Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mjekėsia

Collapse

Shėndeti dhe trajtimi i sėmundjeve tė ndryshme.

Sub-Forums Topics Posts Last Post
Dhėmbet, qė nga femijėria deri nė pleqėri...si ti kujdesim dhe ti mbajmė sa mė tė shėndetshėm.
Topics: 44 Posts: 151
44 151
Njė organisėm i shėndetshėm mirėmbahet me dietė dhe sport. Nė kėtė nėnforum do gjeni dietat mė tė mira, ushqimet e rekomanduara pėr njė stil jete tė shėndetshėm.
Topics: 248 Posts: 1,309
248 1,309
Trupi i njeriut preket cdo dite nga baktere te demshme per organizmin, te cilat mund te shkaktojne semundje. Semundja ne teresi ėshtė ērregullim i funksioneve trupore, kongenitive, sociale ose shpirtėrore, i cili e pengon subjektiv kondicionin dhe mirėqenien dhe ndikon negativ nė qenie tė gjallė. Sėmundja mund tė shikohet si gjendje me procese tė ērregulluara biologjike, tė cilat dėrgojnė te ērregullimet e funksionit dhe tė ndėrtimit tė organizmit. C'rregullimi i shendetit shkaktohet nga nje sere semundjesh ne terresi
Topics: 55 Posts: 359
Last Post: Anemia
55 359
PiNkY
Anemia
by PiNkY
Topics: 311 Posts: 1,197
311 1,197
Topics: 453 Posts: 1,975
453 1,975
Topics: 368 Posts: 1,355
368 1,355
Jane semundje ngjitese qe mund te ndodh nga nje teshtim, nga nje shtrengim duarsh, nga nje puthje apo thjesht nga nje prekje e tavolines me nje pacient te infektuar.
Topics: 4 Posts: 11
Last Post: Tularemia
4 11
PiNkY
Tularemia
by PiNkY
Topics: 13 Posts: 23
13 23
 • Filter
 • Time
 • Show
 • New Topics
Clear All
new posts
There are no conversations in this channel.
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
Please log in to your account to view your subscribed posts.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • Sort By
 • Order
Clear All
new posts
No topics found.
 • Filter
 • Time
Clear All
Working...
X