Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rezultati Kerkimit

Collapse
28 results in 0.0062 seconds.
Keywords
Members
Tags
 • You can also choose from the popular tags.

politike x

 • 10 arsyet pse edi ramėn e rrėzon vetėm ps

  10 arsyet pse edi ramėn e rrėzon vetėm ps

  10 ARSYET PSE EDI RAMĖN E RRĖZON VETĖM PS

  Nga Zamira ĒAVO Nisur nga deklaratat e fundit tė krerėve tė opozitės e duke analizuar situatėn e sotme politike them se : 1- Thirrjet e opozitės pėr protesta popullore janė tashmė tė pabesueshme. Gati cdo javė pėr mbi dy vjet e dėgjojmė kėtė deklaratė. 2- Populli ėshtė i gatshėm tė ngrihet nė protestė pėr pabarazinė, kundėr korrupsionit, pėr varfėrinė. Por as Basha e as Monika nuk kanė pikėn e moralit pėr tė folur rreth kėtyre plagėve, pasi janė ata vetė qė kanė dhėnė kontribut maksimal pėr varfėrinė, e korrupsionin nė kurrizin e popullit. 3- Protesta e tė rinjve studentorė, ėshtė pothuaj e p...
  See more | Go to post

 • Divorci me BE-nė, Britania futet nė territor tė panjohur

  Divorci me BE-nė, Britania futet nė territor tė panjohur

  Ajo e djeshmja ishte njė mbrėmje ku u luajt shumė, e u pasua nga njė dramė e paprecedentė qė do tė ketė pasoja edhe pėrtej Britanisė sė Madhe. Plani i kryeministres Theresa May pėr daljen nga Bashkimi Europian, i vetmi nė tryezė, u hodh poshtė nga Parlamenti. Tani, May pėrballet me njė mocion mosbesimi, apo me thirrjen pėr zgjedhje tė reja. Mocioni i mosbesimit iu mundėson deputetėve tė votojnė nėse duan apo jo qė qeveria tė vijojė punėn. Nėse shumica voton mocionin, atėherė fillon njė numėrim mbrapsht 14-ditor. Nėse gjatė kėsaj kohe, qeveria aktuale, apo ēdo qeveri tjetėr alternative nuk arrin tė fitojė njė votėbesim, atėhe...
  See more | Go to post

 • Ilir Meta thellon luftėn me qeverinė, refuzon dekretimin e Gent Cakės

  Ilir Meta thellon luftėn me qeverinė, refuzon dekretimin e Gent Cakės

  Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinė zjarrit sa i takon marrėdhėnieve me qeverinė. Bllokimi fillimisht i Sandėr Lleshajt ėshtė njė precedent qė tani kreu i shteti ka nisur ta pėrdorė vazhdimisht. Dje Meta ka refuzuar tė dekretojė Gent Cakėn si ministėr tė Jashtėm. Teksa sinjalet u dhanė qė disa ditė mė parė, Meta dje i ka dėrguar njė letėr kryeministrit, ku jep argumentet se pėrse nuk mund ta pranojė kėtė propozim. Por debati nėse presidentit i takon tė refuzojė njė ministėr vijon ende. Ashtu si me Sandėr Lleshajn, Meta nuk ka pėrmendur sėrish njė nen tė...
  See more | Go to post

 • Ministri i ri i Jashtem nga Kosova spiuni i Serbisė?

  Ministri i ri i Jashtem nga Kosova spiuni i Serbisė?

