Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ndoshta e dinit se keni VETĖM 1 shpirt binjak, por nė fakt keni 3! Ja kush janė .

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Ndoshta e dinit se keni VETĖM 1 shpirt binjak, por nė fakt keni 3! Ja kush janė .

  “Aty jashtė” dikush ju plotėson, mjafton vetėm tė jini tė hapur, jo paragjykues dhe tė besoni se yjet njė ditė do tė vendosen nė atė pozicion favorizues pėr ju, nė mėnyrė qė ta njihni shpirtin tuaj binjak. Nėse “ky kėrkim” do tė ishte i lehtė, atėherė ai ndoshta nuk do tė ishte i pėrsosuri pėr ju! Por nėse besoni se njeriu dashuron vetėm njė herė, gaboni! Sipas yjeve, njė shenjė pėrshtatet mėsė miri me tre shenja tė tjera duke rritur kėshtu shanset pėr tė njohur njeriun me tė cilin mund tė kaloni jetėn

  Dashi – Binjak, Luan, Ujor
  Partneri i pėrsosur pėr ju, ėshtė ai qė ju dashuron pa kushte. Jeni njerėz qė dashuroni nė mėnyrė tė tillė dhe nė krahė, meritoni njė person qė mund t’jua kthejė me tė njėjtėn monedhė. Duhet t’ju pranojė siē jeni dhe mos tė pėrpiqet t’ju ndryshojė ! Nėse i mungon shpirti aventurės apo ai konkurrues, nuk ėshtė shpirti juaj binjak. Si ēdo njeri dhe ju keni tė meta, por nėse partneri jua vė nė dukje, lidhja juaj nuk e ka tė gjatė ! PRA, djali qė keni nė krahė duhet tė dashurohet dhe me defektet tuaja!

  Demi – Akrep, Gaforre, Peshore
  Gjithnjė jeni shqetėsuar nga njerėzit qė i marrin lidhjet me vrull dhe nuk i japin dashurisė, kohėn e duhur! Pėrpara se tė hidhni njė hap tjetėr, ju dėshironi ta njihni mirė personin qė keni krahė. Pra, partneri ideal duhet tė presė deri nė momentin kur ju tė jeni gati pėr tė hedhur hapin e rradhės. Kurrė mos u nxitoni pėr hir tė dikujt, sepse shpirti juaj binjakė nuk do t’ju vendoste nėn presion pėr tė marrė vendime tė nxituara e ndoshta tė gabuara!

  Binjakėt- Dashi, Akrep, Binjak
  I dashuri ideal pėr binjakėt, ėshtė djali karizmatik i grupit, energjik qė e sheh gjithmonė gotėn gjysmė tė mbushur dhe asnjėherė gjysmė bosh. Duhet t’ju bėjė tė ndiheni e veēantė ēdo ditė dhe tė ndjeni fluturat nė stomak sa herė e shihni. Nuk ka rėndėsi nėse jeni takuar pėr disa javė ose disa vite, nėse ai ende mund t’ju bėjė tė skuqeni dhe t’ju “lėrė pa fjalė” atėherė jini tė sigurta qė ai ėshtė shpirti juaj binjakė.

  Gaforrja- Akrep, Dem, Virgjėreshė
  Shpirti juaj binjakė duhet t’ju kuptojė nė ēdo situatė dhe mos t’ju paragjykojė! Ai e di kur ju keni mė shumė nevojė pėr ta dhe ėshtė aty pėr ju! Partneri juaj ideal ėshtė “shpėtimtari juaj”. Ju dėshironi tė pėrjetoni njė lidhje tė thellė emocionale me personin nė krahė, sepse nė ka gjė qė nuk pėlqeni, ato janė bisedat dhe lidhjet sipėrfaqėsore. Keni nevojė pėr dikė me vetbesim tė lartė qė t’ju inkurajojė dhe mos ta vendosė kurrė dashurinė tuaj nė dyshim.


  Luani – Peshore, Virgjėreshė- Dash
  Shpirti juaj binjakė ka vetėbesim dhe ėshtė i sigurtė nė gjithēka qė ai bėn! Nuk kėrkon vėmendjen tuaj sepse ėshtė krenar, por gjithmonė di si ta rrėmbejė atė, pa e kuptuar ju! Lufton pėr ju dhe ėshtė i aftė tė bėjė ēdo gjė pėr dashurinė! Duhet t’ju qėndrojė nė krahė, sepse nėse ai ėshtė mė “poshtė” se ju, atėherė ju thjesht do e kuptoni, qė dikush atje jashtė, ėshtė njė njeri i pėrsosur i cili po pret pėr ju.

  Virgjėresha- Gaforre, Bricjap, Dem
  Ju jeni shenja mė kritike e zodiakut, ndaj shpirti juaj binjak duhet tė jetė shumė tolerant dhe mirėkuptues. Duhet tė ketė sens humori, sepse nė tė kundėrt ju nuk do tė tėrhiqeshit! Virgjėresha ėshtė njė shenjė seriozė dhe me njė partner serioz nuk do e kishte tė gjatė lidhjen. Por pėr t’i rėnė nė sy virgjėreshės duhet tė jeni perfektė nė gjithēka qė bėni.

  Peshorja- Luan, Dem, Ujor
  Partneri juaj ideal ėshtė me kėmbė nė tokė dhe pikėsynime tė qarta!Nuk mund tė qėndroni me dikė qė ėshtė nė ajėr dhe nuk e di se ēfarė do nė jetė! Ai nuk duhet tė flasė pėr martesėn dhe fėmijėt qė nė takimin e parė, por ta ketė tė qartė se njė ditė do tė pėrfundojė me ju. Ai gjithashtu duhet tė jetė miku juaj mė i mirė. Ju dėshironi njė marrėdhėnie tė ndėrtuar mbi njė bazė tė fortė miqėsie, ndershmėrie dhe besimi.

  Akrepi- Dem, Gaforre, Binjak
  Partneri ideal nė sytė tuaj? Ai qė di tė kujdeset pėr ty. Ju jeni plotėsisht tė aftė pėr t’u kujdesur pėr veten, por i dashuri i zemrės suaj duhet tė jetė ēdo moment pranė jush. Kur ndiheni tė humbur apo tė pasigurt nė vete, njeriu i zemrės duhet tė jetė pranė jush pėr t’ju dhėnė kurajo. Pėrveē dhuratave dhe gjėrave materiale qė ju lumturojnė pa masė, janė udhėtimet dhe kujtimet gjatė aventurave tuaja ato qė ju mbushin zemrėn.

  Shigjetari- Shigjetar, Ujor, Peshqit
  Partneri ideal i shigjetarit ėshtė njė i rritur me zemrėn e njė fėmije. Ai ėshtė kaq i gjallė dhe i gatshėm tė luftojė pėr dashurinė tuaj. Do t’i pėrgjigjet telefonatave tuaja nė ēdo orė tė ditės, vetėm pėr t’ju dėgjuar zėrin. Ėshtė optimist dhe ka sens humori. Nėse i dashuri nuk ju bėn pėr tė qeshur, atėherė nuk ėshtė shpirti juaj binjak. Edhe nė qoftė se ai nuk mund t’i zgjidhė problemet tuaja, vetėm duke e patur pranė, do ju bėjė tė ndiheni mė mirė.

  Bricjapi- Bricjap, Virgjėreshė, Dem
  I dashuri i pėrsosur pėr bricjapin ėshtė ai qė respekton pavarėsinė tuaj. Ai kurrė nuk pyet se pse nuk keni kohė pėr tė, apo pse nuk iu pėrgjigje telefonatave tė tij! Ai e di se kur ju punoni nuk shpėrqėndroheni lehtė. Duhet ta pranojė qė ju nė jetė keni prioritete dhe kur punoni pak mė shumė nga se duhet, jo se keni vėnė punėn para atij, por thjesht jeni shenja mė punėtore e zodiakut, sipas living. Edhe kur vendosni mure rreth zemrės suaj dhe mezi lejoni dikė t’ju afrohet, ai do ju dojė pa kushte e do t’ju vėrtetojė qė ju jeni njė ēift i pamposhtur.

  Ujori- Dash, Peshore, Binjak
  Shpirti binjak i ujorit ėshtė ai qė ju shikon nė sy dhe prek shpirtin tėnd me njė vėshtrim tė vetėm. Ai ėshtė djali qė dėshiron t’ju njohė ashtu siē ju njihni veten. Ai ėshtė i durueshėm dhe ėshtė i gatshėm tė presė derisa ju tė ndiheni tė gatshme pėr tė folur pėr gjithēka tuajėn, pėr mirė apo pėr keq.

  Peshqit- Shigjetar, Bricjap, Peshore
  Tipi i djaloshit qė ėshtė perfekt pėr ju ėshtė ai qė ka njė pamje tradicionale mbi dashurinė. Duhet tė jetė romantik dhe t’ju pėrledhelė jo vetėm nė momentet intime, por dhe me njė mesazh apo telefonatė nė mes tė ditės. Ju nuk jeni kundėr qirinjve dhe petaleve, por siē thamė mė sipėr, partneri ideal nuk duhet tė jetė romantic vetėm nė ēaste tė caktuara. Ai duhet t’ju bėjė tė ndiheni tė veēanta ēdo di

  Marre,nga:Revista_Kosovarja.

 • #2
  S'po i gjejme vend vetem njeres..po tre ku t'i cojme?
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A

  Comment


  • #3
   Originally posted by Abis View Post
   S'po i gjejme vend vetem njeres..po tre ku t'i cojme?
   .
   Ca shenje ishe se te them une ke te marresh.

   Comment


   • #4
    Originally posted by Natta View Post
    “Aty jashtė” dikush ju plotėson, mjafton vetėm tė jini tė hapur, jo paragjykues dhe tė besoni se yjet njė ditė do tė vendosen nė atė pozicion favorizues pėr ju, nė mėnyrė qė ta njihni shpirtin tuaj binjak. Nėse “ky kėrkim” do tė ishte i lehtė, atėherė ai ndoshta nuk do tė ishte i pėrsosuri pėr ju! Por nėse besoni se njeriu dashuron vetėm njė herė, gaboni! Sipas yjeve, njė shenjė pėrshtatet mėsė miri me tre shenja tė tjera duke rritur kėshtu shanset pėr tė njohur njeriun me tė cilin mund tė kaloni jetėn

    Peshqit- Shigjetar, Bricjap, Peshore
    Tipi i djaloshit qė ėshtė perfekt pėr ju ėshtė ai qė ka njė pamje tradicionale mbi dashurinė. Duhet tė jetė romantik dhe t’ju pėrledhelė jo vetėm nė momentet intime, por dhe me njė mesazh apo telefonatė nė mes tė ditės. Ju nuk jeni kundėr qirinjve dhe petaleve, por siē thamė mė sipėr, partneri ideal nuk duhet tė jetė romantic vetėm nė ēaste tė caktuara. Ai duhet t’ju bėjė tė ndiheni tė veēanta ēdo di

    Marre,nga:Revista_Kosovarja.


    mmm interesante me Bricjapin as qe e vija ne dyshim kete

    Comment


    • #5
     Originally posted by Natta View Post
     .
     Ca shenje ishe se te them une ke te marresh.
     Akrepi jam..nuk me ngjit me asnjeren nga ato shenjat qe ishin..me gjej nje bricjape,e regullohem
     https://youtu.be/bo_efYhYU2A

     Comment


     • #6
      Shigjetari- Shigjetar, Ujor, Peshqit
      Partneri ideal i shigjetarit ėshtė njė i rritur me zemrėn e njė fėmije. Ai ėshtė kaq i gjallė dhe i gatshėm tė luftojė pėr dashurinė tuaj. Do t’i pėrgjigjet telefonatave tuaja nė ēdo orė tė ditės, vetėm pėr t’ju dėgjuar zėrin. Ėshtė optimist dhe ka sens humori. Nėse i dashuri nuk ju bėn pėr tė qeshur, atėherė nuk ėshtė shpirti juaj binjak. Edhe nė qoftė se ai nuk mund t’i zgjidhė problemet tuaja, vetėm duke e patur pranė, do ju bėjė tė ndiheni mė mirė.
      Te paeksploruara fare keto shenja...ne marredhenie familjare , shoqerore po,,,por dsshurore nahhh me asnje

      Comment


      • #7
       Ore 1 t’na dal dhe mjaftohemi...po hiē, s’nuk!
       Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

       Comment


       • #8
        Originally posted by Abis View Post
        Akrepi jam..nuk me ngjit me asnjeren nga ato shenjat qe ishin..me gjej nje bricjape,e regullohem
        Bricjapi,kerkon nje luan besnik.
        Jo,1 akrep qe eshte me keq se bleta.

        Comment


        • #9
         Gaforrja- Akrep, Dem, Virgjėreshė
         Shpirti juaj binjakė duhet t’ju kuptojė nė ēdo situatė dhe mos t’ju paragjykojė! Ai e di kur ju keni mė shumė nevojė pėr ta dhe ėshtė aty pėr ju! Partneri juaj ideal ėshtė “shpėtimtari juaj”. Ju dėshironi tė pėrjetoni njė lidhje tė thellė emocionale me personin nė krahė, sepse nė ka gjė qė nuk pėlqeni, ato janė bisedat dhe lidhjet sipėrfaqėsore. Keni nevojė pėr dikė me vetbesim tė lartė qė t’ju inkurajojė dhe mos ta vendosė kurrė dashurinė tuaj nė dyshim.

         sme kishte shkuar ne mendje me keto shenja ...do e kem parasysh e donpyes ca sheje oroskopi je
         Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

         Comment


         • #10
          Dmthn qe mund te kesh 3 ne 1, ne te njejten kohe mos merzitet asnje shpirt qe e le vetem?

          Comment


          • #11
           Te shenjes se ujorit, dhe peshqit i kam vetem femra ato qe me rrethojne....mos eshte valle ndonje indicie e re? ehu bre
           shigjetar asnje

           Comment

           What's Going On

           Collapse

           There are currently 160 users online. 10 members and 150 guests.

           Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

           Working...
           X