Announcement

Collapse
No announcement yet.

Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

  Meshkujt, tė cilėt pėrherė kanė mbetur tė njėjtė dhe qė gjithmonė janė munduar tė ndryshojnė sjelljen e tyre ndaj femrave.  Meshkuj tė palumtur? Faji i gjithi i mbetet femrės. Kėtė gjė ka konfirmuar revista franceze “Le Point”, duke theksuar se femrat e sotme ndryshojnė dukshėm nga ato qė kanė qenė mė pėrpara, ndėrsa duket se meshkujt kanė mbetur tė njėjtit. Sipas analizave tė bėra nga revista, rolet kryesore qė femrat kanė marrė nė shtėpi, nė vendin e punės do tė sillte tėrėsisht ēorientim, tė cilėt ndjejnė se u ėshtė marrė pushteti dhe roli i sundimtarit qė kishin gati 30 vjet mė parė dhe qė ishte i pėrqendruar krejtėsisht nė dorė tė tyre.

  Meshkujt, tė cilėt pėrherė kanė mbetur tė njėjtė dhe qė gjithmonė janė munduar tė ndryshojnė sjelljen e tyre ndaj femrave. Por ata nuk mund tė pranojnė vullnetarisht faktin se femrat, tė ashtuquajtura seksi i dobėt tė marrin frenat e pushtetit. Njė femėr nė karrierė, e cila prioritetet e saj i ka vendosur tek puna dhe jo tek familja e bėn mashkullin tė pakėnaqur dhe tė pasigurt nė vete. Vetėm nė pjesėn veriore tė Evropės duket se ka sinjale pozitive nė lidhje me situatėn aktuale. Nė Norvegji dhe Suedi, pėr shembull, meshkujt janė pėrshtatur me rolin e babait shembullor nė shtėpi. Megjithatė, besohet se e vėrteta ėshtė ndryshe: meshkujt e palumtur, ashtu si dhe femrat, janė rezultat i njė ndryshimi tė thellė (negativ) nė jetėn nė ēift. Nė marrėdhėniet e dashurisė, shpesh nuk kanė njė dialog tė mirė dhe kjo krijon shumė keqkuptime, tė cilat ngadalė kthehet nė ‘mure’ reale, tė cilat nė mėnyrė tė pashmangshme ēojnė nė pėrkeqėsimin e marrėdhėnieve mes njė ēifti. (NOA)

  Te jete e vertet,..?!
  Ju c'fare mendoni..??

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

 • #2
  Re: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

  Epo dhe kjo na duhesh te kemi persiper fajin se sjane te lumtur meshkujt :mah paska ik francezi me duket

  Comment


  • #3
   Pe: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

   Normal qe jane te palumtur jane kthyer te pasigurte...Une e kam thene dhe ne nje teme tjeter,qe meshkujt sot duke pare evolimin e femres sikur i ka hyre ''frika'' kjo i ben te pasigurte ndaj vendimeve,e mbi te gjitha ndaj vetes...Nuk dine te reagojne ndaj ketyre gjerave pasi akoma dhe sot,femra te poshtra pa moral apo quajeni si te doni arrijne ne nje menyre apo nje tjeter te marrin gjerat qe duan...E nese vihet re,femra shfrytezon cdo mundesi te saj trupin,parane etj etj per te arritu ca do,kurse mashkulli??Eh akoma mbetet e varur nga nje trup i femres

   E sa per moslumturine,ata akoma se dine ca i ben te lumtur,dhe nese ka disa qe thyejne rregullin e bejne perjashtim,e kane palumturine nga zilia qe kane per ne
   Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

   Comment


   • #4
    Pe: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

    Posi jo jemi fajtore edhe qe i lindim ne keta ...

    Comment


    • #5
     Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

     Bjeri ti biem se i bie mirź ti ,

     Jo gjithmonź mź tź dobtit ti lihet faji.

     Comment


     • #6
      Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

      Nese dikush nuk eshte i/e lumtur ne 90% te rasteve eshte vete fajtor/fajtore.
      Sa keq qe lumturine njerezit e kerkojne ne perplasjen mes gjinive.
      I live 'cause... i love!
      What does not kill me makes me stronger!!!

      Comment


      • #7
       Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

       Kush e ka shkruar kete?
       Maskilist i dreqit ta kapesb e ta perdhunosh.
       "We're here to have a good time, not a long time
       .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

       Comment


       • #8
        Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

        Originally posted by Nicktjeter View Post
        Kush e ka shkruar kete?
        Maskilist i dreqit ta kapesb e ta perdhunosh.
        Shshshshshsh....
        C'est moi, tu sais j'ecris souvent pour Le Point
        I live 'cause... i love!
        What does not kill me makes me stronger!!!

        Comment


        • #9
         Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

         Originally posted by LeVoyageur View Post
         Shshshshshsh....
         C'est moi, tu sais j'ecris souvent pour Le Point
         Seshte faji i te tjereve vogelush, gjithcka eshte ne koken tende

         por perdhunim e merito
         "We're here to have a good time, not a long time
         .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

         Comment


         • #10
          Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

          Gjithmone ka qene fajtore femra ne fakt,seshte dicka e re qe do shkence....nga ana tjeter po pas fustanesh femrash ngordhin...qe do te thote ju pelqen

          Comment


          • #11
           Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

           Wooooooow tash sipas kesaj krejt pederat qenkan te lumtur WTF

           Comment


           • #12
            Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

            Lumturia esjte individuale eahte ne duart tona, nese presim te jemi te lumtur prej 1 femre ose mashkulli qe ktu i ka honger dhia librat
            Keep your heels head, and standards high.

            Comment


            • #13
             Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

             Njerzit e palumtur, jane njerzit qe nuk kane dite te udhtojne kurre ne brendesine e vetvetes,sic duhet,te mesojne ta dashurojne jeten,veten dhe boten per-rreth!

             https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

             Comment


             • #14
              Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

              Per meshkujt kjo...vath ne vesh!

              Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

              Comment


              • #15
               Titulli: Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave

               Originally posted by Legally_Sweet View Post
               Per meshkujt kjo...vath ne vesh!

               Edhe per ne vlen!....lumturia e vertet vjen nga vetja.

               Tashi per meshkujt dihet ne jemi fajtore per cdo gje....

               Comment


               • #16
                Fajin nuk e ka gjinia tjeter nese nuk ndjehesh i/e lumtur.
                Lumturia buron nga vetja,jo nga prania e1 partnerja/ri prane vetes.
                Studimet e tilla kane lene shume meshkuj/femra beqare/ė.

                Comment


                • #17
                 Meshkuj tė palumtur? Faji i gjithi i mbetet femrės. Kėtė gjė ka konfirmuar revista franceze “Le Point”, duke theksuar se femrat e sotme ndryshojnė dukshėm nga ato qė kanė qenė mė pėrpara, ndėrsa duket se meshkujt kanė mbetur tė njėjtit. Sipas analizave tė bėra nga revista, rolet kryesore qė femrat kanė marrė nė shtėpi, nė vendin e punės do tė sillte tėrėsisht ēorientim, tė cilėt ndjejnė se u ėshtė marrė pushteti dhe roli i sundimtarit qė kishin gati 30 vjet mė parė dhe qė ishte i pėrqendruar krejtėsisht nė dorė tė tyre.
                 Kjo eshte mese e vertete ...e te na falin k'to lloj meshkujsh : p
                 Some people feel the Rain, others just get Wet,

                 All i wanna be is a , Dj .

                 Comment


                 • #18
                  Artikulli eshte shum i vertet….

                  eshte edhe tjetra gjė: Kur nje ēift skan jetė te lumtur mes vete, shkaterrohen thellesisht nė shendet.


                  Prandaj kur vertet nuk shkon mir, duhet te ndahen…….. sdo thote vrap ne ndarje, porse kur kuptohen ca kohe qe nuk shkojn me mir, ska kuptim as mirkuptim mes veti, ndarja eshte me e mir....sesa mu shkaterru psiqikisht dhe ne shendet.

                  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<                  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
                  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
                  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
                  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

                  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
                  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

                  Comment


                  • #19
                   Posi posi, ne e kemi fajin per cdo gje.
                   Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

                   Comment


                   • #20
                    Eshte e vertet u'a komplikojme jeten...sikunder na i komplikojne kaq shume..por nje njeri e pozitiv nuk ndikohet nga tjetri per te qene i lumtur...ai qe dashuron jeten...e do ne c'do forme te saj...nese kontribon pak ti thjesht mund te shtosh dozat e lumturise se tij...por jo te ndihesh fajtore per mos lumturine e tij...

                    qe te marresh duhet te japesh...nese nuk ofron...edhe njeriu me zemer gjere lodhet se dhuruari nje dite...

                    megjithate...dashuri e paster eshte kur do lumturine e tjetrit me shume se tenden....qofte kjo edhe larg prej teje...mjaftohesh me faktin qe te jete i lumtur...pak rendesi ka se ku dhe me ke....

                    Comment


                    • #21
                     E dijme
                     e dijme,por c'tu bejme ?

                     Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
                     N B

                     Comment


                     • #22
                      Po kur femrat sjane te lumtura?!
                      Ma gjeni pak fajtorin ju lutem!!

                      https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

                      Comment


                      • #23
                       Originally posted by NeVertiti View Post
                       Po kur femrat sjane te lumtura?!
                       Ma gjeni pak fajtorin ju lutem!!
                       Ne jemi qurramane ....kshu thone

                       Comment


                       • #24
                        Po mire kaq te vegjel jane burrat sa te behen te palumtur per shkak te femres
                        Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

                        Comment


                        • #25
                         ... une imagjinoj ato te "lumturit" qe benin shtepiaket..

                         femijen ne kopesht, sportin ne tv playst. model i fundit edheee gara me makina apo ku di une cloje jane deri sa te vi gruaja...
                         mfal pse sduhet te jete i lumtur ky rasti?
                         “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

                         Comment

                         What's Going On

                         Collapse

                         There are currently 113 users online. 0 members and 113 guests.

                         Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                         Working...
                         X