Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cila eshte me e madhe, fuqia e te keqes apo te mires?

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Cila eshte me e madhe, fuqia e te keqes apo te mires?

  Nje pike e bardhe ne nje kove te zeze nuk do te bej dot asnje ndryshim, ndersa nje pike e zeze ne nje kove te bardhe do arrije ta bej te bardhen gri!


  (Cit,Blerina Bombaj)
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A


 • #2
  E keqja vret me shpejt se sa mbrone dhe embelzon e mira.
  Prandaj e keqja ka virusogjenin me te perhapur .
  E mira ka pune te promovohet,pranohet dhe pastaj te jap rezultatet.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment


  • #3
   E kush tha qe ngjyra e zeze eshte e keqe? Perkundrazi grija nuk perftohet pa te bardhen dhe te zezen. Sa i perket te mires e te keqes ne jete.

   E mira ka me shume fuqi. Pse? Sepse kurre nuk humbet! Kur ben mire je me i fuqishem si individ, ke ndergjegje te paster. Me i fuqishem shpirterisht-ke nje zemer plot. Me i fuqishem moralisht - beson tek e bukura rreth teje.
   E keqja? E keqja kryehet vetem nga nje i lig, nje frikacak, nje zemer e shemtuar. E keqja e merr forcen nga aftesia per te te lenduar, hapur plage.

   Ama ne fund eshte uji qe e can dhe gurin jo cekici.
   "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

   Comment


   • #4
    Kjo mvaret qysh don ti perceptosh vet gjerat..nese don te shohesh veq zi ,vallahi veshtir te kthesh shikimin nga e bardha..
    Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

    Comment

    What's Going On

    Collapse

    There are currently 160 users online. 10 members and 150 guests.

    Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

    Working...
    X