Announcement

Collapse
No announcement yet.

Publikohet renditja e UEFA, Shqipėria e 34-ta, Kosova e 53-ta

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Publikohet renditja e UEFA, Shqipėria e 34-ta, Kosova e 53-ta

  Publikohet renditja e UEFA, Shqipėria e 34-ta, Kosova e 53-ta


  Liga e Kampionėve dhe Liga e Evropės tė organizuara nga Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), ka publikuar renditjen e saj ku Shqipėria ėshtė nė pozicionin e 36-tė me 7500 pikė, ndersa nė rajon qėndron pas Maqedonisė sė Veriut qė ėshtė nė vend tė 36-tė me 8000 pikė dhe para Kosovės (53), Bosnje Hercegovinės (40) dhe Malit tė Zi (49).

  Nė Ballkan, pozicionin mė tė mirė ka Greqia nė vendin e 14-tė, Kroacia nė vendin e 15-tė, Serbia nė vendin e 19-tė, Bullgaria nė vendin e 28-tė dhe Sllovenia nė vendin e 31-tė.
  Kliko per me shume info
  Fitoret dhe barazimi sjellin pikė tė caktuara tė cilat janė tė rėndėsishme pėr renditjen pėrfundimtare tė federatave kombėtare, duke i dhėnė mundėsinė njė numri mė tė madh tė klubeve tė marrin pjesė nė Ligėn e Kampionėve dhe nė Ligėn Europa tė UEFA-s.

  UEFA, e cila numėron 55 anėtare, krahas renditjes sė klubeve kombėtare bėn edhe listėn e renditjes sė klubeve evropiane nė bazė tė suksesit tė treguar nė garat tė cilat i organizon federata.

  Nė saj tė performancės sė arritur nga klubet shqiptare, Shqipėria ėshtė nė pozicionin e 36-tė me 7500 pikė, ku nė rajon qėndron pas Maqedonisė sė Veriut qė ėshtė nė vend tė 36-tė me 8000 pikė dhe para Kosovės (53), Bosnje Hercegovinės (40) dhe Malit tė Zi (49).

  Nė Ballkan, pozicionin mė tė mirė ka Greqia nė vendin e 14-tė, Kroacia nė vendin e 15-tė, Serbia nė vendin e 19-tė, Bullgaria nė vendin e 28-tė dhe Sllovenia nė vendin e 31-tė.
  Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

What's Going On

Collapse

There are currently 144 users online. 11 members and 133 guests.

Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

Working...
X