Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nė shkollat franceze, termat “mami” dhe “babi” do zėvėndėsohen me “prindi 1” dhe “prindi 2”

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Nė shkollat franceze, termat “mami” dhe “babi” do zėvėndėsohen me “prindi 1” dhe “prindi 2”

  Click image for larger version

Name:	goca-680x365_c.png
Views:	23
Size:	25.1 KB
ID:	1659799

  Nė tekstet shkollore nė Francė, prindėrit e njė fėmije nuk do quhen mė “mami” dhe “babi”, por do emėrtohen “prindi 1” dhe “prindi 2”.
  Ky ndryshim vjen si pjesė e njė amendamenti qė synon mosdiskriminimin e prindėrve me tė njejtin gjini.
  Ligji kaloi tė marten, por duhet aprovua edhe nga senati francez, ndėrkohė qė verdiktin final do ta japė Asambleja Kombėtare.
  Krritikėt thonė qe ky ndryshim ėshtė jo normal duke e quajtuar “de-human”.
  “Asnjė fėmijė nuk duhet tė ketė njė prind 1 dhe 1 prind 2, kėto terma nuk ekzistojnė, kjo ėshtė absurde.”-shprehen ata.
  Reagime tė ashpra ka pasur edhe nė rrjete sociale, duke e cilėsuar si budallallėk dhe duke bėrė edhe meme me kėtė fakt.

  Blitz.al
  https://youtu.be/bo_efYhYU2A


 • #2
  O perendi cfare preversitetesh njerzore do lexojme me tej.
  Pisllek dynjaja.
  Po veprohet me nje cmenduri te pa shoqe kundra binarve te natyres.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

  Comment


  • #3
   Ca shembulli do marri femija nga dy prinder te te njejtes gjini?!!!-e shpifur!
   https://youtu.be/bo_efYhYU2A

   Comment


   • #4
    Paramendo me qenė nė mbledhje tė prindėrve, kur tė qohet mėsuesi e tė thotė. Prindi 1 a ėshtė kėtu? Tap rap nė kėmbė tė gjithė prind 1-shat.
    Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

    mutantur omnia nos et mutamur in illis

    Comment


    • #5
     Kurse une po mendoj....po prindi 3 kush bo vaki me qene?

     Comment


     • #6
      Po aka fjal me te embel per femijet se fjala Nene & Baba! cdo dit drejt degjenerimit po shkojm,
      Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

      Comment


      • #7
       Originally posted by Monique View Post
       Kurse une po mendoj....po prindi 3 kush bo vaki me qene?
       Nuk kanė mbet prind 3-sha mė fal.
       Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

       mutantur omnia nos et mutamur in illis

       Comment


       • #8
        Se gjete...provo serisht

        Comment


        • #9
         Originally posted by Monique View Post
         Se gjete...provo serisht
         Ja motra jem, as qė e kam idenė.
         Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

         mutantur omnia nos et mutamur in illis

         Comment


         • #10
          Ca po ndodh n'ket bot askush nuk e di....
          Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

          Comment


          • #11
           Originally posted by Drejtori View Post
           Ca po ndodh n'ket bot askush nuk e di....
           U pėrzi aq shumė, sa so ka dihet kush kujt...
           Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

           mutantur omnia nos et mutamur in illis

           Comment


           • #12
            Djallo pune...gjetem e vellezrit ne forum ..imagjino ne tekste shkollash

            Comment


            • #13
             Epo kur themi ne S'duhet perkrah homoseksualizmi jo thone te tjeret. Jeni te prapambet! Epo ja rezultati i emancipimit seksual! Jazek u qofte. Po shkatrrojne gjene me te shenjte, femijen.
             "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

             Comment


             • #14
              Pikerisht me keto idiotesi po shkaterrojne tabanin e familjes.

              https://www.youtube.com/watch?v=eWbU8jh3D1Y

              Comment

              What's Going On

              Collapse

              There are currently 119 users online. 2 members and 117 guests.

              Most users ever online was 7,146 at 06:56 on 08-03-2018.

              Working...
              X