Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nėse sot zhvillohen zgjedhje tė parakohshme, PS-ja fiton me 53% tė votave, rritje nga 2017-a

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Nėse sot zhvillohen zgjedhje tė parakohshme, PS-ja fiton me 53% tė votave, rritje nga 2017-a


  Click image for larger version

Name:	1552509554_zgjedhjet.jpg
Views:	6
Size:	69.8 KB
ID:	1667846

  Nė kuadėr tė kėtij sondazhi tė anketuarit tė pyetur se nėse zgjedhjet e pėrgjithshme tė parakohshme do tė zhvilloheshin sot, 49% deri nė 53% e tė anketuarve kanė votuar Partinė socialiste, e cila nė zgjedhjet e 2017 mori 48.3% tė votave. Pra kemi njė rritje tė PS. 29% deri nė 33% e tė anketuarve kanė votuar pėr Partinė Demokratike, kjo forcė politike mori 28.9 % tė votave nė 2017. LSI mori 9% deri nė 11% tė votave, nga 14.3% qė mori nė zgjedhjet e 2017. PDIU merr 3% deri nė 5 % tė votave po aq sa mori nė 2017, Partitė e tjera marrin 2% deri nė 4% tė votave, teksa nė 2017 morėn 3.% tė votave.
  Click image for larger version

Name:	5c896bfcd118e12.jpg
Views:	16
Size:	77.4 KB
ID:	1667845

  Shqiptarja.com
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A


 • #2
  Tmerr.

  Prap dy partite komuniste arrijne 86 %. ?

  Sikurse u dobesua njera nga te kuqte,duhej te dobesohej e ajo tjetra.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

  Comment


  • #3
   Eshte e pashmangshme qe qeveria aktuale nuk njeh kundershtare, dhe pa mare parasysh sontazhet eshte e qarte qe do fitoj prap edhe ne zgjedhje lokale.

   Comment

   What's Going On

   Collapse

   There are currently 147 users online. 11 members and 136 guests.

   Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

   Working...
   X