Shqiptar te Bashkuar
android

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: cili krijim ju pelqen me shume??

Votuesit
17. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • 1. TURMA

  7 41.18%
 • 2. Ditet me ty.

  5 29.41%
 • 3. Me jep nje ngjyre

  0 0%
 • 4. Parfum Pranveror

  5 29.41%
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 36
 1. #1
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949

  Krijimet e muajit prill 2018

  .~~~~~~~ @ Parfum pranveror @ ~~~~~~~~

  TBCF_primavera2.jpg.

  krijimet kete muaji jane shumica ne poezi mendoj qe do ju pelqejne ..

  2. Ditet me ty.


  Ditet jane te embla kur flas me ty.
  Shkrihen mendimet e mia si mjalti ,qe te mbulojne ty.
  Lulet e celura vallzojne ngado, tingujt e pranveres kujtojne dashuri.
  E mes asaj qe s"folet ,e me fjale s"pershkruhet,ndihem e shkrire e gjitha ne ty.
  Keto kohe pranevere me zhveshin drejt teje me embelsi,jane bere refreni i pafundem i shpirtit time bashke me ty.
  Kaltersi qiejsh ,parfum pranveror , dashurit e qiellit permbi ne po kendojne.

  3. Me jep nje ngjyre


  Vishu natyre e zymte,
  vish fustanin tend shume ngjyresh
  buzeqeshe boten mbare.

  Shpresen shperndaj neper peme
  penelo mbi cdo fush
  e hape aromen qe shpirtin mbush.

  Jepme nje ngjyre te vetme
  stinen e jetes te me ndryshoj
  ti buzeqesh e perfumosur
  qe fytyra ime dimrin mos te kujtoje!

  4. Parfum Pranveror


  Te desha dhe te dua
  tek shoh dy syte qiellore.
  Me do edhe ti mua
  ndajme muzgun pranveror.

  Arome dashurie
  tek rri e te vezhgoj.
  Nje rreze bukurie
  ne nisim e vrapojme.

  Mbi floke, ca dege-qershie
  valevisin dashurine.
  Kane ere hijeshie
  mbulojne rruge pambarrim.

  Te desha dhe te dua
  o yll i bukur fort.
  Me do edhe ti mua*
  kur syte mbushen me lot.

  Frymen si femije
  e ndjej kur tek une strukesh.
  Me puthje te perpij,
  por trim mbi trima dukesh.

  Nuhas pak xhelozi
  kur ndizesh e terbohesh
  Une bej te iki tutje,
  por ti serisht afrohesh.

  Mbi gji te dua shpirt;
  pse jo, me ledhaton.
  Mbame fort edhe ti mua
  parfum qe nuk shteron


  lexim te kendshem , votim te drejte, e komentime te shumta..
  faleminderit krijues dhe dashamires te kesaj teme!
  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 16-05-2018 ne 14:32.
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 2. #2
  jam mrs 1shit dhe 4tres. 1shi njeher e meriton nje vote se aq e gjate sa qenka do jey lodh duke e shkrujt .
  Ne fakt me pelqenka shumr mesazhi dhe subjekti poezise.
  Nga ana tjeter 4tra shume elegante, e rrjedhme e sakte ne cdo fjale. Rralle ka krijime te tilla ne fv.
  Se di do i rilexoj te dyja serish e do votoj pastaj
  dhe 3 tjerat mjaft te krnddhmr.

  suksesr
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  E katerta eshte thjesht nje dashuri pa fund vargjesh.
  Urime dhe krijimeve tjera.
  Dhe e para mjaft e bukur,por e 4-ta rremben pjese shpirti.
   

 4. #4
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  jam mrs 1shit dhe 4tres. 1shi njeher e meriton nje vote se aq e gjate sa qenka do jey lodh duke e shkrujt .
  Ne fakt me pelqenka shumr mesazhi dhe subjekti poezise.
  Nga ana tjeter 4tra shume elegante, e rrjedhme e sakte ne cdo fjale. Rralle ka krijime te tilla ne fv.
  Se di do i rilexoj te dyja serish e do votoj pastaj
  dhe 3 tjerat mjaft te krnddhmr.

  suksesr
  ca ka dash te thoje autori??? hahaa.. krnddhmw. Lool (te kendshme dmth dhe 2 te tjerat jo 3 se paskam shtyp gabimisht 3shin, Lol

  Anyway tani qe jam ne PC dhe jo me cel ku me shtypin gishtat 3 germa njeheresh: I strike for 4!
  peace
  ^_^
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,332
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2465
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  jam mrs 1shit dhe 4tres. 1shi njeher e meriton nje vote se aq e gjate sa qenka do jey lodh duke e shkrujt .
  Ne fakt me pelqenka shumr mesazhi dhe subjekti poezise.
  Nga ana tjeter 4tra shume elegante, e rrjedhme e sakte ne cdo fjale. Rralle ka krijime te tilla ne fv.
  Se di do i rilexoj te dyja serish e do votoj pastaj
  dhe 3 tjerat mjaft te krnddhmr.

  suksesr
  Kam njė pėrshtypje se na kanė pushtuar jashtėtokėsoret.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 6. #6
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Lat nammm latttt...
  4 vota 4,pa asnje vote krijimet e tjera ahahhahahaha.
   

