Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, gjatė mbrėmjes sė tė dielės kishte ftuar pėr njė darkė nė shtėpinė e tij tė re, nė periferi tė Prishtinės, udhėheqėsit e koalicionit qeverisės tė vendit, dhe kryeministrin e Shqipėrisė, Edi Rama. Takimin te Thaēi e ka bėrė publik i biri i presidentit, i cili ka publikuar njė fotografi.

Pjesė e kėsaj darke ishte edhe zėvendėskryeministrat e Kosovės, Fatmir Limaj, i cili ka treguar gjatė emisionit “Pressing nė T7” disa detaje tė kėsaj darke....