Announcement

Collapse
No announcement yet.

Forumi Shqiptareve

Collapse

Forum Description

Forums Topics Posts Last Post
Tė njihemi me njėri-tjetrin
Nėnforumi ku do tė zbuloni perlat dhe bukuritė e fshehura tė Shqipėrisė. Vendet mė tė bukura turistike, tradita dhe kuriozitete reth Shqipėrisė.
Topics: 471 Posts: 2,657
471 2,657
Prezantimi dhe njohja e anėtarėve midis tyre.
Topics: 987 Posts: 21,762
987 21,762
Pėrshėndetjet dhe urimet tuaja tė zemrės pėr anėtarėt e forumit.
Topics: 423 Posts: 11,493
423 11,493
Sub-Forums:
Ideja e kėtij forumi ėshtė qė tė marrin pjesė tė gjithė shqiptarėt e kosovės,maqedonisė, malit tė zi dhe camėrisė. Kėtu mund tė flisni pėr cdo gjė qė ka tė bėjė me jetėn e tyre nė kėto vise.
Topics: 89 Posts: 11,355
89 11,355
Kushdo qė e ndjen veten shqipėtar dhe i mungon atdheu i tyre nė atė zbrastėsi ku ndodhen jashtė kufijeve tė atdheut tė tyre lė tė shuajnė mallin nė kėtė komunitet virtual shqipėtar.
Topics: 107 Posts: 2,060
107 2,060
Kėtu mund tė postoni fotografi nga mė tė ndryshme
Topics: 471 Posts: 11,551
471 11,551
Sub-Forums:
Fotomania 2012 (27/199)
Fotomania 2013 (29/288)
Fotomania 2014 (18/182)
Fotomania 2015 (18/749)
Fotomania 2016 (15/931)
Fotomania 2017 (17/818)
Fotomania 2018 (25/508)
Tema shoqėrore
Probleme sociale tė shoqėrisė, diskutime mbi fenomene tė tilla si rracizmi, varfėria, diskriminimi dhe tė gjitha ato fenomene qė na ndodhin gjatė rendit tė ditės. Kanė njė shumėllojshmėri problemesh tė cilat kėtu kanė vendin e lirė pėr t'u diskutuar.
Topics: 1,725 Posts: 55,349
1,725 55,349
C'do gjė mbi shkollėn, universitetet, pedagogji. Libra Shkollore.
Topics: 306 Posts: 3,078
306 3,078
Sub-Forums:
Bota studentore (67/429)
Shpirti i njeriut ka nevojė shumė pėr atė idenė intime. Romancė, dashuri, seks dhe pasion. Kėtu kemi lidhje vetėm me atė ndjenjėn e pastėr e tė virgjėr qė quhet dashuri.
Topics: 993 Posts: 25,127
993 25,127
Sub-Forums:
Mėnyra jetesės - sesi mund ta bejme atė sa mė tė qetė, recetat e dashurisė dhe kreativitetit njerėzor. Kėshillat qė mund tė na ndihmojnė nė jetėn tonė tė pėrditshme, nė cdo aspekt tė saj, nė familje, dashuri, miqėsi etj.
Topics: 1,136 Posts: 9,181
1,136 9,181
Kėtu mund tė diskutoni cdo gjė interesante dhe jo interesante. Kėtu me tė vertete jeni tė lirė dhe tė paparagjykuar.
Topics: 3,563 Posts: 44,277
3,563 44,277
Nuk lejohet pjesėmarrja nėn moshėn 18 vjec!
Topics: 1,320 Posts: 20,294
1,320 20,294
Sub-Forums:
Kuriozitete seksuale (286/3,683)
Media dhe politika
Zhvillimet mė tė fundit tė shoqėrisė shqiptare. Politikat e brendshme dhe tė jashtme shqiptare.
Topics: 10,051 Posts: 51,152
Last Post: Policia e Shtetit.
10,051 51,152
Sub-Forums:
Kronike (325/2,605)
Analizė-Opinion (1,027/5,993)
Lajme kulturore (1,149/7,528)
Politike (3,674/16,089)
ėshtė si tė thuash prezantimi i parė i forumit dhe ketu gjenden temat me tė klikuara ose mė tė rejat.
Topics: 1,640 Posts: 11,881
1,640 11,881
Zhvillimet mė tė fundit neper bote si dhe politikat e brendshme dhe tė jashtėme.
Topics: 3,168 Posts: 19,076
3,168 19,076
Sub-Forums:
Lajme nga ISIS. (60/433)
Rajoni (408/2,390)
Multimedia
Diskutime mbi programet televizive dhe emisioneve tė ndryshme qė karakterizojnė Shoqerinė Shqiptare.
Topics: 194 Posts: 1,622
194 1,622
Sub-Forums:
Kinematografia (190/1,581)
Magjia e tingujve tė preferuara,albume tė reja, tekste dhe shkėmbim informacioni mbi muzikantėt shqiptarė e tė huaj.
Topics: 246 Posts: 6,655
246 6,655
Sub-Forums:
Kėtu do tė vini tė gjitha videot e muzikės, sportit, humorit etj.
Topics: 699 Posts: 4,963
Last Post: Video Nėnujore
699 4,963
LoSsT
Video Nėnujore
by LoSsT
Sub-Forums:
Video muzikore (129/1,181)
Video sportive (15/109)
Video humoristike (183/930)
Arti dhe Kultura
Kėndi pėr vogėlushėt tanė shqipėtarė. Vjersha, pėrralla, tregime, dhe fabula nė gjuhėn tonė tė bukur shqipe
Topics: 84 Posts: 770
84 770
Gjithcka mbi letėrsinė shqiptare dhe tė huaj, atė tė vjetėr dhe tė re. Bota e librit dhe autorit
Topics: 599 Posts: 14,567
599 14,567
Sub-Forums:
Ditari (38/2,337)
Tregime (108/528)
Aforizma (31/2,139)
Poezi (68/2,688)
Topics: 165 Posts: 1,692
Last Post: Artan Gjyzel Hasani
165 1,692
Sub-Forums:
Gjuha jonė sa e mirė, sa e ėmbėl sa e dlirė
Topics: 241 Posts: 2,803
241 2,803
Sub-Forums:
Ku bashkohet arti dhe shkenca . Do tė njihemi me historinė, zhvilimet , teknologjinė , krijimin e ndėrtesave dhe hapėsirave ku jetojmė. Cilet jane arkitektet, inxhinieret, cfare qellimi kane, metodat shkencore qe perdoren sot dhe idet e se ardhmes.
Topics: 174 Posts: 1,039
174 1,039
Bukuria e punimeve nga dora e njėriut. Punime artizanale, guri, druri, baltė, pikturė, skulpturė, etj. Bota e anėtarėve tė forumit nė krijimtaritė e tyre.
Topics: 231 Posts: 2,242
Last Post: Art me fruta
231 2,242
Natta
Art me fruta
by Natta
Kėtu mund tė gjeni, gjithcka pėr Bukurinė femėrore/mashkullore, Moda e fundit e sezonit, veshjet mė tė ndryshme e gjithcka qė ka tė bėjė me estetikėn e njėriut
Topics: 1,143 Posts: 8,645
1,143 8,645
Sub-Forums:
Flokėt dhe thonjtė (160/1,112)
Mirėmbajtja e Trupit (195/1,120)
Veshje dhe Aksesorė (377/3,043)
Receta tė kuzhinės tradicionale shqipėtare e mė tepėr...
Topics: 279 Posts: 3,590
279 3,590
Sub-Forums:
Legjislacioni
Jurisprudenca cfarė pėrbėn nė tėrėsi Jurisprudenca. Tė qėnit Avokat, Jurist, dhe Trup gjykues
Topics: 89 Posts: 423
Last Post: Kodi i Punes
89 423
Monique
Kodi i Punes
by Monique
Interpretimi i kodit civil sipas idesė tuaj.
Topics: 6 Posts: 31
Last Post: Fondacionet
6 31
Loyalty
Fondacionet
by Loyalty
Parime dhe rregulla pėr hartimin e akteve normative.
Topics: 8 Posts: 57
Last Post: Kriminalistika
8 57
✧Ṃ!ṨҬ!Ḱ✧
Kriminalistika
Nocioni ligj pėrcaktohet si akt juridik i pėrgjithshėm, rregull e detyrueshme dhe si urdhėr shtetėror i sanksionuar, i adresuar numrit tė pakufizuar tė subjekteve tė sė drejtės pėr ta perfillur. Ligji miratohet konform me kushtetutėn, nė procedurė tė vecantė, zakonisht nga organi legjislativ i njėjtė qė e miraton kushtetutėn. Aspekti juridik-formal i ligjit konsiston nė konstatimin se ligji ėshtė akt juridik i shprehjes sė vullnetit politik tė ligjvėnėsit. Aspekti material i ligjit konsiston nė pėrmbajtjen e normave juridike te tij. Ligjet janė tė shumta dhe praktikisht i rregullojnė tė gjitha sferat e jetės shoqėrore, sic janė arsimi, kultura, shkenca, shėndetesia, ekonomia etj.
Topics: 31 Posts: 118
31 118
Libraria e akteve ligjore
Topics: 15 Posts: 49
Last Post: Perkufizimi i Aktit
15 49
WxP
Perkufizimi i Aktit
by WxP
Shkenca Politike
Topics: 33 Posts: 202
33 202
Sub-Forums:
Ambasadat (6/53)
Ministritė (2/3)
Presidenca (6/10)
Qeveria (3/14)
Topics: 50 Posts: 467
50 467
Sub-Forums:
Anarkia (1/11)
Demokracia (2/15)
Fashizmi (2/4)
Komunizmi (21/272)
Nazizmi (2/63)
Socjalizmi (1/6)
Topics: 59 Posts: 147
59 147
Sub-Forums:
BE (14/39)
Mjaft (1/9)
Nato (8/19)
Undp (1/1)
Unesco (3/10)
Vetėvendosje (18/39)
Topics: 368 Posts: 3,166
368 3,166
Sub-Forums:
Shkencat sociale
Bisedime tė lira mbi tema tė Filozofisė.
Topics: 184 Posts: 2,235
184 2,235
Sub-Forums:
Topics: 611 Posts: 4,644
Last Post: Pesimistėt
611 4,644
Violetta
Pesimistėt
Historia kombėtare shqipėtare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.
Topics: 1,552 Posts: 8,337
1,552 8,337
ricky_ch
Thenie mbi shqiptaret
Sub-Forums:
Historia shqiptare. (467/1,980)
Historia Botėrore (190/709)
Shkencat Ekzakte
Gjithcka rreth shkencės dhe teknologjisė sė fundit!
Topics: 787 Posts: 2,542
787 2,542
Probleme, teorema dhe ndihmė nga anėtarėt.
Topics: 84 Posts: 1,592
84 1,592
Nė kėtė forum mund tė gjeni informacion me karakter ekonomik nga ekonomia shqipėtare dhe ajo botėrore
Topics: 364 Posts: 1,414
364 1,414
Sub-Forums:
Sistemi bankar (22/66)
Financa (21/73)
Marketingu (12/14)
Shėndeti dhe trajtimi i sėmundjeve tė ndryshme.
Topics: 2,039 Posts: 9,903
2,039 9,903
Sub-Forums:
Dieta dhe ushqimi (248/1,309)
Keshilla Mjeksore (311/1,197)
Lajme Mjekėsore (453/1,975)
Nėna dhe Fėmija (368/1,355)
Kėtu do tė gjeni cdo informacion qė ka tė bėj me kėtė degė kaq tė mistershme e tė bukur tė Astrologjisė. Horoskop etj..
Topics: 374 Posts: 3,468
374 3,468
Arkeologėt nė kėrkim tė thesareve dhe pėrmbajtja e lashtėsisė Shqipėtare
Topics: 253 Posts: 526
253 526
Tek ky forum mund tė flasim pėr tė gjitha ato fenomene tė cilat pėr njė arsye ose njė tjetėr mbeten enigmė dhe tė pashpjegueshme.
Topics: 153 Posts: 1,770
153 1,770
Misteret e pazgjidhura te Universit, enigmat me te cuditeshme dhe kuriozitete intriguese te botes qe na rrethon
Topics: 262 Posts: 1,348
262 1,348
Teori, arritje, probleme fizike dhe astronomie. Qielli dhe yjet.
Topics: 526 Posts: 2,320
526 2,320
Topics: 390 Posts: 1,420
390 1,420
Sub-Forums:
Turizmi (222/892)
Bota e Kompjuterit
Njė hap drejt eksplorimit tė botės virtuale, aty ku 1 dhe 0 pėrbėjnė kompjuterin, njė ndėr shpikjet mė madhėshtore tė shekullit tė kaluar.
Topics: 540 Posts: 3,125
540 3,125
Sub-Forums:
Mobile (102/620)
Networking (9/58)
Reklama tė Faqeve (170/636)
Links Tė Huaj (17/127)
Karakteret shpirtėrore
Ēdo temė qė do tė hapet dhe do tė ketė nė pėrmbajtje tė tij, lidhje me fenė.
Topics: 94 Posts: 1,455
94 1,455
Sub-Forums:
Foto (1/24)
Video (12/181)
Kėtu mund tė diskutohet nė lidhje me besimin katolik.
Topics: 136 Posts: 1,514
Last Post: Kisha e Laēit
136 1,514
dangerous
Kisha e Laēit
Kėtu mund tė diskutohet nė lidhje me besimin musliman
Topics: 1,235 Posts: 9,368
1,235 9,368
Kėtu mund tė diskutohet nė lidhje me besimin ortodoks
Topics: 37 Posts: 114
37 114
Kėtu mund tė diskutohet nė lidhje me besimin bektashi.
Topics: 4 Posts: 74
4 74
Persona qė nuk kanė njė kult, qė nuk kanė njė frymezues shpirtėror dhe qė nuk besojnė nė dicka pėrtej qėnies sė tyre. Nuk arrijnė ta konceptojnė fjalėn perėndi, besojnė nė atė cfarė shohin dhe frymezimin e gjejnė vetėm tek vetėvetja. Besojnė mė shumė tek pėrparimi njerėzor dhe feja u duket dicka anormale. Gjithsesi mbetet nje zgjidhje njerėzore.
Topics: 74 Posts: 2,780
74 2,780
Nė kėtė forum do tė ketė bashkėbisedime nga tė gjitha rrymat e besimit dhe si tė thuash ėshtė njė pikė takimi lidhur mbi tė gjitha kėto kultura shpirtėrore.
Topics: 324 Posts: 5,518
324 5,518
Sport
Komente mbi kampionatet e futbollit, skuadrat, lojtarėt tuaj tė preferuar, rezultate.
Topics: 1,234 Posts: 8,488
1,234 8,488
Sub-Forums:
Futbolli Shqipėtar (237/1,536)
Kampionati Botėror (132/1,062)
Liga e Kampioneve (129/1,037)
Kampionati Italian (88/1,007)
Kupa Uefa (24/96)
Lojrat olimpike qe zhvillohen kete vit ne Pekin ne Kine
Topics: 24 Posts: 228
24 228
Topics: 276 Posts: 1,059
276 1,059
Sub-Forums:
Formula 1 (56/96)
MotoGp (18/39)
Peshengritje (21/77)
Tenis (20/26)
NBA- Basketboll (16/31)
Olimpiada 2012- Londer
Topics: 56 Posts: 244
56 244
Lojerat Olimpike Dimerore ne Rusi
Topics: 2 Posts: 14
2 14
Forume tė tjera
Kuriozitete tė ndryshme nga bota qė na rrethon.
Topics: 3,039 Posts: 16,971
3,039 16,971
Sub-Forums:
Topics: 295 Posts: 18,975
295 18,975
Sub-Forums:
SmS
Topics: 11 Posts: 1,085
11 1,085
Sub-Forums:
SmS Dashurie (4/120)
SmS Humoristike (2/101)
Topics: 211 Posts: 6,654
Last Post: Funny Photo's
211 6,654
Natta
Funny Photo's
by Natta
Chit - Chat
Ēdo gjė rreth kanalit shqipėria.
Topics: 55 Posts: 266
55 266
Walker
Kerkes Per Te Qene Ne Staf
by Guest
Pėr ēdo lloj problemi, publikoni ankesat tuaja.
Topics: 251 Posts: 1,581
251 1,581
Bėni kėrkesat tuaja pėr acc nė kanalin #Shqipėria
Topics: 218 Posts: 1,030
218 1,030
Aver
deshira per tu be @ admin
by Aver
Bėni pyetje, kėrkesa dhe shkarkime pėr scripte dhe addonse tė ndryshme, Config Eggdrop, PsyBnc etj.
Topics: 20 Posts: 93
20 93
ForumiVirtual
Komentet, sugjerimet tuaja mbi kėtė forum, tė rejat mė tė fundit qė janė shtuar.
Topics: 91 Posts: 3,558
91 3,558
Kėtu mund tė diskutoni rreth aktualitetit shqipėtar. Tema tė ndryshe sportive, kulturore,politike etj...
Topics: 105 Posts: 7,279
105 7,279
Topics: 150 Posts: 589
150 589
Arkiva e forumit
Temat me pjesemarrje tė herėshme do ti gjeni tė arkivuara nė kėtė nėnforum.
Topics: 405 Posts: 359,658
405 359,658
Sub-Forums:
Lajme nga reality-show Big Brother 2013 - edicioni VI
Topics: 6 Posts: 203
6 203
Lajme nga reality-show Big Brother 2014 - edicioni VII
Topics: 8 Posts: 69
8 69
Working...
X