  Kryeministri Edi Rama bėri shumė ndryshime nė qeveri ditėn e djeshme gjatė Asamblesė sė Partisė Socialiste. Njė prej tyre ishte edhe zėvendėsimi i Ditmir Bushatit me Gent Cakajn. Gent Cakaj, djaloshi lindur e rritur nė Kosovė, tė cilin Edi Rama e ka pėrzgjedhur si Ministėr tė Jashtėm tė Shqipėrisė, nė vendlindjen e tij njihet si “djali i birėsuar i Baton Haxhiut”. Madje, portali “kukunews”, nė njė tregim humoristiko-politik, tregon se si drejtori i Klan Kosova dhe njėkohėsisht kėshilltari mė i ngushtė i Edi Ramės, iu drejtua familjarėve tė Cakaj pėr ta birėsuar zyrtarisht. Pėrtej kėsaj situate humoristike nga Kosova, caktimi i Gent Cakaj nė posti...
  See more | Go to post

 • Studentėt kėrkojnė nesėr seancė tė jashtėzakonshme; Rama: Ku do e lėmė?

  Studentėt kėrkojnė nesėr seancė tė jashtėzakonshme; Rama: Ku do e lėmė?

  Studentėt vijojnė protestėn e tyre para Kryeministrisė. Asgjė nuk i ka ndalur tė rinjtė qė tė kėrkojnė plotėsimin e 8 kėrkesave tė tyre. Ata kanė bėrė apel pėr thirrjen e njė seance tė jashtėzakonshme tė Kuvendit tė Shqipėrisė dhe i kanė lėnė afat kryeministrit Rama deri nė orėn 16.00 pėr tė kthyer njė pėrgjigje nė lidhje me kėtė ēėshtje. “Thėrrisni deputetėt. Tė flitet aty pėr ne. Jemi tė vendosur, nuk na pėrēan dot. Nėse deri nė orėn 16 nuk thėrrisni parlamentin, nė shesh nuk do janė vetėm studentėt. Do bėj...
  See more | Go to post

 • Pedagogėt i bashkohen protestės sė studentėve

  Pedagogėt i bashkohen protestės sė studentėve

  Pedagogėt i bashkohen protestės sė studentėve

  Nė Tiranė Profesori Edmond Tupja i ėshtė bashkuar protestės para Ministrisė sė Arsimit. Ai ka mbajtur njė fjalė me mikrofon para studentėve. Protestuesit thėrrasin: Duam tė drejtat tona! Qindra studentė kanė rrethuar ministrinė prej orės 10:00 dhe bėjnė thirrje : Bashkohuni me ne! “Tė drejtat tona janė bazike dhe minimale. Ministria e Arsimit nuk ka rrugė tė mesme vetėm tė plotėsojė kėrkesat. Nuk ka rrugė tjetėr” tha njė protestues pėrpara mediave. Ndėrkohė nė Shkodėr pedagogu Arben Prendi i Fakultetit tė Shkencave Sh...
  See more | Go to post

 • Basha: Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve

  Basha: Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve

  Basha: Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve

  Pasditen e sė enjtes ka vijuar protesta e banorėve tė Unazės sė Re. Banorėt e Unazės sė Re kanė bllokuar rrugėn sėrish, ndėrsa policia ka ndėrhyrė. I pranishėm nė protestė ėshte edhe kreu i PD-sė, Lulzim Basha. “Njeriu qė frymėzoi dhunėn dhe sharjet raciste ndaj qytetarėve ėshtė kryeministri Edi Rama. Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve dhe ai mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn qė ka shkaktuar viktima mes banorėve, gra me brinjė tė thyera, zonja me shtyllėn kurrizore ...
  See more | Go to post

 • Nuk hyni nė BE me gjak, Shqipėria shpall non grata eurodeputeten qipriote

  Nuk hyni nė BE me gjak”, Shqipėria shpall ‘non grata’ eurodeputeten qipriote  Ministria e Jashtme e Shqipėrisė, nėpėrmjet njė deklarata zyrtare ka shpallur ‘non grata’ eurodeputeten qipriote, Eleni Theocarus. Ajo sulmoi kryeministrin Edi Rama dhe paralajmėroi se do tė shtrojė ēėshtjen Kacifas nė PE. “Ne bashkeveprim nderinstitucional dhe pas vleresimit te kryer nga institucionet e specializuara, Ministria per Evropen dhe Punet e Jashtme i propozoi Ministrise se Bredshme shpalljen non grata (person u padeshirueshem ne Shqiperi) te eurodeputetes qipriote Eleni Theoc...
  See more | Go to post