 7. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,006
  Forca e Rrespektit
  3384
  Jana,si i perzgjedh keto fotot,sa e bukur


  Votova 1
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 8. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  i keni lexuar krijimet... drejtor meqense je ne linje lexoj voto.. urdher ky!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 9. #9
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  i keni lexuar krijimet... drejtor meqense je ne linje lexoj voto.. urdher ky!!
  Hahaha patjeter, urdheri zbatohet nuk diskutohet...
   

 10. #10
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Te gjitha ishin te bukura, por e 4 me beri ta lexoja dy here.

  Vota ime per poezine nr 4.


  P.s Jana u bene kafet?
   

 11. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Te gjitha ishin te bukura, por e 4 me beri ta lexoja dy here.

  Vota ime per poezine nr 4.


  P.s Jana u bene kafet?
  tani urdhero nga tema e kafes... cdo kerkes ka nje cmim...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 12. #12
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,459
  Forca e Rrespektit
  500
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  tani urdhero nga tema e kafes... cdo kerkes ka nje cmim...
  Me pelqen embelsia si e thua...
   

 13. #13
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,180
  Forca e Rrespektit
  4529
  Si puhize qe perkedhel eshte nr # 2 me fjale embelsie te dedikuara.

  Votova 2.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 14. #14
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  O sa bukur Prilliiiiiiiiii... Mrekulli dhe frymezim. Suksese :-*

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 15. #15
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Loyyy ku ke voten ti ?!

  Voto se iken ditet.
   

 16. #16
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,410
  Forca e Rrespektit
  886
  Shum te bukura krijimet
  Suksese!
  Fitoft me I/e mira
   

 17. #17
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Nevi une do e ve tek poezia qe eshte lodhur me shume se nuk i heq hak meritave. Edhe pse 4-a ta merr shpirtin me bukuri dhe ndjenje.
  Heren e fundit u redaktua nga Loyalty; 22-04-2018 ne 11:39.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 18. #18
  Relax fv Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Postime
  659
  Forca e Rrespektit
  186
  Parfum pranveror..
   

 19. #19
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga Odeon Shfaq Poten
  Parfum pranveror..
  voto atehere
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 20. #20
  Relax fv Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Postime
  659
  Forca e Rrespektit
  186
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  voto atehere
  Sduuuuu, vetem pse the ti :p
   

 21. #21
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga Odeon Shfaq Poten
  Sduuuuu, vetem pse the ti :p
  voto ti voto se sje djal i llastuar :p
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 22. #22
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  I kemi anetaret me namuze, po mesa po lexoj me duket se i jane vene punes per temat e muajve qe vijne. Do kemi nje bum te papare me poezi me duket. :-)

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 23. #23
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,128
  Forca e Rrespektit
  1500
  /hera e dyte qe hyj te kjo tema ket vit/...... kush e shkruajti temen 2 ? ..... o-o-o-
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 24. #24
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Temen apo poezine 2? :-)

  Passion, nje perkthim per muajt e ardhshem se me duket se do e ndriēojme forumin me bukuri... :-)

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 25. #25
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Po mire ooo, krijimin numer 3 pa nje vote do e lini?!

  Po votoni o njerez te perendiese!
   

 26. #26
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  4 eshte me nje vote manget me duket, votat e shpallura jane 6... Kush po po shpall vota pa votuar efektivisht? :-D

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 27. #27
  wish me well... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZHIGO
  Antarėsuar nė
  Oct 2011
  Vendodhja
  Afrike
  Postime
  1,553
  Blog Entries
  19
  Forca e Rrespektit
  1098
  Bravo 3,

  Me dha ate deshiren per te vazhduar rreshtat ku eshte ndalur autori.
   

 28. #28
  ♪♫Jč t'aimč mon ąmour♪♫ fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Call
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Postime
  3,946
  Forca e Rrespektit
  2578
  Votova 2 shum e bukur
  When you expect nothing and get everything, that's destiny.

 29. #29
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,128
  Forca e Rrespektit
  1500
  Citim Origjinale Postuar nga Loyalty Shfaq Poten
  Temen apo poezine 2? :-)

  Passion, nje perkthim per muajt e ardhshem se me duket se do e ndriēojme forumin me bukuri... :-)

  po per shkrimin nr. 2 kam mendu
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 30. #30
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Bujrum pra... :-)

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Fituesi i muajit prill 2018
  Nga jana80 ne forum Konkursi i letėrsisė!-2018.
  Pergjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-05-2018, 19:09
 2. Horoskopi i dashurisė pėr Muajin Prill 2018!
  Nga Natta ne forum Astrologjia
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-04-2018, 21:23
 3. Krijimet e muajit mars 2018
  Nga jana80 ne forum Konkursi i letėrsisė!-2018.
  Pergjigje: 36
  Postimi i Fundit: 31-03-2018, 17:02
 4. Krijimet e Muajit Prill 2017
  Nga jana80 ne forum Konkursi i letėrsisė!-2017
  Pergjigje: 49
  Postimi i Fundit: 04-05-2017, 08:41
 5. Krijimet e muajit Dhjetor..!
  Nga NeVertiti ne forum Konkursi i letėrsisė!-2015
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 31-12-2015, 00:40

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •