Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rama: Kėta qė duan “kokėn” time, ja futėn kokėn mes kėmbėve popullit

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Rama: Kėta qė duan “kokėn” time, ja futėn kokėn mes kėmbėve popullit

  Rama: Kėta qė duan “kokėn” time, ja futėn kokėn mes kėmbėve popullit

  Click image for larger version

Name:	aa.png
Views:	8
Size:	33.0 KB
ID:	1660706
  Kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitėn nė konferencėn e tij pėr mediat, duke thėnė se ata qė sot po kėrkojnė “kokėn” e tij nė shesh, janė ata qė dikur ja futėn popullit, kokėn mes kėmbėve tė keqqeverisjes.

  “Shqipėria qė unė dua dhe pėr tė cilėn kam besimin e kam bashke mė PS mbėshtetjen e kėtij populli nuk ėshtė kjo qė kemi. Se po tė ishte kjo unė nuk do tė bėjė kėtė detyrė. Kjo Shqipėri qė kemi, jo nuk ėshtė ajo qė kishim, por nuk krahasohet dot nė asnjė zonė tė territorit tė Shqipėrisė qė kishim. Nė kohėn kur kėta qė sot kėrkojnė kokėn time ia futėn kėtij populli kokėn nė mes tė kėmbėve tė keqqeverisjes sė tyre”, tha Rama.

  Shefi i qeverisė theksoi se kjo e sotmja ėshtė “ditė e keqe pėr demokracinė shqiptare”.

  “Ėshtė e dėmshme kjo zgjidhje destruktive e opozitės pėr tė hequr dorė pėr mandatet e popullit. Kjo ėshtė njė goditje qė mund tė rezultojė fatale pėr ēeljen e negociatave pėr anėtarėsim me Bashkimin Evropian kėtė vit. S’jam aspak i qetė qė opozita jonė sot ėshtė kthyer nė shqetėsim serioz pėr aleatėt strategjikė SHBA dhe BE”, deklaroi ai.

  Sipas Ramės, kjo “ opozitė e ka lėnė prej kohėsh tashmė Shqipėrinė pa njė sfidant tė besueshėm pėrballė qeverisė”.

  “Njė opozitė e dobėt, qė pėr program ka mėnyrat si futen sendet nė parlament pėr tė gjuajtur qeverinė dhe pėr argument ka sharjet pa kufij nuk tė energjizon, por tė tėrheq nė batakun ku llokoēitet vet dhe tė bėn si vetja. Opozitėn nuk e zgjedhim, por e pranojmė pa kushte dhe pėrpiqemi ti krijojmė kushtet ku mund tė shprehet sa mė qartė”, deklaroi kreu i ekzekutivit.


  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

 • #2
  “Mandatet”, Rama: Opozita konsumoi njė akt tė panjohur nė vendet me zgjedhje

  Kryeministri Edi Rama nė njė konferencė tė paralajmėruar pėr mediat disa orė pas protestės sė opozitės para Parlamentit dhe djegies sė mandateve tė deputetėve, tha se ata kanė konsumuar njė akt tė paprecedentė nė historinė e njė shteti demokratik.

  “Po synojnė pėrēarjen e zgjedhjeve duke nxitur urrejtjen, dhunėn, rrėmujėn, ndaj duhet tė pėrpiqemi tė reflektojmė sa mė thellė. Duke nisur nga vetja secili, e secila prej nesh pastaj duke para rreth e rrotull, e pėrballė nesh qė tė kuptohemi sa mė mirė. Opozita ka konsumuar njė kat tė panjohur tė vendeve me zgjedhje, qė nga demokracitė perėndimore, deri te regjimet hibride”, tha Rama.

  Sipas tij ky ėshtė “njė akt i paparė por jo krejt i pashpjegueshėm pėr ne kėtu nė Shqipėri”.

  “Jam zgjedhur kryeministėr dy herė, herėn e parė pas njė koalicioni pas 8 viteve nė opozitės, Herėn e dytė nė njė palė zgjedhje nė njė qeveri tė pėrbashkėt me opozitėn, ku i dhamė tė gjithė portofolet qė kėrkoi. Plus kryetarin e KQZ dhe gjithēka tjetėr kėrkuan. Kishim njė synim tė vetėm, moskontestimi i rezultateve tė zgjedhjeve nga humbėsi dhe mospėrbaltja e Shqipėrisė. Herėn e parė zgjedhjet nuk u kontestuan, faji iu la popullit qė iu dha 1 milion shupalaka. Herėn e dytė zgjedhjet u kontestuan por paqja zgjati sa ėndrra e njė nate vere pasi nė vjeshtė filloi avazi i pėrbaltjes sė Shqipėrisė qė sot ka arritur njė kulm tė ri”, theksoi shefi i qeverisė.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment


  • #3
   Ky ka kemboret me koke e koken ne vend te kemboreve poshte perfundimisht...
   Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

   Comment


   • #4
    Me vote..vetem me vote

    Vdekte po e leshoi pushtetin ne tavoline lulzimes e plehrave te tjera. Haram vota

    Comment


    • #5
     Vdekte thote. ahahahahahhahahaha.
     Ytt komunisteeee

     https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

     Comment


     • #6
      Ashtu jam ....po si skam i force te madhe ti shuaja te tere....nga i pari te i funit

      Comment

      What's Going On

      Collapse

      There are currently 114 users online. 0 members and 114 guests.

      Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

      Working...
      X