Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grupet e Semundjeve

Collapse

Trupi i njeriut preket cdo dite nga baktere te demshme per organizmin, te cilat mund te shkaktojne semundje. Semundja ne teresi ėshtė ērregullim i funksioneve trupore, kongenitive, sociale ose shpirtėrore, i cili e pengon subjektiv kondicionin dhe mirėqenien dhe ndikon negativ nė qenie tė gjallė. Sėmundja mund tė shikohet si gjendje me procese tė ērregulluara biologjike, tė cilat dėrgojnė te ērregullimet e funksionit dhe tė ndėrtimit tė organizmit. C'rregullimi i shendetit shkaktohet nga nje sere semundjesh ne terresi

Forums Topics Posts Last Post
No forums found.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • New Topics
Clear All
new posts

 • PiNkY
  started a topic Anemia

  Anemia  Perberesi kryesor i qelizave tė gjakut janė rruazat e kuqe tė gjakut ose eritrocitet. Semundjet e rruazave tė kuqe pėrfshijnė probleme...
  See more | Go to post

 • PiNkY
  started a topic Dermatiti atopik

  Dermatiti atopik  Ekzema ėshtė njė sėmundje e lėkurės e shkaktuar nga inflamacioni. Dermatiti atopik ėshtė lloji mė i shpeshtė i shumė llojeve tė ekzemės....
  See more | Go to post

 • Gerti2
  replied to Kanceri i Lekures - Melanoma
  Titulli: Kanceri i Lekures - Melanoma

  Pse sa doni me jetu ju? 100 vjet e?
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  replied to Autizmi
  Titulli: Autizmi

  Acidi folik ndihmon nė parandalimin e autizmit

  Pėrdorimi i acidit folik para, gjatė shtatzėnisė dhe edhe...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Arfenilla
  replied to Sėmundja e Alzheimerit
  Alzheimeri

  Alzheimer, ėshtė forma mė e zakonshme e dementias. Kjo sėmundje e pakurueshme dhe degjenerative u pėrshkrua pėr herė tė parė...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Monique
  replied to Kanceri ne qafen e mitres!!!
  kanceri i qafes se mitres dhe shkaktaret

  Kanceri i qafės sė mitrės ėshtė njė ndėr tumoret e shpeshta qė po rrezikon shėndetin e gruas edhe...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • MasteR
  replied to Dhimbjet e qafės (Cervikalgjitė)
  Pe: Dhimbjet e qafės (Cervikalgjitė)

  Te trajtimi asgje smora vesh
  See more | Go to post
  Last edited by MasteR; 25-04-2014, 19:19.

  Leave a comment:


 • PiNkY
  started a topic Zemra (insuficenza)

  Zemra (insuficenza)  Dėshtimi ose pamjaftueshmėria (insuficienca) e zemrės do tė thotė se muskuli i zemrės tuaj nuk pompon aq gjak sa organizmi juaj ka nevojė....
  See more | Go to post

 • PiNkY
  started a topic Alzheimeri

  Alzheimeri

  ĒFARĖ ĖSHTĖ SĖMUNDJA E ALZHEIMERIT?

  Sėmundja e Alzheimerit ėshtė lloji mė i shpeshtė i demencės dhe problemeve mendore. Simptomat e Alzheimerit,...
  See more | Go to post

 • ida angel
  replied to Diabeti !
  Titulli: Diabeti !

  Une sot e bera analizen e diabetit ( sdua te shoh per ca dite sheqer me sy ) shpresoj te dal mire
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  started a topic Bronkiektazitė

  Bronkiektazitė  Bronkiektazitė janė sėmundje kronike, tė lindura ose tė fituara, qė karakterizohen me zgjerime tė pakthyeshme cilindrike, sekondare-cistike...
  See more | Go to post

 • PiNkY
  started a topic Astma

  Astma

  Astma ėshtė njė sėmundje kronike (afatgjate) e mushkėrive e cila inflamon dhe ngushton rrugėt e frymėmarrjes. Astma shkakton periudha tė herėpashershme...
  See more | Go to post

 • Titulli: Dhimbja e shpinės dhe marrėdhėniet sek.suale

  menyre indirekte per te treguar pozicionet kjo

  po dihet qe te...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  started a topic Ushtima ose zhurma ne veshė dhe marramendja

  Ushtima ose zhurma ne veshė dhe marramendja

  Ushtima ose zhurma ne veshė, Tinitusi, referohet si tingull i zhurmshėm qė ndodh nė njėrin apo nė tė dy veshėt. Tingujt mundė tė jenė me zė tė butė apo...
  See more | Go to post

 • PiNkY
  replied to Morthi !
  Titulli: Morthi !

  Kurimi i Morthi-t nė mėnyrė natyrale  I ftohti i stinės sė dimrit tek shumica e njerėzve sjell...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  replied to Tumoret dhe llojet e tyre
  Titulli: Tumoret dhe llojet e tyre .

  4 - KANCERI I VESHKAVE

  Kanceri i veshkave ėshtė kanceri i cili krijohet nė indin e veshkave....
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  replied to Leucemia (Leukemia)
  Titulli: Leucemia (Leukemia)

  LEUKEMIA

  Leukemia ėshtė kancer i cili fillon nė indin qė krijon gjakun. Pėr tė kuptuar kancerin,...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  replied to Artrit Reumatoid
  Titulli: Artrit Reumatoid !

  OSTEOARTRITI

  Osteoartriti – lloji mė i pėrhapur i artirit - ėshtė njė sėmundje e nyjave...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • PiNkY
  replied to Veshkat , sistemi urinar
  Titulli: Veshkat, sistemi urinar .

  KUSH KA NEVOJĖ PĖR DIALIZĖ

  Dializa e veshkave ėshtė trajtim i domosdoshėm pėr njerėzit...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • xhebrail1
  replied to Anoreksia
  Titulli: Anoreksia

  une per vete ha veq nje here ne dite se smuj edhe pse luj futboll nuk me lodh
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • xhebrail1
  replied to Tiroidet
  Titulli: Tiroidet

  si gjithmone Pinky me temat edukuese edhe te vyera bravoo
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Ultraviolet
  replied to Anemia
  Titulli: Cfare eshte anemia ?

  Mkan dal melcit prej hundve -.-"

  e per me teper dukem si vampir po nuk bera 1 muj p...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • sweetzzinna
  replied to Otiti: shkaqet, simptomat..
  Titulli: Otit: shkaqet, simptomat..

  Besoj qe Google Translate ne shqip ka nevoj akoma per permisime.
  Nje pershtatje e artikullit...
  See more | Go to post

  Leave a comment:


 • Deuid
  started a topic Sėmundjet genitale

  Sėmundjet genitale

  Sėmundjet genitale


  Burimet mjekėsore trajtojnė sėmundjet gjenitale,ngase ato janė tani ndėr sėmundjet mė tė pėrhapura ngjitėse...
  See more | Go to post
There are no conversations in this channel.
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
Please log in to your account to view your subscribed posts.
 • Filter
 • Time
 • Show
 • Sort By
 • Order
Clear All
new posts
No topics found.
 • Filter
 • Time
Clear All
Working...
X