Announcement

Collapse
No announcement yet.

Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #31
  Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

  po rritet dita dita cmimi naftes energjia edhe shpenzimet me minimale qe kerkon nje familje
  e po bien cmimet e rrogave
  kjo esht ekonomia ne vendin ton

  Comment


  • #32
   Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

   Ne te vertet petrolio po ben nje grafik tipik 2007-2008.. ishte 13...20..25 e barilia pak ore me pare iku 35... e gjitha lufta nes forcave te medha usa ( shitje armesh mbrojtje pusesh te "pushtuara" ) arabia saudite ul cmimin e perse jo kontrasti putin ... edhe pse eshte + 1.3 % ne media duke pare renien e ekonomois kine japoni.. mendoj qe do kemi nje grafik sh te luhatur dhe pa stabilitet...
   Ne eu nuk ka shtet pa vrim te zez varet thellesia ne cdo shtet por borsa flet qart per secilen... ja motivi i vertet i nisjes luftrave... .. sh shpejt do nisin sh banka te formojne shoqata (bashkime nes tyre ) per humbjet e theksuara te aksioneve perkatese...
   “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

   Comment


   • #33
    booo sa largpamese me kete shkrimin tim me lart.. mbetem e se njejtes ide mbi bashkimet dhe po ndodhin si edhe me evolimin e institucioneve .. tashme drejt sistemit amerikan " promotor" i personalizuar... portofol i diferencuar..
    lojra te demeshme qe si gjithmone do paguaj shtresa e dobet.. mjafton te shikohet luhatja e spread
    “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

    Comment


    • #34
     Nga kendveshtrimi i Kryeministrit aktor kemi sukses te papare, nga kendveshtrimi Aktorit kryeminister larmi ngjyrash por pa forme konkrete.
     Nga kendveshtrimi i popullit veshtiresi per te mbijetuar dhe nga kendveshtrimi im duket si vend i mbaruar.
     Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

     Comment


     • #35
      Originally posted by jana80 View Post
      Ne te vertet petrolio po ben nje grafik tipik 2007-2008.. ishte 13...20..25 e barilia pak ore me pare iku 35... e gjitha lufta nes forcave te medha usa ( shitje armesh mbrojtje pusesh te "pushtuara" ) arabia saudite ul cmimin e perse jo kontrasti putin ... edhe pse eshte + 1.3 % ne media duke pare renien e ekonomois kine japoni.. mendoj qe do kemi nje grafik sh te luhatur dhe pa stabilitet...
      Ne eu nuk ka shtet pa vrim te zez varet thellesia ne cdo shtet por borsa flet qart per secilen... ja motivi i vertet i nisjes luftrave... .. sh shpejt do nisin sh banka te formojne shoqata (bashkime nes tyre ) per humbjet e theksuara te aksioneve perkatese...
      booo cpaskesh qene.... brv jana!!!!
      koshe parashikuar luhatje e pa stabilitet ...dhe bankat ne fakt po bashkohen....
      “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

      Comment


      • #36
       Originally posted by Drejtori View Post
       Nga kendveshtrimi i Kryeministrit aktor kemi sukses te papare, nga kendveshtrimi Aktorit kryeminister larmi ngjyrash por pa forme konkrete.
       Nga kendveshtrimi i popullit veshtiresi per te mbijetuar dhe nga kendveshtrimi im duket si vend i mbaruar.
       Mos u ngrys prej dėshpėrimit
       Nėse jeta tė gėnjen,
       Hesht nė ditėn e mundimit
       Rishtaz ditė e gazit vjen.

       Pushkin

       Comment


       • #37
        Originally posted by Monique View Post
        Mos u ngrys prej dėshpėrimit
        Nėse jeta tė gėnjen,
        Hesht nė ditėn e mundimit
        Rishtaz ditė e gazit vjen.

        Pushkin
        Ketyre vargjeve u vjen per shtat ajo kenga e Robert Alise ne Kenga Magjike 2018. Degjoje dhe e kupton ku ta kam fjalen dhe pse e shaj ate palaco milet qe e beri lemsh ate vend.
        Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

        Comment


        • #38
         Originally posted by Drejtori View Post
         Ketyre vargjeve u vjen per shtat ajo kenga e Robert Alise ne Kenga Magjike 2018. Degjoje dhe e kupton ku ta kam fjalen dhe pse e shaj ate palaco milet qe e beri lemsh ate vend.
         Ajo nuk ishte kenge i dashur, ajo ishte poezi me muzike ...
         Fan Noli ka ditur cka thene dhe kjo nuk eshte risi...

         Comment


         • #39
          Ne vendin tone e pasigurt. Sidomos shporta familjare. Nje vend ku merr 500 e kerkesat jane 1000.
          - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

          -Kashta noton e diamanti fundoset!

          Comment


          • #40
           Originally posted by Monique View Post
           Ajo nuk ishte kenge i dashur, ajo ishte poezi me muzike ...
           Fan Noli ka ditur cka thene dhe kjo nuk eshte risi...
           Epo bejme mire te hapim veshet e mos jemi aq qafeulur se na mori lumi pastaj. Jam dakord me parafolsin ne lidhje me shporten packa se nuk jam pjese e shportes se atij vendi por njerezit qe kemi na tregojne cdo dite se cfare veshtirese heqin.
           Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

           Comment

           What's Going On

           Collapse

           There are currently 181 users online. 0 members and 181 guests.

           Most users ever online was 7,146 at 08:56 on 08-03-2018.

           Working...
           X