Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vargjet e Drejtorit...

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Vargjet e Drejtorit...

  Po e rihap kete teme se me kishte ik me forumin e vjeter dhe mezi e gjeta.
  Jo chit chat.

  Ulur ne stol nje gote po pi
  veshtrimin larg kaloj

  Ne kotesine qe na rrethon
  boshlleku perreth gogelon

  Shoh rruge te plurosura pa ngjyra
  shoh fytyra te lodhura te nxirra

  Shoh njerez qe shpresen ne rruge kerkojne
  njerez qe kerkojne te pamunduren ne trotuarin e kotesise.

  Shoh njerez qe ngushellimin e gjejne ne nje gote
  shoh njerez qe zemren e kane plot hidherim

  Dhe i flas me murmerima vetes sime


  Pse o dreq ja kerkove shefes ne zyren time....
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 • #2
  Ne forum lundroj per qejfin tim
  postime plot e pa mbarim

  fillon nicktjeter rromuze shume
  nuk le postim pa bere zullume

  Vjen Moni cupe me lezet
  direkt tek tema " ti shqye brekt"

  Pastaj nevi paska serioze
  vec me chit chate di te loze

  Danay kjo goce per shtepi
  me ca keshilla kerkon me te hedh ne sy hi.

  Ka te tjere por sdo flas sot
  nuk besoj se behet deti kos.

  Si perfundin hajde naten e mire
  kalohet bukur me njerez te mire.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

  Comment


  • #3
   Nje gote po pij dhe jashte shikoj
   Mendimet larg po i kaloj.

   Ne humbetiren e kujtimeve largohem
   ne kohe pas te drejtohem.

   Nuk eshte e thene te vazhdoj
   se Marla eshte gati te paragjykoj.
   Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

   Comment


   • #4
    Pse dreqin duhet te te degjoj
    kur fjala jote nuk ka efekt,

    Pse dreqin duhet te te besoj
    kur ti s’ma jep kete ndjesi,

    Pse dreqin duhet te te shijoj
    kur shija jote le vec hidhesi,

    Pse dreqin duhet te te dashuroj
    kur kjo fjale s’ka kuptim tek ti,

    Fataliteti tek ne te dy
    e mori anen vetem tek ty,

    Asgje s’kam humbur une nga ty
    vec koha e humbur s’ka per tu kthy...
    Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

    Comment


    • #5
     Dy fjale kam vetem per ty
     kanakarja e forumit
     perpiqesh te gjesh zbrazti
     tek antaret e forumit.

     Aq larg jo mos u mundo
     ti e di ku mund ta gjesh
     hyre thelle ne veten tende
     me bollek aty do e kesh.

     Ti vemendjen e kerkon
     me debate dhe shpoti
     e hedh veten pa siklet
     hu me hu e cep me cep.

     Po e mbyll jo se mbarova
     vec fillimi eshte ky
     Arrogante si puna jote
     kusur skam pa ja kthy.

     Mos mendo se lodha trurin
     per vargjet qe une te shkrova
     Tek pasqyra ti shikohu
     me veten derdellit
     me pas fillo mendohu.
     A I MERITOVA UNE KETO?

     Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

     Comment


     • #6
      Hipokrizi ne cdo moment
      nga do hedh syte e ndesh ne jete

      pjesmarrse aktive n'tavolin e bised
      nga llustra njerezish percmus te saj krejt

      bejn sikur harrojn shpesh keta te shkret
      qe me hiprokizi behesh e mbret

      cdo gje qe do me te arrin
      e vetpranon se s'ta ndin per njerin

      percmus deri ne amshim
      me hipokrizin ju pelqejne te pin

      epo gezuar ta pijm nje got
      se hipokrizi ka kjo bot plot

      Morali vdiq u varros vet
      nuk gjeti vend ne k'te toke te shkret.
      Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

      Comment


      • #7
       Bisedat bashke s'kishin mbarim
       imtesisht jan gdhend tek truri im.

       Fjalet qe doja nga ty degjoje
       te embla, qortuese prap i shijoje.

       N'krah m'ke qene ne cdo sukses
       kur un rrezosha s'pranoje ankes.

       Si mjeshter i madh e durimplote
       gdhende tek une karakterin q'kam sot.

       Dua te shkruaj kam shum per t'thene
       e ku ti them kur sje k'tu prane.

       Me kaq ndal, do pi nje gote
       ta mbyt trishtimin qe po m'mbyt sot.

       Shikimin larg ta hedh mendoj
       perpara ecjen do vazhdoj
       asnje stuhi s'do me ndaloj,

       vec nje merak kam une sot
       Babi si je nuk te them dot....
       Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

       Comment


       • #8
        Po nje pizi per mu ku???? As ti brut sme do?
        ohhh sa mall kam per nje poezi...ti e di

        Comment


        • #9
         Asaj....

         Nje cigare tymosim t'dy
         N’terr t’mendimeve kuturu

         histori ndajm qe s’ka njeri
         askush vec nesh s'duhet t'di

         veshtrim hedh ti n’zbrazti
         ec edhe ti, aty te rri.

         Se kjo zbrazti aty n'mes
         kujtime thith cdo cigare ndez.

         dhe s'ta prish aty ulem
         ate cigare kujtimesh djeg.

         duan t'jen pjese e ksaj miqsie
         gjoja dor n'zemer fjale pa shije

         e kush esht aj pa pesh njeri
         kerkon te fus hundet n'ket miqsi

         Jo nuk ka vend ketu tek ne
         kjo miqesi sdo prurje t’re…

         shum thone qe vargjet jan per dashni
         por po ju them eshte thjesht per shoqni.
         Last edited by Drejtori; 1 week ago.
         Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

         Comment


         • #10
          Originally posted by Drejtori View Post
          Asaj....

          Nje cigare tymosim t'dy
          N’terr t’mendimeve kuturu

          histori ndajm qe s’ka njeri
          askush vec nesh s'duhet t'di

          veshtrim hedh ti n’zbrazti
          ec edhe ti, aty te rri.

          Se kjo zbrazti aty n'mes
          kujtime thith cdo cigare ndez.

          dhe s'ta prish aty ulem
          ate cigare kujtimesh djeg.

          duan t'jen pjese e ksaj miqsie
          gjoja dor n'zemer fjale pa shije

          e kush esht aj pa pesh njeri
          kerkon te fus hundet n'ket miqsi

          Jo nuk ka vend ketu tek ne
          kjo miqesi sdo prurje t’re…

          shum thone qe vargjet jan per dashni
          por po ju them eshte thjesht per shoqni.
          Ju kam lakmi o tė praptė.
          Tė pėrgėzoj Drejtor.
          Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
          N B

          Comment


          • #11
           Originally posted by Passion View Post

           Ju kam lakmi o tė praptė.
           Tė pėrgėzoj Drejtor.
           Te pandryshueshem nder vite ,
           shoqeri nga ato ku fjalet nuk vine,
           Me mijra te vijne, ne te dy jemi aty
           Gjithnje per njeri tjetrin, gjithnje te dy.....

           Comment

           What's Going On

           Collapse

           There are currently 176 users online. 0 members and 176 guests.

           Most users ever online was 7,146 at 08:56 on 08-03-2018.

           Working...
           X