Shqiptar te Bashkuar
android

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: cilit krijim i jep voten tende?

Votuesit
8. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • 1. Dhoma bosh qe mbushej..

  3 37.50%
 • 2. Sa here ...

  2 25.00%
 • 3. Dashuria pa emer.

  0 0%
 • 4. Babi, ku ėshtė mami?

  1 12.50%
 • 5. Fjale te pathena

  2 25.00%
 • 6. Fjale qe skam guxim te te them!

  0 0%
Duke shikuar rezultatet 1 ne 22 nga 22
 1. #1
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068

  Krijimet e muajit shtator 2018

  ................ LE_PICCOLE_VIRTU11.jpg


  Tema ishte : Fjalet e pathena.
  1. Dhoma bosh qe mbushej..  -A je e pire tani?
  Pasi rreshqita ne parque-n e kafte qe dikur adhuroja, goten e veres gati te perfunduar dhe u afrova afer gozhdes se gramofonit.Per dreq spunon me i them - duke vene re zerin tim te ngjirur dhe nje seri derdellitjesh qe leshoja dhe vinin era vere.Ndersa ai iu drejtua furres per te nxjerre buken qe kishte pjekur ime mė qe javen e shkuar dhe me siguri sishte per tu ngrene. Por uria ben te sajen.Cka per mengjes pyti?Fiq:- i them pa e vrare shume mendjen ndersa fshija pluhurin nga disku i zi i vetmi qe me kishte ngelur. Tingellimet e kenges Cheers Darlin dolen ne fillim shume te cjerreta pastaj cdo gje u kthjellua. Sa ke ndryshuar : ia bente ai ndersa hante fikun e qeruar me avash. Per be i kishte 5 ne pjate por nje nuk me tha : haje. Kotheren qe i kerciste ne dhembe dhe duhani qe i dridhej ne gishta dhe hiri derdhej vazhdoi : mendova qe do e perballoja kete. E mendove edhe mbreme ndersa koka jote ishte mes kofsheve te mia? E pyes dhe gjithe mllef filloj e hap kanapet e bufese qe ishin me bosh se ndjenjat ne ate dhome per njeri-tjetrin. Gjithmone aristrokate tha . Asnjehere ste ka ardhur keq : i thashe duke buzeqeshur pasi vura re qe mami kish fshehur nje tjeter shishe vere nen lavaman qe te mos e pija te gjithen ne nje nate. Kucke e vjeter thashe nderdhembe. Mbusha serisht goten vesha bluzen e tij te preferuar, e vetmja e lare e perdorur per ato raste kur ne benim seks, gje qe skishte ndodhur kishte afro dy muaj me te. Ajo eshte goce e mire tha, e pashe si e shihje mbreme. Pasi nxora nje qepe dhe fillova ta prisja ndjeva gryket qe po ngushtoheshin. Zeri i Damien tingellonte here i qarte kristal here i cjerret dhe une ngula thiken te derrasa e drurit , prandaj e tradheton me mua?
  Pasi buken dhe fiqte ne pjate u afrua rrembyeshem dhe ndjeva doren e tij nen mjeker ndersa me shikimin me depertonte ne shpirt. Kisha mesuar te mos me dridheshin me bebat e syve ne pranine e tij. Sikur..sikur te kishe vetem pak.. Scott bertita, cigarja! Cigarja dogji lehte parakrahun tim ne vendin ku ndodhej nishani i vetem ne trup.*
  Kur vura re qe po fillonte te kerkonte falje,Scott eshte shume i shkurter si rmer dhe tingellon keq.*
  Iku. Dhoma u mbush me lotet nga qepa.
  E sikur bota te shkrumbohej do vrapoje te shpetonim apo do mbaronim goten e veres me duar shternguar?
  -Uroj te jete vere e mire , me tha.
  Sot iku. Dhe dhoma u mbush me ndjenjat tona per te fundit here.


  2. Sa here ...


  Sa here kam menduar
  Flete e bardhe me u ba*
  E kujtimet e shpirtit tend
  Qe djegin flake*
  Mbi mua me ra*

  Shkronjat tua te perdridheshin
  Te bienin plote tundim*
  Une si zog i uritur
  Ne to te gjeja shpetim*

  Ēdo gervishtje ytja*
  Nje vale e terbuar*
  Qe thyen heshtje guri
  Nje shpirte t'perveluar

  E kur gjurmet tua*
  Ketej me mungonin
  Dritherima shpirti*
  Termet me shkaktonin

  Sa here jam mendu*
  Me t'thane t'du*
  E s'kam guxu
  Se mos eshte mallkim*
  Te biesh n'dashni
  Ne nje shkrim

