Shqiptar te Bashkuar
android

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: cili krijim ju pelqen me shume??

Votuesit
9. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • 1. TURMA

  3 33.33%
 • 2. Ditet me ty.

  1 11.11%
 • 3. Me jep nje ngjyre

  0 0%
 • 4. Parfum Pranveror

  5 55.56%
Duke shikuar rezultatet 1 ne 23 nga 23
 1. #1
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,890
  Forca e Rrespektit
  4980

  Krijimet e muajit prill 2018

  .~~~~~~~ @ Parfum pranveror @ ~~~~~~~~

  TBCF_primavera2.jpg.

  krijimet kete muaji jane shumica ne poezi mendoj qe do ju pelqejne ..
  1. TURMA


  Bjeri vetes pas
  cdo gjė mund te ket n'gjas
  turma tek ti ushėtinė
  tė duhet tė arrisėsh parinė

  Harroje sa kushton tė ndahesh
  turmen e pergjumur do lesh
  e nese keqardhja te vret
  njė ditė e zakonshme do jet

  Sepse e zakonshme ėshtė jeta
  kur turma tė bėn si vetja
  s'guxon tė dalėsh mėnjan
  te vrasin lirin me ē'ka kanė

  Nuk duan tė jenė tė lir
  pėlqejn nėnshtrimin zinxhir
  mė mir nėn strehen e madhe
  jashtė ujku, tė mjerat sorkadhe

  E mua s'mė duhet kjo frik
  si peshku i regjur nė krip
  mė mir njė shkėmb buzė detit
  se kepuca e llustruar e mbretit

  E bėj se dua tė dij
  i vetėm e jo i njėmij
  un them ti thua ai thot
  ne fund na del veē nje zot?!

  Ti mėndjen tėnde e ke*
  dėshire e pasion pėr mbi re
  s’tė duhet tė zbresėsh mė posht
  shijo diellin shtruar mbi kopsht

  Diellin e bukur qė ngroh cdo dit
  ku retė e zeza pėrher i zėn prit
  e pra fluturo me guxim pėrbi tė
  mos prit zotin te ndimoj per cdo gjė

  Askush nga kjo botė nuk do shkoj i kulluar
  se dhe uji i ndenjur pret diten e ē’muar
  tė bjer dhe njė herė nė kreshtėn e malit
  tė rrjell dhe njė herė nė pėrroin e zallit

  I luten atyre qė veē meshirė nuk njohin
  mė tej durojnė pa e ndalur lotin
  kėshtu harrojne cilėt janė vertet
  poshtė reve tė zeza skllavėrojnė pa jet

  I falen nevojės pėr tė shpėtuar
  tė mallkuar qė atė ditė tė krijuar
  se skllavi do bukėn veē tė ushqehet
  njė streh mbi kok e aty le tė prehet

  Mjafton qė pėr tė dikush tė drejtoj
  si lopėn ta mjeli e kovėn t’ja rrezoj
  se bollėku gjithmon kur ka skllavėri
  i ngopuri do flerė i pa ngopur pėrsėri

  Kam kohė qė vendosa te jem i lir
  asgjė s’kam ndryshuar veē koha martir
  njeri i turmes por, nje ndryshim
  ata le tė flen un pres ne agim.


  2. Ditet me ty.


  Ditet jane te embla kur flas me ty.
  Shkrihen mendimet e mia si mjalti ,qe te mbulojne ty.
  Lulet e celura vallzojne ngado, tingujt e pranveres kujtojne dashuri.
  E mes asaj qe s"folet ,e me fjale s"pershkruhet,ndihem e shkrire e gjitha ne ty.
  Keto kohe pranevere me zhveshin drejt teje me embelsi,jane bere refreni i pafundem i shpirtit time bashke me ty.
  Kaltersi qiejsh ,parfum pranveror , dashurit e qiellit permbi ne po kendojne.

  3. Me jep nje ngjyre


  Vishu natyre e zymte,
  vish fustanin tend shume ngjyresh
  buzeqeshe boten mbare.

  Shpresen shperndaj neper peme
  penelo mbi cdo fush
  e hape aromen qe shpirtin mbush.

  Jepme nje ngjyre te vetme
  stinen e jetes te me ndryshoj
  ti buzeqesh e perfumosur
  qe fytyra ime dimrin mos te kujtoje!

  4. Parfum Pranveror


  Te desha dhe te dua
  tek shoh dy syte qiellore.
  Me do edhe ti mua
  ndajme muzgun pranveror.

  Arome dashurie
  tek rri e te vezhgoj.
  Nje rreze bukurie
  ne nisim e vrapojme.

  Mbi floke, ca dege-qershie
  valevisin dashurine.
  Kane ere hijeshie
  mbulojne rruge pambarrim.

  Te desha dhe te dua
  o yll i bukur fort.
  Me do edhe ti mua*
  kur syte mbushen me lot.

  Frymen si femije
  e ndjej kur tek une strukesh.
  Me puthje te perpij,
  por trim mbi trima dukesh.

  Nuhas pak xhelozi
  kur ndizesh e terbohesh
  Une bej te iki tutje,
  por ti serisht afrohesh.

  Mbi gji te dua shpirt;
  pse jo, me ledhaton.
  Mbame fort edhe ti mua
  parfum qe nuk shteron


  lexim te kendshem , votim te drejte, e komentime te shumta..
  faleminderit krijues dhe dashamires te kesaj teme!
  "beato colui che nella vita ha trovato lo scopo della propia"

 2. #2
  oNcE... fv Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,511
  Forca e Rrespektit
  9243
  jam mrs 1shit dhe 4tres. 1shi njeher e meriton nje vote se aq e gjate sa qenka do jey lodh duke e shkrujt .
  Ne fakt me pelqenka shumr mesazhi dhe subjekti poezise.
  Nga ana tjeter 4tra shume elegante, e rrjedhme e sakte ne cdo fjale. Rralle ka krijime te tilla ne fv.
  Se di do i rilexoj te dyja serish e do votoj pastaj
  dhe 3 tjerat mjaft te krnddhmr.

  suksesr
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,010
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11846
  E katerta eshte thjesht nje dashuri pa fund vargjesh.
  Urime dhe krijimeve tjera.
  Dhe e para mjaft e bukur,por e 4-ta rremben pjese shpirti.
   

 4. #4
  oNcE... fv Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,511
  Forca e Rrespektit
  9243
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  jam mrs 1shit dhe 4tres. 1shi njeher e meriton nje vote se aq e gjate sa qenka do jey lodh duke e shkrujt .
  Ne fakt me pelqenka shumr mesazhi dhe subjekti poezise.
  Nga ana tjeter 4tra shume elegante, e rrjedhme e sakte ne cdo fjale. Rralle ka krijime te tilla ne fv.
  Se di do i rilexoj te dyja serish e do votoj pastaj
  dhe 3 tjerat mjaft te krnddhmr.

  suksesr
  ca ka dash te thoje autori??? hahaa.. krnddhmw. Lool (te kendshme dmth dhe 2 te tjerat jo 3 se paskam shtyp gabimisht 3shin, Lol

  Anyway tani qe jam ne PC dhe jo me cel ku me shtypin gishtat 3 germa njeheresh: I strike for 4!
  peace
  ^_^
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,103
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2383
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  jam mrs 1shit dhe 4tres. 1shi njeher e meriton nje vote se aq e gjate sa qenka do jey lodh duke e shkrujt .
  Ne fakt me pelqenka shumr mesazhi dhe subjekti poezise.
  Nga ana tjeter 4tra shume elegante, e rrjedhme e sakte ne cdo fjale. Rralle ka krijime te tilla ne fv.
  Se di do i rilexoj te dyja serish e do votoj pastaj
  dhe 3 tjerat mjaft te krnddhmr.

  suksesr
  Kam njė pėrshtypje se na kanė pushtuar jashtėtokėsoret.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 6. #6
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,010
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11846
  Lat nammm latttt...
  4 vota 4,pa asnje vote krijimet e tjera ahahhahahaha.
   

 7. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,694
  Forca e Rrespektit
  3192
  Jana,si i perzgjedh keto fotot,sa e bukur


  Votova 1
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 8. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,890
  Forca e Rrespektit
  4980
  i keni lexuar krijimet... drejtor meqense je ne linje lexoj voto.. urdher ky!!
  "beato colui che nella vita ha trovato lo scopo della propia"

 9. #9
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  4,597
  Forca e Rrespektit
  393
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  i keni lexuar krijimet... drejtor meqense je ne linje lexoj voto.. urdher ky!!
  Hahaha patjeter, urdheri zbatohet nuk diskutohet...
   

 10. #10
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  4,597
  Forca e Rrespektit
  393
  Te gjitha ishin te bukura, por e 4 me beri ta lexoja dy here.

  Vota ime per poezine nr 4.


  P.s Jana u bene kafet?
   

 11. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,890
  Forca e Rrespektit
  4980
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Te gjitha ishin te bukura, por e 4 me beri ta lexoja dy here.

  Vota ime per poezine nr 4.


  P.s Jana u bene kafet?
  tani urdhero nga tema e kafes... cdo kerkes ka nje cmim...
  "beato colui che nella vita ha trovato lo scopo della propia"

 12. #12
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  4,597
  Forca e Rrespektit
  393
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  tani urdhero nga tema e kafes... cdo kerkes ka nje cmim...
  Me pelqen embelsia si e thua...
   

 13. #13
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  8,286
  Forca e Rrespektit
  4563
  Si puhize qe perkedhel eshte nr # 2 me fjale embelsie te dedikuara.

  Votova 2.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 14. #14
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,350
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1423
  O sa bukur Prilliiiiiiiiii... Mrekulli dhe frymezim. Suksese :-*

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 15. #15
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,010
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11846
  Loyyy ku ke voten ti ?!

  Voto se iken ditet.
   

 16. #16
  VIP fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  10,708
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  786
  Shum te bukura krijimet
  Suksese!
  Fitoft me I/e mira
   

 17. #17
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,350
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1423
  Nevi une do e ve tek poezia qe eshte lodhur me shume se nuk i heq hak meritave. Edhe pse 4-a ta merr shpirtin me bukuri dhe ndjenje.
  Heren e fundit u redaktua nga Loyalty; 1 Ditė mė Parė ne 11:39.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 18. #18
  Relax fv Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  193
  Parfum pranveror..
   

 19. #19
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,890
  Forca e Rrespektit
  4980
  Citim Origjinale Postuar nga Odeon Shfaq Poten
  Parfum pranveror..
  voto atehere
  "beato colui che nella vita ha trovato lo scopo della propia"

 20. #20
  Relax fv Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  193
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  voto atehere
  Sduuuuu, vetem pse the ti :p
   

 21. #21
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,890
  Forca e Rrespektit
  4980
  Citim Origjinale Postuar nga Odeon Shfaq Poten
  Sduuuuu, vetem pse the ti :p
  voto ti voto se sje djal i llastuar :p
  "beato colui che nella vita ha trovato lo scopo della propia"

 22. #22
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,350
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1423
  I kemi anetaret me namuze, po mesa po lexoj me duket se i jane vene punes per temat e muajve qe vijne. Do kemi nje bum te papare me poezi me duket. :-)

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 23. #23
  KS - AL ethn. fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,363
  Forca e Rrespektit
  1470
  /hera e dyte qe hyj te kjo tema ket vit/...... kush e shkruajti temen 2 ? ..... o-o-o-

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe jo duke pritur..…Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 2 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 2 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •