ditė mjaft pozitive sa i takon emocioneve dhe ndjenjave. Do tė ketė njė pėrmirėsim tė ndjeshėm nė raport me muajin e kaluar. Megjithatė pėr tė ecur pėrpara bėni mirė qė tė mos mbeteni peng tė sė kaluar. Nė punė mund tė hasni nė ndonjė problem. Konkurrenca shumė e fortė nuk ėshtė e shėndetshme dhe kjo gjė do ju shkaktojė stres.

                  Akrepi

                  Parashikohet njė ditė aspak e favorshme pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Bėni mirė qė tė shmangni diskutimet apo problemet, pėr shkak se do tė nervozoheni dhe stresoheni. Bėni shumė kujdes lidhur me mėnyrėn se si ndėrveproni me tė tjerėt, pasi mund tė ketė probleme dhe keqkuptime pėr shkak tė ironisė tuaj tė tepėrt. Probleme parashikohen edhe nė raportin nė ēift.

                  Shigjetari

                  Ky ėshtė njė moment rivlerėsimi. Mund tė shtini nė dorė projekte tė cilat i kishit lėnė pas dore dhe qė mund t’iu hapin horizonte tė reja, shkruan noa.al. Kjo e diel ėshtė mjaft pozitive nė sajė tė ndikimit tė favorshėm tė Hėnės.

                  Bricjapi

                  Kjo ditė do tė jetė e mbushur me nervozizėm dhe shqetėsim, gjė qė mund tė ketė tė bėjė me financat, por edhe me tensione tė mundshme nė familje. Megjithatė bėni mirė tė rishikoni shpenzimet, pasi situata nuk paraqitet aspak e favorshme.

                  Ujori

                  Pėrgjithėsisht do tė jetė njė ditė pozitive pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Mund tė ketė tė reja interesante dhe ndryshime. Po ashtu, parashikohet qė tė nisė diēka e re. Gjatė kėsaj periudhe, janė mjaft tė favorshme zgjidhjet e problemeve.

                  Peshqit

                  Kjo e diel do tė jetė mjaft pozitive pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Pėrmirėsim do tė ketė edhe sa i takon ndjenjave dhe dashurisė, ku mund t’iu pėrkushtoheni siē dėshironi. Mundohuni tė punoni mė pak dhe tė qėndroni mė shumė me familjen. /a.y/noa.al
                  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                  Comment


                  • Demi

                   Kjo duhet tė jetė njė ditė kushtuar relaksit dhe qetėsisė. Mund tė ndjeni njė debulesė fizike apo njė lodhje ekstreme. Kėshtu qė bėni mirė qė tė shtyni gjithēka qė shkakton stres dhe qė nuk e pėrkeqėson ditėn.
                   Po sot sinqerisht e paska gjete.
                   Se dhe pse ishte e shtune dje ,dita ime ishte fiks lodhese, dhe pse pasdite gjera relaksi.

                   https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

                   Comment
                   • Horoskopi per sot 4/3/2019

                    Dashi

                    Dashuria: Sot, jini i duruar me ēėshtjet e zemrės. Mundohuni tė lundroni nėpėr pak probleme tė dashurisė pa fundosje, por gjithashtu pėrpiquni tė mos lėndoni. Ditė e madhe pėr beqarėt, kushtojini vetes pėr tė blerė dhe pėr t’u kujdesur pėr veten, do tė pėrfitoni nga gjendja shpirtėrore.
                    Puna: Nė punė, mos lejoni qė ju tė largoheni nga polemikat dhe diskutimet qė nuk kanė arsye tė ekzistojnė.

                    Demi

                    Dashuria: Merrni njė pushim me dashurinė dhe pėrpiquni tė reflektoni mirė nė situatėn tuaj. Ndoshta ju mund tė shihni se ajo qė dukej si njė histori serioze ishte vetėm njė farsė. Nėse jeni vetėm ėshtė koha pėr tė pastruar miqėsitė tuaja.
                    Puna: Lajmet vijnė sė shpejti, diēka e rėndėsishme mund tė vijė, ndoshta keni qenė duke pritur pėr njė kohė tė gjatė.

                    Binjakėt

                    Dashuria: Mbani njė pikė tė caktuar pėr disa nga zgjedhjet tuaja, nuk mund tė dėrgoni njė marrėdhėnie qė deri dje ishte jeta juaj. Ndoshta ėshtė mė mirė tė sqaroni zemrėn tuaj. Sot mund tė ketė disa ngjarje tė paparashikuara qė do tė parandalojnė beqarėt tė marrin njė vendim.
                    Puna: Dikush vėzhgon punėn tėnde dhe angazhimin qė po bėn pėr tė pėrmbushur detyrėn tuaj.

                    Gaforrja

                    Dashuria: Ēfarė po prisni pėr tė sqaruar njė situatė sentimentale qė ėshtė e rėndėsishme pėr ju? Koha mund ta kthejė atė nė disavantazhin tuaj, kėshtu qė mė mirė tė merreni me tė tani! Zemrat e vetmuara nuk do tė jenė nė gjendje tė mirė dhe disa nga ato fatkeqėsi do t’i bėjnė ata tė shqetėsohen.
                    Puna: Humori qė luhatet nė punė, disa pasoja do tė jenė tė pashmangshme dhe mund tė ketė diskutime.

                    Luani

                    Dashuria: Jini mė tė relaksuar nė marrjen e zgjedhjes suaj dhe mos u shqetėsoni pėr gjykimin e tė tjerėve. Sot do tė gjeni veten pėrballė disa njerėzve tė dashur pėr tė diskutuar tema tė ndjeshme. Surpriza tė mrekullueshme po vijnė pėr beqarėt, por qėndroni larg nga njerėzit fals!
                    Puna: Sot ju mund tė gjeni njė aleat tė vlefshėm nė njė koleg qė vjen pėr t’ju takuar pėr t’ju ndihmuar nė njė ēėshtje pune.

                    Virgjėresha

                    Dashuria: Sot do tė jesh mes dy zjarreve, nga njėra anė Venusi ju premton emocione unike dhe romantizėm, por nga ana tjetėr do tė keni Marsin qė tė nxit tė jesh nervoz. Beqarėt do tė duhet tė jenė shumė tė kujdesshėm, dėshira dhe mendime tė reja kalimtare mund tė dalin!
                    Puna: Mundėsi tė shkėlqyera pėr tė pėrmirėsuar tė ardhurat, njė shans pėr fat dhe situata tė tjera inkurajuese.

                    Peshorja

                    Dashuria: Kini kujdes tė mos lejoni qė tė jeni nervoz nėse partneri/ja nuk sillet siē duhet. Tregohuni tė duruar pėr tė dėgjuar. Pėr beqarėt sot duket se marrėdhėniet me tė tjerėt pengohen nga njė Mėrkur qė nuk ėshtė i favorshėm.
                    Puna: Do tė jesh plot energji dhe mund tė veprosh pa probleme, mjafton tė pėrdorėsh maturi nė investime.

                    Akrepi

                    Dashuria: Sot, shumė gjėra tė bukura mund tė tė ndodhin nė dashuri, por do tė duhet tė ēliroheni nga paragjykimet pėr tė pėrshėndetur njė ndjenjė tė re me zemėr tė hapur. Emocione tė reja nė sy pėr beqarėt, mund tė jetė diēka shumė e rėndėsishme, madje edhe definitive.
                    Puna: Mos nxitoni pėr tė pėrfunduar njė marrėveshje dhe mos thoni po, por merrni kohė pėr tė reflektuar.

                    Shigjetari

                    Dashuria: Ju do tė jeni shumė tė pasionuar, por emocionet do tė jenė tė ērregullta. Nė zemrėn tėnde ndoshta ka pak stuhi, mundohuni ta mbani pėrbrenda. Zemrat e vetmuara mund tė duhet tė pranojnė faktin se ndjenjat ndaj njė personi nga e kaluara nuk janė zbehur.
                    Puna: Nė punė do tė gėzoni mė sė shumti favoret e yjeve, kėshtu qė mund tė jetė njė periudhė e favorshme.

                    Bricjapi

                    Dashuria: Braktisni veten nė dashuri, sot mund tė jetė njė ditė pozitive edhe nėse nuk mund tė bėni pa xhelozinė tuaj. Dreka e mirė gjatė ditės. Beqarėt do tė duhet tė shikojnė mė tej pėr tė mbajtur angazhimet e tyre.
                    Puna: Nuk ėshtė koha ideale pėr tė kėrkuar fonde, apo edhe pėr tė bėrė investime.

                    Ujori

                    Dashuria: Pėrpiquni tė studioni mėnyrėn se si mund tė zgjidhni njė problem qė ju intereson. Megjithatė, ju e dini shumė mirė se kur bėhet fjalė pėr ndjenjat, ju duhet tė dėgjoni zemrėn! Beqarėt do tė tundohen tė deklarohen pėr njė mik, por ndoshta ėshtė shumė herėt.
                    Puna: Nė punė ju do tė jepni dėshmi tė shkėlqyeshme tė aftėsive dhe kompetencave tuaja.

                    Peshqit

                    Dashuria: Ju do tė jeni shumė komunikues dhe tė hapur ndaj dialogut, prandaj jepni pėrparėsi situatave tė zemrės pėr tė sjellė qartėsi dhe harmoni. Partneri/ja ju nevojitet! Beqarėt do tė marrin stimujt e duhur pėr tė zgjuar interesin e tyre, por nuk do tė ndikojė nė zemėr.
                    Puna: Vigjilenca juaj mendore do t’ju lejojė tė kryeni ēėshtjet e punės nė mėnyrėn mė tė mirė./b.l/noa.al/
                    Last edited by Zambaku; 2 weeks ago.
                    Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                    Comment


                    • Horoskopi ditor pėr ditene marte - 5. mars 2019
                     DASHI21. mars - 20. prill

                     Kjo e martė do tė jetė shumė mė e mirė nė raport me javėn e kaluar, ku do tė ketė rikuperim tė ndjeshėm. Por kjo do tė jetė njė ditė disi e lodhshme, ndoshta sepse keni ndėrmend kaq shumė gjėra sa qė nuk do arrini qė ti realizoni dot. Ndoshta duhet tė lini diēka mėnjanė, pėr njė moment tė dytė.
                     DEMI21. prill - 21. maj

                     Jeni tė gatshėm pėr tė ndryshuar jetėn tuaj. Kjo e martė do tė jetė vendimtare sa i takon sferės profesionale, ndėrsa nė atė sentimentale, po mundoheni qė tė kuptoni se cilat janė gjėrat qė kanė vėrtetė rėndėsi pėr ju. Mundohuni tė kuptoni ēfarė doni, pasi marsi ėshtė muaj i mbarė.
                     BINJAKET22. maj - 21. qershor

                     Kjo ditė do tė jetė neutrale, disi nėn ritmin e duhur nė sferėn sentimentale, ku do tė lėvizni me kujdes dhe ankth nga frika se mos gaboni si mė parė. Bėni kujdes lidhur me ndonjė sforcim fizik.
                     GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                     Kjo ditė nuk do tė jetė aspak e favorshme. Nuk do tė ketė probleme tė veēanta, sidomos nė dashuri, por nuk do tė ndjeni as atė rehatinė e tė ndjerit tė dashuruar dhe tė pėrkėdhelur siē dhe ju pėlqeni. Duhet tė pėrpiqeni pak mė shumė.
                     LUANI23. korrik - 22. gusht

                     Kjo ditė nuk do tė jetė aspak nė ritmin e duhur dhe ndoshta disa vendime duhen riparė. Ndiheni sikur jeni duke luftuar kundėr tė gjithėve, por nervozizmin ua shkakton Marsi. Megjithatė me vendosmėri dhe nė sajė tė ndikimit tė Uranit, do arrini ta mbyllni ditėn pozitivisht.
                     VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                     Ju pret njė ditė e shkėlqyer, ku yjet janė nė anėn tuaj. Edhe Urani ju mbėshtet, ndaj mund tė vazhdoni pa frikė ēfarė keni ndėrmend. Ekzistojnė tė gjitha mundėsitė qė tė zgjidhni problemet e sė kaluarės.
                     PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                     Kjo ėshtė njė e martė e cila do tė jetė nėn ndikimin e favorshėm tė yjeve. Ky ėshtė momenti i duhur pėr tė bėrė projekte tė reja dhe plane tė vlefshme. Megjithatė duhet tė mbani parasysh se dėshtimi nuk varėt vetėm nga yjet, por kryesisht nga pėrkushtimi juaj.
                     AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                     Kjo ditė do tė jetė mė e mirė se e hėna, por ėshtė momenti pėr tė diskutuar disa vendime dhe pėr tė bėrė disa zgjedhje nė dashuri. Gjeni kurajėn e duhur dhe reflektoni mė gjatė.
                     SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                     Nuk parashikohet njė ditė nė nivelin e duhur, sidomos sa i takon anės fizike. Mos u sforconi dhe mundohuni qė tė shtyni gjithēka sa mė gjatė. Duke nisur nga e mėrkura gjėrat do tė vijnė duke u pėrmirėsuar, bėni durim.
                     BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                     Dita do tė jetė disi nėn ritėm, sidomos nėse insistoni se doni tė vazhdoni me situata qė nuk ju pėrshtaten. Gjėrat mund tė shkojnė shumė mė mirė, nėse do shikoni pėrreth. E marta do tė jetė mjaft e favorshme pėr takimet, marrėveshjet dhe kontratat.
                     UJORI21. janar - 19. shkurt

                     Pėrfitoni nga kjo ditė e mbushur me energji pėr tė bėrė propozime dhe pėr tė ēuar pėrpara projekte tė rėndėsishme, shkruan noa.al. Kėshillohet qė tė bėni kujdes me shpenzimet!
                     PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                     Mė nė fund keni lėnė pas shpine problemet e sė kaluarės sidomos nė dashuri, ku nuk duhet tė lini t’iu shpėtojė asnjė rast. Do tė jeni tė mbushur me energji, ndaj mundohuni qė ta shfrytėzoni sa mė mirė. Nė nivelin ekonomik, duhet tė tregoheni mė tė kujdesshėm.
                     Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                     Comment


                     • Horoskopi ditor pėr ditene merkure - 6. mars 2019
                      DASHI21. mars - 20. prill

                      Njė lajm i madh nė fushėn sentimentale, sot do tė jetė njė ditė me fat pėr dashurinė. Hėna njofton situata pozitive edhe nė fushėn e familjes. Beqarėt do tė jenė shumė tė dashur dhe tė vlerėsuar dhe do tė kėnaqin ata rreth tyre! Miqėsi tė reja vijnė sė shpejti. Puna: Marsi nė pozitė tė shkėlqyer shpall mundėsi tė mira pėr tė investuar ose pėr tė bėrė marrėveshje tė mira.
                      DEMI21. prill - 21. maj

                      Ndjeshmėria e Venusit Ndikon nė lindjen e shenjės dhe do tė vendosė energjinė nė marrėdhėniet e ēiftit. Pėr beqarėt tė cilėt deri tani kanė qenė tė pafat nė sferėn sentimentale sot diēka me tė vėrtetė magjike mund tė ndodhė, madje edhe njė kupid! Puna: Dita e hapur pėr tė gjitha mundėsitė, ju do tė keni perspektivė tė mirė nė fushėn e punės, ēdo gjė duket tė jetė nė favorin tuaj!
                      BINJAKET22. maj - 21. qershor

                      Do tė jetė njė e mėrkurė e mirė pėr disa prej jush, yjet premtojnė shumė surpriza qė do tė nxisin marrėdhėniet romantike. Nėse jeni vetėm mund tė jetoni momente tė kėndshme dhe pozitive, dhe lindja e pasioneve tė reja do tė jetė nxitje pėr tė bėrė projekte. Puna: Sot ju do tė pėrfundoni me sukses iniciativat dhe do tė filloni ato tė rejat dhe premtuese. Kini besim.
                      GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                      Ndoshta disa keqkuptime tė vogla mund tė shkaktohet brenda marrėdhėnies sė ēiftit, por do tė jetė mirė, sepse nė kėtė mėnyrė do tė jetė e mundur tė sqarohet dhe tė rizbulohet harmonia e humbur. Zemrat e vetmuara do tė duhet tė merren me situata tė veēanta, mė mirė tė qėndrojnė tė qetė. Puna: Qielli astral duket pozitiv pėr tė marrė njė kėnaqėsi tė mirė dhe nuk ka dyshim se e meritoni.
                      LUANI23. korrik - 22. gusht

                      Ndoshta disa keqkuptime tė vogla mund tė shkaktohet brenda marrėdhėnies sė ēiftit, por do tė jetė mirė, sepse nė kėtė mėnyrė do tė jetė e mundur tė sqarohet dhe tė rizbulohet harmonia e humbur. Zemrat e vetmuara do tė duhet tė merren me situata tė veēanta, mė mirė tė qėndrojnė tė qetė. Puna: Qielli astral duket pozitiv pėr tė marrė njė kėnaqėsi tė mirė dhe nuk ka dyshim se e meritoni.
                      VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                      Sot do tė jetė njė ditė mė shumė se e pėrsosur, Saturni mund tė ofrojė nė njė pllakė argjendi disa zgjidhje tė shkėlqyeshme nė lidhje me sferėn e dashurisė. Zemrat e vetmuara nuk do tė duhet tė humbasin energjinė e tyre nė shumė drejtime, tė pėrqėndrohen nė njė interes tė vetėm. Puna: Ju do tė keni shumė shanse suksesi, por pak fat nuk do tė dėmtojė pėr tė kryer mė mirė disa iniciativa tė punės.
                      PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                      Sot disa prej jush mund tė tundohen nga dėshira pėr ndryshim dhe mund tė kenė mendime tė dyta pėr njė histori dashurie. Mė mirė tė prisni, ende keni nevojė pėr qartėsi. Mundėsi tė reja takimesh pėr t, ju jeni nė kėrkesėn e madhe kohėt e fundit! Puna: Risi tė rėndėsishme ju presin nė njė nivel profesional. Besoni instinktet tuaja, kjo do tė sugjerojė lėvizjet mė tė mira!
                      AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                      Mos i jepni partnerit/es tuaj njė arsye pėr tė qenė xheloz, duke prishur gjithēka dhe duke u shėruar mund tė jetė e vėshtirė. Jini tė sinqertė dhe do tė kuptoni. Perspektiva tė shkėlqyera pėr takime tė reja, beqarėt do tė krijojnė miq tė rinj dhe do tė krijojnė marrėdhėnie tė reja personale. Puna: Me Mėrkurin tė favorshėm sot, do tė jetė e lehtė pėr ju pėr tė krijuar bashkėpunim tė ri, por mbani sytė hapur!
                      SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                      Trego karakterin tėnd tė bollshėm dhe do tė arrish tė bashkohesh mirė me ata pėrreth jush! Befasoni partnerin/en tuaj me ide bindėse. Beqarėt do tė jenė nė gjendje tė pėrfitojnė nga disponimi i mirė planetar pėr tė luajtur letrat e tyre mirė. Puna: Performanca nė punė sot nuk mund tė jetė siē pritej. Mos u shqetėsoni, nesėr do tė jetė mė mirė!
                      BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                      Nėse keni ide tė qarta dhe rrethana tė favorshme nė punė, nuk do tė jetė e njėjta gjė nė dashuri. Me shumė gjasa ju do tė jeni e pershkuar nga njė takim qė do tė dalė papritur pėr ju! Nėse jeni vetėm ju mund tė ndjeni emocione tė reja qė do tė marrin zemrėn dhe mendjen tuaj. Puna: Sfera profesionale shkon pa probleme dhe sot do t’ju japė kėnaqėsi tė mėdha. Ju do tė arrini objektiva tė reja.
                      UJORI21. janar - 19. shkurt

                      Nė fushėn emocionale mund tė jetė mė mirė, mos e mundo partnerin/en me tekat tuaja, mund tė lodhet. Nėse ju prekni edhe disa pika tė dobėta do tė jetė edhe mė keq! Njė ditė e mbushur me angazhime pėr beqarėt, nuk do tė keni vėshtirėsi nė krijimin e kontakteve me njerėz tė rinj. Puna: nė punė do tė pėrballeni me disa vėshtirėsi tė cilat kėrkojnė mund pėr t’u kapėrcyer. Mos u dorėzoni dhe shkoni pėrpara.
                      PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                      Disa ndryshime nė program mund t’ju destabilizojnė, por mos u shqetėsoni, asgjė pėr t’u mėrzitur. Llogaritini si ēėshtje tė kota, pėrpiquni tė vendosni veten nė vendin e partnerit/es. Njohje tė reja vijnė pėr beqarėt, ju do tė udhėtoni nė tė njėjtėn gjatėsi vale tė njė personi. Puna: Inteligjenca juaj e fortė dhe ndjeshmėria do t’ju japė aftėsitė e nevojshme pėr tė pasur takt dhe njė ndjenjė biznesi.
                      Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                      Comment
                      • parashikimi per diten e sotme 7 -3-2019
                       ​​​​​​
                       Dashi

                       Kjo ditė ka nė qendėr tė saj dashurinė. Parashikohet njė e enjte mjaft me fat, pasi Hėna do tė jetė nė shenjėn tuaj. Gjithashtu Venusi do tė ketė ndikim mjaft tė favorshėm dhe kjo gjė mund tė rikthejė pasionin nė ēift apo tė favorizoj njė takim tė rėndėsishėm.

                       Demi

                       Gjatė kėsaj dite mund tė ketė tė reja tė rėndėsishme, sidomos sa i takon sferės profesionale dhe studimeve. Edhe pse shenja juaj nuk pėlqen ndryshimet, ka ardhur momenti qė tė ndryshoni diēka nė jetėn tuaj, edhe nė dashuri.

                       Binjakėt

                       Do tė jeni nervoz dhe nė ankth, jo aq nė sferėn sentimentale se sa nė drejtime tė tjera. Ndoshta jeni nė pritje tė disa pėrgjigjeve qė nuk po vijnė. Do tė pėrballeni me probleme shėndetėsore dhe nė punė, gjė qė do ju shkaktojė ankth.

                       Gaforrja

                       Saturni nuk do tė ketė aspak ndikim tė favorshėm nė shenjėn tuaj, por kjo e enjte ėshtė shumė mė e mirė nė raport me ditėn e kaluar. Megjithatė mundohuni tė mos bėni sforcime fizike dhe tė tregoheni tė kujdesshėm lidhur me shėndetin.

                       Luani

                       Keni njė karakter tė fortė, por kjo nuk do tė thotė se pėr ēdo gjė duhet tė ngrini zėrin, pasi rrezikoni qė tė humbni tė drejtėn. Bėni mirė tė pėruleni si nė dashuri edhe nė punė. Kjo e enjte favorizon meditimin.

                       Virgjėresha

                       Dita nuk do tė jetė aspak nė ritmin e duhur, dhe ju nuk do tė ndiheni tė kėnaqur me asgjė. Mundohuni qė tė jeni mė pak kritik dhe impulsiv. Nėse hasni vėshtirėsi, mundohuni qė ti shtyni disa vendime tė rėndėsishme pėr mė vonė.

                       Peshorja

                       Ndonėse gjatė kėsaj jave jeni nė vendin e parė tė klasifikimit si shenjave mė tė favorizuara nga yjet, kjo e enjte do ju gjejė tė lodhur. Gjithēka mund tė ketė lidhje me gjithė sa keni kaluar nė muajt e kaluar. Mundohuni qė tė lini gjithēka pas shpine, pasi parashikohet njė periudhė e favorshme sidomos nė dashuri.

                       Akrepi

                       Po humbni tė tashmen dhe tė ardhmen pėr shkak tė sė kaluarės. Jeni fiksuar keq pas kujtimeve, sidomos pas atyre qė ju kanė shkaktuar dhimbje. Por nė vend qė tė mendoni si tė hakmerreni, duhet tė mendoni si tė organizoni jetėn tuaj, duke lėnė mėnjanė inatin dhe mėrzinė. Vetėm kėshtu do tė ndiheni mirė.

                       Shigjetari

                       Parashikohet njė ditė interesante, sidomos nėse do tė tregoheni tė shkathėt pėr tė kapur mundėsitė. Besojini instinktit dhe kapacitetit tuaj. Nė punė vėreni veten nė provė dhe me siguri qė do tė shpėrbleheni me rezultatin. Edhe fusha e ndjenjave ėshtė mjaft e favorshme.

                       Bricjapi

                       Kalimi tranzit i Uranit, do tė ketė njė rėndėsi tė veēantė pėr tė lindurit e kėsaj shenje, pasi ka ndikim themelor nė dashuri. Ka shumė mundėsi qė raportet profesionale tė ndryshojnė por pėr kėtė duhet tė punoni shumė, shkruan noa.al. Dashuria paraqitet nė gjendjen mė tė mirė tė mundshme.

                       Ujori

                       Ndoshta duhet tė pyesni veten se ēfarė dėshironi vėrtetė nė dashuri dhe nė punė. I keni mendimet e turbullta, nuk jeni tė kėnaqur, por pavarėsisht kėsaj ndjeni njė dėshirė tė madhe pėr tė ndryshuar. Jeni tė lodhur nga njė lidhje, por nė vend qė tė hidheni drejt njė tradhtie, mundohuni tė kuptoni nėse bėhet fjalė pėr njė krizė momentale, apo historisė i ka ardhur fundi. Nuk mund ti doni tė gjitha njėherėsh, duhet tė bėni zgjedhje.

                       Peshqit

                       Gjatė kėsaj dite do tė rigjeni ndjenjėn e dashurisė qė keni pėr tė tjerėt dhe njė dėshirė tė madhe pėr tu emocionuar. Gjithēka nė sajė tė ndikimit tė Hėnės nė shenjėn tuaj. I vetmi problem ėshtė lidhja qė keni me tė kaluarėn. Mundohuni qė tė shikoni pėrpara drejt sė ardhmes me besim, pasi gjėra tė mėdha ju presin. /a.y/noa.al
                       Last edited by Zambaku; 2 weeks ago.
                       Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                       Comment


                       • Horoskopi ditor pėr ditene premte - 8. mars 2019
                        DASHI21. mars - 20. prill

                        Konfigurimi i yjeve do jete shume i mire gjate kėsaj dite pėr ju te dashuruarit kėshtu qe mund te shfrytėzoni pėr te bere edhe deklarata dashurie. Ēdo moment pėr ju do jete emocionues. Beqaret nuk duhet te ėndėrrojnė me, por duhet te veprojnė. Mundėsitė sot do jene te mira, mjafton qe t’i shfrytėzojnė. Ne pune keni pėr te pasur me shume fat dhe d ju mbeten para edhe pėr ndonjė shpenzim pėr qejf.
                        DEMI21. prill - 21. maj

                        Yjet do ju mundėsojnė njė dite te shkėlqyer sot juve qe jeni ne njė lidhje. Ne ēdo moment emocionet kane pėr te qene te forta. Beqaret me mire te reflektojnė me kujdes para se te hedhin hapa ne mėnyrė qe te mos pendohen as nesėr. Ne planin financiar do jeni te afte te merrni masat e duhura qe gjendja te mos ketė me asnjė lloj tronditjeje. Me shpenzimet do jeni te matur.
                        BINJAKET22. maj - 21. qershor

                        Dite euforike ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do kaloni me shume kohe me partnerin dhe do ndani me te gjithēka. Beqaret do flirtojnė gjithė kohės me disa persona, por nuk do arrijnė dot t'i bėjnė pėr vete. Prezenca e Venusit ne sektorin e financave do jete mjaft pozitive. Gjendja do jete e kėnaqshme edhe sepse do jeni te matur me shpenzimet.
                        GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                        Gjate kėsaj dite do i shtoni dozat e imagjinatės dhe do e bėni ambientin ne ēift shume te kėndshėm. Plutoni do iu ndihmoje ne ēdo moment. Beqaret me ne fund do realizojnė njė takim shume te rėndėsishėm dhe me besim tek vetja kane pėr te krijuar njė marrėdhėnie fantastike. Ne planin financiar do keni disa vėshtirėsi. Mos e lini zgjidhjen e problemeve pėr nesėr sepse keni pėr t’u penduar.
                        LUANI23. korrik - 22. gusht

                        Ka rrezik te jeni shume xheloze gjate kėsaj dite dhe mund te fillojnė edhe konfliktet me partnerin. Nėse nuk keni besim tek ai, edhe e ardhmja do jete e trazuar. Beqaret me mire te mos e mbajnė mendjen tek gjetja e dashurisė dhe te merren me diēka tjetėr. Shpenzimet do dini t’i menaxhoni me maturi dhe situata do mbetet e kėnaqshme gjithė kohės.
                        VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                        Dite mjaft e qėndrueshme do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do jeni si shpirtra binjake me partnerin dhe nuk do ndaheni asnjė ēast prej tij. Beqareve do ju rrahe zemra me fort sot pas njė takimi fantastik qe do realizojnė. Ne planin financiar do vazhdoje te mbizotėrojė gjithė kohės ekuilibri. Vazhdoni te shpenzoni ene me maturi dhe shume shpejt mund te ketė edhe pėrmirėsime.
                        PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                        Bashkėpunimi, mirėnjohja dhe toleranca do mbizotėrojė gjate gjithė kėsaj dite ne jetėn tuaj ne ēift. Do ja kaloni me se miri me atė qe keni ne krah dhe nuk do keni pėr ēfarė te qaheni. Beqaret do kenė pafund mundėsi pėr aventura dhe do i shfrytėzojnė ne maksimum. Financat duhet t'i mbani me tepėr nen kontroll sepse po filluan problemet vėshtirė se mund te rregullohen shpejt.
                        AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                        Do kaloni plot momente te lumtura sot me atė qe keni ne krah dhe nuk do doni te shkėputeni pėr asnjė ēast prej tij. Ndjenjat do i shprehni si asnjėherė me pare. Beqaret do kenė njė dite te zakonshme dhe pa ndonjė takim mbresėlėnės. Duhet ende te presin edhe pak pėr te pasur ndryshime. Buxheti do mbetet gjithė kohės i mire dhe do i kryeni edhe investimet e menduara.
                        SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                        Pasioni do ndizet here pas here sot ne jetėn tuaj ne ēift, por nuk do mungoje as ndonjė moment delikat mes jush. Gjithsesi te dy do jeni te duruar dhe gjithēka do zgjidhet menjėherė. Beqaret nuk do kenė njė dite te pėlqyeshme dhe here pas here do mėrziten. Pėr financat do jete dite e mire. Do e stabilizoni situatėn dhe do bėni edhe disa investime me tepėr.
                        BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                        Duhet te bėni me tepėr lėshime ne jetėn tuaj ne ēift gjate kėsaj dite sepse ne te kundėrt mund te keni debate te forta me partnerin. Beqaret duhet t'i bėjnė sytė katėr dhe ne asnjė mėnyrė nuk duhet te nxitohen pėr te marre vendime. Nuk duhet te luajnė me te ardhmen e tyre. Ne planin financiar konfigurimi i yjeve do jete i mire dhe nuk do keni pėr ēfarė te qaheni.
                        UJORI21. janar - 19. shkurt

                        Dite e mbushur me momente te lumtura do jete kjo e sotmja pėr ju qe keni njė lidhje. Do jeni shume sensuale me partnerin dhe emocionet kane pėr te qene te forta gjithė kohės. Beqaret nuk do e kėrkojnė me ngulm fillimin e njė lidhjeje pasi ndihen mire edhe vetėm me shoqėrinė e disa personave. Nesėr nuk i dihet. Shpenzimet do dini si t’i kryeni dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e qėndrueshme.
                        PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                        Si ju ashtu edhe partneri do jeni gati te pėrjetoni eksperienca te reja dhe emocionuese se bashku. Dita e sotme ka pėr te qene si njė ėndėrr. Beqaret nuk do e gjejnė princin e kaltėr, por as nuk mėrziten pėr kėtė gjė. Miqtė do i argėtojnė ne ēdo moment dhe nuk do i lėnė vetėm. Te ardhurat do rriten ne mėnyrė te menjėhershme. Do keni para edhe pėr te shlyer borxhet e marra.
                        Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                        Comment


                        • Eeee ca kishte pas thene per Demin?! se jam tu pertu me lexu. ahhahahahaha
                         Se eshte e darke ,iku dita.

                         https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

                         Comment


                         • Horoskopi ditor, 9 mars 2019

                          DASHI:

                          Kjo ėshtė njė ditė mjaft e favorshme pėr ndjenjat, nė sajė tė ndikimit tė favorshėm tė Hėnės nė shenjėn tuaj. Po ashtu parashikohet njė fundjavė e mirė nė tė gjitha drejtimet. Do t’iu hapet rruga pėr ēdo gjė, sidomos nė kontaktet me persona tė tjerė.

                          DEMI:

                          Pas njė periudhe delikate nė dashuri, marsi do ju japė drejtim. Do arrini qė tė kuptoni nėse ndjenjat duhen lėnė mėnjanė, nėse ia vlen tė vazhdoni lidhjen apo ta ndėrprisni atė. Nga ana tjetėr e dini se duhet tė pėrqendroheni nė punė, nė mėnyrė qė tė funksionojnė disa projekte dhe tė zgjidhni disa probleme. Ky ėshtė momenti i duhur pėr ta bėrė, pasi pranvera sjell rilindje profesionale.

                          BINJAKĖT:

                          Kjo ėshtė dita mė e mirė e tė gjithė javės, e cila do i dedikohet e gjitha dashurisė, duke qenė se Venusi ėshtė nė favorin tuaj. Sa i takon punės dhe financave, do tė hasni nė probleme, ndaj mundohuni tė mos nervozoheni.

                          GAFORRJA:

                          Parashikohet njė ditė e mbushur me tension dhe aspak nė ritmin e duhur, ku do tė jeni nėn stres pėr shkak tė pėrgjegjėsive qė keni mbi supe. Duhet tė mundoheni tė mbani distancė dhe tė ruani qetėsinė. Pas pak ditėsh ēdo gjė do tė shkojė mirė.

                          LUANI:

                          Parashikohet njė ditė disi kontradiktore dhe stresuese sa i takon dashurisė, ku parashikohet tė ketė debate. Jeni tė sigurtė se jeni me personin e duhur? Edhe nė nivelin fizik nuk do tė jeni mirė.

                          VIRGJĖRESHA:

                          Parashikohet njė ditė neutrale gjatė sė cilės duhet tė pėrfitoni pėr tu relaksuar, pas lodhjes qė keni kaluar sė fundmi si nė nivelin fizik edhe emocional. Sa i takon dashurisė, po mundoheni qė tė kuptoni nėse zgjedhjet qė keni bėrė janė tė duhurat.

                          PESHORJA:

                          Kjo ditė ju fton qė tė pėrfshiheni nė zgjedhje tė udhėhequra nga instinkti, pa u menduar shumė. Urani do tė jetė nė anėn tuaj, ndaj mos u mendoni gjatė, pasi mund tė humbni mundėsitė. Ky ėshtė momenti i duhur pėr tė vepruar.

                          AKREPI:

                          Dita nuk do tė jetė aspak nė ritmin e duhur sa i takon ndjenjave. Do tė jeni tė mbyllur nė veten tuaj dhe do tė reflektoni lidhur me njė gjendje e cila ju mundon. Bėni mirė qė tė mos mendoni gjatė pėr tė kaluarėn.

                          SHIGJETARI:

                          Kjo e shtunė do tė jetė mjaft e rėndėsishme pėr ndjenjat. Mund tė nisni tė mendoni pėr gjithė ēfarė duhet tė bėni pjesėn tjetėr tė muajit. Dielli i pranishėm nė shenjėn tuaj, do ju ndihmojė pėr tė bėrė zgjedhjet e duhura.

                          BRICJAPI:

                          Parashikohet njė ditė disi e rėnduar sa i takon raporteve me tė tjerėt dhe ndjenjat. Disa probleme nė punė, ju kanė penguar qė tė kaloni mė shumė kohė me familjen dhe njerėzit tuaj tė zemrės.

                          UJORI:

                          Do tė jeni tė trazuar emocionalisht dhe kjo gjė mund t’iu shkaktojė probleme, sidomos nė dashuri, ndoshta pėr shkak se nuk i jepni rėndėsinė e duhur gjėrave, shkruan noa.al. Mundohuni ti jepni mė shumė gjallėri ditės.

                          PESHQIT:

                          Gjatė kėsaj fundjave do tė keni mundėsi tė rikuperoni sa i takon ndjenjave dhe raporteve ndėrpersonale, tė cilat kanė pasur momente jo tė mira. Mundohuni vetėm qė tė mos bėni shumė lėshime, pasi partneri/ja, mund tė pėrfitojė nga mirėsia juaj.
                          Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                          Comment


                          • Horoskopi 10-03-2019

                           DASHI:

                           Sė fundi vjen njė periudhė mė e relaksuar pėr ata qė kanė pėrjetuar disa tensione tė vogla nė sferėn sentimentale. Ju gjithashtu do tė keni mbėshtetjen e tė dashurit/ės tuaj! Zemrat e vetmuara do tė duhet tė shikojnė pėrreth nėse duan tė njohin dashurinė e vėrtetė! Jini diplomatik me dikė qė ende nuk ėshtė i bindur pėr cilėsitė tuaja dhe ju provoni tė jeni kompetentė.

                           DEMI:

                           Njė ditė plot surpriza tė mėdha, sot e dini se ēfarė doni dhe ju jeni mė shumė se kurrė tė vendosur pėr tė vazhduar historinė tuaj tė dashurisė! Kurioz dhe tė vendosur, beqarėt do tė vendosin tė thellojnė njohjet e reja, por nuk do tė heqin dorė nga flirtimi. Ju do tė vazhdoni drejt qėllimit, asgjė nuk mund t’ju ndalojė. Planetet mbrojnė zgjedhjet profesionale.

                           BINJAKĖT:

                           Ditė e shkėlqyeshme pėr ēiftet, shumė nga ju do tė jenė nė gjendje tė rifillojnė projekte qė sapo ishin braktisur. Gjendja e mirė dhe kthimi i besimit! Nėse jeni vetėm dhe keni pak zhgėnjim pas jush sot, ju mund tė shijoni njė ditė me fat. Sukseset sot nuk do tė llogariten dhe do tė pėrfundoni tė habisni kolegėt tuaj. Shumė zili mund tė lindin.

                           GAFORRJA:

                           Ditė e mrekullueshme pėr ndjenjat, pjesėmarrja ėshtė nė rritje dhe gjithēka shkon mrekullisht. E vetmja pengesė, ju duhet tė mbani xhelozinė e dikujt pėrbrenda! Beqarėt do tė jenė optimistė, do tė vijnė takime tė reja dhe do t’ju ngrohin zemrėn dhe shpirtin! Do tė jeni shumė tė zėnė dhe do tė keni mė shumė mundėsi pėr tė menaxhuar tė gjitha angazhimet e bėra nė mėnyrė qė tė mos zhgenjeni pritjet.

                           LUANI:

                           Ju do tė jetoni njė ditė tė zėnė me tė dashurin/ėn tuaj, asgjė nuk do tė jetė nė gjendje tė shqetėsojė ekuilibrin tuaj nė ēift sot. Ju do tė jeni shumė tė pasionuar dhe do tė pėrfshini partnerin/en nė iniciativat tuaja. Beqarėt mund tė bėjnė shumė arritje, yjet premtojnė takime shumė intriguese! Perspektiva tė mira edhe pėr ata qė kėrkojnė punėn e tyre tė parė, Mėrkuri favorizon kontakte tė reja.

                           VIRGJĖRESHA:

                           Njė fazė pozitive hapet pėr projektet e ēifteve, marrėveshja do tė jetė e lartė dhe ju do tė shkoni drejt sė ardhmes me njė dėshirė tė madhe pėr tė realizuar dėshirat tuaja. Beqarėt nė vend tė kėsaj do tė jenė nė kėrkim tė stimujve tė reja dhe nuk do tė refuzojė flirtimet dhe aventurat. Planetet ju mbėshtesin dhe ju bėjnė dinamikė, tė gatshėm pėr tė kapur tė gjitha mundėsitė mė tė mira nė ajėr.

                           PESHORJA:

                           Projektet e reja pėr tė ardhmen si ēift po marrin formė dhe kjo ju bėn tė lumtur. Megjithatė, mendimi i pėrgjegjėsisė ndihet! Nėse jeni vetėm dhe po vjen nga njė periudhė e vėshtirė shikoni nė tė tashmen dhe lėreni veten tė mbėshtilleni nga emocionet! Bukuria juaj do tė jetė njė detaj i rėndėsishėm pėr tė hapur perspektiva tė reja tė punės dhe bashkėpunimeve.

                           AKREPI:

                           Sot do tė jeni shumė tė shoqėrueshėm dhe tė komunikueshėm, veēanėrisht tė prirur pėr romancė dhe tė gatshėm pėr tė mbėshtetur partnerin/en tuaj nė gjithēka. Mundėsi tė miratakimesh qė tė bien nė dashuri edhe beqarėt. Ju do tė keni disa ēmime tė mira pėr punėn tuaj, por gjithsesi mos i humbni financat tuaja.

                           SHIGJETARI:

                           Venusi sugjeron qė tė kaloni mė shumė kohė me njeriun e zemrės, nganjėherė sjellja juaj ėshtė e tepruar. Njė qėndrim mė i vėmendshėm do tė vlerėsohet nga ata qė janė pėrreth jush. Beqarėt do tė kalojnė njė ditė shumė tė zėnė dhe tė mbushur me argėtim. Planetet janė nė favorin tuaj dhe pėrmirėsojnė nismat tuaja. Shmangni investimet e rrezikshme.

                           BRICJAPI:

                           Disa tensione tė vogla mund tė shqetėsojnė marrėdhėnien nė ēift, por nėse keni njė mirėkuptim tė thellė tė tė dashurit/ės, gjithēka do tė zhduket shpejt, pa lėnė asnjė gjurmė. Beqarėt mund tė jenė tronditur nga kthimi i njė ish, por nuk do t’i japė shpresė. Nervoziteti dhe pak pėrqendrimi sot do tė jenė tė pashmangshme, pėr fat tė mirė nė pasdite gjendja juaj do tė pėrmirėsohet.

                           UJORI:

                           Ēiftet e konsoliduara po pėrjetojnė njė moment magjik dhe ēdo gjė do tė jetė e mrekullueshme sot, projekte tė reja do tė lindin pėr tė ardhmen dhe pėr shumė njerėz do tė ketė njė fėmijė nė horizont! Zemrat e vetmuara do t’u afrohen njohjeve tė reja me optimizėm tė pėrtėrirė. Sot do tė ketė frikė dhe keqkuptime me eprorėt dhe kolegėt, tregohuni tė kujdesshėm dhe tė moderuar nė pėrgjigje.

                           PESHQIT:

                           Ju do tė pėrballeni me momentet e nėnshtruara tė kėsaj dite me optimizėm dhe pozitivitet. Pėr fat tė mirė partneri/ja ėshtė gjithmonė nė anėn tuaj dhe nuk ju braktis pėr asnjė moment! Beqarėt do tė jenė shumė tė ėmbėl dhe romantik dhe do tė jenė gati pėr tė pėrjetuar njė histori tė re, edhe pse tė animuar! Duhet tė keni parasysh ndryshimet dhe transformimet qė megjithatė do tė sjellin shumė lajme tė mira pėr karrierėn tuaj.
                           Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                           Comment


                           • Horoskopi ditor pėr ditene hene - 11. mars 2019
                            DASHI21. mars - 20. prill

                            Dite delikate dhe e mbushur me konflikte e mosmarrėveshje do jete kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Asgjė nuk do ju ece si e kishit menduar. Beqaret do kenė takime premtuese, por ende nuk do jene gati pėr te marre vendime pėrfundimtare. Financat nuk do jene te kėqija, pėrkundrazi do arrini te kryeni edhe shpenzimet e nevojshme edhe do hiqni para mėnjanė.
                            DEMI21. prill - 21. maj

                            Dite e mbushur me pasion do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do ndiheni mire ne ēdo moment dhe nuk do keni ēfarė te kėrkoni me tepėr nga partneri. Beqaret do kenė besim tek vetja dhe do arrijnė ta bėjnė pėr vete atė qe pėlqejnė. Ekuilibri financiar do tronditet tej mase pėr shkak te shpenzimeve te pamenduara qe ju do kryeni. Duhet menduar edhe pėr te ardhmen.
                            BINJAKET22. maj - 21. qershor

                            Jeta juaj ne ēift do jete e mrekullueshme sot. Do ndiheni mire ne ēdo moment dhe nuk do kėrkoni asgjė me tepėr nga sa do iu japė partneri. Beqaret ka rrezik te zhgėnjehen pa mase nga njė person qe kane kohe qe e pėlqejnė dhe nuk do hedhin hapat qe kishin menduar. Financat me ne fund do i vendosni ne vije dhe do i kryeni pa frike te gjitha shpenzimet e menduara.
                            GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                            Do ketė pėrmirėsime te mėdha sot pėr juve qe jeni ne njė lidhje dhe marrėdhėnia ne ēift do jete me e bukur. Vazhdoni ne kėtė rruge dhe kane pėr te ndodhur edhe gjera qe nuk i kishit menduar ndonjėherė. Beqaret duhet ta hapin zemrėn sot sepse do jete dite interesante. Ne planin financiar vėshtirėsitė do jene te mėdha. Shtrėngojeni paksa rripin e shpenzimeve.
                            LUANI23. korrik - 22. gusht

                            Ne pėrgjithėsi kjo ka pėr te qene njė dite e begate pėr ata qe janė ne njė lidhje. Nuk do keni asgjė pėr ēfarė te qaheni ndaj partnerit. Beqaret do kenė njė dite te mbushur me ulje dhe ngritje. As vete nuk do e dine se cila ėshtė gjeja me e mire pėr te bere. Buxhetin mbajeni me nen kontroll sepse po kryet shpenzime te ekzagjeruara keni pėr te pasur probleme serioze.
                            VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                            Silluni mire me partnerin tuaj gjate kėsaj dite pasi ne te kundėrt ai do mėrzitet dhe do ju largohet. Mos bėni gabime pėr te cilat te pendoheni. Beqaret do kenė njė dite te mbushur me aventura dhe kėnaqėsi te veēanta. Shfrytėzojeni gjithsecilėn deri ne maksimum. Buxheti vėrtet do jete i mire, por kjo nuk do te thotė qe ju te shpenzoni me sy mbyllur.
                            PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                            Sot do i kaloni te gjitha pengesat qe keni pasur ne jetėn tuaj ne ēift dhe do dashuroheni si asnjėherė me pare me partnerin. Kėnaqėsitė do jene te veēanta. Beqaret nuk do ndihen gati te fillojnė njė lidhje serioze, por mundėsitė pėr aventura nuk do i lėnė t'iu ikin nga duart. Ne planin financiar duhet te ndiqni strategji strikte ne mėnyrė qe t'i pėrmirėsoni te ardhurat.
                            AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                            Do tregoheni tmerrėsisht autoritare sot ju te dashuruarit dhe kjo mund te sjelle pasoja ne ecurinė e jetės tuaj ne ēift. Ndryshoni sa pa qene vone. Beqaret nuk duhet te ndėrmarrin shume rreziqe vetėm pėr ta ndryshuar statusin e tyre pasi shume shpejt diēka e bukur do ndodhe natyrshėm. Ne planin financiar do jeni mjaft te kthjellet dhe nuk do bėni aspak gabime.
                            SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                            Dite rutine ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Beni atė qe do mendoni me te arsyeshmen dhe kujdes me ndonjė fjale lidhur me karakterin e partnerit. Beqaret me ne fund do e gjejnė shpirtin e tyre binjak dhe do fillojnė njė lidhje afatgjate. Ne planin financiar ka rrezik te pėrballeni here pas here me probleme dhe vėshtirėsi, por me pak durim dhe kujdes mund t'ia dilni.
                            BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                            Dite harmonike do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do kaloni vetėm ēaste te bukura me atė qe keni ne krah dhe do ndiheni si mbi re. Beqaret nuk duhet t'iu qėndrojnė indiferente personave qe do iu propozojnė sepse nder ta mund te jete edhe ai i duhuri. Pėr financat do jete njė dite disi delikate. Kujdes me ēdo shpenzim qe do kryeni.
                            UJORI21. janar - 19. shkurt

                            Dite mjaft romantike do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do ja kaloni me se miri pranė partnerit tuaj dhe nuk do keni pėr ēfarė te ankoheni. Beqaret do kenė njė dite me shume fat dhe do realizojnė takimet e ėndėrruara. Shume gjera do jene ndryshe pėr ta. Buxheti do ketė nevoje pėr pėrkujdes te veēante. Flisni sa me pare me specialistet sepse vetėm ata mund t'iu ndihmojnė.
                            PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                            Do flisni me hapur me partnerin tuaj sot dhe do i zgjidhni problemet qe keni pasur. Ne mbrėmje do kaloni me tepėr momente romantike dhe te ngrohta. Beqare as vete nuk e dine se ēfarė duan te bėjnė dhe do ngurrojnė te dalin edhe neper takime. Me shpenzimet duhet te tregoheni vigjilente pasi po filluan problemet keni pėr te pasur probleme serioze.
                            Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                            Comment


                            • Horoskopi ditor pėr ditene marte - 12. mars 2019
                             DASHI21. mars - 20. prill

                             Sot do jeni ne humor te shkėlqyer ju te dashuruarit dhe do jeni gati te bėni gjithēka pėr te kaluar ēaste fantastike me partnerin. Orėt e pasdites do jene me te veēantat. Edhe tek beqaret yjet do kenė ndikim pozitiv. Pėrgatituni pėr ndryshime pas mesdite. Financat do jene ne gjendje shume te mire. Jeni treguar te logjikshėm me shpenzimet dhe e gjithė maturia ju ėshtė shpėrblyer.
                             DEMI21. prill - 21. maj

                             Dite e paqėndrueshme ka pėr te qene kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Shpeshherė do ndiheni keq dhe do mėrziteni me ato qe do ju thotė partneri. Beqaret nga ana tjetėr do kenė energji pozitive dhe do ja dalin ta bėjnė pėr vete personin qe pėlqejnė. Ne planin financiar duhet t'i dėgjoni me kujdes kėshillat qe do iu jepen dhe kurrsesi nuk duhet ta teproni me shpenzimet.
                             BINJAKET22. maj - 21. qershor

                             Do keni njė marrėdhėnie shume here me te mire me partnerin tuaj sot. Do vendosni se bashku qe ta harroni te shkuarėn e hidhur dhe te shihni vetėm drejt se ardhmes. Beqaret nuk do ja dalin dot ta ndryshojnė statusin e tyre edhe pse do bėjnė te pamundurėn. Ne planin financiar ka mundėsi te jeni me fat. Gjendja do filloje shume shpejt te normalizohet.
                             GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                             Tregohuni sa me diplomate dhe ta matur sot ju te dashuruarit sepse vetėm ne kėtė mėnyrė do mund ta ruani qetėsinė ne ēift. Beqaret nuk duhet t'i besojnė ēdo personi qe do i joshe sepse jo te gjithė tregohen te sinqerte. Duhet te presin edhe pak kohe pėr te pasur ndryshimet e ėndėrruara. Ne planin financiar duhet te shpenzoni sa me pak qe te mundeni ne mėnyrė qe t'ia dilni mbanė.
                             LUANI23. korrik - 22. gusht

                             Dita e sotme do jete thuajse magjike. Do pėrjetoni kėnaqėsi dhe emocione si kurrė ndonjėherė me pare. Shfrytėzojeni ēdo ēast ne maksimum. Beqaret duhet te synojnė te kenė ne krah persona serioze dhe te matur, jo ata qe mendojnė thjesht pėr kėnaqėsitė e momentit. Financat nuk do pėrbėjnė asnjė lloj problemi. do e dini mire sa te shpenzoni dhe sa te hiqni mėnjanė.
                             VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                             Mos e lini pas dore partnerin tuaj gjate kėsaj dite dhe mundohuni t'ia shprehni atij sa me shume ndjenjat. Nėse nuk e bėni kėtė ai mund te shohė dike tjetėr. Beqaret do kenė njė dite te qete dhe pa ndonjė takim mbresėlėnės. Gjithsesi miqtė nuk do i lėnė asnjė moment vetėm. Ne planin financiar yjet do ju nxisin negativisht. Do shpenzoni pa u matur asnjė moment.
                             PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                             Sot nuk ka pėr te qene njė dite shume e thjeshte pėr ju te dashuruarit, megjithatė me pak pėrpjekje mund te arrini te rivendosni qetėsinė ne mbrėmje. Partneri do jete shume strikt, ndėrsa ju me mendjehapur nga sa duhet. Beqaret do joshin gjithė kohės dhe do bėjnė shume persona pėr vete. Te ardhurat nuk do mund t'i stabilizoni dot edhe pse do mundoheni.
                             AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                             Dite e bukur dhe mjaft e qete do jete kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do ndiheni mire gjate gjithė kohės dhe mund te mendoni edhe te hidhni hapa me tej. Beqaret ka rrezik te joshin persona qe e kane tashme njė lidhje dhe kjo mund te pasohet me probleme pėr ta. Ne planin financiar do jeni te matur dhe kėmbėngulės pėr ta pėrmirėsuar situatėn. Me pak mundim do ja dilni mbanė.
                             SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                             Sot do diskutoni gjerėsisht pėr te gjitha problemet qe ju kane dale ne jetėn tuaj ne ēift dhe do bėni disa ndryshime radikale. Beqaret do jene te qete dhe nuk do nxitohen te hedhin hapa. Me shume gjase atyre do ju bėhen disa propozime interesante me disa mėnyra te veēanta. Me buxhetin do jeni te kujdesshėm dhe do dini si ta mbani gjithmonė situatėn nen kontroll.
                             BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                             Nėse jeni ne njė lidhje dhe ndiheni te lumtur pranė njeri-tjetrit, sot mund te mendoni te hidhni hapa me rendėsi te madhe. prej kohesh i kishit menduar, por nuk kishte ardhur momenti i pėrshtatshėm. Beqaret duhet te kenė me tepėr besim tek vetja dhe do e gjejnė personin e duhur. Ne planin financiar do mbizotėrojė gjate gjithė kohės ekuilibri.
                             UJORI21. janar - 19. shkurt

                             Marrėdhėnia juaj me atė qe keni ne krah nuk ka pėr te qene shume e mire sot. Here pas here do gjendeni edhe ne situata te vėshtira dhe do debatoni fort. Beqaret do kenė dashuri me shikim te pare dhe do ndihen me ne fund te plotėsuar. Financat duhet t'i mbani gjithė kohės nen kontroll sepse po ju doli situata nga duart nuk do dini ēfarė te bėni me pas.
                             PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                             Do ketė pėrmirėsime te njėpasnjėshme sot ne jetėn tuaj ne ēift. Gjerat do fillojnė me ne fund te vihen ne vije dhe do ndiheni shume here me te qete. Beqaret do bėjnė disa gabime te pafalshme nga te cilat do varet e ardhmja. Ne planin financiar vėshtirėsitė do jene te mėdha, por me pak durim dhe njė menaxhim me te mire do ja dilni mbanė me sukses.
                             Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                             Comment


                             • Horoskopi ditor pėr ditene merkure - 13. mars 2019
                              DASHI21. mars - 20. prill

                              Pėrgatituni pėr njė ngjarje tė rėndėsishme ju tė dashuruarit. Sot ēdo gjė ka pėr te qene emocionuese dhe e jashtėzakonshme. Beqaret me shume gjase do arrijnė ta pėrforcojnė miqėsinė me dike dhe mund te kalojnė ne njė tjetėr faze. Financiarisht do jeni te mbrojtur dhe nuk do pėrballeni me vėshtirėsi. Mund t’i kryeni pa frike shpenzimet qe keni menduar.
                              DEMI21. prill - 21. maj

                              Nėse jeni ne njė lidhje sot duhet te pėrkujdeseni me shume pėr partnerin tuaj dhe te mos e lini atė te ndihet i vetmuar. Beqareve do ju hapen porta te reja dhe kane pėr ta ndryshuar shume shpejt statusin e tyre. Rruga e do ndėrtojnė sot do jete e duhura. Sektori i financave ka pėr te qene shume delikat. Mundohuni te merrni masa sa pa arritur gjendja ne kulmin e vet.
                              BINJAKET22. maj - 21. qershor

                              Nėse keni njė lidhje zemra juaj do rrahe me fort se kurrė me pare. Partneri do dije si t’ua beje qejfin ēdo moment dhe kėnaqėsitė do jene te paimagjinueshme. Beqaret do joshin pafundėsisht gjate kėsaj dite dhe mundet te bėjnė pėr vete disa persona. Shume shpejt pėr ta do ketė ngjarje te rėndėsishme. Ne planin financiar do jeni me shume fat dhe do dini ta mbani gjendjet te stabilizuar.
                              GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                              Jeta juaj ne ēift do jete shume e trazuar sot dhe debatet nuk do kenė te mbaruar. Asnjeri prej jush nuk do i pranoje gabimet dhe do vazhdoje me te veten. Beqaret do ndihen me te vetmuar, por nuk do bėjnė asnjė pėrpjekje pėr ta ndryshuar situatėn. Epo dhurata nga qielli nuk mund te presin. Me financat mund te ketė vėshtirėsi. Nuk do dini t’i bėni llogarite ashtu si duhet.
                              LUANI23. korrik - 22. gusht

                              Pėr te qene te lumtur ju te dashuruarit duhet te bėni diēka ndryshe sot. Surprizojeni partnerin dhe keni pėr ta pare se si do e ndryshoje sjelljen ai. Ditėt ne vijim do jeni ju qe do merrni surpriza te jashtėzakonshme. Beqaret do marrin njė propozim te papritur, por tejet emocionues. Gjendja e financave do filloje dalėngadalė te stabilizohet pėr shkak te gjitha masave qe keni marre se fundmi.
                              VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                              Nuk do keni asgjė pėr ēfarė te ankoheni sot ju te dashuruarit. Do kaloni momente fantastike se bashku dhe kėnaqėsitė do jene te paimagjinueshme. Beqaret do kenė gjithashtu njė dite te mbushur me shkėlqim dhe emocione. Gjithēka do jete me ndryshe se me pare. Ēėshtjet financiare nuk do jene aspak shqetėsuese, kėshtu qe mund te kryeni edhe ndonjė shpenzim me tepėr.
                              PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                              Ata qe janė ne njė lidhje do kalojnė momente fantastike me atė qe kane ne krah dhe nuk do kenė dėshirė te ndahen pėr asnjė ēast prej tij. Beqaret me ne fund do e gjejnė shpirtin e tyre binjak dhe do futen ne njė etape akoma me te bukur. Buxhetin do e keni me tepėr nen kujdes dhe situata do mbetet e kėnaqshme gjithė kohės. Nuk do keni asgjė pėr ēfarė te qaheni.
                              AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                              Dite e qėndrueshme dhe mjaft e veēante ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do ndiheni mire ne ēdo moment. Beqaret do jene shume krenare dhe nuk do pranojnė te dalin me ēdokėnd qe do i propozoje. Ky do jete njė gabim i madh. Ne planin financiar do i zgjidhni te gjitha problemet dhe gjendja do mbetet mjaft e mire. Vazhdoni ne kėtė rruge.
                              SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                              Tregohuni shume te matur sot me atė qe keni ne krah sepse klima yjore nuk duket te jete aq e mire sa mendonit. Partneri shpesh do jete me nerva dhe mund te lindin debate. Beqaret do realizojnė plot takime, por asnjeri nuk do ju pėlqejė aq sa pėr te filluar njė lidhje. Ne planin financiar ēdo gjė ka pėr te shkuar mire sot dhe e gjithė kjo pasi dini t'i bėni me kujdes llogarite.
                              BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                              Dite e mbushur me vėshtirėsi te mėdha do jete kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Shpesh do debatoni ashpėr me partnerin dhe mund te mendoni edhe te ndaheni me te. Beqaret do kėrkojnė gjera te pamundura dhe nuk kane pėr ta gjetur dot personin qe po kėrkojnė. Buxhetin duhet ta menaxhoni me sa me tepėr pėrkujdes dhe maturi, pasi ne te kundėrt situata mund te pėrkeqėsohet.
                              UJORI21. janar - 19. shkurt

                              Dite e kėndshme ka pėr te qene kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Nuk do keni as debatin me te vogėl me partnerin tuaj, pėrkundrazi do kėnaqeni se bashku. Beqaret duhet te jene me te arsyeshėm dhe nuk duhet te nxitohen pėr asgjė. Financat do mbeten gjithė kohės te mira kėshtu qe mund ta kryeni edhe ndonjė investim me tepėr nga zakonisht.
                              PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                              Dite pasionante ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do kaloni momente fantastike pranė atij qe dashuroni dhe nuk do doni te ndaheni asnjė ēast prej tij. Beqaret nuk do ndihen ende gati pėr te ndryshuar statusin dhe nuk do dalin neper takime. Ne planin financiar duhet te merrni masa sa me pare te jete e mundur sepse pėrndryshe situata mund t'iu dale jashtė kontrollit.
                              Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                              Comment


                              • Horoskopi ditor pėr ditene enjte - 14. mars 2019
                               DASHI21. mars - 20. prill

                               Nėse kohet e fundit keni pasur vėshtirėsi te vogla ne ēift sot do jeni me te kthjellet dhe do arrini te zgjidhni ēdo gjė. Ja qe me dėshirė te mire dhe pak me shume tolerance mund te arrihet ēdo gjė. Beqaret me ne fund do bien ne dashuri me dike dhe nuk do mendojnė asgjė tjetėr pėrveēse te krijojnė njė jete me te. Pėr financat mos u mbėshtesni tek Urani sepse ai vetėm sa do ua ndėrlikojė gjerat me shume.
                               DEMI21. prill - 21. maj

                               Pėrfitoni nga ambienti i qete qe mbizotėron sot ne jetėn tuaj pėr t’i kėrkuar partnerit diēka qe e keni ėndėrruar prej kohesh. Po ditėt te flisni keni pėr ta marre atė qe dėshironi. Beqaret duhet ta lėnė veten sa me te lire dhe te pėrfitojnė nga te gjitha mundėsitė qe do iu jepen. Neptuni do jete planeti qe do ndikoje tek financat dhe do i mbaje ato sa me te qėndrueshme. Do jeni te qete ne kėtė sektor.
                               BINJAKET22. maj - 21. qershor

                               Bashkėpunimi ne ēift ka pėr tė qenė shumė mė i mirė gjatė kėsaj dite. Te dy do i pranoni gabimet qe keni bere se fundmi dhe do bėni ēdo pėrpjekje pėr t’i zgjidhur. Beqaret nuk do duan te bėjnė asnjė lloj ndryshimi ne jetėn e tyre dhe do e jetojnė ēdo moment ashtu si t’iu vije. Pėr financat situata do jete tej mase e favorshme. Pėrfitoni pėr te bere edhe disa investime.
                               GAFORRJA22. qershor - 22. korrik

                               Dite shume entuziaste ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Do qėndroni me shume kohe me njeri-tjetrin dhe do i shprehni pafundėsisht dėshirat. Edhe beqaret do jene te privilegjuar ne dashuri dhe do realizojnė takime interesante. Financat me mire mos i ngatėrroni as me miqtė as me dashurinė. Situata sot do lere pėr te dashuruar, por po nuk bėtė kujdes mund te pėrkeqėsohet akoma me tepėr.
                               LUANI23. korrik - 22. gusht

                               Gjate kėsaj dite, ēfarėdo te ketė ndodhur me pare me partnerin, do arrini te mėreni vesh me se miri. Nuk do fiksoheni pas detajeve te vogla dhe pa ndonjė rėndėsi. Beqaret do jene me te parrezistueshem fale Marsit. Nėse dine te sillen me personat qe do takojnė mundet edhe ta ndryshojnė statusin e tyre. Gjendja e financave ka pėr t’u pėrmirėsuar, por kujdes nga Marsi qe mund t’iu shtyjė tė shpenzoni pak me tepėr.
                               VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator

                               Dite shume e trazuar ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Nuk do ndiheni mire ne krahėt e partnerit dhe do preferoni te bėni njė pauze te shkurtėr pėr te reflektuar. Beqaret nuk duhet te lėnė asnjė mundeni t'iu ike nga duart sepse do pendohen gjithė jetėn. Me financat tregohuni sa me te kujdesshėm qe te mundeni ne mėnyrė qe te mos ketė probleme serioze.
                               PESHORJA24. shtator - 23. tetor

                               Nuk do i qėndroni dot besnike partnerit tuaj gjate kėsaj dite sepse dikush tjetėr mjaft joshės do iu beje menjėherė pėr vete. Beqaret duhet te tregohen me te duruar ne mėnyrė qe te fillojnė lidhjen aq shume te dėshiruar. Po vepruar tani pa u menduar do gabojnė. Financat ka rrezik te kenė tronditje te forta. Shmangni ēdo lloj investimi tepruar qe mos mbeteni pa para ne xhep.
                               AKREPI24. tetor - 22. nėntor

                               Beni atė qe do ndieni sot ju te dashuruarit dhe keni pėr t'ia kaluar pėr mrekulli me partnerin. Ēdo ēast do jete i veēante dhe emocionues. Beqaret nuk duhet te tregohen te pamatur dhe nuk duhet te pranojnė ēdo lloj propozimi qe do ju behet, pasi mund te zhgėnjehen tej mase me vone. Me financat tregohuni te kujdesshėm dhe ēdo gjė do ju ece me se miri.
                               SHIGJETARI23. nėntor - 21. dhjetor

                               Dite si neper ėndrra ka pėr te qene kjo e sotmja pėr ata qe janė ne njė lidhje. Ne ēdo moment do pėrjetoni emocione te forta dhe nuk do doni qe asgjė te ndryshoje. Beqaret ka rrezik te mbeten edhe sot vetėm pasi nuk do ju pėlqejnė shume personat qe do ju dalin para. Ne planin financiar asgjė nuk ka pėr t'iu ecur mire sepse kohet e fundit keni kryer shpenzime te pamenduara.
                               BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar

                               Do pėrkujdeseni gjate gjithė kohės sot ju te dashuruarit pėr njeri-tjetrin dhe marrėdhėnia ne ēift do jete e jashtėzakonshme. Te gjithė do ju kenė zili, por nuk do ju prishin dot pune. Beqaret me mire te mos rrezikojnė shume sepse mund te lėndohen. Gjendja e financave ka pėr te qene goxha delikate. Nuk do arrini dot te kryeni as shpenzimet me te domosdoshme.
                               UJORI21. janar - 19. shkurt

                               Duhet te jeni me tolerante me partnerin tuaj gjate kėsaj dite dhe t'i hapni rruge here pas here partnerit. Me inat dhe kokėfortėsi nuk do arrini asgjė, pėrveēse do lėndoni edhe veten tuaj. Beqaret do bėjnė mire te mos luajnė shume me zjarrin sepse do digjen keq. Buxheti do jete i paqėndrueshėm, prandaj ēdo shpenzim duhet ta kryeni me mjaft kujdes.
                               PESHQIT20. shkurt - 20. mars

                               Tregohuni te arsyeshėm sot ju te dashuruarit dhe mos bėni gjera te pamenduara. Nga ana tjetėr duhet t'i shprehni edhe me tepėr ato qe ndieni. Beqaret duhet te reflektojnė disa here para se te hedhin hapa ne mėnyrė qe te mos lėndohen. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatė mire ėshtė te tregoheni te arsyeshėm sa me shume qe te mundeni. Hua mos jepni pėr asnjė arsye.
                               Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                               Comment

                               What's Going On

                               Collapse

                               There are currently 120 users online. 2 members and 118 guests.

                               Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                               Working...
                               X