Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 6 nga 6
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,355
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Si tė bėjmė turshi me speca dhe gjizė

  Si tė bėjmė turshi me speca dhe gjizė.  Specat turshi me gjizė janė njė ushqim tipik dimėror i vendit tonė prandaj tė dashura amvisa mos u kurseni nė kėto ditė tė fundit tė shtatorit ku kemi specat mė tė shijshėm dhe mė tė pjekur nga dora e nėnės Natyrė.

  Pėrbėrėsit:
  3 kg gjizė me kripė
  3 kg speca tė kuq me tul
  3-4 speca djegės
  1 filxhan gjalpė i tretur (ajkė)

  Pėrgatitja:
  Specat pastrohen mirė nga bishtat dhe farat dhe i mbushim me gjizėn e pėrgatitur mė parė dhe i renditim nė njė enė mė tė thellė dhe shtrojmė njė radhė speca njė radhė gjizė dhe kėshtu veprojmė derisa tė mbarojmė.
  Nė fund i shtojmė gjalpė tė shkrirė dhe e lemė nė vend tė ftohtė pasi e kemi mbyllur hermetikisht.
  Specat janė tė gatshėm pėr konsumim pas 1-2 jave, por kjo recetė mund tė bėhet edhe nėse specat kanė qenė turshi mė parė dhe t’i konsumojmė mė shpejt./shije.al
   

 2. #2
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,915
  Forca e Rrespektit
  4425
  M;qafsh Neve me keto tema,se kemi Netfix qe na i pasuron.

  Mos na i sill e ti,si ajo tjetra(me behen si postimet e Jetmires) vuuuuuuuuuuuuuuu
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,355
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Po thash meqe niveli i diskutimit ketu ne forum ka kohe qe na ka lene shendetin,thash te mesojme te gatuajme te pakten speca me gjize ahahhahaha.
   

 4. #4
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,915
  Forca e Rrespektit
  4425
  Per gatime mishi pyet Janen

  Per diskutime ka hapesire plot(vullneti i antareve ku eshte) ?
  Per te letersia kemi shume,e per te libido jam vete,se iku Ylli
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 5. #5
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555
  Edhe ata specat e mbushur me laker e karrote,bera njehere per dimer por me lemontoz ,qe se dija se beheshin e ashtu ...dhe dolen perfekte,vecse pash c'pash ja dhash nje familje se su henkershin vete,dhe kisha bere dy vazo te medha ..

  E kshu,kshu ky muhabet..
   

 6. #6
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,617
  Forca e Rrespektit
  4977
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Per gatime mishi pyet Janen

  Per diskutime ka hapesire plot(vullneti i antareve ku eshte) ?
  Per te letersia kemi shume,e per te libido jam vete,se iku Ylli
  hahahaha janen per mish?? un jam kundra mishngrensve.. vraresve te gjallesave per hir te stomakut...:p..
  gjithesesi ok mdonje recet do e gjejme te mbajme reputacionin..
  sa per zevendesimin e yllit ste shoh edhe aq te denje me shume te shoh nga letersia edhe pse i rri aq larg thua se te ndeshkoj... po me ka dal nomi se jam e eger ka ren nr i komentimeve pasi peshty lart e te bie ne sy peshty poshte te bie ne gji tha populli e keshtu qe... kam vendos krijuesit do i mbroj e nga kjo ju e ti passion i rrini larg... keq sh keq por cte bej ty se ..
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •