Announcement

Collapse
No announcement yet.

Si mendoni ju njerez......?

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Si mendoni ju njerez......?

  Jeni pro apo kunder bisedave ne internet,me njerez te panjohur,ne chate............dhe pse?

  Tregohuni te sinqerte,mos rreni!
  Last edited by braziljania; 11-02-2009, 18:54.
  Treat your self like a star!!!

 • #2
  Titulli: Si mendoni ju njerez......?

  kunder chateve?..patjeter...si kam frekuentuar asnjiher..dhe ke zonaime hyra vetem ngaqe skishte forum,per 3 jave e aq...
  pse--> sepse sjam e interesuar tek "bisedat" virtuale te tilla!
  Last edited by braziljania; 11-02-2009, 16:48.

  Comment


  • #3
   Titulli: Si mendoni ju njerez......?

   As edhe njeher t vetme nuk kam provuar te hy ne chat, sinqerisht, nuk e di as vet pse skam patur kurre kte kuriozitet, po vetem idea t flasin 100 veta per njeheresh e smeret vesh asgje, mua me duket menyra me e vrazhde per t vrar kohen

   Kurse sa i perket forumeve, eshte dicka krejt tjeter , as sja vlen t bejm nje krahasim t till !
   --- carpe diem :fluturoze:

   Comment


   • #4
    Titulli: Si mendoni ju njerez......?

    jam dhe pro dhe kundra...?pranohet si pergjigje?hahaha
    po sepse flet pa problem per ēdo gje.jo sepse s'dihet ne te vertet ke ke nga ana tjeter e kompjuterit.
    Gioca se vuoi giocare ama se vuoi amare ma non giocare ad amare e non amare per giocare:shpata::shpata:

    Comment


    • #5
     Titulli: Si mendoni ju njerez......?

     po hyre ne internet sigurisht qe cdo gje do te jet pro! problemi qe njerezit me siper apo ata me posht qe do shkruajn do hedhin nje ide dhe nuk ka shum dallim chati nga forumi apo nga site te tjera. diku njeriu do te plasi ne muhabet dhe batuta. gjithkush nga kta ktu ka nje adress dhe gjithkush chaton ne nje lloj menyre apo ne nje tjeter.
     rendesia e pro-se dhe kunder kuptohet besoj!

     Comment


     • #6
      Titulli: Si mendoni ju njerez......?

      n'Chat skom hy kurr as nuk hy


      e ne MSN me njerz te panjohu kam fol me disa jemi njoftu me disa ja kemi futur block delete


      per ne chat un personalisht jam kunder per vetmen arsyeje se sme pelqen a per msn jo
      Qur'an Is Not A Book Of SCIENCE. It's a Book Of SIGNS.

      All-llahu Ekber .
      La ilahe il-Allah.

      Comment


      • #7
       Titulli: Si mendoni ju njerez......?

       Njejt si i nderuari Black Devili Chatin nuk e preferoj hiq (ama bash hiq)

       n`Msn me ata qe njihem ndonje pyetje ose ndonje muhabet te shkurter por
       Koh me par me ka ren rasti qe te filloj bised me te panjohur por me von jam njoftuar dhe ashtu jem ber friendsa qoft mashkull apo femer biles disa raste me kan dalur te njofshem :p
       I have no special talent.
       I am only passionately curious...
       A question that sometimes drives me hazy:
       am I or are the others crazy ? (A.E)

       Comment


       • #8
        Titulli: Si mendoni ju njerez......?

        edhe nje kuriozitet ose me sakt nje sondazh qe eshte bere per njerezit qe frekuentojne internetin : TE GJITHE "KLIENTET" E INTERNETIT KANE PASUR NJE MISION OSE NJE DESHIR DHE KRYESIMIN E KANE DY MOTIVE CHATI DHE PORNOGRAFIA. kto te dyja jane idete qe njerezit nisin perdorimin e netit.

        Comment


        • #9
         Titulli: Si mendoni ju njerez......?

         Originally posted by askush_on View Post
         edhe nje kuriozitet ose me sakt nje sondazh qe eshte bere per njerezit qe frekuentojne internetin : TE GJITHE "KLIENTET" E INTERNETIT KANE PASUR NJE MISION OSE NJE DESHIR DHE KRYESIMIN E KANE DY MOTIVE CHATI DHE PORNOGRAFIA. kto te dyja jane idete qe njerezit nisin perdorimin e netit.
         PO te ishin vetem keto te dyj gjera un sdo te kisha nevoj te frekuentoja Internetin.
         I have no special talent.
         I am only passionately curious...
         A question that sometimes drives me hazy:
         am I or are the others crazy ? (A.E)

         Comment


         • #10
          Titulli: Si mendoni ju njerez......?

          sigurisht qe realiteti ka pak modesti nga mbrapa pooor nuk esht ndonje gje e bukur!

          Comment


          • #11
           Titulli: Si mendoni ju njerez......?

           Une nuk jam kunder ketij akti aq shume sa jam kunder fallsitetit dhe humbjes se kohes se pavlere nderkohe qe natyra dhe mundesite ne jeten reale gjithnje jane te shumta.

           Per mua te gjithe duhet te jene te huaj dhe te panjohur perpara se te arrij ti njoh, te krijoj miqesi apo qofte edhe lidhje prandaj nuk e konsideroj si mundesi te humbur absolutisht nje praktike te tille. Por nga ana tjeter duke qene se vleresoj nje gjest, nje levizje, shprehje fizike dhe nje bisede direkte me shume mundohem qe t'iu le sa me pak per te mos thene aspak hapesire praktikave te tilla.
           Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

           "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

           Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

           Comment


           • #12
            Titulli: Si mendoni ju njerez......?

            Une thjesht praktikoj te ardhmen dhe menyren e komunikimit.....sdo desha te isha jasht ''mode''
            Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

            Comment


            • #13
             Titulli: Si mendoni ju njerez......?

             Tani them te drejten jeta na eshte digjitalizuar ne njefar menyre :fantazem nuk e di se ne cfare kuptimi e ke perdorur chatin por them te drejten nese e ke fjalen per chatin si perdoret une munde te them se asnjeher nuk e kam provuar. Bisedat ne virtualitet mes forumeve por edhe formave te ndryshme elektronike (msn, etj) i kam perditshmeri. Munde te them se permes ketyre bisedave kam krijuar pershtypje te veqanta per njerez te caktuar, madje me disa nga ta ( edhe pse si kam takuar kurre) kam krijuar nje afersi, nese munde ta quajme te tille, sa i qmoj edhe me shume se sa njerezit qe i takoje cdo dite. Madje mbese me shprese se nje dite gjithsesi do kem fatin ti takoj
             - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

             -Kashta noton e diamanti fundoset!

             Comment


             • #14
              Titulli: Si mendoni ju njerez......?

              chati me duket si dicka totalisht i kot...nuk me pelqen dhe terheq aspak per fat te mire..
              ne forum...hmmm ky eshte i vetmi forum tek i cili baj pjese..me ka hy dikur ne gjak dhe kam mbet ketu
              ne msn psh e kam inaaaaaaaat kur e merre dikush emailin tim dhe me flet..dikur i pranoja dhe i bllokoja por tani as pranimin nuk e bej me...vec ata qe me "njohin dhe i njoh"...te tjeret..ncukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..r ehat jam..
              Love is long suffering,
              love is kind,
              it is not jealous,love does not boast,it is not inflated.
              It is not discourteous,it is not selfish,it is not rritable,it does not enumerate the evil.It does not rejoice over the wrong,but rejoices in the truth.
              It covers all things,it has faith for all things,it hopes in all things, it endures in all things.

              (Corinthians 13)

              Comment


              • #15
               Titulli: Si mendoni ju njerez......?

               Chati nuk me pelqen fare....Si kurioze qe jam jam futur nje here ne chat dhe me habiti menyra e te folurit aty...pupupu me ik nga syte kembet....
               Ne msn kur me vjen ndonje ad e pranoj por me shume se dy minuta nuk zgjat biseda sepse e zhduk...Flas vetem me te njohur por vetem shume pak njerez kam ne msn....

               Comment


               • #16
                Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                Jam kundra po se njoha personin si zor qe i flas ose me mire nese se shon ne webkam me syte e mi si flas sepse mund te dali na i goc me patallona
                Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

                Comment


                • #17
                 Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                 Chat ..? Ajo kur thote chat nuk ka kuptim ate chatin qe mendoni ju te mirc , albasoul, apo ku di une
                 Ja ne kete menyre tregova dhe une q ekam hyre ne chat se ju beni ketu me katolike se Papa A thua se ketu ku jemi i njohim njeri tjetrin Dhe ky Chat quhet
                 Chat do te thote bisede , Pra vajza apo djali pyet nese ne do te parnonim apo jo te bisedonim me nje te panjohur nepermjet ineternetit
                 PO i bej nja dy pyetje hapesit te temes dhe ketyre qe jane pergjigjur kundra chatit
                 Po ju ketu a i njihni njerezit me te cilet debatoni po thuaj perdite ?
                 A ka ndonje te keqe ne kete mes ...?
                 A mund ndonjeri nga ju ( une per vete PO )te kete bere add ne msn e tij private per bisede ndonjerin nga anetaret e forumit ?
                 Pse s'u dashka te njohim njerez nga interneti atehere ...?
                 PO nuk i njohem nga interneti kush do me thote ku do njihemi me nj tj ?
                 Ne aksion ....
                 Shite televizorin , bli libra!

                 Comment


                 • #18
                  Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                  Une jam pro,por pa e ekzagjeruar
                  Treat your self like a star!!!

                  Comment


                  • #19
                   Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                   Originally posted by mirela View Post
                   Chat ..? Ajo kur thote chat nuk ka kuptim ate chatin qe mendoni ju te mirc , albasoul, apo ku di une
                   Ja ne kete menyre tregova dhe une q ekam hyre ne chat se ju beni ketu me katolike se Papa A thua se ketu ku jemi i njohim njeri tjetrin Dhe ky Chat quhet
                   Chat do te thote bisede , Pra vajza apo djali pyet nese ne do te parnonim apo jo te bisedonim me nje te panjohur nepermjet ineternetit
                   PO i bej nja dy pyetje hapesit te temes dhe ketyre qe jane pergjigjur kundra chatit
                   Po ju ketu a i njihni njerezit me te cilet debatoni po thuaj perdite ?
                   A ka ndonje te keqe ne kete mes ...?
                   A mund ndonjeri nga ju ( une per vete PO )te kete bere add ne msn e tij private per bisede ndonjerin nga anetaret e forumit ?
                   Pse s'u dashka te njohim njerez nga interneti atehere ...?
                   PO nuk i njohem nga interneti kush do me thote ku do njihemi me nj tj ?
                   Ne aksion ....
                   Mirela aty thuhet BISEDES NE INTERNET ME NJEREZ TE PANJOHUR ,NE CHATE ETJ.....
                   Forumin ne asnje menyre sdo ta quaja chat sepse ka dicka te ndryshme nga chati...Eshte njohje ne njefare menyre por jo seshte chat i mirefillte...
                   Chati eshte ca ke bo mire ca ke bo mire me jep nr e tel apo me jep msn kurse ne forum i flet atij qe te duket tipi jot e mund te shkembesh mendime...

                   Comment


                   • #20
                    Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                    ne fillim fare,para 5 viteve hyja ne chat e flisja me kedo x te shtyre kohen...genjeja une,genjente tj..ohhhhuuuuuuuuuuu
                    tani me jan bezdisur sh chati dhe msn...
                    me pelqen te hyj vetem ne fv,mes shoqerise shqiptare kte ka lezet shpirti
                    ju xshendes!!!
                    Last edited by braziljania; 13-02-2009, 11:05.
                    You're not Albanian??
                    It's :ok, nobody is Perfect!!!                    ..kerko te dish kush je,e te jesh ajo qe din.. :viola:

                    Comment


                    • #21
                     E keni fjalen per ato chatet ku e ke rastin te shohish nickname si zjarri, princi , bukuroshja e mamit ?
                     Nese virusin trojan e kam bezdine nr 2 , ateher chati kryeson ne toplisten e gjerave qe me merzisin ne internet.
                     Un mendoj se chati lidhet drejtperdrejt me shprehjen " puno badihava per tmos nejt badihava " . Kush ska tjeter pun te miret me ket.

                     Comment


                     • #22
                      Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                      Perderisa rregjistrohesh chate e kam fjalen per ato q jan drejtperdrejt normale qe je pro.po edhe kontro...se perndryshe nuk do rregjistroheshe..por me te shumten e herve njerzit behen sh te merzitshem ...sidomos lur ne te njejtin momet te flasim 10 xsona njehershi..:azz...
                      "Io non sarņ mai nessuno,
                      ma nessuno sarą mai come me."

                      Comment


                      • #23
                       Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                       po pak a shume jam pro, sepse mendoj qe edhe chati ben pjese ne integrimin dhe socializimin e personave, mund te jet menyr.

                       Comment


                       • #24
                        Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                        ai quhet me teper socializim fallco,se kush esht ai qe ne chat flet realisht..:konfuz:

                        Comment


                        • #25
                         Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                         Kur blen kompjuterin apo hyn ne internet per here te pare gjeja e pare qe do besh eshte do hysh ne chat,do abuzosh me msn etj etj,,,pastaj me kalimin e kohes i redukton xhirot neper internet dhe perqendrohesh vetem atje ku te intereson ty e kshu une jam perqendruar vetem ne disa web site se jam lodh nga daljet e shpeshta ne internet.
                         Jam dhe pro dhe kundra.

                         I love you daddy
                         :flamuri:

                         Comment


                         • #26
                          Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                          Originally posted by braziljania View Post
                          ai quhet me teper socializim fallco,se kush esht ai qe ne chat flet realisht..:konfuz:
                          te verteten nuk mund ta maresh vesh asnjeher ose me mire kur eshte apo kur nuk eshte e vertet, vetem kur te behesh komisare, futu ne komputer edhe shiko skedat e njerzve.

                          Comment


                          • #27
                           Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                           as nuk pretendoj..plus qe sme intereson jeta e dikujt pas pc...thjesht ajo nuk quhet socializim i mirefillte kete po diskutoj..ajo esht thjesht nje shtyrje kohe,ku si fjale bisede jane genjeshtrat e llafet e kota te tipit...he do ma japesh ate nr apo jo.......fatmirsisht,kto qe po them si kam nga eksperienca personale,se sdo i duroja dot..

                           Comment


                           • #28
                            Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                            Originally posted by braziljania View Post
                            ai quhet me teper socializim fallco,se kush esht ai qe ne chat flet realisht..:konfuz:
                            Hahaha ne chat genjejne te gjithe brazilu...:kokes::kokes:

                            Comment


                            • #29
                             Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                             Originally posted by sensuu View Post
                             Jeni pro apo kunder bisedave ne internet,me njerez te panjohur,ne chate............dhe pse?

                             Tregohuni te sinqerte,mos rreni!
                             nuk jam kunder bisedave apo diskutimeve neper forume etj... mirepo privat asnjeher nuk fol me ndonje qe nuk e njoh, asesi... dhe spo te rrej besom                             -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

                             Comment


                             • #30
                              Titulli: Si mendoni ju njerez......?

                              une se kam problem fare dhe futem ne chat nga ijer qe merzitem dhe atje boj shume gallat ka qyfyre ka vetem dallavere kshu qe skam noj gjo kunder chatit me shume knaqesh ne chat se ne msn
                              sme intereson shume ta shof robin sma nin shume kush eshte
                              te pakten per momentin boj gallat duke fol dhe ajd shnet

                              Comment

                              What's Going On

                              Collapse

                              There are currently 173 users online. 9 members and 164 guests.

                              Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

                              Working...
                              X