  3. Dashuria pa emer.  Endeshim rrugeve te dy qetesisht.
  Neper rruge pa emra, kerkonim njeri-tjetrin,per nje perqafim.
  Endeshim,endeshim qetesisht.
  E kur shirat preknin gjethet e vjeshtes,nostalgjia behej vello me dashuri.
  Ulnim cadrat si une edhe ti, per te ardhur me ne afersi.
  Endeshim rrugeve , qetesisht te dy,pa nje emer te shkruar e pa nje pale sy.
  E cmendur kjo ndjenje,te cmendur edhe ne te dy.
  Endeshim rrugve ,si une ,si ti,me nga nje pale fjale te pa thena per kete dashuri.

  *
  4. Babi, ku ėshtė mami?  Pse unė nė gjumė sa herė po bi, mamin tim nuk e kam aty
  Pse sa herė qė po du pėrralla, ato babi mi lexon ti
  Pse sa herė qė du bukė, e ujė unė me pi, mami nuk ėshtė aty
  Pse sa herė qė po qaj, babi, mamin se kam aty
  Pse nė shkollė, mė dėrgon ti
  E pse sot qė pesa kam marrė, mami im nuk ėshtė aty?

  Mami im, fryma po mė ndalet e gjumi nuk po mė merr
  Po mė vrasin nė shpirt fjalėt qė nuk po i dėgjoj mė
  Po e shoh fytyrėn tėnde nė ēdo vend*
  Sa shumė nė shpirt mungesa jote po mė dhėmb
  Mami, veē njė dėshirė tė lutėm a ban
  Edhe njėherė me tė puth e tė pėrqaf?

  5. Fjale te pathena


  A te kam thene se une te mbaj gjithmone me vete?
  Neper mendime,*
  byzeqeshje te heshtura*
  dhe ne endrra naten?
  Duhet te te kem thene se nuk jam e mire*
  Te te shpreh sa te dua ne sy te te gjitheve,
  Me duket sikur te gjithe
  do ma marrin pak nga pak*
  ate cfare zemra ime
  per ty mban.
  Sa here imagjinoj ndricimin e syve te tu,
  Nje buzeqeshje e lehte harkohet ne fytyren time
  Zgjas duart te te shtrengoj ne perqafim
  Se vetem ashtu do mund te them se c’vend zene ti ne*
  Shpirtin tim!
  6. Fjale qe skam guxim te te them!


  Kur te takoja do doja te te kisha perqafuar fort
  e me ndodh ne ditet si pershembull sot
  ti them vetes perse nuk fol
  perse cndjen nuk e shpreh dot?

  Perse kujdesin e tije sa duhet se vlereson?
  Perse syte e mjalte sarrin tja fiksosh?
  Perse zerin e tije enderrat e fjetura te zgjon?
  Perse te gjitha keto atij dhe vetes duhet te ja mohosh?

  Perse pyes per te tjere e ne krah te huaj te shty?
  Perse ndjej mall te di si je?
  Cpo ben e ditet si po i kalon?
  Perse nuk ndalem si nje re,
  te zbraz pikat qe me permbyten
  e mes duarsh te shterngoj fytyren..

  Syte e tu te mjalte
  zemren e arte
  fjalet te renda si plumb
  o i bukuri pellumb!!

  Rreshqet mes mendimesh
  fjaleve te pathena
  rrjedh si nje burim i izoluar
  nga muret e hekurta qe une kam ndertuar.

  Rreshqet nder sy
  si nje pikture imazhi yt
  shoqerisht, miresisht, perzemersisht
  e fjalet e pathena mbyllur ne kasaforte
  me bejne, na bejne te jemi me te.. forte!

  force e rreme ne guacke
  ku poshte saj ka vetem mall
  merr cekicin pellumb
  mos fluturo ne qiellin pafund,
  por muret shembi e guacken tund
  te shohim si do jete gjer ne fund...


  ju uroj lexim te kendshem , kete muaji do keni veshtiresi ne votim pasi njera eshte me e bukur se tjetra .. po cila??

  14724577_10208784685473065_2270425091379399013_n.jpg
  Faleminderit krijues ...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Urime krijuesve!
  Vota ime shkone per krijimin dy,eshte shume i bukur!
   

 3. #3
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,578
  Forca e Rrespektit
  887
  Shum krijime te bukura.
  Krijimi nr.4 mi mbushi syte me lot.
  Shpresoj mos te jete fatkeqesi e atij,forumisti qe e ka shkruar.
   

