Announcement

Collapse
No announcement yet.

A do te jete e shendetshme jeta parlamentare dhe pluralizmi politik ne Shqiperi pa pjesemarrjen e Opozites?

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • A do te jete e shendetshme jeta parlamentare dhe pluralizmi politik ne Shqiperi pa pjesemarrjen e Opozites?

  Ndryshime te medha po vijne ne keto kohe ne Shqiperi, nje popull i fjetur i tulatur i neperkembur po leviz, po zgjohet nga gjumi letargjik dhe apatia, po kerkojne te mbijetojne. Shume mund te thone qe eshte proteste politike etj etj por duhet te shohin me thelle sepse eshte proteste e dikujt qe i ka shkuar thika ne palce te kockes. Politikanet e kane zakon qe perfitojne ne fund por kete rradhe duhet ta dijne se nuk do hasim me ne nje shoqeri apatike. Fryma, ndergjegjia nevoja per jete me te mire i ka shkundur te tere kush me pak e kush me shume.
  Rrezimi kur do vije? Mendoj shume shpejt, shume shpejt sepse ky sistem i kalbur e i zhytyr ne llum nuk ka me vend ne ate ambjent mes atij populli vital qe ka perzene cdo okupues me arme ne dore por nuk ishte deri dje i afte te largonte keta okupuesit qe jane pjella e vet keto 28 vjet.
  Mos u merrni sec tone te huajt, fatin tuaj tani e tutje bejeni vete, askush nuk i di hallet e shtepise me mire se ju dhe asnje nuk mund te marre masat per te punuar dhe larguar keto halle me shume se ju.
  Largoheni kete diktatoruc te shemtuar qe keto 6 vjet nuk i beri qofte nje te mire ketij populli, largojeni kete pervers sepse prej tij vetem dite te zeza do shihni, por mesojini edhe atij qe do vije me pas qe mos te guxojne me te tallet me fatin e ketij kombi dhe tuajin.
  Po kjo situate do i sjelli rezultatet qe prisni vec duhet te kembngulni e te luftoni per demokracine dhe te ardhmen tuaj.
  Last edited by Drejtori; 4 weeks ago.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 • #2
  Me ne fund ca reagime.
  Problemi eshte se sa do jete kostoja e ketyre "tip revolocionesh" qe dergojne popullin e shkrete cdo here nje 10 vjecar pas,pas dhe pas.
  Gjithesesi Ai pleher qe varferoj cdo shqiptare dhe nga buka e gojes,duhet te marre rruge.
  Ai qe vitet e fundit ushtron nje tip "terrorizmi " ironik dhe sharlatan ndaj atyre qe i dhane ate post duhet te marre rruge perfundimisht.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment

  What's Going On

  Collapse

  There are currently 158 users online. 9 members and 149 guests.

  Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

  Working...
  X