 • Bushati Paqja nė Ballkan e rrezikuar nga konfliktet

  Bushati Paqja nė Ballkan e rrezikuar nga konfliktet

  Bushati: Paqja nė Ballkan e rrezikuar nga konfliktet

  Ditmir Bushati gjatė konferencės pėr 60 vjetorin e Shqipėrisė nė UNESCO kėrkoi qė Ballkani t’i rikthehet dialogut dhe tė shmangen konfliktet. Rajoni rrezikohet nga tkurrjet nacionaliste dhe gjuha e urrejtjes. “Do tė ishte iluzive nėse do t’i merrnim gjerat tė mirėqena. Retorika populiste nė rritje edhe nė shoqėritė e zhvilluara, banalizimi i gjuhės sė urrejtjes dhe pėrēarjes, presioni ndaj multilateralizmit dhe tendencat pėr tkurrje nacionale, na thėrrasin pėr vigjilencė tė shtuar dhe imponojnė nevojėn pėr njė...
  See more | Go to post

 • PD Rama i ka dhėnė tė vėllait monopolin e bixhozit

  PD Rama i ka dhėnė tė vėllait monopolin e bixhozit

  PD Rama i ka dhėnė tė vėllait monopolin e bixhozit

  Pėrmes deputetes Jorida Tabaku, Partia Demokratike ka denoncuar kryeministrin Edi Rama se i ka dhėnė tė vėllait monopolin e kontrollit tė tregut tė bixhozit, duke fituar miliona euro nga numri i lartė i pikave tė basteve, qė janė 4 fishuar nė 4 vjet. “Katėrfishimi i pikave tė basteve nė Shqipėri nuk ėshtė thjesht njė marrėzi e Edi Ramės, por ėshtė njė plan korruptiv i mirėmenduar pėr t’i dhėnė tė vėllait, Olsi Rama, miliona euro fitime nėpėrmjet konēesionit tė mbikqyrjes sė lojrave tė fatit. Nė shkelje tė ēdo ligji, kontrata e k...
  See more | Go to post

 • Takimi nė Helsinki, Putin Fund Luftės sė Ftohtė Trump Dialog pėr paqe

  Takimi nė Helsinki, Putin Fund Luftės sė Ftohtė. Trump Dialog pėr paqe

  “Duhet tė lėmė pas krahėve kėtė klimė tė Luftės sė Ftohtė dhe tė normalizojmė marrėdhėniet. Nuk ka nevojė pėr pėrballje, situata ka ndryshuar”. Kėshtu ėshtė shprehur lideri i kremlinit, Vladimir Putin, nė konferencėn e pėrbashkėt pėr shtyp nė kryeqytetin finlandez pas amitit me presidentin amerikan Donald Trump. “Nga ana e Moskės, nuk ka pasur asnjė ndėrhyrje nė zgjedhjet amerikane”, – ka shtuar Putin sa i takon “Russiagate”. “Hetimi mbi ‘Russiagate’ ishte njė fatkeqėsi, ai na mbajti tė nd...
  See more | Go to post

 • Deti, Rama Kush flet pėr tradhti, do turpėrohet. Hahn Jo vende me konflikte!

  “Deti”, Rama: Kush flet pėr tradhti, do turpėrohet. Hahn: Jo vende me konflikte!

  Nė njė konferencė shtypi tė pėrbashkėt nė Bruksel me komisionarin e zgjerimit evropian Johanes Hahn, kryeministri Rama ka thėnė se Shqipėria ėshtė duke u pėrgatitur pėr ēeljen zyrtare tė negociatave nė qershorin qė vjen. Rama ėshtė pyetur edhe pėr marrėveshjen pėr kufijtė detarė mes Shqipėrisė dhe Greqisė. “Kur rezultatet tė bėhen tė qarta pėr tė gjithė, kushdo qė akuzon pėr tradhti nga tė dy palėt, do tė turpėrohet nga opinionin publik”, – tha kryeministri, duke iu referuar akuzave tė opozitės pėr tradhti kombėtare n...
  See more | Go to post

 • Ndalimi i udhėtarėve nga shtete myslimane, Gjykata Supreme mbėshtet Trump

  Ndalimi i udhėtarėve nga shtete myslimane, Gjykata Supreme mbėshtet Trump

  Gjykata e Lartė nė SHBA ka vendosur nė favor tė vendimit tė administratės Trump pėr tė ndaluar udhėtimin e njerėzve nga disa vende me shumicė myslimane drejt SHBA-ve. Gjykatat mė tė ulėta e kishin konsideruar ndalimin jokushtetues, por gjykata e lartė amerikane e ka kthyer kėtė vendim me njė votim 5-4 tė shpallur tė martėn. Sipas vendimit ndalohet tė hyjnė nė SHBA shumica e njerėzve nga Irani, Libia, Somalia, Siria dhe Jemeni. Ky vendim ėshtė kritikuar nga grupet e refugjatėve dhe tė drejtave tė njeriut, por shefi i Drejtėsisė John Roberts...
  See more | Go to post

 • Punė e kryer: Erdogani sėrish nė pushtet

  Punė e kryer: Erdogani sėrish nė pushtet

  Numėrimi i votave ėshtė nė mbarim tė procesit nė Turqi pasi qytetarėt kanė dhėnė votat e tyre nė zgjedhjet e para parlamentare dhe presidenciale ė vendit. Mė shumė se 56 milionė njerėz kishin tė drejtė tė votojnė nė zgjedhjet e sė dielės, nė mė shumė se 180,000 kuti votimi nė tė gjithė Turqinė. Presidenti Rexhep Tajip Erdogan zyrtarisht ka fituar shumicėn e vendeve nė parlament nė bazė tė sistemit elektronik tė numėrimit tė votave. Gara presidenciale – 94,83 pėr qind e votave tė numėruara Rexhep Tajip Erdogan: 52.83 pėr qind Muharrem Inca: 30,68 pėr qind Selahattin Demirtas: 7.96 ...
  See more | Go to post

 • Teatri/ Te gjithe KUNDER Edi Rames....

  Teatri/ Te gjithe KUNDER Edi Rames....

  Debati pėr Teatrin, tė gjithė kundėr Ramės: Projekt mafioz qė duhet ndalur

  Tentativa e qeverisė dhe Bashkisė Tiranė pėr tė shembur godinėn e Teatrit Kombėtar, pėrmes njė ligji tė posaēėm i cili do tė kalojė tinėz nė Kuvend me votat e mazhorancės, po gjen kundėrshti tė madhe jo vetėm nga artistėt, por edhe nga opinionistėt nė vend. Lapsi.al sjell pėrmbledhtazi qėndrimet e Artan Fugės, Mark Markut, Agron Gjekmarkajt, Andi Bejtes dhe Mustafa Nanos. Nė shkrimin ‘Teatri i turpit kombėtar’ te ‘Panorama’, Mark Marku e cilėson tipik mafioz projektin e qeverisė. Ai thotė se Rama dhe Kumbaro e dinė shumė mirė se shembja e godinės sė teatrit ėshtė njė marrėzi, teksa sjell shembullin e Teatrit tė Komedisė nė Paris, njė godinė modeste, qė vazhdon ...
  See more | Go to post

What's Going On

Collapse

There are currently 165 users online. 0 members and 165 guests.

Most users ever online was 7,146 at 08:56 on 08-03-2018.

Working...
X