 4. #4
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  468
  Forca e Rrespektit
  278
  Nuk po votoj per arsye se jam akoma ne pritje te dickaje te hajrit,deri tani me duken me shume dedikikme per dike ,si dicka e dedikuar te dashurit apo te dashures,shkurt i bie, shume personale krijimet.
  Per momentin e kam nje vote ne mendje por po duroj deri muajin tjeter..D
  Heren e fundit u redaktua nga Violinisti; 18-09-2018 ne 18:45.
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 5. #5
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Violinisti Shfaq Poten
  Nuk po votoj per arsye se jam akoma ne pritje te dickaje te hajrit,deri tani me duken me shume dedikikme per dike ,si dicka e dedikuar te dashurit apo te dashures,shkurt i bie, shume personale krijimet.
  Per momentin e kam nje vote ne mendje por po duroj deri muajin tjeter..D
  mos ki merak per muajin tjeter se te jap bonus nje vote tjeter por muajin tjeter....
  jepi cezarit cesht e cezarit e jepja kur eshte i gjalle e jo kur te behet monument!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 6. #6
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  468
  Forca e Rrespektit
  278
  Ke te drejte por nuk besoj qe eshte gabim te shprehesh mendimin .
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 7. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Violinisti Shfaq Poten
  Ke te drejte por nuk besoj qe eshte gabim te shprehesh mendimin .
  aspak seshte gabim... po ndryshon anen e medaljes...
  i lire ne ide, veprime, dhe llogjike.... thjeshte do ishte bukur te shikonim cilen do vleresonit.
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 8. #8
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  468
  Forca e Rrespektit
  278
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  aspak seshte gabim... po ndryshon anen e medaljes...
  i lire ne ide, veprime, dhe llogjike.... thjeshte do ishte bukur te shikonim cilen do vleresonit.
  Te jesh e sigurte qe skam per te te zhgenjyer me vleresimin tim.
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 9. #9
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Ku jane votuesitt?!

  Ehhhh
   

 10. #10
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Eh ju pata paralajmeruar, qe do te veni ne k’te gjendje ... per votues. Loool

  Ps... Tema ,asnjera nuk me terhoqi.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 11. #11
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,563
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Asnjera sme ngjiti.....c'eshte keshtu ?
   

 12. #12
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Asnjera sme ngjiti.....c'eshte keshtu ?
  Rilexoj prape.
  Rendesi ka te shkundesh voten. hahahahaha

  Monoo shiko ke noj foto me nis,se iken ditet.
   

 13. #13
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,212
  Forca e Rrespektit
  3399
  Edhe voten nuk e japin falas Shqiptaret,duan thase mielli
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 14. #14
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,563
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Nev i kam lexu 5 here, vetem 1 dhe 2 me terhoqen , te tjerat snuk.
  Gjithsesi voten e shkunda.

  Nuk kam foto sorry...
   

 15. #15
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,794
  Forca e Rrespektit
  529
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Edhe voten nuk e japin falas Shqiptaret,duan thase mielli
  Ncuk me mu nje arke me birre dhe je ok me voten time... no miell
   

 16. #16
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,244
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Me kishte ikur gati.

  Dhoma bosh qe mbushej e bukur.😉
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 17. #17
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  ka mbetur njeri pa votuar ketu?
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 18. #18
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  E para , me behet shum qefi qe paskemi 6 krijime dhe uroj qe te kete edhe me shum se kaq...! Un voten time do ja jepja krijimit 6,,mu duk shum i thjeshte dhe plot origjinalitet. Urime 6 edhe pse nuk arrita te te votoj...qenka mbyllur
  Heren e fundit u redaktua nga KAON; 06-10-2018 ne 07:53.
   

 19. #19
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i frozen
  Antarėsuar nė
  Jan 2018
  Vendodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  305
  Forca e Rrespektit
  165
  ku eshte Tetori?
   

 20. #20
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,618
  Forca e Rrespektit
  418
  Citim Origjinale Postuar nga frozen Shfaq Poten
  ku eshte Tetori?
  Me sa pashė, tetori nuk ka.
  A shkruan letėrsi ti frozen?
   

 21. #21
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i frozen
  Antarėsuar nė
  Jan 2018
  Vendodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  305
  Forca e Rrespektit
  165
  Citim Origjinale Postuar nga Artin Shfaq Poten
  Me sa pashė, tetori nuk ka.
  A shkruan letėrsi ti frozen?
  po Shkruaj
   

 22. #22
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,618
  Forca e Rrespektit
  418
  Besoj qė sė shpejti do tė kemi nderin tė lexojmė diēka dhe nga ti.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •