Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sondazhi, ja cilėt janė popujt qė lexojnė mė shumė

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Sondazhi, ja cilėt janė popujt qė lexojnė mė shumė

  Sondazhi, ja cilėt janė popujt qė lexojnė mė shumė  Njė sondazh i kryer online nga GfK, agjencia pėr informacionin e marketingut dhe konsumit, nxjerr kinezėt si populli qė lexon mė shumė.

  Nė vend tė dytė vijnė rusėt dhe nė vend tė tretė spanjollėt.

  Sondazhi ka marrė nė konsideratė 17 vende prej nga ku rezultatet thonė se “70% e kinezėve lexojnė libra ēdo ditė, ose thuajse ēdo ditė”.

  Rusėt arrijnė nė 59%, kurse spanjollėt nė 57%.

  Nga vendet qė u morėn nė sondazh, mė pak lexojnė nė Hollandė dhe Korenė e Jugut, vende nė tė cilat 16% e tė pyeturve deklaruan se nuk lexojnė kurrė libra.

  b;tiranaobserver.al

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

 • #2
  Prandaj i kane syte gjysme te mbyllura ata ,jane qorruar nga leximi ahahah

  Comment


  • #3
   Studim,koti.
   Ne krye kryesojme ne.
   Mire qe lexojme,por lexojme mbrapsht e ii fusim ne instagram.
   Eshte lodhje te lexosh mbrapsht.

   Comment


   • #4
    zot sa keq qe ne nuk bejme pjese askund...prandaj edhe ndoshta jemi popull paragjykes...mendje ngusht...e vetmja gje qe dim te bejme ne eshte te ngrejme flamurin kudo e te shprehim patriotizmin...sidomos kur jemi larg...

    si Naimi qe i shkruante shqiperise me mall e dashuri...ta donte aq shume i shkreti kthehej pas nuk rrinte atje hahahaha po nejse

    Comment


    • #5
     Vertet keq qe ne nuk hyme asnjevend po thua kane pyetur shqiptare se nuk na kane ne liste mesa di
     Njeriu ndjehet i frikėsuar vetėm nėse nuk ėshtė nė harmoni me veten

     Comment


     • #6
      Originally posted by Zambaku View Post
      Vertet keq qe ne nuk hyme asnjevend po thua kane pyetur shqiptare se nuk na kane ne liste mesa di
      shqiptari lexon thashetheme .

      https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

      Comment


      • #7
       Originally posted by NeVertiti View Post

       shqiptari lexon thashetheme .
       Nuk ka qene keshtu.

       Se paku mendoj une.

       Dikur para vitesh leximi ka pas qene mjaft i dhene,per ne si popull,pordy deri ne tre dekadat e fundit ka pesuar nje renie fort fort te ndjeshme.

       Arsyet ,,,,,,,,,,,,

       Secili mund ti jape nje shpjegim sipas tij.

       Me vjen mire qe kryesojne ruset.
       Kan pas folur gjithmone ne gjuhen e artit..
       Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
       N B

       Comment


       • #8
        Originally posted by Passion View Post

        Nuk ka qene keshtu.

        Se paku mendoj une.

        Dikur para vitesh leximi ka pas qene mjaft i dhene,per ne si popull,pordy deri ne tre dekadat e fundit ka pesuar nje renie fort fort te ndjeshme.

        Arsyet ,,,,,,,,,,,,

        Secili mund ti jape nje shpjegim sipas tij.

        Me vjen mire qe kryesojne ruset.
        Kan pas folur gjithmone ne gjuhen e artit..
        LEre bre Passion,e atehere lexoni libra me sistem komunsit,leniniste -staliniste,vec kush lexonte fshehur noj liber dore me dore.


        https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

        Comment


        • #9
         Originally posted by NeVertiti View Post

         LEre bre Passion,e atehere lexoni libra me sistem komunsit,leniniste -staliniste,vec kush lexonte fshehur noj liber dore me dore.
         Mos e thuaj.

         Nuk mbusheshin biblotekat me libra Marksiste Neve.

         Ka pasur libra e lexues te rregullt.

         Ajo qe me habit tani,se mirren foto nga metroja e Moskes,e ne mbremje shumica nga nje liber ne dore,e lexojne,kurse ne e shumica nga nje tel,e fv.

         Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
         N B

         Comment


         • #10
          Originally posted by Passion View Post

          Mos e thuaj.

          Nuk mbusheshin biblotekat me libra Marksiste Neve.

          Ka pasur libra e lexues te rregullt.

          Ajo qe me habit tani,se mirren foto nga metroja e Moskes,e ne mbremje shumica nga nje liber ne dore,e lexojne,kurse ne e shumica nga nje tel,e fv.
          ku ka me mire. hahahahaha


          https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

          Comment

          What's Going On

          Collapse

          There are currently 165 users online. 8 members and 157 guests.

          Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

          Working...
          X