Announcement

Collapse
No announcement yet.

Protesta e PD-LSI ngre “nė kėmbė” shtetin, ja sa policė do jenė nė terren

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Protesta e PD-LSI ngre “nė kėmbė” shtetin, ja sa policė do jenė nė terren

  Protesta e PD-LSI ngre “nė kėmbė” shtetin, ja sa policė do jenė nė terren

  Click image for larger version

Name:	policia-3-3.jpg
Views:	14
Size:	87.1 KB
ID:	1656101

  Protesta qė opozita e bashkuar do tė zhvillojė nesėr nė Tiranė ka mobilizuar Policinė e Shtetit, e cila mė parė ka bėrė thirrje pėr shmangien e dhunės, pasi ėshtė nė dijeni tė pjesėmarrjes sė individėve me precedentė penalė nė kėtė tubim.

  Nga detajet e zbardhura sė fundmi pėr planin e mbarėvajtjes sė protestės nga policia, rezulton se do tė aktivizohen rreth 1300 policė nga komisariatet e Tiranės, forcat shqiponja dhe FNSH pėr tė ruajtur rendin.

  Rreth 900 punonjės rendi do te dislokohen pranė Kryeministrisė, ndėrsa vėmendje e veēantė do i kushtohet ruajtjes se institucioneve qė janė pranė bulevardit “Dėshmorėt e Kombit”.

  Nė gatishmėri do tė qėndrojnė edhe ambulanca e shėrbimi zjarrfikės. Tė gjitha kėto masa vijnė nga njė parapėrgatitje e mėhershme e policisė, pasi rreth njė javė mė parė me njė udhėzim tė veēantė nga drejtoria e pėrgjithshme u ishte lėnė detyrė komisariateve tė evidentonin personat e dhunshėm.

  Kėta individė janė skanuar dhe do tė monitorohen gjatė protestės, ndėrsa pritet tė ketė kontrolle nė akse tė ndryshme tė Tiranės pėr njerėz tė dyshimtė.

  Ndryshe nga protestat e mėparshme priten tė aktivizohen mė pak punonjėse policie femra. Masa ka marrė edhe policia rrugore, pasi autobusėt qė do tė vijė me protestues nuk do tė lejohen tė futen nė qytet.

  Ata qė vijnė nga ana veriore do stacionohen pranė stadiumit “Asllan Rusi” ndėrsa nga ana jugore tek Fakulteti Ekonomik. Gjithashtu do tė ndalohet qarkullimi dhe parkimi i mjeteve tek bulevardi “Dėshmorėt e Kombit” dhe rrugėt ndėrlidhėse tė tij, ndėrsa kufizim tė pjesshėm mund tė ketė edhe rruga qė lidh selinė e PD me Kryeministrinė.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

 • #2
  Lutemi te jete proteste paqesore..ne te kunder,gjithcka ne dem te Popullit,e jo Politikes do ishte.
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A

  Comment

  What's Going On

  Collapse

  There are currently 158 users online. 9 members and 149 guests.

  Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

  Working...
  X